Biorythm

Atnaujintoje laboratorijoje – moderniausi mikrobiologinės diagnostikos metodai

Penktadienį, rugsėjo 30 d. Vilniuje bus atidaryti nauji Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) korpusai. Pradės veikti pirmoji Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje trečiojo biologinės saugos lygio laboratorija. Joje bus galima tirti itin pavojingus žmogaus sveikatai mikroorganizmus, mėginius susijusius su galimais biologinio terorizmo atvejais.


Pasak Sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio, baigus šį projektą įgyvendintas vienas iš Nacionalinės Lietuvos sveikatos priežiūros 2006-2013 m. strategijos uždavinių – užtikrinti pasirengimą operatyviai reaguoti į sveikatai kylančias grėsmes bei įsteigti trečiojo biologinio saugos lygio laboratoriją. Tokia laboratorija užtikrina maksimalų saugumą joje dirbantiems darbuotojams bei užkerta kelią užkrato patekimui į aplinką už laboratorijos ribų.

„Labai svarbu, kad įgyvendinus šį projektą žmogiškieji ir infrastruktūriniai resursai susitelkė viename centre. Tai leidžia taikyti moderniausius mikrobiologinės diagnostikos metodus, kaupti ir analizuoti duomenis, suteikia galimybes tobuliau valdyti epideminį procesą, atveria kelią Lietuvos institucijoms, atsakingoms už epidemiologinę priežiūrą, kaip lygiavertėms partnerėms bendradarbiauti Europos Skubaus įspėjimo ir greitos reagavimo sistemoje”,- sakė R. Šukys.

NVSPL per metus atlieka apie 400 tūkst. mikrobiologinių, 80 tūkst. cheminių, fizikinių veiksnių tyrimų. Pasak laboratorijos direktoriaus Romualdo Brusoko, nauji korpusai ir nauja įranga reikšmingai praplėtė laboratorijos gebėjimus taikyti naujus tyrimo metodus.

„Įgyvendindami projektą mes bendradarbiavome ir konsultavomės su Vokietijos Roberto Kocho institutu, o laboratorijos specialistai tobulinosi Švedijos, Danijos laboratorijose”,- sakė R. Brusokas,

NVSPL infrastruktūros atnaujinimui panaudota 12 milijonų litų. 85 proc. šios sumos – Norvegijos paramos lėšos.

Daugiau informacijos: NSVLP direktorius R. Brusokas tel. (85) 270 9229

(Laboratorijos korpusų atidarymas vyks rugsėjo 30 d. 13 val. Žolyno g. 36, Vilnius)TAIP PAT SKAITYKITE