Magne SLEEP FAST

Atliekant kai kurias medicinines procedūras – mažiau biurokratijos

Nuo šiol atliekant procedūras, kurių metu galima rizika pacientui tiesiog teorinė, medikams nebereikia pildyti specialių formų ir gauti paciento rašytinio sutikimo. Tokia supaprastinta paciento sutikimo atlikti medicinines procedūras gavimo tvarka įsigaliojo nuo sausio 1-osios.

Ministro A. Verygos teigimu, naujovė leis atsisakyti perteklinio reikalavimo iš paciento prašyti rašytinio sutikimo atliekant net ir tokias klausimų nekeliančias procedūras kaip kraujospūdžio matavimas ar echoskopijos tyrimas.

„Iki šiol ir gydytojui, ir pacientui papildomai tekdavo gaišti laiką dėliojant nieko nekeičiančius parašus. Žinodami, kiek daug laiko medikai praleidžia pildydami dokumentus, ieškome sprendimų, kaip tai palengvinti. Tad šios naujovės padės sumažinti gydytojams tenkančią administracinę naštą, o tai reiškia, kad daugiau laiko jie galės skirti tiesiogiai pacientams“, – sako ministras A. Veryga.

Pakeitimais atskirtos tos invazinės ir intervencinės procedūros, kurios nepažeidžia paciento audinių ir organų vientisumo bei gali kelti tik nedidelį nepageidaujamą laikiną poveikį paciento sveikatai. Tad atliekant šias procedūras nebebus prašoma paciento sutikimo. Tokių procedūrų sąrašas artimiausiu metu bus patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kuris šiuo metu yra baigiamas derinti.

Įstatymo pakeitimus inicijavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Seimo nariais Ramūnu Karbauskiu bei Agne Širinskiene.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE