Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo neleista realizuoti beveik 21 t saldainių iš Turkijos.
Šiaulių miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę, paėmė kakavinių saldainių „Arpinut” su lazdynų riešutais mėginius genetiškai modifikuotų organizmų nustatymui. Saldainių sudėtyje nustatyta daugiau kaip 5 procentai genetiškai modifikuotų sojų pupelių produktų, tačiau informacijos apie sudėtyje esančius genetiškai modifikuotus organizmus nebuvo nei saldainių ženklinimo etiketėse, nei siuntą lydinčiuose dokumentuose.
Visa netinkamai paženklintų saldainių siunta, iš viso 20 910 kg, sulaikyta ir į rinką nepateko. Įmonei importuotojai – UAB „Angolita” nurodyta saldainius tinkamai perženklinti, informuojant, kad jų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų.
„Jau aštunti metai, kai dėl genetinės modifikacijos griežtai tikrinami visi iš trečiųjų šalių importuojami maisto produktai, kurių sudėtyje gali būti genetiškai modifikuotų sojų, kukurūzų, rapsų, bulvių, ryžių bei medvilnės produktų. Nustačius, kad importuota produkcija neatitinka nustatytų reikalavimų, tikrinamos visos to paties gamintojo importuojamos, tos pačios rūšies ir pavadinimo maisto prekių siuntos. Sugriežtinta kontrolė taikoma tol, kol tris kartus iš eilės nenustatoma pažeidimų.” – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.
Pagal Europos ir nacionalinius teisės aktų reikalavimus, informacija vartotojams apie genetiškai modifikuotus organizmus maisto produktų ženklinimo etiketėse turi būti nurodyta, kai šiuose produktuose yra daugiau kaip 0,9 procento genetiškai modifikuotų organizmų.