REXSAN

Netekote darbo? Panika padėties nepakeis…

Sveiki, patarkite, ką daryti. Prieš porą mėnesių vyras neteko darbo. Aišku, jis padeda prie namų, bet jaučiu, kad su juo darosi kažkas blogai, nes labai pasikeitė. Apsimetinėja, kad tai tik atostogos, arba nei iš šio, nei iš to pradeda pykti, kabinėtis. Žodžiu, jaučiu didelę įtampą namuose. Gal galiu jam kuo padėti, patarkite.

Birutė

Psichologė Irena Ramoškaitė:

– Savaime suprantama, kad darbas reiškia ne tik materialinį pagrindą, bet yra ir saviraiškos atskleidimo priemonė, todėl jis kiekvienam yra toks svarbus. Praradęs darbą, žmogus pradeda menkiau vertinti ne tik save, bet ir savo sugebėjimus. Dėl to jį neretai apima depresyvios mintys ar net puolama į depresiją. Tokių jausmų užvaldytam labai svarbu suvokti, kad panika ir pyktis padėties nepakeis, o nemalonūs jausmai, neigiamos mintys yra natūrali praradusiojo darbą būsena.

Ilgesnį laiką nerandant darbo apima liūdesys, neviltis, padidėja jautrumas. Ir tai – natūralu. Tačiau nuomonė, kad depresija serga daugiau moterų nei vyrų, yra klaidinga. Vyrų depresija dažniau pasireiškia pykčiu, agresija, svorio mažėjimu, alkoholio vartojimu, uždarumu, polinkiu į savižudybę.

Geri patarimai:

  • Darbo praradimą vertinkite kaip atsiradusią galimybę gyvenime ką nors pakeisti – įgyvendinti savo svajonę, nemielą darbą pakeisti kitu.
  • Nekaltinkite darbą praradusio vyro – palaikykite morališkai, nes priekaištai tik dar labiau paaštrins situaciją.
  • Kartu peržiūrėkite šeimos biudžetą ir apsitarkite, kaip išgyventi sunkmetį.
  • Susikaupkite ir išlaikykite savitvardą, nenustokite bendrauti su kolegomis ar artimaisiais ir jokiu būdu neužsisklęskite savyje.
  • Nepulkite į nereikalingus verkšlenimus, nesilaikykite įsikabinę praeities, o negaišdami sutelkite visas mintis į naujo darbo paieškas – įvertinkite esamą situaciją, savo asmeninę patirtį, gebėjimus, žinias.
Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE