Sebamed

Devynerių metų Mantukui skubiai reikalinga pagalba

Mantui devyneri. Jis šeimos pagrandukas. Berniukas gimė Balandžio 27 dieną, 2002 metais. Nuo pat gimimo, šeimos jaunėlis buvo labai neramus ir triukšmingas. Tėvai nerimavo, o gydytojai atsakydavo, kad Mantas – tiesiog neramus vaikas.

Sunku patikėti jų aplaidumu. Daiva, vaikų mama, po kelis kartus per savaitę kviesdavo į namus greitąją, tačiau po kurio laiko jos iškvietimai buvo tiesiog ignoruojami. Galiausiai, kai Mantui sukako vienuolika mėnesių, buvo labai didelis priepuolis, kuris ir atvėrė gydytojams akis. Diagnozę „neramus vaikas” pakeitė diagnozė „labai sunki cerebrinio paralyžiaus forma”.

Pilna Manto diagnozė yra cerebrinis paralyžius, epilepsija ir įgimta klubo sąnario displazija.

Berniukas negali vaikščioti, sėdėti, apsisukti be pagalbos. Mantas negali būti paliktas be priežiūros nė minutei. Jis išgyvena reguliarius epilepsijos priepuolius, kurie dažniausiai baigiasi reanimacijos palatoje. Nepaisant to, jis geba apdovanoti nuoširdžia šypsena.

Dabartinė situacija: buvo diagnozuota, jog Manto liga nėra genetinė, dėl to gydytojai teikia nemažai vilčių, kad berniukas turės šansą gyventi geresnį gyvenimą. Berniukui skubiai reikalinga kamieninių ląstelių operacija (kuri bus atliekama Vokietijoje) ir klubo operacija.

Aukoti Mantukui, kuriam pagalbos reikia ypač skubiai, ir dar dviem Daivos vaikams, galite čia.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE