Sebamed

A. Dulkys su užsienio partneriais pasidalijo Lietuvos patirtimi kovoje prieš COVID-19 pandemiją

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys  drauge su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Pasaulio sveikatos organizacijos generaliniu direktoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu, Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen, Ukrainos ir užsienio šalių institucijų bei visuomeninių organizacijų atstovais pirmadienį dalyvavo Ukrainos forume „Ukraina 30. Koronavirusas: iššūkiai ir atsakas“. A. Dulkys užsienio kolegoms pristatė Lietuvos patirtį kovoje prieš COVID-19 pandemiją bei sėkmingai įgyvendinamą vakcinacijos strategiją.

„Antrai pandemijos bangai suvaldyti Vyriausybė priėmė naują strategiją ir priemonių planą, kurį sudaro keturi pagrindiniai uždaviniai: mažinti viruso plitimą, paruošti kontroliuojamą išėjimą iš karantino, užtikrinti efektyvų gydymo įstaigų darbą ir vakcinuoti kuo didesnę visuomenės dalį“, – forume kalbėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministras.

Nors didinti vakcinacijos tempų kol kas neleidžia riboti vakcinų kiekiai, ministras pasidžiaugė, kad Lietuvoje jau yra paskiepyta daugiau nei 3 proc. gyventojų, o iš viso imunitetą koronavirusui jau turi maždaug 10 proc. visuomenės.

Kalbėdamas apie karantino priemonių efektyvumą, ministras priminė, kad gruodį Lietuvos ligoninėse buvo užimta daugiau nei 90 proc. lovų, o dabar – tik pusė.

„Motyvuoti žmones laikytis karantino sąlygų yra labai sudėtinga užduotis, bet Lietuva sėkmingai su ja susitvarkė bendromis valstybės institucijų ir visuomenės pastangomis“, – pabrėžė A. Dulkys.

Atsakydamas į forumo moderatorės klausimą, ar Lietuvos gyventojai pasitiki vakcinomis, ministras teigė, kad pirmų prioritetinių grupių vakcinacija vyksta sėkmingai, bet vakcinų kol kas yra mažiau, negu norinčių vakcinuotis.

„Sausį mums pavyko paskiepyti tris ketvirtadalius medicinos darbuotojų, ir dabar sveikatos apsaugos sistema yra saugi. Dabar prioriteto eilė atėjo švietimo sektoriui. Mes neverčiame žmonių vakcinuotis, bet užtikriname, kad visi norintys būtų paskiepyti ir galėtų tapti pavyzdžiu kitiems“, – teigė A. Dulkys.

SAM Spaudos tarnyba

 

TAIP PAT SKAITYKITE