Nobel biocare

Spalvų poveikis sveikatai

Spalvų poveikis sveikatai

Mes gyvename spalvų pasaulyje. Su spalva susiduriame nuo pat lopšio, kai mama virš lovytės pakabina spalvotus žaisliukus. Sakoma, kad vaikai jau nuo trijų mėnesių pradeda skirti kai kurias spalvas. Įvairūs ir sudėtingi mechanizmai formuoja augančio žmogučio psichologiją, požiūrį į spalvas.

Beveik kiekvienas žmogus turi savo mėgstamą spalvą. Jas galima jausti savyje. Spalvų terapijos specialistai pagal žmogaus vidinę spalvą gali nustatyti kūno negalavimo vietas. Spalvos turi įtaką žmogaus psichologinei ir fiziologinei būsenai. Spalva labai stipriai veikia emocinius išgyvenimus.

Visos šiltos spalvos yra stimuliuojančios ( raudona, oranžinė, geltona ir jų atspalviai ). Šaltos spalvos veikia raminančiai, jos mažina įtampą.

Senovės kinai tikėjo, kad mūsų kepenys yra šviesiai žalios spalvos, plaučiai – baltos, širdis – raudona, blužnis ir kasa – geltoni, o inkstai – juodi. Manoma, kad jei organizmui suteiktume trūkstamų spalvų, tai galėtų grąžinti jo balansą, pagerintų savijautą, ar net išgydytų tam tikras ligas. Daugelyje meditacijų yra naudojamos spalvos. Medituodamas žmogus gali save gydyti.

Pritaikant spalvų terapijos taisykles namuose, bei darbe – sukūrus tinkamą  spalvinę aplinką galima patirti naujų pojūčių tiek asmeniniame, tiek ir profesiniame gyvenime.

Kodėl nepabandžius pradėti jau dabar?

Sakykime, vaikų skyriuose, personalo medicininė apranga galėtų būti šiltų spalvų ( persikinė, oranžinė, rožinė ). Vaikai dažnai bijo baltų chalatų, juos pamatę jaučia įtampą. Štai geltona spalva – subalansuoja nervinę veiklą, tai saulės ir gyvybės spalva. Ji skleidžia šviesą, ko labai trūksta ligoniams. Oranžinė – pakelia nuotaiką, gerina maisto įsisavinimą, gerina kraujo apytaką.

Medicininę aprangą galima būtų parinkti ir pagal kolektyvo santykius darbe. Jeigu jaučiama įtampa, nervingumas, reikėtų rinktis šaltesnius atspalvius. Psichologai mėlyną spalvą vadina „santarvės su savimi” spalva. Žydra – erdvės spalva, tai dvasingumo spalva. Ji skatina psichinę veiklą, stiprina dvasines galias, mažina neigiamas emocijas. Šviesiai žalia, tai gamtos  – pavasario, augimo, lengvumo ir rūpestingumo spalva. Ji taip pat teigiamai veikia nervingus žmones.

Neutralios spalvos – pilka ir ruda. Pilka – yra praktiška, solidi, konservatyvi. Ji nekelia jokių jausmų. Ruda, tai žemės spalva – natūrali, stabili ir patikima.

Jeigu spalvų nemėgstate, ar jūsų įstaigoje kitaip neleidžiama, visada yra balta. Ši spalva asocijuojasi su švara, grynumu ir tyrumu.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE