Gudručio vaistinė

Ar lieknėdami nežalojate savo sveikatos?

Pastaraisiais metais lieknėjimo tema yra be galo aktuali. Žmonės griebiasi įvairiausių būdų siekdami numesti svorio. Tačiau, kaip teigia UAB „Žalioji dėžutė“ įkūrėja Agnė Gedminaitė – Miškinienė, problema ta, kad žmonės tai daro visiškai nepaisydami savo sveikatos. Griebiamasi įvairiausių dietų, badavimo, piliulių. Visa tai gali padaryti daugiau žalos negu naudos. Dėl noro padėti žmonėms suprasti, kad sveikata yra brangiausias turtas, Agnė su broliu Vitalijumi Krivencov sukūrė inovatyvių ir natūralių žolinių produktų seriją.

„Žaliosios dėžutės“ gimimo istorija

„Žalioji dėžutė“ yra šeimos idėja, verslas ir gyvenimo būdas. Jau nuo mažų dienų Agnė ir Vitalijus žinojo apie natūralių žolelių bei augalų teikiamą naudą. To juos mokino močiutė, kuri sukaupė daugybę receptų. Tam tikros sveikatos bėdos šeimoje paskatino juos pačius imti naudoti močiutės receptus. Taip gimė du svarbiausi produktai – „Ponas Baubas“ ir „Drakonas“. „Ponas Baubas“ inovatyvūs žoliniai rutuliukai su pelynu. Jie skirti puikiai savijautai ir grožio puoselėjimui iš vidaus. Nes tai, kas viduje, dažniausiai atsispindi ir išorėje. Na, o „Drakonas“ buvo vienas sėkmingiausių produktų. Tai skaidulų mišinys lieknėjimui ir žarnynui. Tai produktas, kuris padeda saugiai sureguliuoti svorį, suteikia sotumo jausmą, padeda gerinti žarnyno darbą, mažinti pilvo pūtimą. Produktas praturtintas vitaminais D ir C, kurie be galo svarbūs daugelyje organizmo procesų.

Skaidulų nauda lieknėjant

Skaidulos yra vienas saugiausių, natūraliausių produktų, kuris gali padėti lieknėjant. Tačiau, kaip teigia Agnė, vien produktas nepadės. Kartu reikia stengtis sureguliuoti ir mitybą, įtraukti daugiau naudingų produktų, padidinti išgeriamo vandens kiekį. Turite suaktyvinti sulėtėjusią medžiagų apykaitą. O tai padaryti galima tik tinkamai sureguliavus mitybą, būnant fiziškai aktyviam.

Tad koks skaidulų vaidmuo šiame procese?

Skaidulos yra natūralios įvairių augalų, daržovių dalys, kurios veikia kaip organizmo šluota. Jos padeda išvalyti žarnyną, prisideda prie maisto virškinimo gerinimo, padeda geriau įsisavinti maistines medžiagas ir vitaminus. Skaidulas yra rekomenduojama vartoti prieš valgį, tuomet suvalgysite mažiau, o pavalgius nebesinorės užkandžiauti. Ypatingai tai padeda vakarais, kuomet po vakarienės dažniausiai dar užkandžiaujama. Reguliariai vartojant skaidulas persivalgymus galėsite pamiršti. Jausite lengvumą, dings pilvo pūtimas, o tai padės jaustis energingiau.

Dažniausios lieknėjimo klaidos

Deja, tačiau pastebime, kad žmonės bandydami sulieknėti retai pagalvoja, ar teisingai tai daro. Agnė teigia, kad tokie būdai, kaip griežta dieta, badavimas ar įvairios piliulės tikrai nėra geras pasirinkimas. Visų pirmiausia, rezultatas bus vienkartinis. Vos tik nustosite badauti ar laikytis griežtos dietos, kilogramai sugrįš atgal ir netgi su kaupu. O štai įvairios tabletės gali stipriai pakenkti sveikatai. Gaila, tačiau internetiniuose turgeliuose galima rasti įvairių neaiškios kilmės tablečių, kuriomis prekiauja žmonės, visiškai negalvodami apie pasekmes. Dar vienas mitas, kad valgydami mažiau maisto numesite svorio. Taip nėra, mūsų organizmas turi gauti pakankamai jam reikalingų medžiagų. Valgyti turėtumėte pusryčius, pietus ir vakarienę. Ir valgyti normaliomis porcijomis. Jei tarpai tarp valgymų didesni nei 3 val., būtinai įtraukite ir užkandžių. Taip suaktyvinsite medžiagų apykaitą. Na, o vakare pasistenkite pavalgyti ne vėliau, kaip 3 val. iki miego. Tiesa, reikia nepamiršti, kad ir maistas turėtų būti tinkamas. Valgykite daugiau baltyminio maisto, produktų, kuriuose gausu skaidulų, gerųjų riebalų bei antioksidantų. Puikiai tinka avokadai, riešutai, alyvuogių aliejus, vištiena, lašiša, silkė, skumbrė, tunas, bolivinės balandos, lęšiai, varškė, kiaušiniai. Įtraukite į savo racioną kuo daugiau įvairių daržovių. O štai vaisius pasistenkite valgyti pirmoje dienos pusėje.

Ryte rekomenduojame prieš pusryčius išgerti šilto vandens su citrina. Po to rinkitės žaliuosius kokteilius, kiaušinius, įvairias košes, sumuštinius su pilno grūdo duona be pridėtinių mielių.

„Žalioji dėžutė“ siekia skleisti idėją apie teisingą lieknėjimą, organizmo stiprinimą. Savo komandoje jie turi ir diatetikos studentę, kuri kuria sveiko maisto tinklaraštį. Todėl žmonės visuomet randa daugybę sveikų ir skanių receptų. Agnė teigimu, labai svarbu, kad žmonės valgytų skaniai. Juk ir iš sveikų produktų galima sukurti tikrus kulinarinius šedevrus, net ir tortus. Be viso to, „Žalioji dėžutė“ rengia gyvas transliacijas, kuriose ne tik gamina įvairius sveikus patiekalus, bet ir kalbina įvairių sričių specialistus. Kas yra puiki galimybė sužinoti daug naudingos informacijos iš pirmų lūpų.

Pavasarį „Žalioji dėžutė“ švęs jau 2-ąjį gimtadienį!

 

 

TAIP PAT SKAITYKITE