Gudručio vaistinė

Silpno imuniteto iš viso nebūna ir tai išgalvota? Ar tikrai?

Niekas negali atimti iš žmogaus vidinės laisvės rinktis, kokią mintį, jausmą puoselėti, ką galvoti. Bet ar tai susiję su sveikata, organizmo atsparumu ligoms?

Patirtimi ir mintimis dalijasi gydytoja natūropatė, homeopatė, holistinio sveikatos principo propaguotoja Diana Laurynaitienė.

Stiprus imunitetas – žmogaus pasirinkimas?

Žmogus laisvas pasirinkti, kokią poziciją gyvenime užimti: niurzgėti ir kaltinti valdžią, medikus, kaimynus ar džiaugtis tuo, ką turi, ieškoti sprendimų, ištikus sunkiai situacijai, ugdyti savyje optimistą. Rinktis gerą nuotaiką, o ne dejuoti, ir taip nealinti savo organizmo, atrasti jėgų pozityvui – tai žingsnis stipraus imuniteto link. Darniai veikianti imuninė sistema be psichikos sveikatos stiprybės neįmanoma. Kai psichikos būsena gera, ji leidžia realizuoti savo gebėjimus, įveikti gyvenimo sunkumus ir produktyviai dirbti. Kaip žmogus išgyvens stresą, ar nualins imuninę sistemą, priklauso ne tiek nuo to, kokioje situacijoje jis atsidūrė, ne nuo išorės veiksnių, o nuo streso suvokimo ir reakcijų į jį. Vaistas gerai psichikos sveikatai bei atitinkamai stipriam imunitetui  yra ir pozityvios mintys, teigiamos emocijos. Taigi vienas pagrindinių vaistų, kurį reikia ugdyti savyje, – laimės pojūtis. Todėl XX a. antroje pusėje pradėtas matuoti įvairių šalių piliečių laimingumo lygis.  Laimės stoka gali būti vertinama kaip psichikos sveikatos problema. Šiuos pastebėjimus papildo psichologo M.Argyle tyrimų išvada – laimingesni žmonės yra sveikesni ir ilgiau gyvena. Todėl reikėtų padėti vienas kitam ir sau ugdyti laimės įprotį, optimizmą.

Ką parodo ligos simptomai?

Holistinis požiūris sutelktas ne tik į fizinį žmogaus kūną, psichikos sveikatą, bet apima ir sielą, dvasingumą, aplinką, kurioje žmogus gyvena. Todėl ligos simptomai parodo ne tik ligą, bet ir žmogaus nuostatas, požiūrį, santykius su kitais, taip pat charakterio savybes.

Simptomas yra draugas. Holistinė medicina, atsižvelgdama į jį, siūlo ir gydomąją mintį, jausmą, emociją, ir priemonių kūnui, būdus, kaip jį atnaujinti, atkurti. Kūno atnaujinimo procedūros yra sveikatos ir imuniteto pagrindas.

Ligos simptomas yra ne tik tikslingas organizmo gynybos mechanizmas prieš virusus, bakterijas ir endogeninius homotoksinus, bet ir pastangos atkurti suardytą pusiausvyrą.  Endotoksinai didele dalimi  priklauso  nuo mūsų charakterio. Dėl skirtingos vidinės emocinės  švaros, energijos ir reakcijos į aplinką, vieni mūsų dažniau serga, kiti – rečiau. Endotoksinai – tai medžiagų apykaitos produktai ir toksinai, kurie gaminasi dėl neigiamų emocijų, minčių ir jausmų.  Kiekvienas organas yra susijęs su tam tikra vidine nuostata (tai sufleris, ką reikia keisti žmogaus charakteryje). Pvz., kepenys – pyktis, nekantrumas, kerštingumas; limfinė sistema – nesaugumas, baimė; plaučiai – liūdesys; inkstai – baimė; širdis – grubumas, žiaurumas. Kalbėti apie sveikatą, vadinasi, kalbėti ir apie „ekologiją“ – minčių, jausmų, bendravimo kultūros. Tai pagrindiniai dalykai, kurie veikia mūsų imunitetą ir bet kokį simptomą. Žmogus su žmogumi nesutardamas, pykdamas, užgniaužia emocijas, kenčia, ir tai gali pasireikšti įvairiais kūno sutrikimais. Todėl kartoju, kad simptomų nereikia bijoti: juos reikia teisingai vertinti. Aišku, jeigu yra gyvybei grėsmingų simptomų, būtina kreiptis kvalifikuotos tradicinės medicinos pagalbos.

Žmogaus sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo jo paties. Tai skelbia PSO duomenys: tik 10 proc. mūsų sveikatos lemia medicina, po 20 proc. tenka paveldimumui ir aplinkos užterštumui, ir net 50 proc. sudaro žmogaus gyvenimas, psichologinė būsena, santykiai darbe ir šeimoje, įpročiai, požiūriai. Sveikata – tai gyvenimo audinys, kurio siūlai yra mintys, emocijos, jausmai, pažiūros, santykiai su kitais.

Silpno imuniteto nėra?

Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas nuolat kinta. Visi organizmo procesai, nukreipti homeostazei palaikyti, vadinami imunitetu (homeostazė apima sudėtingus organizmo veiklos reguliavimo procesus, palaikančius pastovią vidinę terpę). Imunitetas padeda atlaikyti iššūkius, įveikti ligas, įvairias gyvenimo  situacijas, juo galime prisidengti tarsi skydu. Tačiau vieni suserga, kiti – ne.

Net maro ar kitų didžiųjų epidemijų metu buvo žmonių, gydytojų, kurie artimai kontaktuodavo su sergančiaisiais, bet nesusirgdavo. Tai rodo, kad mūsų imunitetas susijęs su adaptacija, galimybe prisitaikyti. Jis parodo, ar mokame adaptuotis gyvenimo pokyčiuose, šeimoje, santykiuose. Net jei ir nemokame, galime išmokti. Todėl posakį „silpnas imunitetas“ norėčiau išvis išbraukti iš vartosenos.

Imunitetas yra „karys“, vadinasi, žmogui, kuris dažnai serga, turėtume paaiškinti, kur jis be reikalo kovoja. Galbūt jis nesutaria su kaimynu ir net neįvertina, kad pyktis, įtūžis, nepasitenkinimas gali būti vienas iš stiprių imuninę sistemą žalojančių veiksnių. Dėl ko dažniausiai susergame – dėl virusų, bakterijų. Tačiau, visų pirma, mes patys vienas kitam tampame virusais ar bakterijomis ir to net nesuprantame. Neigiama informacija, blogas žodis gali paskatinti ligą. Todėl labai svarbi yra atsakomybė už mintis ir žodžius, nes vien tik žodžiu galima sužeisti žmogų.

Būtinas aktyvus žmogaus dalyvavimas

Imunitetas  atskiria „tikrą“ nuo „netikro“, „savą“ nuo „svetimo“. Tad žmogaus, kuris dažnai serga peršalimo ligomis, reikėtų paklausti: „Gal jis gyvenime viską skirsto į savą ir nesavą?“ Gal jam atrodo, kad kiti žmonės trukdo jo planams, sėkmei, jis tiesiog atmeta kitus žmones, jam kiti yra tarsi netikri. Taip išeina, kad jis kovoja su savo aplinka, su kitais žmonėmis, ir taip jo imuninė sistema yra alinama be reikalo dar nesant išorėje virusų ir bakterijų. Jis kovoja su gyvenimu. Taigi pagrindiniai imuninės sistemos stiprintojai ir alintojai esame patys, mūsų požiūriai.

Homeopatija bus efektyvi pagalba, jei žmogus rūpinsis savo sveikata. Vartojant homeopatinius vaistus, būtinas aktyvus žmogaus dalyvavimas savo sveikatos kūrime, pareigingumas, kantrybė, savidisciplina, kuo nuoširdžiau ir geriau atliekamas darbas, taikingas bendravimas, teisingumas ir sveikos gyvensenos sistema – kasdien vaikščioti, sportuoti, skirti laiko vandens procedūroms, kvėpavimo praktikoms ir optimistinėms džiugioms mintims.

 

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE