Sebamed

4 iš 10 britų serga vėžiu

Didžiojoje Britanijoje didėja sergamumas vėžiu: keturi iš dešimties žmonių šalyje kokiu nors gyvenimo laikotarpiu serga vėžiu, teigia labdaros organizacija „Macmillan Cancer Support”, kuria remiasi BBC naujienų agentūra.

Organizacija pabrėžia, kad augantis vėžiu sergančių žmonių skaičius yra didžiulis spaudimas Nacionalinei sveikatos apsaugos sistemai. Anglijos valdžia skelbia mėginanti padidinti vėžiu sergančių žmonių išgyvenamumo rodiklius ir pagerinti jų gyvenimo kokybę po diagnozės ir gydymo.

„Macmillan Cancer Support” teigimu, prieš dešimtmetį maždaug trečdalis (33 proc.) žmonių kažkuriuo gyvenimo metu susirgdavo vėžiu. Dabar šis skaičius jau viršija 40 proc. Remiantis 2008 metų duomenimis, Britanijoje vėžys buvo diagnozuotas maždaug 310 tūkst. žmonių. Maždaug 157 tūkst. žmonių mirė, o 89 tūkst. žmonių, kuriems buvo diagnozuotas vėžys, mirė dėl kitų priežasčių. Taigi iš viso mirė 246 tūkst. žmonių „su vėžiu”.

„Macmillan Cancer Support” teigia, kad sergamumas vėžiu didėja dėl senstančios populiacijos: vyresnio amžiaus žmonėms yra didesnė tikimybė susirgti vėžiu. Prognozuojama, kad per ateinančius 20 metų sergančiųjų onkologinėmis ligomis skaičius Britanijoje padvigubės iki 4 mln.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE