Hempo

Apsaugos priemones pirkusios Šiaulių įstaigos sutaupė dešimtis tūkstančių

Šiaulių miesto sveikatos įstaigos, vykdydamos vienkartinių medicinos priemonių pirkimą, sutaupė net 38 proc. lėšų. Tokių rezultatų pavyko pasiekti naudojantis Centrinės perkančiosios organizacijos paslaugomis, konsoliduojant vienodų prekių pirkimus.

Apgalvotai ir racionaliai planuojant biudžeto lėšas, Šiaulių miesto savivaldybė pirmąją koronaviruso bangą įveikė naudodama  gana nedidelius finansinius išteklius. Sunaudota mažiau nei pusė kovai su COVID-19 suplanuoto 300 tūkstančių eurų rezervo.  Panašios taktikos planuojama laikytis ir toliau, tai iliustruoja ir miesto įstaigų veikla. Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) informavo, kad ką tik įvyko centralizuotas vienkartinių medicinos priemonių pirkimas, kurį įvykdė Šiaulių miesto Dainų PSPC, Šiaulių reabilitacijos centras, ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras ir Šiaulių centro poliklinika. Buvo perkamos COVID-19 pandemijos metu ypač reikalingos ir paklausios medicinos priemonės: respiratoriai, medicininės veido kaukės, medicininės kepurės ir vienkartiniai antbačiai.

Perkančiosioms organizacijoms pavyko sutaupyti nemenkas sumas. Respiratoriams įsigyti Šiaulių įstaigos numatė  23 400 eurų, o tiekėjai pasiūlė už 15 912 eurų sumą. Dar daugiau buvo sutaupyta perkant medicinines kaukes – buvo planuoti 30 666 eurai, o nupirkta už 17 512 eurų. Iš viso šiame konsoliduotame  pirkime keturios gydymo įstaigos sutaupė 21 674 eurų, arba  38,84 proc. planuotų pirkimo lėšų.

„Efektyvumas turėtų būti vienas pagrindinių principų viešajame valdyme, taigi, visoms įmonėms ir įstaigoms yra iškelta užduotis siekti kuo didesnio efektyvumo. Čia kalbame apie viešuosius finansus – tai yra visų žmonių pinigai, juos tvarkyti reikia itin atsakingai ir racionaliai, – situaciją komentavo Šiaulių  miesto meras Artūras Visockas.

 

CPO LT, kviesdama perkančiąsias  organizacijas aktyviau naudotis konsoliduotais pirkimais, sukūrė elektroniniame kataloge skelbimų lentą (https://2007.cpo.lt/component/option,com_consolidate/Itemid,136/), kurioje jos gali viena kitą  informuoti apie ketinimą vykdyti konsoliduotą pirkimą ir prisijungti prie jo, jei reikia tokių pačių prekių. CPO LT katalogo naudotojai raginami kuo aktyviau jungtis į bendrus vienos specifikacijos prekių, paslaugų ar darbų pirkimus ir, veikiant masto ekonomijai, pirkti racionaliai ir taupiai.

 

TAIP PAT SKAITYKITE