Nobel biocare

Alytuje sustabdyta nelegalaus mėsos gaminių cecho veikla

Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, bendradarbiaudami su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, pagal turimą informaciją 2011 m. rugpjūčio 12 d. atliko patikrinimą privačioje namų valdoje Alytuje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Patikrinimo metu nustatyta, kad namo rūsyje ir ūkiniame pastate vykdoma nelegali mėsos produktų gamyba. Nelegalaus mėsos cecho savininkai turėjo turgaus prekeivių registracijos pažymėjimus, tačiau leidimų, būtinų maisto produktų sandėliavimui ir produktų gamybai pateikti negalėjo.

Patikrinimo metu šaldymo įrenginyje rasta 250 kg. kiaulienos skerdenų, 66,5 kg. atšaldytos kiaulienos, 20,8 kg. rūkytų mėsos gaminių ir apie 20 kg. kalakuto kumpio. Be to, rasta 38 kg subproduktų, kuriems savininkai negalėjo pateikti jokių ženklinimo ir įsigijimo dokumentų, savos gamybos vytintų dešrų 47 kg., vytintų kumpelių 5,5 kg., vytintų šonkaulių 0.9 kg., rūkytų lašinių 39 kg., rūkytų dešrų 14 kg., sūdytos šoninės 14 kg., sūdytos nugarinės 40 kg., sūdytų lašinių 222 kg., sūdytų kumpių 29 kg. Produktai buvo sandėliuojami ir gaminami antisanitarinėmis sąlygomis.

Iš viso sulaikyta ir nusiųsta utilizuoti 450 kg. mėsos ir mėsos gaminių. Bendradarbiaujant su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, vykdomas tolimesnis tyrimas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE