REXSAN

Bičių produktų pavadinimų naujadarai gali klaidinti vartotojus

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Lietuvos bitininkų sąjunga atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastaraisiais metais rinkoje atsiradę bičių produktų nauji pavadinimai kartais klaidina ne tik vartotojus bet ir pačius bitininkus.

Pasitaikė atvejų, kai bičių produktų ženklinimo etiketėse buvo nurodytas pavadinimas „Bičių duonelė“, vietoje suderinto su Lietuvos bitininkų sąjunga ir Valstybine lietuvių kalbos komisija oficialaus termino „Bičių duona“. Patikrinus paaiškėjo, kad tai ne naujas bičių produktas, o ta pati „Bičių duona“.
Siekiant išvengti painiavos ir nesusipratimų pristatant bičių produktus visuomenei bei sėkmingai vykdyti jų valstybinę kontrolę, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir Lietuvos bitininkų sąjunga informuoja, kad pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2011 m. sausio 26 d. įsakymą Nr. B1-27, bičių produktais laikomi bičių medus, bičių vaškas, bičių pienelis, bičių nuodai, bičių pikis, žiedadulkės ir bičių duona. Minėtus bičių produktų pavadinimus rekomenduojama nurodyti ir jų ženklinimo etiketėse bei prekybos dokumentuose.
Visą aktualią informaciją apie teisinį reglamentavimą ir naudingas nuorodas bitininkai ir bitininkyste besidomintys asmenys gali rasti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje http://vmvt.lt/lt/gyvunu.sveikata/kita.informacija/bites. Atsakymus į klausimus apie bendruosius reikalavimus bitynams, bitynų pasų išdavimo tvarką, reikalavimus bitynų tikrinimui, prekybą bitėmis ir bičių produktais, šių produktų tvarkymą, bičių užkrečiamųjų ligų kontrolę, bitynų sveikatos statuso patvirtinimą ir kt. galima gauti pateikus klausimus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ar kreiptis į teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas (http://www2.vmvt.lt/lt/top/struktura.ir.kontaktai/kontaktai/#mapas).

TAIP PAT SKAITYKITE