Eurovaistinė

42-osios savaitės sergamumas gripu ir ŪVKTI

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), kad ir neženkliai, bet auga. 42-ąją metų savaitę jis pasiekė 44,27 susirgimo gripu ir ŪVKTI atvejo, tenkančio 10 tūkst. gyventojų. Ankstesniąją savaitę sergamumo rodiklis buvo 41,61 / 10 tūkst. gyv.

Pagal sergančiųjų skaičių ir toliau pirmauja Kauno apskritis – 57,3 / 10 tūkst. gyv. Neženkliai atsilieka Šiaulių apskritis – 51 / 10 tūkst. gyv. Mažiausiai į medikus kreipiasi Tauragės (31,91 / 10 tūkst. gyv.) ir Alytaus (33,33 / 10 tūkst. gyv.) apskričių gyventojai. Didžioji dalis sergančiųjų – vaikai.
VVSPT specialistai primena, kad efektyviausia apsaugos nuo gripo priemonė – skiepai. Jie ženkliai sumažina riziką susirgti gripu ir svarbiausia – įvairių su gripu susijusių komplikacijų riziką. Rizikos grupėms priskiriami asmenys gali pasiskiepyti nemokamai. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.
„Nepamirškime, kad rudenį ir žiemą tyko ne tik gripas, bet ir įvairios ŪVKTI, todėl reiktų būti dėmesingiems savo sveikatai: jei įmanoma, venkime kontakto su sergančiais žmonėmis, laikykimės asmens higienos taisyklių, sirgdami paisykime gydytojo nurodymų, – pataria VVSPT specialistai. – Ypač svarbu yra nuolat plauti rankas. Bet ne tiesiog nuskalauti, o kruopščiai bent 20 sekundžių iš visų pusių plauti jas su muilu po tekančiu vandeniu.”
Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Biekštaitė,
Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
vyr. specialistė (ryšiams su visuomene)
el. p. lina.biekstaite@vvspt.lt



Evolu

TAIP PAT SKAITYKITE