Sergamumas peršalimo ligomis, rugsėjo pabaigoje sumažėjęs, pastarąją savaitę vėl kiek paaugo.
Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) duomenimis, sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per praėjusią savaitę paaugo nuo 33,5 iki 37,73 susirgimų, tenkančių 10 tūkst. gyventojų.
Tarnyba pastebi, jog vaikų iki 17 metų serga beveik tris kartus daugiau nei suaugusiųjų.
Per savaitę užfiksuota 10 gripo atvejų.
Didžiausias sergamumo peršalimo ligomis rodiklis užregistruotas Kauno (47 atvejai iš 10 tūkst. gyventojų) ir Vilniaus (44,23) apskrityse. Mažiausiai sergančiųjų – Tauragės ir Panevėžio apskrityse (24,6 ir 24,9).
VVSPT specialistai pataria laikytis apsaugos nuo virusų priemonių: vengti artimo kontakto su sergančiais žmonėmis, dažnai vėdinti patalpas, kruopščiai plauti rankas.



























