Nobel biocare

Bikiniui – 65-eri

Praėjusią savaitę mados pasaulis atšventė neįprastą gimtadienį – bikiniui sukako 65 metai.

Kai prancūzas Louis Réardas sužinojo apie 1946 m. liepos 1-osios branduolinį sprogimą Bikinio koralų saloje, jam kilo mintis būtent taip ir pavadinti savo kūrinį – mažiausią pasaulyje maudymosi kostiumėlį. Tačiau rasti modelį, kuris tuo metu būtų ryžęsis vilkėti tokį atvirą apdarą, buvo beveik neįmanoma. Galiausiai jis kreipėsi į Paryžiaus striptizo šokėją 19-metę Micheline Bernardini, kuri sutiko užsisegti siaurutę liemenėlę ir apsimauti nedideles kelnaites ir liepos 5-ąją dalyvavo madų šou Prancūzijos sostinėje. Nuo to laiko ši diena laikoma oficialiu bikinio gimtadieniu.

Daugelyje Prancūzijos, Italijos ir Ispanijos paplūdimių bikiniai buvo draudžiami iki šešto dešimtmečio vidurio. Vatikanas smerkė šį apdarą ir vadino jį amoraliu. Bet požiūrį sugebėjo pakeisti kinas. 1956 m. prancūzo Roger Vadimo filme dėvinti bikinį pasirodė Brigitte Bardot, ir jos populiarumas padėjo naikinti draudimus.

Tiesa, jų vis dar pasitaiko ir mūsų laikais. Štai Indijos Goa kurorto valdžia uždraudė vaizduoti moteris su bikiniais reklamos stenduose, nes tai esą gadina valstijos įvaizdį ir skatina sekso turizmą.

Per 65 metus bikinis smarkiai evoliucionavo, sumažėjo ir susiaurėjo, bet, kaip rašo Italijos laikraštis „La Stampa”, pastaruoju metu paplūdimiuose vis dažniau galima pamatyti moterų su maudymosi kostiumėliais, kokie buvo populiarūs praėjusio amžiaus šeštame dešimtmetyje.

„Paprastas maudymosi kostiumėlis gali tapti grįžimo prie solidesnių estetikos kriterijų simboliu, – tikino mados istorikas Quirino Conti. – Nieko nuostabaus, kad viskam jaučiame nostalgiją, nes eksperimentai tapo nuviliančiais spąstais.”

Italų dizaineriai Domenico Dolce ir Stefano Gabbana, mokantys meniškai suderinti retro ir nekonvencinį stilius, sukūrė kažką panašaus į praėjusio amžiaus pradžios korsetus, taip pat gėlėtą bikinį, kurio apatinė dalis dengia nemažą dalį pilvo. Dizainerių duetas laikraščiui „The Financial Times” paaiškino, kad tradiciniai drabužiai jiems visuomet buvo įkvėpimo šaltinis ir kad kūną prisidengusi moteris atrodo seksuali, nes lieka daugiau erdvės fantazijai.

Mados pasaulyje dažnai atgaivinamos senos idėjos. Ir apdarą, panašų į šiuolaikinį bikinį, galima pamatyti dar IV a. romėnų mozaikoje. Romos imperijos moterys šitaip apsirengusios sportuodavo. O šiandien bikinis – oficiali paplūdimio tinklinio ir kultūrizmo apranga.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE