Rawpowders

Ar tikrai gausesni pusryčiai padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų?

Vokietijos mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar apskritai verta valgyti pusryčius, o galbūt nereikia gaišti laiko?

Ar tikrai gausūs pusryčiai mažina bendrą kalorijų kiekį, suvartotą dienos metu, ar teisinga patarlė: „Pusryčius suvalgyk pats, pietumis pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui”?

Daktaras Volkeris Schusdziarra iš Else Kroner Fresenius mitybos medicinos centro, vadovavo tyrimui, kuriame dalyvavo 300 žmonių. Kiekvienas tyrimo dalyvis pildė mitybos žurnalą. Kai kada tiriamieji pusryčiams valgė daug arba mažai, o kai kada iš vis jų nevalgė.

Pasirodo, kad nepriklausomai nuo to, ką žmonės valgė pusryčiams, jie valgydavo tą patį pietums ar vakarienei. Anot Volkerio, gausūs pusryčiai turėjo apie 400 kalorijų daugiau nei maži, ir  tai padidindavo per parą suvartotų kalorijų skaičių 400. Vienintelis skirtumas, kurį pastebėjo mokslininkas buvo tas, kad gausiai papusryčiavę iki pietų neužkandžiavo, tačiau tai neatsvėrė su gausiais pusryčiais gautų kalorijų skaičiaus.

Anot mokslininko, ankstesnio tyrimo išvados, jog gausūs pusryčiai mažina bendrų per dieną suvartotų kalorijų skaičių, yra klaidinantys ir iškreipti tiriamųjų, kurie apskitai valgė mažiau dienos metu, kitaip tariant jų pusryčiai buvo proporcingi, o ne gausesni.

Stebuklų nėra, norintiems numesti svorio ir valgantiems gausius pusryčius, dienos pietums ir vakarienei atitinkamai reikėtų valgyti mažiau.

Pusryčių nauda

Dietologai teigia, kad pusryčių nevertėtų pamiršti tiems, kurie nori visą dieną būti fiziškai ir protiškai aktyvūs. Dienos pradžioje pusryčiai suteikia mums energijos. Subalansuoti pusryčiai, kuriuos sudaro angliavandeniai, baltymai ir riebalai, gerina susikaupimą bei dėmesį, taip pat turi poveikį gliukozės kiekiui kraujyje, medžiagų apykaitos procesams, gali lemti žemesnę cholesterolio koncentraciją. Mokslinių tyrimų duomenimis, pusryčiai padeda sumažinti persivalgymo riziką.

Dietologų nuomone, idealius pusryčius turėtų sudaryti trečdalis paros baltymų normos, du trečdaliai angliavandenių normos ir mažiau negu penktadalis riebalų.

Sportuojantiems

Mėgstantiems mankštintis ar sportuoti rytais reikėtų žinoti kelis dalykus. Jeigu atliekate lengvą mankštą – galite sportuoti prieš pusryčius. Geriausia per pusvalandį nuo mankštos pavalgyti – papildyti organizmo glikogeno, organizmo kuro, atsargas. Tam puikiai tiks angliavandeniais turtingas maistas. Intensyviau sportuojantiems, nerekomenduojama to daryti alkaniems ar iškart po valgio (gali sukelti pykinimą ar vėmimą). Mankštintis galima pradėti praėjus 3,5 ar 4 valandoms po valgio.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE