Venoruton spray purškalas kojoms

400 nėščiųjų renginį šiemet ves besilaukianti Živilė Vaškytė -Lubienė

Jau devintus metus iš eilės gegužės vidury Vilniaus rotušė virsta su niekuo nepalyginama erdve, – čia vyksta šventinis renginys sostinės besilaukiančioms mamytėms, kuriame šiemet planuoja dalyvauti daugiau nei 400 besilaukiančių moterų. Renginį kaip ir kasmet ves besilaukiančios vedėjos: pernai tai buvo trečio vaikelio besilaukianti laidų vedėja, folkloro atlikėja Loreta Sungailienė, ir aktorė, šokėja Ieva Norkūnienė, koncertavo besilaukianti Nijolė Pareigytė, prieš keletą metų šventę vedė ir mama tapusi dainininkė Aistė Pilvelytė bei kitos garsios moterys. Šių metų šventės vedėja žurnalistė, televizijos laidų vedėja Živilė Vaškytė-Lubienė.

„Labai džiugu, kad jau daugelį metų susitinkame Rotušėje, iškilmingoje aplinkoje. Dar niekam neteko girdėti apie panašų renginį, kuris skirtas dar pilveliuose mažylius nešiojančioms mamytėms. Idėja organizuoti tokį renginį kaip tik kilo, kai mūsų pagrandukė Emilija dar ramiai pilvelyje laukė savo atėjimo į šį pasaulį“, – sako šios iniciatyvos autorė, renginio organizatorė Agnė Zuokienė.

Pasak A. Zuokienės, atvykus į šį renginį, sunku patikėti, kad Lietuvoje, o ypač Vilniuje blogėja demografinė padėtis, nes ši salė nebegali sutalpinti visų norinčių būsimų mamyčių. „Šiuo renginiu norime pagerbti, palaikyti besilaukiančias mamas, atkreipti visų dėmesį, kad Vilnius augantis miestas, kad mūsų mieste, kaip niekur kitur, trūksta darželių. Ir kad mūsų valdžios sostinei paliekamas 40 proc. gyventojų pajamų mokestis yra akivaizdžiai per mažas“, – teigia A. Zuokienė.

Į šventę trečiadienį, gegužės 22-iąją, į Rotušę susirinkusios mamos pamatys specialiai šiai progai jau kelintus metus suburto unikalaus „nėštukių“ choro pasirodymą – jam tradiciškai vadovauja kompozitorius Deivydas Zvonkus. Šiandien Vilniaus Mokytojų namuose įvyko paskutinė repeticija – 14 „nėštukių“ choras entuziastingai matavosi šventinius drabužius, repetavo kūrinius. Pirmą kartą renginio istorijoje „nėštukėms“ choreografinius judesius pagal melodijas derina garsių Lietuvos šokėjų pora Ana Melnikova-Duknauskė ir Justinas Duknauskas, kurie taip pat greitai taps tėveliais.

TAIP PAT SKAITYKITE