Gudručio vaistinė

Dėl apgamų ištyrimo – klaipėdiečių ažiotažas

Norintys išsitirti apgamus klaipėdiečiai užplūdo uostamiesčio gydymo įstaigas. Dėl išaugusio tokių žmonių skaičiaus, pacientams eilėse tenka laukti po kelis mėnesius.

Vasaros sezonui skirti talonėliai jau išdalyti, tad artimiausiu metu norintieji išsitirti tai padaryti gali tikėtis tik rudenį. Klaipėdiečiai šokiruoti.

„Mokame milžiniškus mokesčius, o patekti pas medikus beveik neįmanoma. Kai man pasakė, kad apsilankyti ir pasitikrinti galiu tik rudenį, nustėrau. Gal tada man bus jau per vėlu?” – svarstė viena dienraščio skaitytoja.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėjos gydytojos Aldonos Kajutytės teigimu, pastaruoju metu išties padaugėjo žmonių, norinčių pasitikrinti apgamus. Tai, anot jos, nutiko tada, kai miestiečiai sužinojo, jog ši įstaiga įsigijo labai gerą medicininį aparatą. Nuo tol visi nori pasitikrinti tik juo. Tačiau kol kas visų norinčiųjų priimti, anot gydytojos, neįmanoma.

„Išties susidarė eilės, bet tik todėl, kad šiuo aparatu dirba du gydytojai po valandą per dieną. Fiziškai daugiau nebespėjame. Iki šiol eilių nebuvo, bet kadangi jau prasidėjo atostogų metas ir gydytojai pavaduoja vieni kitus, tai pacientų eilės pailgėjo”, – paaiškino A.Kajutytė.

Jos teigimu, kol kas dirbti su šiuo aparatu daugiau poliklinikos medikų negali – kad išmoktų juo naudotis, būtina lankyti specialius kursus. Tačiau tikimasi, jog ateityje poliklinika įdarbins gydytoją, kuris tokias apžiūras teiks visą dieną.

A.Kajutytė patikino, kad pastaruoju metu eilės susidaro ir dėl žmonių neatsakingumo bei abejingumo – pusė užsirašiusiųjų į polikliniką neatvyksta ir apie tai neįspėja.

Gydytoja patarė iškilus išties rimtiems įtarimams dėl sveikatos ar apgamo būklės, nedelsiant kreiptis į specialistus.

„Visi nori registruotis tik apgamo apžiūrai aparatu. Tačiau ne nuo to reikia pradėti. Patarčiau pirma užsiregistruoti pas gydytoją, kuris ir nuspręs, ar tokia apžiūra iš viso reikalinga. Kilus bent menkiausiai abejonei, pati metu visus darbus ir lekiu tikrinti tų pacientų aparatu”, – užtikrino vedėja.

Medikė patikino, jog tokie pacientai apie nerimą keliančius apgamus turi pasakyti registratūros darbuotojams, kurie padės kiek įmanoma greičiau patekti pas specialistus. Jos teigimu, tokie pacientai laukti po kelis mėnesius išties negali, nes itin klastinga odos vėžio liga – melanoma gali išplisti nepaprastai greitai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE