Nobel biocare

Bankas kalėdines verslo dovanas keičia į paramą hospisams

Medicinos banko sprendimas nustebino rinkos žaidėjus – šiais metais, artėjant Kalėdoms, tradicines verslo dovanas partneriams ir klientams bankas keičia parama Lietuvos hospisams bei Šv. Pranciškaus onkologijos centrui Klaipėdoje. Lėšos, kurias iki šiol kalėdiniu laikotarpiu bankas skirdavo dovanoms ar atvirukams, šiais metais atiteks keturioms sunkiai sergančiais ligoniais besirūpinančioms įstaigoms. Už šias lėšas bus įsigytos šioms įstaigoms reikalingiausios priemonės. Banko vadovai tokį žingsnį įvardija kaip sąmoningą ir apgalvotą pasirinkimą, atkreipsiantį dėmesį į pažeidžiamiausias visuomenės grupes.

„Norime paskatinti savo partnerius ir klientus atkreipti dėmesį į tuos, kuriems labiausiai reikia kiekvieno iš mūsų palaikymo. Dovanos, kurios Medicinos banko vardu įprastai pasiekdavo kartu su mumis dirbančias įmones ir klientus, šiais metais atiteks Vilniaus, Kauno ir Alytaus hospisams bei Klaipėdoje veikiančiam Šv. Pranciškaus onkologijos centrui“, – sako Medicinos banko valdybos pirmininkė ir administracijos vadovė Dalia Klišauskienė.

Pasak jos, sprendimas dovanų biudžetą skirti paramai, priimtas apgalvotai, o konkrečios įstaigos pasirinktos atsižvelgiant į joms tenkančius iššūkius.

„Svarstėme galimybę remti ne pelno siekiančius fondus, nevyriausybines organizacijas ar kitas panašaus pobūdžio įstaigas, tačiau hospisai ir onkologijos centras pasirinkti atsižvelgiant į jų situaciją. Vilniaus hospise rengiamasi atidaryti vaikų skyrių, o Kauno hospisui iš viso nėra suteiktos patalpos, tad jie pagalbą ligoniams turi teikti namuose – manome, kad šioms įstaigoms tikslinė mūsų parama padės siekti užsibrėžtų tikslų“, – sprendimą komentuoja D. Klišauskienė.

Padėti išdrįsta ne kiekvienas

Medicinos banko pasirinkimą kalėdinių dovanų lėšas skirti būtiniausių priemonių, kurių stokoja nepagydomai sergantys ligoniai, įsigijimui, Kauno hospiso namų direktorė Kristina Krasko vertina ypač palankiai. Moters teigimu, šis banko žingsnis atkreips dėmesį į verslo bei institucijų santykį šalyje.

„Neseniai buvau informuota apie tokį Medicinos banko pasirinkimą – sakyčiau, tai yra kitokio verslo, kitokios kultūros Lietuvoje pradžia. Nūdienos kontekste esame linkę remti, aukoti pinigus, daiktus ar laiką gyvenimą pradedantiems žmonėms: vaikams, jaunuoliams, jaunoms šeimoms. Tuo tarpu hospisų realybė yra visiškai kitokia: mes kasdien susiduriame su gyvenimo saulėlydžiu, o tie, kurie prisideda prie tokios veiklos, labai aiškiai supranta, kad orios, paskutinės išeinančio žmogaus dienos, yra ne mažiau svarbios, nei pirmieji gyvenimo metai“, – mini K. Krasko.

Pasak įstaigos vadovės, hospisų tikslas yra ne tik teikti būtinąją medicininę pagalbą sunkiai sergantiems žmonėms, tačiau ir rūpintis jų vidine bei dvasine būsena.

„Mitas, kad hospisuose rūpinamasi vien tik senyvo amžiaus žmonėmis. Sunkios, nepagydomos, ligos, deja, nesirenka amžiaus, lyties ar socialinio statuso. Mes teikiame visokeriopą pagalbą ir labai jauniems žmonėms, ir netgi vaikams. Svarbu suprasti, kad vien tik būtinosios slaugos ir priežiūros žmogui nepakanka, reikia skirti laiko bendravimui, išklausymui, kasdienybės praskaidrinimui“, – teigia įstaigos vadovė.

Kauno hospiso namuose teikiama labai įvairi pagalba: įstaigoje dirba gydytojai, medicinos slaugytojos, savanoriškai savo paslaugas teikia psichinės sveikatos specialistai, kitų sričių profesionalai ir savanoriai, prie hospiso veiklos pagal galiojančią tvarką galintys prisidėti ne daugiau nei 2 valandas per savaitę.

„Mes tikime, kad žmogus iki paskutinio atodūsio turi gyventi oriai. Pastarąją sąlygą ir siekiame užtikrinti. Mūsų paslaugos yra visiškai nemokamos, nesiekiame pelno ar naudos iš tų, kuriems gyvenimo pabaigoje kyla sunkumų. Tačiau, nors veikiame ketvirtus metus, Kauno mieste dar neturime savų patalpų, kur galėtume priimti ligonius, ir tai mums tikrai labai palengvintų darbą. Kol kas teikiame paslaugas namuose, o tam reikia žymiai daugiau įvairių resursų“, – sako Kauno hospiso namų direktorė.

Nedovanos ir skatina nedovanoti

Medicinos banko administracijos vadovė D. Klišauskienė sako, kad visus partnerius ir klientus taip pat ragina šiemet atsisakyti dovanų bankui ar jo darbuotojams ir pasekti gražiu pavyzdžiu – prisidėti prie socialiai jautrių ir svarbių projektų.

 

TAIP PAT SKAITYKITE