Vilniuje populiarėja tendencija, kuomet kavinės ir restoranai savo klientams siūlo tinkamai paruoštą centralizuotai tiekiamą vandenį.
Dalis kavinių vaišina nemokamai, kitos – apmokestina. Dalis kavinių, kurios priklauso pirmąjai grupei ir vandeniu iš čiaupo vaišina nemokamai, oficialiai priklauso tinklui „H2O!” ir jau yra pažymėtos specialiais lipdukais, kad lankytojai lengviau identifikuotų aplinkai draugiškesnes viešojo maitinimo įstaigas ir nesijaustų nedrąsiai prašydami vandens iš čiaupo. Šiuo metu 17 Vilniaus kavinių priklauso tinklui „H2O!”.
Iš viso tinklas aprėpia 25 taškus:
„Jalta”, Vykinto g. 17A
„Gorky”, Pilies g. 34
„Rene”, M. Antokolskio g. 13
„Kitchen”, Didžioji g. 11
„Vilniaus Bastėja”, Subačiaus g. 15/2
„RawRaw”, S. Skapo g. 10
„Wok to Walk”, Vilniaus g. 19
„Cozy”, Dominikonų g. 10
„Piccolo Canopi”, Bernardinų g. 10
„Pomodoro”, Jogailos g. 4, Goštauto 40C, P. Lukšio 32, Ozo g. 14
„San Valentino”, Vilniaus g. 47/18
„Koldūninė”, Savičiaus g. 6
„Žaliasis bambukas”, Latvių g. 7A
„Būsi trečias”, Totorių g. 18
Biliardinė „Fuksas”, Gedimino pr. 28/2
„Exlibris”, K. Sirvydo g. 6
„Šviežia kava”, PC „Gedimino 9”, PC „Ozas”, PC „Panorama” ir kt.
Tinklo idėja gimė vykdant iniciatyvą „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose” ir sužinojus apie panašias iniciatyvas užsienyje. Pavyzdžiui, 2008 m. dienraštis „Evening Standard” pradėjo kampaniją „Water on Tap” tam, kad Londono kavinių ir restoranų meniu atsirastų nemokamo vandens iš čiaupo. Restoranų atstovai, kurie vaišina vandeniu nemokamai, pastebi, jog ši nedidelė investicija padeda kurti svetingumą ir grįžta didesniu klientų lojalumu.
Lietuvoje centralizuotai tiekiamas vanduo yra vienas iš kokybiškiausių Europoje.


























