Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys dalyvauja Sankt Peterburge (Rusija) prasidėjusioje 8-toje metinėje ministrų konferencijoje ,,Šiaurės matmens partnerystė visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės srityje”.
Šiaurės matmens partnerystė įsteigta 2003 m. Osle, 13 valstybių – Norvegijai, Suomijai, Švedijai, Danijai, Islandijai, Estijai, Latvijai. Lietuvai, Lenkijai, Rusijai, Prancūzijai, Kanadai ir Vokietijai bei 8 tarptautinėms organizacijoms priėmus politinę deklaraciją. Pagrindinis šios partnerystės tikslas – skatinti tolygią regiono plėtrą, šalinant socialinius ir ekonominius skirtumus, keliant sveikatos ir socialinės gerovės lygį. Partnerystė – tai šalių ir tarptautinių organizacijų jungtinės pajėgos, formuojančios ir plėtojančios regiono politikos platformą tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimui ir pagalbos koordinavimui visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės srityje. Šiaurės matmens regionas – tai teritorija nuo Europos arkties ir subarkties sričių iki pietinių Baltijos jūros pakrančių, taip pat nuo Rusijos šiaurės vakarų rytuose iki Islandijos bei Grenlandijos vakaruose.

























