Biorythm

Atlikus pakartotinius patikrinimus, dviejų Vilniaus maitinimo įmonių veikla laikinai sustabdyta

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai šių metų. lapkričio mėn. atliko neplaninius pakartotinius patikrinimus viešojo maitinimo įmonėse – UAB „EP investicija”, UAB „CHFT”, UAB „Elis ir Co” ir A. Kuodžio individualioje įmonėje, kuriose anksčiau atliktų patikrinimų metu buvo nustatyti pažeidimai. Dviejų maisto tvarkymo subjektų veikla buvo laikinai sustabdyta.

Pakartotinai patikrinus UAB „EP investicija” restoraną (Viršuliškių g. 40, Vilnius), nustatyta, kad ankstesnio patikrinimo metu duoti nurodymai nevykdomi. Toliau buvo kepami kebabai, rasta neženklintų padažų, sriubų, kiaulienos nugarinės su pasibaigusiu tinkamumo vartoti terminu. Kai kurie pusgaminiai buvo laikomi neuždengti, mėsa ir mėsos faršas atšildomi kambario temperatūroje. UAB „EP investicija” restorane laikinai sustabdyta maisto tvarkymo veikla.
Atlikus UAB „CHFT” kavinės (Birželio 23-osios g. 10, Vilnius) pakartotinį patikrinimą, nustatyta, kad įmonėje yra sudaroma kryžminio pavojaus grėsmė, nesilaikoma maisto produktų laikymo sąlygų, nepaženklinti pusgaminiai bei produktai, kurių, Vilniaus m. VMVT 2010 m. lapkričio 3 d. sprendimu teikimas į rinką buvo sustabdytas. Taip pat rasta maisto produktų pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, kurie tuo pačiu Vilniaus m. VMVT sprendimu buvo uždrausti tiekti į rinką. Už nustatytus pažeidimus laikinai sustabdyta UAB „CHFT” kavinės veikla
Patikrinus UAB „Elis ir Co”, valgyklą Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete, (Naugarduko g. 5, Vilnius), nustatyta, kad įmonė ankstesnio patikrinimo metu nurodytų trūkumų nepašalino – pagal savikontrolės programą neatliko reikiamų vandens, patiekalų tyrimų, trūko patiekalų receptūrų ir technologijų aprašymų. Ne visiems produktams buvo pateikti jų įsigijimo dokumentai.
Atlikus A. Kuodžio individualios įmonės kavinės „Po pirmą” (Viršuliškių g. 34, Vilnius) pakartotinį patikrinimą, nustatyta, kad pagal ankstesnio patikrinimo metu pateiktą trūkumų šalinimo planą, ne visi trūkumai pašalinti. Savikontrolės procedūros atliekamos nesivadovaujant geros higienos praktikos taisyklėmis, nepateikti produktų įsigijimo dokumentai, rasta maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, neženklintų pusgaminių, kuriuos uždraudė tiekti į rinką. Nebuvo prisilaikoma patalpų ir inventoriaus priežiūros reikalavimų.
„Dėl to, kad neištaisė maisto inspektorių ankstesnių patikrinimų metu nurodytų trūkumų, šios viešojo maitinimo įmonės įtrauktos į padidintos rizikos įmonių grupę, tikrintojų jos susilauks dažniau, o dviems iš jų dar reikės padirbėti papildomai, norint vėl atnaujinti savo veiklą Už nustatytus pažeidimus visų šių įmonių atsakingiems asmenims pakartotinai skirtos piniginės baudos,” – komentavo Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja – veterinarijos inspektorė Vaida Barkovskienė.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE