Nobel biocare

Anot medikų, šaltis jau grasina

Oro temperatūra jau kelias dienas laikosi žemiau dešimties laipsnių šalčio, bet medikai tikina, kad dar nėra daugybės šalčio aukų.

Tačiau, anot jų, pavieniai atvejų, kurie baigiasi ir mirtimis, jau pasitaiko.

Medikai kol kas su optimizmu žiūri į kaustantį šaltį ir tikina, kad sušalusiųjų visoje Lietuvoje – dar pavieniai atvejai: vakar Vilniaus rajone medikams jau teko konstatuoti vieno sušalusio žmogaus mirtį, o Panevėžyje dviem benamiams amputuotos kojos.

„Kol kas ramu, nes kol kas ir šalčių didelių nebuvo, bet šiek tiek baiminamės šio savaitgalio: ir paprastai šeštadienis būna labai sudėtingas, nes paprastai žmonės pašvenčia ir alkoholio daugiau panaudoja, ir išgeria tiek, kad jau nebesiorientuoja, ir, be to, alkoholis padidina šilumos atidavimą, išplečia kraujagysles“, – tvirtina Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė.

Pasak medikų, greičiausiai nušąla rankos ir pėdos, todėl patariama, kad batai nespaustų ir būtų šiek tiek didesni nei koja, jog būtų galima užsimauti šiltą kojinę.

„Išeinant į tokį orą reikia pavalgyti ir kaloringo maisto, tai jau dietų laikytis tikrai nereikėtų, pakankamai baltymų, gali būti ir riebalų ir žinoma, nenaudoti alkoholio. Ir jeigu yra vaikai, tai jų vienų nepaleisti, visą laiką prižiūrėti, nes jie paprastai rankytes, kojas nušąla, nosį, ausis, veiduką, tai visą laiką prižiūrėti reikia“, – sako V. Pumputienė.

Norint sušilti grįžus iš šalto oro, medikai pataria tai daryti palaipsniui, o ne staiga pakišus ranką po karštu vandeniu, nes tokiu atveju galima nudegti.

Šaltą žiemą medikai pataria pasirūpinti ne tik vaikais, bet ir senyvo amžiaus artimaisiais bei vienišais kaimynais.

TAIP PAT SKAITYKITE