Natula

66 metų donoras gyvenimą dovanojo trylikamečiui

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad spalio 27 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose buvo registruotas potencialus 66 metų donoras.

Mirusio vyro artimieji skausmingą netekties akimirką priėmė kilnų sprendimą – paaukoti jo organus donorystei. Medikai nustatė, kad transplantacijai yra tinkami donoro kepenys ir inkstai.

Kepenys buvo transplantuotos 63 metų moteriai, kuri donoro laukė kiek daugiau kaip metus. Vienas inkstas buvo transplantuotas 74 metų vyrui, savo donorinio organo laukusiam daugiau kaip 14 mėnesių, o antrasis – 13 metų vaikui, laukusiam pusę metų.

Potencialiai vienas žmogus po mirties savo organais ir audiniais gali padėti net septyniems žmonėms – jo organai ir audiniai gali išgelbėti gyvybę arba padėti kam nors grįžti į pilnavertį gyvenimą.

Donoru gali tapti kiekvienas

Šiuo metu jau daugiau nei 37 tūkst. žmonių turi donoro korteles ir taip yra išreiškę palaikymą organų donorystei.

Lietuvoje organų transplantacijos laukia 279 recipientai. Pasitaiko, kad kai kurie savo donorinio organo sulaukia po kelių dienų, kai kurie laukia mėnesius ar metus, o kai kuriems, deja, savojo donoro sulaukti taip ir nepavyksta.

Lietuvoje kiekvienas pilnametis Lietuvos pilietis gali išreikšti palaikymą organų donorystei. Tai padaryti galima užpildžius prašymą gauti donoro kortelę internetu – ntb.lrv.lt svetainėje ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

 

TAIP PAT SKAITYKITE