Biorythm

Dėl rūkalų ženklinimo JAV bendrovės kreipėsi į teismą

Keturios JAV tabako kompanijos kreipėsi į teismą dėl cigarečių pakuočių žymėjimo įspėjamaisiais užrašais, teigdamos, kad tai prieštarauja konstitucijai.

Trečia pagal dydį cigarečių gamintoja „Lorillard, Inc.” teigia ginčijanti devynias apie rūkymo žalą įspėjančias etiketes, kurios esą yra „nekonstitucinis būdas priversti tabako gamintojus skleisti vyriausybės prieš rūkymą nukreiptą žinią”.

Prie „Lorillard” ieškinio prieš JAV Maisto ir vaistų administraciją prisijungė ir „R.J. Reynolds Tobacco Co.”, „Commonwealth Brands, Inc.” bei „Liggett Group LLC”, praneša naujienų agentūra AFP.

Pagal Maisto ir vaistų administracijos nustatytą tvarką, nuo 2012 metų rugsėjo 22 dienos ant visų cigarečių pakelių, blokų ir reklamų turi būti ir vaizdinis perspėjimas apie rūkymo žalą.

Birželį tarnyba paskelbė nuotraukas, kurios turės būti ant rūkalų pakuočių. Jose, be kita ko, vaizduojamas leisgyvio žmogaus kūnas , randuota burna ir pajuodavęs plautis. Šios nuotraukos užims 50 proc. cigarečių pakelių priekinės ir užpakalinės dalies bei 20 proc. rūkalų reklamos.

Vienoje nuotraukoje vaizduojamas vyras susiūta krūtine, o šalia užrašas: „Rūkymas gali tave nužudyti”.

Pasak Maisto ir vaistų administracijos, rūkymas vien JAV per dieną pražudo 1,2 tūkst. žmonių.

Rūkalų ženklinimą imtasi keisti po 2009 metų birželį priimto įstatymo, suteikusio teisę Maisto ir vaistų administracijai reguliuoti tabako produktų gamybą, rinkodarą ir prekybą.

9 apie rūkymo žalą įspėjantys atvaizdai pasirinkti iš 36 prieš keletą mėnesių pateiktų pasiūlymų. Jie atrinkti sveikatos tarnyboms ištyrus 18 tūkst. žmonių ir nustačius jų efektyvumą bei atsižvelgus į 1,7 tūkst. viešų komentarų.

Ant kiekvieno perspėjimo taip pat yra telefonas, kuriuo gali kreiptis norintieji mesti rūkyti žmonės.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE