Nobel biocare

Britus sieks atpratinti rūkyti neišvaizdžiais cigarečių pakeliais

Didžiojoje Britanijoje tabako kompanijos gali būti priverstos cigaretes pardavinėti paprastuose ruduose pakeliuose. Šiuo metu šalies vyriausybė svarsto atitinkamą įstatymo projektą, kuris, kaip manoma, leis atgrasyti nuo rūkymo paauglius, rašo britų dienraštis „The Daily Guardian”.

Ant paprastos pakuotės bus tik pagrindinė informacija apie prekę ir įspėjanti nuotrauka. Projekto autorių nuomone, tai leis sulaužyti „prekės ženklo atpažinamumo dėl specifinių spalvų panaudojimo” schemą.

Britanijos vyriausybė įsitikinusi, kad šiuolaikinės ryškių spalvų pakuotės atkreipia vaikų dėmesį, o juos reikia saugoti nuo rūkymo nuo mažų dienų. „Visiškai akivaizdu, jog pakuotė padeda pritraukti daugiau rūkalių, todėl būtų logiška pagalvoti apie mažiau patrauklią pakuotę”, – sako Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos sekretorius Andriu Lenzlis (Andrew Lansley), pabrėžęs, kad suaugusieji ir toliau galės pirkti cigarečių, tačiau vaikai turi būti apsaugoti.

Ekspertai sveikina tokius vyriausybės planus ir teigia, jog jie gali būti tokie pat efektyvūs, kaip ir 2007-aisiais įvestas draudimas rūkyti viešose vietose.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE