REXSAN

Britanijoje nutukimui gydyti naudojamas skrandžio implantas

Didžiojoje Britanijoje nutukimui gydyti imtas naudoti elektroninis implantas, kuris apgauna smegenis pranešdamas, kad žmogus jau sotus, rašo britų dienraštis „The Daily Mail”.

Skrandžio mažinimo operacijos metu skrandis arba apjuosiamas specialiu žiedu, kuris neleidžia jam plėstis, arba mažinamas paties skrandžio tūris. Naujasis prietaisas, savo ruožtu, užfiksuoja maisto patekimą ir siunčia smegenims signalą, kad skrandis jau pilnas, nors taip nėra.

„Abiliti” sistema pavadintas implantas veikia panašiai kaip širdies stimuliatorius. Jį sudaro nedidelis baterija maitinamas titano „stimuliatorius”, kuris įsodinamas po odą prie šonkaulių. Šis prietaisas yra sujungtas su elektrodu ir maisto jutikliu, kurie įsodinami į žmogaus skrandį laparoskopinės operacijos metu.

Kai maisto jutiklis užfiksuoja maistą arba gėrimą, jis siunčia prietaisui signalą, šis  pasiunčia elektrinį impulsą atgal elektrodui skrandyje, o jis stimuliuoja nervą klajoklį, kuris kontroliuoja virškinamosios sistemos judėjimą ir skrandžio sulčių išsiskyrimą. Nervas vėliau siunčia signalą už apetitą atsakingai smegenų daliai.

Toks prietaisas buvo sukurtas asmenims, kurių kūno masės indeksas svyruoja nuo 35 iki 55. Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad toks implantas leidžia maisto suvartojimą sumažinti 45 proc. Kai kurie pacientai pirmaisiais metais per mėnesį netekdavo maždaug 4 kilogramų.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE