Spalio 24d. Sekmadienis

Napatogūs klausimėliai remia prie sienos…

2013 Liepos 26d.
Peržiūrų skaičius: 26328
Napatogūs klausimėliai remia prie sienos…

Kad ir kiek žadame sau nenusukti akių, kai vaikas užduos keblų klausimėlį, o atsakyti tiesiai šviesiai, vis dėlto dažnai suglumstame. Į klausimą, kodėl televizoriuje jis bučiuoja jai užpakalį, juk baisiai nesmagu atsakyt: "Todėl, kad jai gera…" Ir mama arba tėtis atsako: "Todėl, kad… todėl!" ir nesivelia į tolesnes diskusijas. O kodėl?
Iš kur atsiranda vaikelis?
Tretieji metai. Maždaug tada iškyla pirmieji klausimai. Tėvus dažnai tai net šokiruoja – jiems vaikas atrodo dar belytė būtybė. Tačiau atsakymas turėtų būti teisingas – iš pilvuko, o ne pasaka apie gandrus ir kopūstus. Tokios informacijos mažyliui paprastai pakanka.
Penktieji metai. Vaikas susidomi, kaip jis iš to pilvuko išlenda. Reikėtų kalbėti apie makštį, apie dvi skylutes – šlapimo ir gimdymo. Labai techniškai ir aiškiai, tik pasistengti kuo vaikiškiau. Paskui vaikai dažniausiai pasižiūri ir pasitikrina – būtinai reikia leisti tuos dalykus daryti. Jei prašo parodyti mamos, pradėkite mokyti, kad kai kurios kūno dalys yra tokios intymios, jog niekam nerodomos. Būna, mergaitės išsigąsta, kaip per tokią mažą skylutę gims vaikutis. Reikia nuraminti, kad jis bus labai mažas, o skylutė išsiplės. Be to, gimimas atneš didelį džiaugsmą. Šioje vietoje galima įpinti ir šeimos pažiūras – galbūt palengvinti bus leidžiami vaistukai, galbūt padės Dievulis, o gal šalia esantis tėtis ar namų sienos.
Šeštieji septintieji metai. Vienas po kito pasipila daugybė klausimų apie tai, kaip kūdikis atsirado pilve, kas jį ten įkišo. Paprastai vaikai to klausia jau kur nors su tuo susidūrę – nebūtinai užtikę tėvus, galbūt matę per televizorių, o gal išgirdę iš vyresniųjų. Prakalbus apie lytinį aktą svarbu nesakyti: "Fu, kaip negražu, kas čia per klausimas…" Jei taip pasielgsite, gali būti, kad daugiau jums tokių klausimų niekas ir neužduos, bet, žinoma, domėjimosi tai nesumažins, tiesiog vaikas susiras kitų šaltinių.
Tad kalbėkite tiesiai, pabrėždami meilę kaip vertybę – vaikai gimsta iš meilės, kai mama ir tėtė bučiuojasi, glaudžiasi. Tėtės spermatozoidas patenka į mamytės gimdą ("namelį") ir užsimezga vaikutis. Kelius, kuriais patenka, irgi reikėtų paaiškinti. Pasirinkite, kaip vadinti organus. Psichologai rekomenduoja vadinti tikraisiais vardais – varpa, peniu, vagina. Tačiau jei jums patiems šie žodžiai nuo liežuvio nesprūsta, pasirinkite tokį variantą, kurį tiesiog galėsite vartoti – pimpalas ir pan. Tai geriau, nei neapibrėžtai sakyti "ta vieta ten".

Klausimai apie mylėjimąsi
Visų pirma labai gerai, kad klausia, vadinasi, jums dar pavyko nesusimauti ir neprarasti pasitikėjimo.
Kodėl žmonės mylisi? Ne tik dėl to, kad turėtų vaikučių. Tai daryti norisi iš meilės, o veiksmas – labai malonus. Tik atrodyti gali nei šiaip, nei taip – būna, kad tuo metu labai garsiai kvėpuoji. Na, pavyzdžiui, kaip ir tu, kai šokinėji per virvutę.
Jei taip gera mylėtis, kodėl žmonės to nedaro visąlaik? Į šį "topinį" vaikų klausimą reikėtų atsakyti be didelių filosofijų: "Žmonės labai pavargsta – juk kad ir kaip mėgsti maudytis, vis tiek neplaukioji visą dieną, o jei mėgsti tortą – irgi šimto nesuvalgai".
O kodėl vaikučių tėtis ir mama turi tik vieną (du)? Todėl, kad spermatozoidai ne visi yra labai stiprūs ir ne visi pasiekia kiaušinėlį. Toliau vėl galimos įvairios variacijos pagal šeimos pažiūras – Dievulis turi vaikutį atsiųsti ir pan.
O kodėl aš pats to daryti negaliu? Jei aiškinsite, kad pats būdamas vaikas jis negalės vaikučio prižiūrėti, šimtu procentų įsivelsite į ginčą – aišku, kad galės! Tad geriau aiškinti pasitelkus anatomiją – mergaitei dar nesusiformavo "namelis" ir kūdikis ten paprasčiausiai netilps. Berniukui irgi nesigamina spermatozoidai.
! Kalbėdami apie mylėjimąsi nevartokite žodžių "barškintis", "daryti din-din" ir pan. Formuojame neteisingą supratimą apie dalykus, kurie iš tiesų yra gražūs ir kurių nereikia dangstyti nerimtais ar nepadoriais vardais. Tada paaugliai ir norės būtent mylėtis, o ne "išdulkinti", "pasikočioti"… Jaučiate skirtumą? Požiūris į seksą, kaip ir bet kurį kitą dalyką, priklauso nuo šeimoje įdiegtų vertybių.

Jei nežinote, ką atsakyti
Jei lygioje vietoje jus užgriūva, jūsų nuomone, aštrus klausimas (pvz., kas yra orgazmas ar kodėl ekrane dėdė lenda prie krūties, nori pienuko?), į jį vis tiek atsakykite, nenumuilinkite. Palengvės, jei įvardysite savo jausmus: "Na, ir gilus klausimėlis, net nepatogu pasidarė…" Tai daug naudingiau, nes moko vaikus ateityje žodžiais reikšti jausmus. Jei žiūrint filmą prasideda rimtesnės glamonės, kvailai netylėkite, o sakykite: "Oho, nieko sau, ar ne? Man dabar kažkaip net nejauku prie tavęs…"
Jei nežinote, ką atsakyti į keblius klausimus, mažylio visada klauskite: "O kaip tu pats manai?" Gali paaiškėti, kad vaikas viską teisingai ir galvoja, reikia nebent papildyti, kitąsyk – pataisyti. Užtat iškart susiorientuosite, kurioje suvokimo fazėje jis yra ir "nenugrybausite".
O jei jie neklausia…
Svarbiausia nepraleisti momento, kai paklausiama, mat klausimas gali būti ir netiesioginis. Jei vaikas paklausė, ką čia daro šunys, neatsakykime, kad "žaidžia", o paaiškinkime, jog taip atsiranda šuniukai. Ir tokiu pat tonu, kokiu aiškintumėte apie žadintuvo sandarą, kuri, beje, jam ne mažiau įdomi.
Jei iki penkerių metų nesulaukėte klausimo, vadinasi, kažką jau praleidote ir žinių jie jau kažkur susigraibę patys. Reikėtų prabilti patiems. Geriausia, suradus dingstį. Paprasčiausia tai padaryti, aišku, jei pati laukiatės, o jei ne – aplink gausu kitų nėščiųjų. Kalbą reikiama linkme galime pakreipti ir po pažįstamų vestuvių: "Kaip gerai, dabar Ingai išaugs pilvas ir gims vaikiukas…"
Jei laukdama momento pratempėte kone iki paauglystės, ilgiau nebelaukite. Juk jūs suprantate, kad iki vestuvių jo interesai vien automobiliukų kolekcija neapsiribos… Žinoma, nepratęs tokiomis temomis kalbėti vaikas staiga turbūt neatsivers ir pokalbis labiau primins monologą, o ne dialogą, vis dėlto išgirdus tėvų tiesos versiją, jiems palengvėja.

Ojojoj, ką ten tėveliai veikė!
Užklupę tėvus mylintis, vaikai dažnai užsidaro ir nusisuka nuo jų. Pirmiausia reikėtų žinoti, ką vaikas jaučia. Tik nemanykime, kad jam gėda mus užtikus. Tai tėvams gėda! Vaikas nesidrovi (nebent vyresnis ir jau nemažai žinantis), jis išgąsdintas, o gal net ir rimtai traumuotas. Tad būtina su juo pasikalbėti.
Klauskite, ką pamatė, kaip įsivaizduoja, ką ten su tėčiu veikėte? Nenustebkite, jei atsakymas bus: "Nieko!" Net pats atviriausias vaikas gali ne tik išsigąsti, bet ir supykti. Mes, mamos, turime neatsitraukti, o rasti plyšelį į vaiko širdutę. Pavyzdžiui, jei mergaitė tirpsta dėl kūdikių, kalbėkite apie gimimą: "Mes mylėjomės, o dėl to ir gimsta vaikai". "Tikrai, tai jūs turėsite vaikiuką?" – svarbu, kad vaikas atsisuktų, prabiltų, paklaustų. Kitiems vaikams svarbu meilė, ją ir reikia akcentuoti: "Vaikus suaugusieji myli vienaip – apkabina, bučiuoja, dovanoja dovanas. O kūniška meilė tarp suaugusiųjų kitokia". Palyginkite miegamojo garsus su vaikišku pasauliu: "Ką darai, kai džiaugiesi – šokinėji, juokiesi? Ir kuo linksmiau, tuo garsiau?"
Išlukštenkite, kas labiausiai vaiką prislėgė: "Ar tu galvoji, kad mes tavęs taip nemylime, jei mylime vienas kitą? Gal tau baisu, kad man skauda ar mums kažkas atsitiks?" Į kažkurį iš jūsų užduotų klausimų vaikas atsilieps. O tada beliks išsklaidyti jo baimes.
Laisvas tėvelių elgesys namie
Yra tėvų, kurie prie vaikų kalba apie mylėjimąsi, pvz., sako, kad dabar eina to daryti, kaišioja viens kitam rankas po marškinėliais, vaikšto namie nuogi ir pan. Tuo jie nepalieka nė kiek erdvės intymumui, meilei ir seksui – asmeniškumui. Jei mylėjimasis yra tas pats, kas valgymas, būtent taip vaikas užaugęs ir manys. O jei nuogas kūnas yra tai, ką gali visiems rodyti, iš kur tuomet atsiras vaiko savisauga? Juk jis nuogumą priima natūraliai, o ne sąmoningai – kaip tai darėte jūs.

Ypač nuogumo nereikėtų demonstruoti priešingos lyties vaikams ir neskatinti Edipo ar (rečiau) Elektros komplekso. Jei nuoga švytruosite berniuko panosėje, pati to nenorėdama pabloginsite jo santykius su tėvu, o svarbiausia, provokuodama pakenksite jam pačiam – nukreipęs į jus visą savo meilę vėliau jis ieškos ir niekaip neras tokios kaip jūs. Tad jei norite paplepėti su sūnumi gulėdama vonioje, puikiausiai galite įlįsti į maudymosi kostiumėlį ar sukurti intymią aplinką kitur su žvakėmis, bet be nuogumo.

Veidas.lt


Vaikų regos sutrikimai ir jų profilaktika

Vaikų regos sutrikimai ir jų profilaktika

Artėjant rugsėjo 1 d. daugelis moksleivių ir jų tėvelių suskubo į gydymo įstaigas pasitikrinti sveikatos. Jau ne vieneri metai, vadovaujantis 2005 m. birželio 9 dienos LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kuriuo patvirtinta nauja Lietuvos...


Merino vilnos kepurė-šalmukas sveikam ir gražiam Jūsų mažyliui

Merino vilnos kepurė-šalmukas sveikam ir gražiam Jūsų mažyliui

Pastaraisiais metais viena populiariausių žiemos prekių vaikams yra kepurė - šalmukas. Iš pirmo žvilgnio neišvaizdus kepurės variantas, vis dėlto yra užkariavęs vaikučių galvytes. Kas lėmė jo populiarumą?


Motinos pienas kainuoja mažiau

Motinos pienas kainuoja mažiau

Būsimas mamas šokiruoja skaičiai, pamačius, kiek pinigų atsieis pieno mišinėliai. Tačiau pasirinkti natūralų kūdikio maitinimą ryžtasi ne kiekviena. Graži krūtinės forma kartais pasirodo svarbiau nei mažylio gerovė. Per mėnesį kūdikio maitinimui...


Mažo svorio naujagimiams būtina geležis

Mažo svorio naujagimiams būtina geležis

Nepakankamo svorio naujagimiams gresia geležies nepakankamumas, ir jiems reikia duoti geležies papildų, teigia Švedijos mokslininkai. Tyrimo metu mokslininkai tyrė kūdikius, kurie gimė 2-2,5 kilogramų svorio. Laikoma, kad normalus išnešioto...


Kad vaikas augtų sveikas

Kad vaikas augtų sveikas

Brangiausias žmogaus turtas – sveikata. Tai kartojame sau patys, tai dažnai primena ir medikai. Tėvai brangiausiu turtu pavadintų vaikus ir dėl jų sveikatos bei gerovės nedvejodami paaukotų bet ką. Nors dažnai didelės aukos nebūtinos –...


Moters pienas – iš genetiškai pakeistų ožkų

Moters pienas – iš genetiškai pakeistų ožkų

Iš Rusijos ir Baltarusijos mokslininkų išvestų genetiškai pakeistų ožkų primilžti pirmieji litrai žmogaus pieno. Jame yra tik moters piene esančio baltymo laktoferino, pasižyminčio antibiotinėmis savybėmis. Toks pienas, pasak mokslininkų, suteiks...


Išaiškinta paauglių nepastovios nuotaikos priežastis

Išaiškinta paauglių nepastovios nuotaikos priežastis

Anksčiau mokslininkai manė, kad paauglių irzlumo priežastis yra hormonai. Tačiau dabar aiškėja, jog paaugliai dažnai būna savanaudiški, nerūpestingi ir irzlūs todėl, kad jų smegenys vystosi lėčiau, nei auga kūnas. Galvos skenavimas parodė, kad...


Įprotis sveikam maistui – dar būnant gimdoje

Įprotis sveikam maistui – dar būnant gimdoje

Tyrimais nustatyta, kad motinos, kurios nori, kad jų vaikai mėgtų daržoves, turėtų pačios jas valgyti nėštumo laikotarpiu. Daugybė tėvų kovoja su savo vaikų nenoru valgyti daržoves. Tačiau mokslininkai mano, kad mamos pratinti vaikus valgyti...


Kūdikiai norėtų ir gimti, ir augti sveiki

Kūdikiai norėtų ir gimti, ir augti sveiki

Lietuvos miestų gimdymo namuose jau aštuntą kartą vyko akcija "Gimiau nerūkantis". Gegužės 31-ąją - Pasaulio dieną be tabako - gimę kūdikiai apdovanoti akcijos marškinėliais, o jų mamas ir tėčius specialistai ragino apsaugoti mažylius...


NAUJIENA - vaikiškos sauskelnės “Chelino”

NAUJIENA - vaikiškos sauskelnės “Chelino” (1)

Jau ir Lietuvoje galima įsigyti naujų ispaniškų sauskelnių “Chelino”. Mokslinių tyrimų ir technologijų pažangos dėka naujos “Chelino” sauskelnės yra pastarųjų metų laimėjimas. Cada vez, ofrecen una mayor sequedad, mejor...


Akių tyrimas – tarsi žaidimas

Akių tyrimas – tarsi žaidimas

Trejų metukų mažyliui būtina patikrinti akytes, kad nepražiūrėtume regėjimo ydų. Naujasis refrakcijos aparatas padeda nustatyti tikslią diagnozę, o mažylis po tyrimo jaučiasi tarsi pabuvojęs žaidimų kambaryje. Norint laiku pastebėti vaikų regėjimo...


Kai ateina metas išsiskirti

Kai ateina metas išsiskirti

Kai mažylis buvo dar visai mažas, kitaip tariant, kūdikėlis, jo prisirišimas prie jūsų buvo pats mieliausias dalykas pasaulyje. Jūs buvote jam visas pasaulis, o tai pats saldžiausias jausmas mamai. Tačiau mažylis paūgėjo, tapo savarankiškesnis, o...


Kodėl svarbu kalbėtis su vaiku?

Kodėl svarbu kalbėtis su vaiku?

Pokalbiai su vaiku – tiek kalbėjimas, tiek išklausymas – yra labai svarbūs dėl keleto priežasčių. Visų pirma, tai stiprina tarpusavio ryšį, skatina mažylį mokytis bendravimo, taip pat ugdo jo pasitikėjimą savimi. Be to, jei nuo pat...


Skenografijos parodo, ar vaikas gali atsakyti už nusikaltimus

Skenografijos parodo, ar vaikas gali atsakyti už nusikaltimus

Smegenų skenografijos gali parodyti, ar vaikas turėtų būti teisiamas už padarytus nusikaltimus. Atlikus magnetinio rezonanso tyrimą, per 5 minutes galima pasakyti, kokio amžiaus yra žmogus, mat suaugusiojo ir vaiko smegenų struktūra skiriasi, rašo...


Kaip sumažinti tikimybę susilaukti alergiško kūdikio

Kaip sumažinti tikimybę susilaukti alergiško kūdikio

Padidėjusį organizmo jautrumą vaikai dažnai paveldi. Pastebėta, jog tam daugiau įtakos turi motinos, o ne tėvo polinkis sirgti alerginėmis ligomis. Manoma, kad alergiją sukeliančios medžiagos nėštumo metu per placentą patenką į vaisių. Ypač...


V. Malinauskas: "KT sprendimas atveria kelią šeima laikyti praktiškai bet kokias bendro gyvenimo formas"

V. Malinauskas: "KT sprendimas atveria kelią šeima laikyti praktiškai bet kokias bendro gyvenimo formas"

Vakar Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatos, šeima pripažįstančios tik gyvenančius santuokoje, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui. Taip pat nurodė, kad konstitucinė šeimos samprata...


Ruošiamės į stovyklą!

Ruošiamės į stovyklą!

Kaimynų vaikas spygaudamas kasmet kelioms pamainoms išrūksta į stovyklą, o jūsiškis neryžtingai kelintus metus purto galvą… Kol dvejojate, ar išstumti jį ten, ar palikti maltis "ant asfalto", kelialapiai į populiariausias...


Gregory K. Popcak. Kaip tėvams kalbėtis su vaikais apie intymumą

Gregory K. Popcak. Kaip tėvams kalbėtis su vaikais apie intymumą

Neseniai leidykla "Katalikų pasaulio leidiniai" publikavo amerikiečių autoriaus Gregory K. Popcak knygą "Ar gandras atnešė, ar kopūstuose radome? Tėvų pokalbiai su vaikais apie intymumą". Norėdamas padėti skaitytojams ugdyti...


Narkotikai: moksleiviai svaiginasi naujomis psichotropinėmis medžiagomis

Narkotikai: moksleiviai svaiginasi naujomis psichotropinėmis medžiagomis

Vilnietė pedagogė Dalia prieš dvejus metus palaidojo sūnų, kuris pralaimėjo asmeninę kovą su narkotikais. Jam nebuvo trisdešimties. Dalios sūnus pirmą kartą narkotikų pabandė paauglystėje. Vėliau, jau po daugelio metų, kovodamas su priklausomybe,...


Kodėl maži vaikai neklauso, kas jiems sakoma?

Kodėl maži vaikai neklauso, kas jiems sakoma?

"Ar tu klausaisi manes? Ar aš tau neliepiau apsirengti? Aliooo?! Lauke šalta..." - štai tokiu principu vyksta daugelis dialogų tarp tėvų ir jų mažųjų atžalų. Atrodo, tarsi viskas, kas jiems sakoma, arba negirdima, arba pro vieną ausį...


Socialiniai tinklai griauna įprastą įvaikinimo sistemą

Socialiniai tinklai griauna įprastą įvaikinimo sistemą

Socialinių tinklų didėjantis populiarumas kelia tikrą revoliuciją įvaikinimo sistemoje – vieno mygtuko paspaudimu biologiniai tėvai gali susisiekti su vaikais, gyvenančiais įtėvių šeimoje. Įvaikinimo sistema išsivysčiusiose šalyse, atrodė,...


V. Podolskaitė: teatras vaikams – tarsi psichoterapijos seansai

V. Podolskaitė: teatras vaikams – tarsi psichoterapijos seansai

Festivalis vaikams ir jaunimui "Asitežas" šiemet – jubiliejinis. Jau 10 metų jis su spektakliais keliauja po Lietuvą. Šįkart festivalis vyksta Panevėžyje. Per jį vaikams bus suvaidinta 17 spektaklių. Tarptautinė teatrų vaikams ir...


Drabužiai vaikams – kokius geriausiai pirkti?

Drabužiai vaikams – kokius geriausiai pirkti?

Šiomis dienomis išsirinkti drabužius vaikams yra tikras iššūkis. Didelė gausybė bei pasiūla gali susukti galvą. Tačiau reikia nepamiršti, jog drabužėlius vaikams reiktų rinktis ne tik pagal spalvą, dydį. Dauguma parduotuvių prekiauja ne itin...


Kūdikiai nėra tokie "kvaili" kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio

Kūdikiai nėra tokie "kvaili" kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio

Seniai pastebėta, kad vienerių metų vaiką labai lengva aplošti žaidžiant antpirščiais - net jei žaidžiama atvirai, negudraujant. Ir pagrindinė priežastis yra ne vaiko kvailumas, ar nepakankamai susiformavusi trumpalaikė atmintis, o dėmesys, kurį...


Rasa Bieliauskaitė. Išsiskyrusių šeimų vaikai – tarp traumos ir vilties

Rasa Bieliauskaitė. Išsiskyrusių šeimų vaikai – tarp traumos ir vilties

Devynerių metų Gabija iki šiol atsimena, kaip jai tėvai pranešė, kad skiriasi. Jai buvo 4 metai, ji negalėjo susieti tėvo išėjimo ir skyrybų. Gabija po metų, susipykusi su močiute, paklausė: „Kada gi tėvelis pagaliau grįš?“ –...


Sunkios kuprinės labiau žaloja mergaičių nugaras

Sunkios kuprinės labiau žaloja mergaičių nugaras

74 proc. moksleivių, kurie į mokyklas žygiuoja ant pečių užsikraudami per sunkias kuprines, skundžiasi nugaros skausmais. Iš daugiau nei 10 tūkst. apklaustų 7-18 m. moksleivių 38 proc. pripažino, kad nugaros skausmus jaučia labai dažnai, 46 proc....


Jūros liga sausumoje

Jūros liga sausumoje

"Net trumpa išvyka mašina dukrytei tampa tikra kančia – jai būna bloga. Kaip to išvengti?" – klausia trimetės Mildos mama Aušra. Nesvarbu, ar susiruošėte keliauti mašina, traukiniu, laivu ar lėktuvu – kelionę gali...


Motinos ir vaiko muziejus Kaune – dingęs muziejus

Motinos ir vaiko muziejus Kaune – dingęs muziejus

2012–ieji Seimo nutarimu Lietuvoje paskelbti Muziejų metais, todėl yra gera proga paminėti dingusį muziejų. Kaip žinoma, muziejai vykdo dvi labai svarbias misijas – saugo kultūros ir istorijos vertybes bei šviečia visuomenę. Visuomenės...


Automobilių tarša silpnina mūsų vaikų sveikatą

Automobilių tarša silpnina mūsų vaikų sveikatą

Olandijoje atliktas tyrimas nustatė ryšį tarp astmos ir alergijų vaikams atsiradimo ir automobilių išmetamų dujų taršos. Nors ir netvirtinama, kad tai tėra vienintelė šių ligų atsiradimo priežastis, tačiau remiantis tyrime gautų rezultatų...


Žaislai ne tik pramogai, bet ir ugdymui

Žaislai ne tik pramogai, bet ir ugdymui

Kokia vaikystė be žaislų – įvairių formų ir spalvų, išmoningai pagamintų ir galinčių nustebinti kiekvieną vaiką? Tačiau kol vaikai tiesia rankas į ekranuose matytų filmų veikėjų figūrėles, nori naujausios mašinėlės ar žėrinčia suknele...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila