Sebamed

Britanijoje vairuotojams bus pasiūlyta tapti organų donorais

Didžiojoje Britanijoje bus išbandoma nauja tvarka, kurią pasiūlė ekspertai-medikai ir Vairuotojų bei transporto priemonių licencijavimo agentūra. Šios tvarkos tikslas padidinti organų donorų skaičių, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph”.

Nuo šių metų liepos visiems vairavimo egzaminą išlaikiusiems asmenims prieš gaunant vairuotojo pažymėjimą reikės atsakyti į klausimą, ar jie sutinka tapti organų donorais. Visi duomenys apie asmenis, įtrauktus į Donorų sąrašą, bus saugomi minėtos agentūros duomenų bazėje.

Kol kas tik 27 proc. Britanijos gyventojų oficialiai užsiregistravo kaip organų donorai. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje organų persodinimo reikia 10 tūkst. žmonių. 1 tūkst. žmonių kasmet miršta nesulaukę operacijos.

Specialiai atliktas tyrimas atskleidė, kad daugelis britų norėtų paaukoti savo organus, tačiau iki šiol nėra užsiregistravę. Mes manome, kad suteikę galimybę žmonėms užsiregistruoti, dauguma taip ir padarys. Taip pat labai svarbu, kad žmonės apie organų paaukojimą kalbėtų su savo šeimos nariais, kad šie žinotų apie tokį pasirinkim, sakė Britanijos sveikatos apsaugos sekretorė Anne Milton.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE