REXSAN

Alkoholis pliažo kavinėje – nieko blogo?

Nors girtauti pačiame paplūdimyje draudžiama, tai padaryti saulės mėgėjai gali prie jūros įsikūrusiose kavinėse. Vieni tvirtina, kad uždrausti joms prekiauti svaigiaisiais gėrimais negalima, nes antraip kavinės neišsilaikys, kitą nuomonę ginantieji tvirtina, jog tai būtų saugiau pačių poilsiautojų sveikatai.

Aleksandras Siakki, Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas:

Jei būtų uždrausta pliažuose įsikūrusioms kavinėms prekiauti alkoholiniais gėrimais, jos apskritai čia nebedirbtų, nes dėl per mažo pelno paprasčiausiai neišsilaikytų. O pailsėti atvykę žmonės pyktų, kad nėra net kur vandens įsigyti. Be to, stiprių svaigiųjų gėrimų šiose kavinėse nepardavinėjama. Čia įsigyti galima tik alaus ir sidro, tad nematau nieko blogo, jei žmonės jais atsigaivina. Juk lygiai tokia pati tvarka galioja ir mieste – gerti gatvėje negalima, o kavinėje galima. Tas pats ir pliaže – viešoje vietoje išgėrinėti negalima, už tai baudžiama, o kavinėje draudimas negalioja. Jei yra tokios taisyklės, kodėl turėtų būti taikomos išimtys? Be to, niekada neteko drausminti žmonių, kurie būtų prisigėrę pliažo kavinėje. Jie čia neprisigeria, nes tai visų pirma labai brangu. Kavinėje alus kainuoja triskart brangiau nei parduotuvėje, tad daugelis išgeria vieną ar du bokalus, ir viskas.

Prieš

Aurelijus Veryga, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas:

Manau, kad žmonės, būdami saulėje, neturėtų vartoti alkoholinių gėrimų. Todėl pliažuose esančioms kavinėms neturėtų būti išduodamos licencijos jais prekiauti. Gerti paplūdimyje draudžiama, nes tai yra vieša zona, tačiau ar ten prekiaujančios kavinės gali užtikrinti, kad klientai, pas juos įsigiję svaigiųjų gėrimų, neišsineš jų į viešą vietą? Manau, kad negali. Gelbėtojams neįmanoma vienu metu sužiūrėti didžiulio pajūrio ruožo, o išgėrusiems poilsiautojams visada didesnė tikimybė pakliūti į nelaimę. Kai nėra svaigiųjų gėrimų, žmonėms jų ir nereikia, tad nematau tame nieko blogo, jei kavinės jais neprekiautų. Be to, buvimas saulėje ir alkoholio vartojimas itin kenkia širdžiai – karštis ir svaigusis gėrimas ją apkrauna dvigubai, o dėl to padidėja insulto tikimybė. Taip pat žmogus netenka daug skysčių, o tai gali sutrikdyti sveikatą. Juk dažniausiai girdime, kad nuskęsta neblaivūs žmonės. Tad geriau tokių nelaimių išvengti.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE