Mollers

Alytaus vaikų darželyje – žarnyno infekcijos protrūkis

Alytaus lopšelyje-darželyje „Boružėlė” užregistruotas susirgimų ūmia žarnyno infekcija protrūkis. Keturi vaikai gydomi ligoninėje.

Alytaus apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją, kad kovo 9–14 dienomis susirgo keturi minėtą lopšelį darželį lankantys vaikai, informuoja Alytaus visuomenės sveikatos centras.

Visi susirgę vaikai gydomi Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės infekcinių ligų skyriuje. Pirminė Alytaus medikų diagnozė – ūmus gastroenterokolitas ir virškinimo funkcijos sutrikimas. Diagnozė vėliau patikslinta – patvirtintas rotavirusinis enteritas.

Atsižvelgdama į gautą iš medikų informaciją, Alytaus apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo lopšelio darželio maisto ruošimo skyriaus patikrinimą. Atrinkti vandens, maisto produktų ir virtuvės darbinių paviršių plovinių mėginiai.

Rota virusas – tai žarnyno infekcija, pasireiškianti vėmimu, karščiavimu, viduriavimu, kūno skysčių praradimu, bendra organizmo intoksikacija. Šis virusas ypač pavojingas kūdikiams ir mažiems vaikams, tuo tarpu suaugusieji perserga labai lengva arba visiškai jokiais simptomais neišreikšta forma.

Rota virusai gausiai išsiskiria su išmatomis, labai lengvai plinta per nešvarias rankas, daiktus, vandenį. Todėl labai svarbi asmeninė (ypač ruošiant maistą) higiena.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis kiekvienais metais užfiksuojami keli rotavirusinių susirgimų protrūkiai.

2010 metais buvo užfiksuotas 21 susirgimų ūmiomis žarnyno infekcijomis protrūkis, iš jų 12 – dėl Salmonella, 3 – dėl rota viruso ir 5 dėl kitų priežasčių.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE