Biorythm

Didžiųjų miestų merai prašo tobulinti sveikatos priežiūros sistemą

Vilniuje, gruodžio 16 d. vyko didžiųjų miestų merų forumas, kuriame dalyvavo šešių didžiųjų miestų savivaldybių merai. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus merai priėmė dvi rezoliucijas raginančias sustiprinti savivaldybės vaidmenį sveikatos priežiūros sistemoje.

Rezoliucijoje „Dėl antrinės ir tretinės asmens sveikatos priežiūros funkcijos organizavimo“ pasiūlyta kreiptis į Vyriausybę bei  Sveikatos apsaugos ministeriją, prašant užtikrinti, kad būtų atsisakyta įstatymo pataisų, kurios antrinės ir tretinės asmens sveikatos priežiūros organizavimo funkcijų vykdymą iš savivaldybių, perduotų Sveikatos apsaugos ministerijai.

Klaipėdos vadovas Vytautas Grubliauskas svarstė, kad atėmus iš savivaldybių antrinės ir tretinės asmens sveikatos priežiūros organizavimo funkcijų vykdymą, nukentėtų pacientai.

„Tai didžiulis mąstas, daugybė įstaigų ir yra didelis pavojus, kad visą tai centralizavus smarkiai suprastėtų paslaugų kokybė“, – svarstė Klaipėdos vadovas Vytautas Grubliauskas.

Rezoliucija „Dėl valstybės deleguotų visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymo“ numatyta kreiptis į Sveikatos apsaugos ministrą siūlant numatyti, kiek procentų savivaldybei skirtos lėšų sumos savivaldybė gali skirti visuomenės sveikatos priežiūros funkcijų vykdymo administravimui (darbo užmokesčiui, socialinio draudimo, privalomojo sveikatos draudimo įmokoms, vienkartinėms išmokoms, priedams, priemokoms ir kitoms išlaidoms, susijusioms su darbo santykiais; prekių ir paslaugų išlaidoms). Sveikatos apsaugos ministro taip pat bus prašoma numatyti, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose 500 vaikų tektų bent vienas visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.

Forume, kuriam šiuo metu pirmininkauja Vilnius, dalyvauja septyni didžiųjų miestų vadovai:  Vilniaus meras Artūras Zuokas, Kauno meras Andrius Kupčinskas, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Šiaulių meras Justinas Sartauskas, Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius, Alytaus meras Jurgis Krasnickas, Marijampolės meras Vidmantas Brazys. Primename, kad forumas yra neformali organizacija, kurio susirinkimai vyksta kas ketvirtį. Šis susirinkimas – trečiasis. Iki šiol forumas vyko Klaipėdoje ir Kaune.

TAIP PAT SKAITYKITE