Biorythm

Daugiausia bakterijų – ant teisininkų darbo stalų

Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai atskleidė, kad vieni nehigieniškiausių įstaigų darbuotojų yra teisininkai ir finansininkai.

Nešvarūs biuro stalai yra tarsi bakterijų prieglobstis, kurios gali plačiai plisti tarp įmonės darbuotojų. Taip galima labai lengvai sukelti ligas, ypač šiuo metų laikotarpiu, kai pradeda siausti gripas ir kitos peršalimo ligos, rašo telegraph.co.uk.

Tyrimo, kurio metu buvo tikrinama šimtai darbo stalų biuruose visoje Didžiojoje Britanijoje, rezultatai atskleidė labai daug higienos pažeidimų.

 

Bakterijų buvo rasta ant dviejų trečdalių biuro darbuotojų kompiuterių klaviatūrų. Po kai kuriomis iš jų buvo rasta net pelėsio.

Ištyrus tepinėlius nustatyta, kad daug bakterijų yra ir ant telefonų bei darbo stalų paviršiaus.

Iš visų tirtų darbuotojų teisininkai, finansininkai ir informacinių technologijų specialistai buvo įvardijami kaip nehigieniškiausi. Daugiausia apipelėjusio maisto buvo rasta ant socialinių darbuotojų darbo stalų.

Daugiau nei pusė biuruose dirbančių žmonių nežinojo, kad bakterijos gali slėptis ant klaviatūrų, telefonų ir kompiuterių ekranų.

Du trečdaliai darbuotojų pripažino, kad priešpiečius valgo palinkę virš savo darbo stalo ir po to nesusitvarko darbo vietos.

Gydytoja Lisa Ackerley tvirtina, kad dėl higienos nesilaikymo atviruose biuruose labai greit pradeda plisti ligos, ypač šiuo metų laiku.

„Šiuo metu, kai prasideda peršalimo ligų ir gripo sezonas, labai svarbu išlaikyti švarias darbo vietas”, – sako gydytoja.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE