Birželio 5d. Penktadienis

Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

Peržiūrų skaičius: 34828
Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

"Ne kartą reklamose, parduotuvių afišose ar kosmetikos reklaminiuose bukletuose tenka matyti užrašus: "natūrali kosmetika", "organinė kosmetika". Dažnai kosmetikos gaminių reklamose naudojami gamtos vaizdai, pavadinimuose vyrauja žodeliai "bio", "natural" ir panašūs. Ar šie žodžiai pavadinime, reklamoje visada reiškia, kad kosmetika yra natūrali"? - klausia Austė Budraitytė iš Klaipėdos.

Vis dar gaji nuomonė, kad Rusijos, Kinijos, Indijos gamintojų gaminiai yra kur kas natūralesni ir geresni už kitus, tačiau gaminius iš trečiųjų šalių reikėtų rinktis dar atidžiau. Dažnai pavadintoje natūralioje kosmetikoje yra naudojami stiprūs sintetiniai konservantai, kurie esant tam tikromis sąlygomis pasižymi kancerogeninėmis savybėmis. Kosmetikos gaminiai, kuriuose nurodomos sąvokos "natūralus", "organinis" ir pan. duoda didesnius pelnus. Vienintelis dalykas, įrodantis vartotojui, kad kosmetika iš tiesų organinė – ant etiketės pateiktas sertifikavimo ženkliukas.

Informacijos etiketėje vingrybės

Yra ne visai tikslus, bet paprastas kosmetikos įvertinimo būdas, leidžiantis ir paprastam vartotojui, ne tik specialistui, iš akies įvertinti, ar kosmetika iš tiesų natūrali. Čia praverčia reikalavimas kosmetikos gaminio sudėtines medžiagas sąraše po žodelio "Ingredients" išvardinti jų koncentracijų mažėjimo tvarka. Kai kurie užsienio specialistai siūlo ant gaminio pateiktą sudėtinių medžiagų sąrašą grubiai padalyti į tris dalis. Viršutinė dalis – sudarytų apie 90-95 proc., vidurinė – 5-8 proc. ir apatinė apie 1-3 proc. kosmetikos gaminio cheminės sudėties. Jeigu išvardinti natūralūs ingredientai (pvz., Aloe barbadensis leaf extract - alijošiaus lapų ekstraktas) atsiduria antrame ar net trečiame trečdalyje, apie natūralumo ieškoti neverta.

Lygiai taip pat reiktų vertinti gaminį, jeigu matome, kad tokie konservantai kaip parabenai, natrio benzoatas, trietanolaminai ir pan. yra išvardinti virš natūralių ekstraktų pavadinimų.

Išduoda pakuotė

Natūralios kosmetikos įpakavimui dažnai pasirenkamas aliuminis, nes jis, skirtingai nuo plastmasės, nepraleidžia oro ir taip apsaugo produktą. Natūralios kosmetikos gaminiai pakuojami ir į stiklinę tarą. Yra pasitaikę atvejų, kai kenksmingos medžiagos kosmetikoje atsirasdavo visai ne dėl neteisingai pasirinktų ingredientų ar technologinio proceso, o dėl užterštų, pavyzdžiui švinu, pakuočių – dažniausiai plastmasinių.

Svarbu žinoti:

Ant natūralios, organinės kosmetikos pakuotės būtinai turi būti pateiktas organinius produktus sertifikuojančios kompanijos ženkliukas. Labiausiai pasaulyje žinomos sertifikavimo kompanijos ECOCERT ženkliukas.

Natūralios kosmetikos pagrindą turi sudaryti:

Natūralūs ekstraktai, pavyzdžiui, raudonųjų pipirų, citrinmedžio, žaliosios arbatos. Natūralūs eteriniai aliejai, pavyzdžiui, persikų, eukalipto ar pan. Vitaminai: vitaminas A (dažnai kosmetikoje vadinamas retinoliu arba beta karotenu), vitaminas C (gali būti pavadintas askorbo rūgštimi), vitaminas B, vitaminas E (tokoferolis). Natūraliuose kosmetikos gaminiuose gali būti panaudotos ir alfa hidroksirūgštys, žmogaus organizmui naudingų bakterijų fermentų, pavyzdžiui, laktobacillus fermentas ir kt.

Natūralios, organinės kosmetikos sudedamųjų medžiagų sąraše neturėtų būti arba turi būti labai mažais kiekiais:

Sintetinių konservantų: visų rūšių parabenų, metylisotiazolinono, metildibromo glutaronitrilo, benzoinės rūgšties, formaldehido. Kvapiklių, kurie slepiasi po žodeliais "parfum" ir "aroma". Dažiklių – jie žymimi ženkliuku CI su skaičiais, pavyzdžiui, CI 15800, CI 71105.

Specialistai pataria

Natūrali, organinė kosmetika labiau jautri mikrobinei taršai nei kosmetika, konservuojama sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, todėl jos galiojimo laikas, o ypač po pakuotės atidarymo, yra trumpesnis. Pavyzdžiui, kremas, konservuotas sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, gali galioti tris metus, dar pusę metų ar daugiau, atidarius pakuotę. Natūralus kremas paprastai galioja iki metų. Galiojimo laikas taip pat priklauso ir nuo gaminio grupės – paakių kremas galios trumpiau nei masažiniai aliejai.

Natūralios, organinės kosmetikos gaminiai turi didesnę mikrobinės taršos riziką. Juos patariama laikyti tokioje vietoje, kur nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, nelaikyti karštoje patalpoje, drėgnose vietose.

Tiek natūralios, tiek bet kurios kitos kosmetikos poveikis yra individualus. Yra žmonių, kurie alergiški ir natūraliems ingredientams, pavyzdžiui, citrusinių vaisių aliejams ir ekstraktams. Tokia alergija pasireiškia odos bėrimu, paraudimu, perštėjimu.

Atvirai

Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja DANGUTĖ MIKUTIENĖ:

- Mano veido oda yra jautri. Kokią kosmetiką pasirinkti, domiuosi pati, konsultavausi ir su specialistais. Šiuo metu vartoju italų "Davines" kosmetiką, "Confort zona" linijos produktus – kūno, veido, rankų kremus, losjonus, toniką, aliejus. Tos pačios kompanijos vartoju ir plaukų priežiūros priemones. Atkreipiu dėmesį į kosmetikos sudėtį, laikausi rekomendacijų, kada ir kaip ją reikia vartoti bei laikyti. Jau keletą metų neturiu problemų dėl odos ir žinau, kad renkuosi gerus, kokybiškus produktus. Jie nėra iš pačių brangiausių, bet nėra ir pigūs.

Tačiau ne vien kosmetika svarbu. Jeigu vien tik ją tepsi kalnais ir nežiūrėsi, ką valgai, nesportuosi, sveikesnis ir graženis netapsi.

Radviliškio ligoninės direktorė DANUTĖ POVELAUSKIENĖ:

- Man geriausia yra "Lancome" kosmetika. Kiekviena moteris, taip pat ir aš, renkuosi kosmetiką pagal odos tipą. Vartoju tiek "Lancome" makiažui skirtas priemones, tiek įvairius kremus. Šią kosmetiką pasirinkau prieš penkiolika metų, kai buvau stažuotėje Vokietijoje. Teko pabendrauti su firmos atstovu. Turėjome daug informacijos apie produktus. Praėjusiais metais bendravau su viena vokiečių grupe, kurioje buvo šios firmos atstovas, jis plačiau papasakojo apie kosmetiką. Pradėjau vartoti ir naktinius, ir makiažo pagrindui skirtus kremus, losjonus.

Aš renkuosi ne tiek pagal kainą, bet pagal tai, kas man tinka. Kad ir kremas brangesnis, negaila jį įsigyti. Mano oda likusi sausėti, daugiausiai vartoju drėkinamuosius kremus ir turinčius riebalinį pagrindą.

Birštono sanatorijos "Tulpė" direktorė LIUCIJA PATINSKIENĖ:

- Jau ketverius metus vartoju prancūzų kosmetiką "Omare", o iki tol teko išbandyti nemažai kitų produktų. Pasirinkimą lemia tai, kad gamintojai labai dažnai keičia technologijas, pasiūlo naujovių, yra profesionalai, su kuriais nuolat palaikome ryšį. Patinka ir "Sothys" firmos produktai. Mano nuomone, kad tai, kas parduodama iš platintojų, tokių, kaip "Avon" ir "Oriflame" yra skirta trečiosioms šalims. Žinau tai ir iš savo klienčių patirties. Man svarbu, kokių natūralių medžiagų yra kosmetikoje. Dabar labai populiaru skelbti apie natūralius produktus, bet to natūralumo kartais būna mažai. Reikia skaityti sudėtį. Be to, natūrali kosmetika galioja trumpiau. Brangi kosmetika nebūtinai gera. Tačiau jeigu ant produkto nurodomas įvairiapusis poveikis, kelia įtarimą, reikia atidžiau žiūrėti į etiketę.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė ASTA PIEČIENĖ:

- Vartoju, kas tinka mano odai, kuri yra jautri. Šiuo metu perku vienos firmos kosmetiką. Tai – "Amway". Jau keletą metų vartoju tik jų kremus, kaukes, tonikus...

Rinkdamasi kosmetiką į etiketę didelio dėmesio nekreipiu. O į kainą? Ji iš dalies yra lemiamas veiksnys – gerą kokybę atitinka ir nemaža kaina.

Mano odai ne viskas tinka. Kažkada seniai kosmetologijos kabinete po gana brangios procedūros buvau "nudegusi". Atsirado alergijos simptomų ir po to vargau, kol išgydžiau odą. Tiesiog, matyt, kosmetologė neperspėjo, kad po procedūros negalima būti saulėje.

Gyvenimo būdas gali nulemti ligas arba sveikatą

Gyvenimo būdas gali nulemti ligas arba sveikatą

Patyrę gydytojai yra įsitikinę - kiekviena liga ieško sau "tinkamo" žmogaus. Mūsų sveikata priklauso nuo mūsų troškimų, siekių ir aistrų, kurie dažnai mus užvaldo. Taupūs ir linkę į šykštumą žmonės dažniausiai serga širdies ir...


Ko nežinome apie homeopatiją?

Ko nežinome apie homeopatiją?

Homeopatija - šiuolaikinė liaudies medicina, kuri nekenkia organizmui ir išgydo visas ligas, ar pseudomokslas, kuris nėra pranešnis negu gydymas placebo ar tiesiog įtaiga? Žmonės šiems preparatams priskiria būtų ir nebūtų savybių. Daugelio...


Mokslininkai nustatė, kaip česnakas tampa antioksidantu

Mokslininkai nustatė, kaip česnakas tampa antioksidantu

Kanados mokslininkai nustatė, kad česnako antioksidantinės galios yra susijusios su natūralia veikliąja medžiaga alicinu, ir tai smarkiai išplečia žinias apie šio augalo ir populiaraus maisto papildo privalumus. Antioksidantinis poveikis atsiranda...


Nemokamas vanduo toks pat geras, kaip ir pirktinis

Nemokamas vanduo toks pat geras, kaip ir pirktinis

"Veido" užsakytas laboratorinis tyrimas atskleidžia, kad Lietuvoje lygiai toks pat geras yra tiek pirktinis, tiek iš čiaupo bėgantis vanduo, o patys geriausi parametrai – natūraliame šaltinio vandenyje. Abejonių kelia tik šulinių...


Kalėdos be švokštimo, čiaudulio ir niežulio!

Kalėdos be švokštimo, čiaudulio ir niežulio!

Astmos priepuoliai ir egzema visuomet didžiai nuliūdina, bet ypatingai, kai prasideda per Kalėdas, kai lankome šeiminykščius ir draugus. Trumpai tariant, namai Kalėdiniu laikotarpiu yra net labiau alergeniški nei žiedadulkių sezonu pavasarį....


Klausą sutrikdyti gali ir vaikų žaislai

Klausą sutrikdyti gali ir vaikų žaislai

Trečiadienį pasaulis mini tarptautinę kovos su triukšmu dieną. Triukšmas - ne tik didelis, bet ir nemalonus garsas, kuris žmogų erzina ar išveda iš pusiausvyros. Pasaulinė sveikatos organizacija triukšmą skirsto į tris rūšis: dienos, vakaro bei...


10 faktų, įrodančių klimato įtaką žmogaus sveikatai

10 faktų, įrodančių klimato įtaką žmogaus sveikatai

Tyrimai rodo, kad žmogaus veikla keičia pasaulinį klimatą, o tai turi neigiamų pasekmių žmonijos sveikatai. Stichijos, staigūs temperatūrų pokyčiai – visa tai tiesiogiai veikia maisto ir vandens išteklius, infekcinių ligų protrūkius bei...


Smūgis lieso kūno kultui: būti apkūniems – sveikiau!

Smūgis lieso kūno kultui: būti apkūniems – sveikiau!

Daug metų visuomenė buvo įtikinėjama, kad su viršsvoriu reikia kovoti. Tačiau naujas išsamus JAV mokslininkų tyrimas atskleidė pribloškiančius faktus - jo autoriai priėjo išvadą, kad apkūnūs žmonės gyvena ilgiau, rašo D. Britanijos dienraštis...


Antioksidantai siejami su mažesne pirmalaikio gimdymo rizika

Antioksidantai siejami su mažesne pirmalaikio gimdymo rizika

Daug raudonų ir oranžinių vaisių bei daržovių vartojančios nėščiosios turi daugiau galimybių, kad negimdys pirma laiko, rodo Kanadoje atliktas tyrimas. Mokslininkai ištyrė daugiau kaip 5300 gimdyvių ir nustatė, kad kraujyje daugiau karotenoidų...


Nuo internetinės priklausomybės gydo elektrošoku

Nuo internetinės priklausomybės gydo elektrošoku

Kinijos Šandunio provincijoje veikiančioje klinikoje praktikuojamas prieštaringai vertinamas gydymo metodas - žmonės, daugiausia paaugliai, nuo internetinės priklausomybės išvaduojami taikant elektrošoką. Klinikoje dirbantys gydytojai tvirtina,...


Aspirinas profilaktiškai - tik širdies ligoniams

Aspirinas profilaktiškai - tik širdies ligoniams

Britų mokslininkai perspėja, kad širdies ligomis nesergantys žmonės neturėtų aspirino vartoti profilaktiškai, siekdami apsisaugoti nuo širdies smūgių ar priepuolių. Leidinio "Drugs and Therapeutics Bulletin" (DTB) atlikta mokslinių...


Silpsta akys? Laikykitės keturių taisyklių

Silpsta akys? Laikykitės keturių taisyklių

Harvardo universiteto mokslininkai pataria, kaip išsaugoti puikų regėjimą visą gyvenimą. Tam esą tereikia laikytis keturių taisyklių. Pirmoji – tinkama mityba. Regėjimą gerina morkos ir mėlynės, tad rekomenduojama kasdien sugraužti tris...


Kokie veiksniai skatina vartoti narkotikus? (papildyta)

Kokie veiksniai skatina vartoti narkotikus? (papildyta)

Tik pradėjus vartoti narkotikus, daugeliui atrodo, jog psichoaktyvių medžiagų poveikis yra pozityvus. Žmogus tiki, kad ir vėliau galės kontroliuoti narkotikų vartojimą. Ilgą laiką vartojant narkotikus, malonus poveikis sumažėja ir žmogus privalo...


Storulis - potencialus ligonis

Storulis - potencialus ligonis

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nutukusių vaikų kasmet padaugėja 2 proc. Nutukimas dabar plinta 20 kartų greičiau nei prieš 40 metų. PSO prognozuoja, kad kitąmet 1 iš 10 vaikų bus nutukęs. Šiandien nutukimas - viena labiausiai...


Išsėtinė sklerozė dangstosi kitų ligų požymiais

Išsėtinė sklerozė dangstosi kitų ligų požymiais

Jaunų žmonių liga. Taip trumpai būtų galima apibūdinti išsėtinę sklerozę. Tačiau ryškėja nauja tendencija – liga nustatoma ir vaikams, nors dar prieš keletą metų tokie atvejai buvo vadinami išskirtiniais. Klaipėdos universitetinės ligoninės...


Skausmo draugas – stresas

Skausmo draugas – stresas

"Daktare, padarykite stebuklą", – neretai prašo skausmo iškamuoti ligoniai. Kartais Klaipėdos universitetinės ligoninės Skausmo skyriaus vedėjui Albertui Albertjanui toks stebuklas pavyksta – pacientas nuo skausmų...


Vyrų imunitetas silpnesnis nei moterų

Vyrų imunitetas silpnesnis nei moterų

Nuo šiol vyrai turi kaip pasiteisinti, kodėl juos dažniau puola peršalimo ligos: mokslininkai išsiaiškino, kad dėl to kalta silpnesnė stipriosios lyties imuninė sistema. Tvirtinama, kad moterų imunitetas aktyviau kovoja su ligų sukėlėjais dėl daug...


Netektis nepamirštama, ji išgyvenama

Netektis nepamirštama, ji išgyvenama

Šeimos nario netektį patyrę žmonės nevienodai ilgai gydosi sielos randus. Artimo žmogaus mirtis - ne tik psichologinė trauma, bet ir socialinė, ekonominė problema. Kad nelaimės ištiktieji galėtų atsitiesti, visuomenė ir valstybė turi suprasti,...


Dantų regeneravimas gali ateityje pakeisti tradicinį dantų taisymą

Dantų regeneravimas gali ateityje pakeisti tradicinį dantų taisymą

Vieną dieną apsilankius pas odontologą, jums gali pasiūlyti ne plombuoti dantis, o juos... regeneruoti. Tokia pažanga galima dėl to, kad medžiagų mokslininkai jau baigia sukurti tinkamus cheminių junginių derinius, tinkamus atstatyti suirusius...


Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Atlyginti žalą reikalauja ne tik sužalotieji

Jeigu prekybos centre paslysite ant šlapių grindų, galite drąsiai reikalauti kompensacijos iš prekybininko ar gamintojo. Tiesa, milijoninių sumų, apie kokias galima pasvajoti Amerikoje, Lietuvoje neverta tikėtis. Lietuvoje atlyginama turtui...


Dienos nuotaika gali priklausyti nuo žadintuvo signalo

Dienos nuotaika gali priklausyti nuo žadintuvo signalo

Profesorė Vanda Liesienė sako, kad savo miegą reikia branginti. Vos ne pusę gyvenimo pramiegame. Jei norime, kad likusioji būtų visada energinga, entuziastinga, sveika ir harmoninga, turėtume žinoti miego higienos reikalavimus ir jų laikytis....


Žuvies taukai gali sumažinti demencijos riziką

Žuvies taukai gali sumažinti demencijos riziką

Daugiau vartojant riebios žuvies rizika susirgti demencija gali sumažėti maždaug penktadaliu, rodo naujas trijuose žemynuose atliktas tyrimas. Pasinaudoję beveik 15 tūkstančių vyresniojo amžiaus žmonių duomenimis, mokslininkai daro išvadą, kad kuo...


8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

Tiek senųjų laikų mąstytojai, tiek šių laikų patarimų knygų autoriai teigia, kad atidumas - gebėjimas jausti aplinką ir gyvenimą esamu momentu - padeda sumažinti stresą, kurio patiriame kasdien. Aštuonis paprastus patarimus, kaip sumažinti kūno ir...


Namų priemonės nuo pilvo negalavimų

Namų priemonės nuo pilvo negalavimų

Nors visada pasižadame nepersivalgyti, pasitaiko visko. Tada kenčia skrandis, kepenys, žarnynas. Nebūtina tuojau pat pulti gerti vaistų, nes galima gelbėtis namų priemonėmis -žolelių arbatomis. Virškinimo sistemos veiklą gerina ne tik žolelės, bet...


Kompiuterio pelė gali pakenkti riešui ir kaklui

Kompiuterio pelė gali pakenkti riešui ir kaklui

Kuo dažniau spragsite kompiuterio pele, tuo didesnė tikimybė, kad rankoje, rieše, kakle ir petyje jausite skausmą, nutirpimą ir kitokius nemalonius pojūčius, šią savaitę Brazilijoje vykstančiame kongrese pareiškė dvi Danijos mokslininkų grupės....


Nustatytos naujos vitaminų ir mineralų rekomenduojamos paros normos

Nustatytos naujos vitaminų ir mineralų rekomenduojamos paros normos

Įgyvendindamas 2008 m. spalio 28 d. Europos Komisijos direktyvą 2008/100/EB, iš dalies keičiančią Tarybos direktyvos 90/496/EEB dėl maisto produktų maistingumo ženklinimo nuostatas dėl rekomenduojamų paros suvartojimo normų, Lietuvos sveikatos...


Sezoninio gripo aktyvumas – mažas

Sezoninio gripo aktyvumas – mažas

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 45-ąją metų savaitę (lapkričio 5–11 d.) Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis,...


Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Delfinų terapija – vaistas ir suaugusiesiems, ir vaikams

Nuo balandžio 1-osios, visą mėnesį Jūrų muziejus registruoja norinčius dalyvauti individualiuose užsiėmimuose su delfinais. Keletą metų dėl susidariusios ilgos eilės registravimas buvo visiškai nutrauktas. Individualūs užsiėmimai su delfinais...


Nutukimas žmogaus gyvenimą patrumpina 13 metų

Nutukimas žmogaus gyvenimą patrumpina 13 metų

Antsvorį turinčio žmogaus gyvenimas yra vidutiniškai 13 metų trumpesnis už normalaus kūno sudėjimo žmogaus gyvenimą. Baltimorės Džono Hopkinso universiteto mokslininkai tvirtina, jog, pradedant nuo 20 metų, mirtingumas tarp antsvorį turinčių...


Sportas atjaunina vyresnes moteris

Sportas atjaunina vyresnes moteris

Vidutinio amžiaus moterys, kurios kasdien sportuoja bent po valandą, gali atjaunėti beveik dviem dešimtimis metų. Tyrimai parodė, kad 50-metėms reguliari vienos valandos mankšta sporto salėje ar baseine suteikia tokią pačią fizinę savijautą, kokią...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9