Mollers

Dienos stacionaruose bus diagnozuojamos ir gydomos alerginės bei imuninės ligo

Lietuvoje pradės veikti dienos stacionarai, kuriuose bus teikiamos alerginių bei imunologinių ligų diagnozavimo ir gydymo paslaugos. Sveikatos apsaugos ministerijai  (SAM) patvirtinus alerginių ir imuninių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionaruose tvarką, bus juridiškai įteisintas tokių paslaugų teikimas.

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, alerginėmis ir imuninėmis ligomis vien Europoje serga daugiau kaip 150 milijonų žmonių. Alerginės ir imuninės ligos yra vienos labiausiai žmones varginančių ligų. Jomis serga įvairaus, bet daugiausia jauno ir darbingo amžiaus žmonės . Alerginėmis ir imuninėmis ligomis serga nuo 15 proc. iki 30 proc. visos gyventojų populiacijos, tačiau šių  susirgimų skaičius turi tendenciją didėti.

Atsižvelgdama į Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademijos (EAACI) priimtą Europos imunoterapijos deklaraciją ir siekdama gerinti šių ligų diagnostiką, gydymą bei padidinti paslaugų prieinamumą, SAM parengė Alerginių ir imuninių ligų diagnostikos ir gydymo dienos stacionare tvarkos aprašą.

„Dienos stacionarai – tai galimybė saugiai, stebint gydytojui ir slaugytojui, atlikti pacientui visus reikalingus mėginius, kuriuos anksčiau buvo galima atlikti tik stacionare. Dienos stacionare teikiamos paslaugos leis neatitrūkti pacientui nuo įprastinės aplinkos, – sako viceministrė Nora Ribokienė. – Kitaip tariant, ne tik visos reikiamos paslaugos bus suteiktos asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, bet ir atsiranda galimybė po atliktų tyrimų ar gydymo procedūrų pacientą kelias valandas stebėti ir tik po to išleisti namo. Patirtis rodo, kad kartais organizmo reakcija į vieną ar kitą alergeną būna labai audringa. Tam, kad šios paslaugos būtų teikiamos saugiai, t.y. nesukeltų pavojaus paciento sveikatai, nustatyti reikalavimai gydymo įstaigoms, teikiančioms šias paslaugas“.

Naujajame teisės akto projekte, kurį rugsėjo 18 d. planuojama svarstyti Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje, reglamentuotos dienos stacionare teikiamos alergologijos ir klinikinės imunologijos diagnostinių ir gydomųjų paslaugų rūšys vaikams bei suaugusiesiems, nurodytos indikacijos diagnostikos ir (ar) gydymo metodų taikymui, nustatyti reikalavimai jų teikimui, paslaugas teikiančiai įstaigai bei apmokėjimo tvarka. Pritarus Privalomojo sveikatos draudimo tarybai minėtam projektui, jis bus teikiamas pasirašyti sveikatos apsaugos ministrui ir įsigalios 2013 m.

Daugiau informacijos:

www.sam.lt

TAIP PAT SKAITYKITE