Rawpowders

D. Britanijoje iš namų bėga vis jaunesni vaikai

Didžiojoje Britanijoje iš namų bėga vis jaunesni vaikai, skelbia labdaros organizacija „The Children’s Society”, visoje šalyje turinti specialių centrų, kuriuose paauglystės nesulaukę vaikai gali tikėtis pagalbos, skelbia BBC naujienų tarnyba.

Organizacijos duomenimis, kiekvienais metais Didžiojoje Britanijoje iš savo ar globėjų namų pabėga 100 tūkst. vaikų. Daugelis jų miega gatvėse, piktnaudžiauja alkoholiniais gėrimais ir narkotikais, tampa seksualinio smurto aukomis. Labdaros organizacija ragina Britanijos vyriausybę kovai su šia problema parengti nacionalinį veiksmų planą.

„Kiekvienas iš namų pabėgęs vaikas turi patekti į saugią vietą. Visuomenė nepadeda jauniems pabėgėliams, todėl dešimtys tūkstančių vaikų gyvena skurde ir pavojuje, o valdžia neišskleidžia tinkamo apsauginio tinklo, kad sušvelnintų jų kritimą”, – sako „The Children’s Society” vykdomasis direktorius Bobas Raitmajeris (Bob Reitemeier).

2005 metais organizacijos atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kad kas šeštas iš namų pabėgęs vaikas miega gatvėje, kas aštuntas prašo išmaldos arba vagia, o kas dvyliktas patiria smurtą. Pastaruoju metu, anot „The Children’s Society”, iš namų pabėgusių vaikų amžius jaunėja – kai kurie vaikai neturi nė aštuonerių metų. Dažniausiai bėga 13–14 metų vaikai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE