Nobel biocare

Be ausies gimusiam britui prisiūta iš jo paties šonkaulio sukurta ausis

Dėl įgimto defekto mažam britui vietoj kairiosios ausies buvo bjauri atauga, dėl kurios augdamas vaikas darėsi vis irzlesnis. Nevisavertiškumo kompleksas neleido jam būti laimingam.

Tačiau Britanijos medikui pavyko „pagaminti” jam naują gražią ausytę iš krūtinės ląstos kremzlių ir šonkaulio. Berniukas ištvėrė skausmą ir nepatogumą, užtat dabar jam nebereikės nešioti taip nekenčiamų ilgų plaukų.

Istorijoje žinomas atvejis, kai iš šonkaulio atsirado visą moteris (taip biblinis Adomas gavo Ievą), tačiau Anglijos chirurgų meistriškumas berniuką padarė ne mažiau laimingą nei kadaise Dievas Adomą.

Šefilde (Sheffield) gyvenantis 9-metis Etanas Žilis-Baumanas (Ethan Giles-Bowman) gimė su vadinamuoju Goldenharo sindromu, kai neišsivysto ausis. Šiuo atveju Etanas neturėjo ausies kriauklės ir klausos aparato. Berniukas labai kentėjo dėl savo defekto ir vaikų patyčių, jis nuo mažens turėjo nešioti ilgus plaukus, slepiančius negalią. Nors Etanas ir negirdėjo kairiąja ausimi, jis puikiai vertėsi ir su sveikąja dešine ausimi. Tačiau su estetiniu defektu susitaikyti nesugebėjo.

Galiausiai jo tėvams buvo rekomenduota „Royal Free Hospital” ligoninė Londone, kur chirurgas Gregas O’Tulas  (Greg O’Toole) meistriškai paėmė kremzlinio audinio iš berniuko šonkaulio ir suformavo naują ausies kriauklę, kuri buvo prisiūta ten, kur ir reikėjo.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE