Sausio 27d. Trečiadienis

Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

Peržiūrų skaičius: 34828
Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

"Ne kartą reklamose, parduotuvių afišose ar kosmetikos reklaminiuose bukletuose tenka matyti užrašus: "natūrali kosmetika", "organinė kosmetika". Dažnai kosmetikos gaminių reklamose naudojami gamtos vaizdai, pavadinimuose vyrauja žodeliai "bio", "natural" ir panašūs. Ar šie žodžiai pavadinime, reklamoje visada reiškia, kad kosmetika yra natūrali"? - klausia Austė Budraitytė iš Klaipėdos.

Vis dar gaji nuomonė, kad Rusijos, Kinijos, Indijos gamintojų gaminiai yra kur kas natūralesni ir geresni už kitus, tačiau gaminius iš trečiųjų šalių reikėtų rinktis dar atidžiau. Dažnai pavadintoje natūralioje kosmetikoje yra naudojami stiprūs sintetiniai konservantai, kurie esant tam tikromis sąlygomis pasižymi kancerogeninėmis savybėmis. Kosmetikos gaminiai, kuriuose nurodomos sąvokos "natūralus", "organinis" ir pan. duoda didesnius pelnus. Vienintelis dalykas, įrodantis vartotojui, kad kosmetika iš tiesų organinė – ant etiketės pateiktas sertifikavimo ženkliukas.

Informacijos etiketėje vingrybės

Yra ne visai tikslus, bet paprastas kosmetikos įvertinimo būdas, leidžiantis ir paprastam vartotojui, ne tik specialistui, iš akies įvertinti, ar kosmetika iš tiesų natūrali. Čia praverčia reikalavimas kosmetikos gaminio sudėtines medžiagas sąraše po žodelio "Ingredients" išvardinti jų koncentracijų mažėjimo tvarka. Kai kurie užsienio specialistai siūlo ant gaminio pateiktą sudėtinių medžiagų sąrašą grubiai padalyti į tris dalis. Viršutinė dalis – sudarytų apie 90-95 proc., vidurinė – 5-8 proc. ir apatinė apie 1-3 proc. kosmetikos gaminio cheminės sudėties. Jeigu išvardinti natūralūs ingredientai (pvz., Aloe barbadensis leaf extract - alijošiaus lapų ekstraktas) atsiduria antrame ar net trečiame trečdalyje, apie natūralumo ieškoti neverta.

Lygiai taip pat reiktų vertinti gaminį, jeigu matome, kad tokie konservantai kaip parabenai, natrio benzoatas, trietanolaminai ir pan. yra išvardinti virš natūralių ekstraktų pavadinimų.

Išduoda pakuotė

Natūralios kosmetikos įpakavimui dažnai pasirenkamas aliuminis, nes jis, skirtingai nuo plastmasės, nepraleidžia oro ir taip apsaugo produktą. Natūralios kosmetikos gaminiai pakuojami ir į stiklinę tarą. Yra pasitaikę atvejų, kai kenksmingos medžiagos kosmetikoje atsirasdavo visai ne dėl neteisingai pasirinktų ingredientų ar technologinio proceso, o dėl užterštų, pavyzdžiui švinu, pakuočių – dažniausiai plastmasinių.

Svarbu žinoti:

Ant natūralios, organinės kosmetikos pakuotės būtinai turi būti pateiktas organinius produktus sertifikuojančios kompanijos ženkliukas. Labiausiai pasaulyje žinomos sertifikavimo kompanijos ECOCERT ženkliukas.

Natūralios kosmetikos pagrindą turi sudaryti:

Natūralūs ekstraktai, pavyzdžiui, raudonųjų pipirų, citrinmedžio, žaliosios arbatos. Natūralūs eteriniai aliejai, pavyzdžiui, persikų, eukalipto ar pan. Vitaminai: vitaminas A (dažnai kosmetikoje vadinamas retinoliu arba beta karotenu), vitaminas C (gali būti pavadintas askorbo rūgštimi), vitaminas B, vitaminas E (tokoferolis). Natūraliuose kosmetikos gaminiuose gali būti panaudotos ir alfa hidroksirūgštys, žmogaus organizmui naudingų bakterijų fermentų, pavyzdžiui, laktobacillus fermentas ir kt.

Natūralios, organinės kosmetikos sudedamųjų medžiagų sąraše neturėtų būti arba turi būti labai mažais kiekiais:

Sintetinių konservantų: visų rūšių parabenų, metylisotiazolinono, metildibromo glutaronitrilo, benzoinės rūgšties, formaldehido. Kvapiklių, kurie slepiasi po žodeliais "parfum" ir "aroma". Dažiklių – jie žymimi ženkliuku CI su skaičiais, pavyzdžiui, CI 15800, CI 71105.

Specialistai pataria

Natūrali, organinė kosmetika labiau jautri mikrobinei taršai nei kosmetika, konservuojama sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, todėl jos galiojimo laikas, o ypač po pakuotės atidarymo, yra trumpesnis. Pavyzdžiui, kremas, konservuotas sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, gali galioti tris metus, dar pusę metų ar daugiau, atidarius pakuotę. Natūralus kremas paprastai galioja iki metų. Galiojimo laikas taip pat priklauso ir nuo gaminio grupės – paakių kremas galios trumpiau nei masažiniai aliejai.

Natūralios, organinės kosmetikos gaminiai turi didesnę mikrobinės taršos riziką. Juos patariama laikyti tokioje vietoje, kur nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, nelaikyti karštoje patalpoje, drėgnose vietose.

Tiek natūralios, tiek bet kurios kitos kosmetikos poveikis yra individualus. Yra žmonių, kurie alergiški ir natūraliems ingredientams, pavyzdžiui, citrusinių vaisių aliejams ir ekstraktams. Tokia alergija pasireiškia odos bėrimu, paraudimu, perštėjimu.

Atvirai

Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja DANGUTĖ MIKUTIENĖ:

- Mano veido oda yra jautri. Kokią kosmetiką pasirinkti, domiuosi pati, konsultavausi ir su specialistais. Šiuo metu vartoju italų "Davines" kosmetiką, "Confort zona" linijos produktus – kūno, veido, rankų kremus, losjonus, toniką, aliejus. Tos pačios kompanijos vartoju ir plaukų priežiūros priemones. Atkreipiu dėmesį į kosmetikos sudėtį, laikausi rekomendacijų, kada ir kaip ją reikia vartoti bei laikyti. Jau keletą metų neturiu problemų dėl odos ir žinau, kad renkuosi gerus, kokybiškus produktus. Jie nėra iš pačių brangiausių, bet nėra ir pigūs.

Tačiau ne vien kosmetika svarbu. Jeigu vien tik ją tepsi kalnais ir nežiūrėsi, ką valgai, nesportuosi, sveikesnis ir graženis netapsi.

Radviliškio ligoninės direktorė DANUTĖ POVELAUSKIENĖ:

- Man geriausia yra "Lancome" kosmetika. Kiekviena moteris, taip pat ir aš, renkuosi kosmetiką pagal odos tipą. Vartoju tiek "Lancome" makiažui skirtas priemones, tiek įvairius kremus. Šią kosmetiką pasirinkau prieš penkiolika metų, kai buvau stažuotėje Vokietijoje. Teko pabendrauti su firmos atstovu. Turėjome daug informacijos apie produktus. Praėjusiais metais bendravau su viena vokiečių grupe, kurioje buvo šios firmos atstovas, jis plačiau papasakojo apie kosmetiką. Pradėjau vartoti ir naktinius, ir makiažo pagrindui skirtus kremus, losjonus.

Aš renkuosi ne tiek pagal kainą, bet pagal tai, kas man tinka. Kad ir kremas brangesnis, negaila jį įsigyti. Mano oda likusi sausėti, daugiausiai vartoju drėkinamuosius kremus ir turinčius riebalinį pagrindą.

Birštono sanatorijos "Tulpė" direktorė LIUCIJA PATINSKIENĖ:

- Jau ketverius metus vartoju prancūzų kosmetiką "Omare", o iki tol teko išbandyti nemažai kitų produktų. Pasirinkimą lemia tai, kad gamintojai labai dažnai keičia technologijas, pasiūlo naujovių, yra profesionalai, su kuriais nuolat palaikome ryšį. Patinka ir "Sothys" firmos produktai. Mano nuomone, kad tai, kas parduodama iš platintojų, tokių, kaip "Avon" ir "Oriflame" yra skirta trečiosioms šalims. Žinau tai ir iš savo klienčių patirties. Man svarbu, kokių natūralių medžiagų yra kosmetikoje. Dabar labai populiaru skelbti apie natūralius produktus, bet to natūralumo kartais būna mažai. Reikia skaityti sudėtį. Be to, natūrali kosmetika galioja trumpiau. Brangi kosmetika nebūtinai gera. Tačiau jeigu ant produkto nurodomas įvairiapusis poveikis, kelia įtarimą, reikia atidžiau žiūrėti į etiketę.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė ASTA PIEČIENĖ:

- Vartoju, kas tinka mano odai, kuri yra jautri. Šiuo metu perku vienos firmos kosmetiką. Tai – "Amway". Jau keletą metų vartoju tik jų kremus, kaukes, tonikus...

Rinkdamasi kosmetiką į etiketę didelio dėmesio nekreipiu. O į kainą? Ji iš dalies yra lemiamas veiksnys – gerą kokybę atitinka ir nemaža kaina.

Mano odai ne viskas tinka. Kažkada seniai kosmetologijos kabinete po gana brangios procedūros buvau "nudegusi". Atsirado alergijos simptomų ir po to vargau, kol išgydžiau odą. Tiesiog, matyt, kosmetologė neperspėjo, kad po procedūros negalima būti saulėje.


Tikrinis blizgutis (reishi grybas) – magiškasis herojus Jūsų imunitetui ir dvasinei pusiausvyrai

Tikrinis blizgutis (reishi grybas) – magiškasis herojus Jūsų imunitetui ir dvasinei pusiausvyrai

Grybai? Supergrybai? Perskaitėte teisingai. Reishi galia jau tūkstančius metų garsėja visame pasaulyje. Tačiau jeigu manote, kad šie egzotiški grybai Jus apsvaigins - toliau galite nė nebeskaityti. Reishi grybai jau šimtus metų vartojami...


Atminties sutrikimai siejami su smegenų nykimu

Atminties sutrikimai siejami su smegenų nykimu

Nyderlandų tyrėjai mano, kad trumpalaikiai atminties sutrikimai susiję su smegenų nykimu. Mokslininkai nuskenavo beveik 500 atmintimi besiskundžiančių asmenų smegenis ir nustatė, kad jų hipokampo (atminčiai svarbi smegenų dalis, kuri viena pirmųjų...


Druską beriame negalvodami apie skonį ir sveikatą

Druską beriame negalvodami apie skonį ir sveikatą

Lietuvos gyventojai suvartoja vidutiniškai bent porą kartų daugiau druskos nei rekomenduojama, rodo tyrimai. O per didelis druskos vartojimas yra susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis, gali turėti įtakos nutukimui, teigia Valstybinio...


Kosulys nuo infarkto neišgelbės

Kosulys nuo infarkto neišgelbės

Internetu keliaujantys patarimai, kaip elgtis užklupus staigiam sveikatos negalavimui neretai gali ne padėti, bet pakenkti. Šimtai žmonių savo elektroninio pašto dėžutėje yra radę patraukliai pateiktą atmintinę, kurioje patariama, kaip elgtis...


Rytais pykinti gali ne tik nėščias moteris

Rytais pykinti gali ne tik nėščias moteris

Ryte valantis dantis pykina? Nebūtina bėgti pirkti nėštumo testo, pasirinkite paprastesnį variantą - atkreipkite dėmesį, kokia dantų pasta valotės dantis. Medikai pataria rytais dantis valytis tik po valgio arba išgėrus stiklinę vandens....


Tobulinamės, kad būtume pasiruošę viskam

Tobulinamės, kad būtume pasiruošę viskam

Žmogus – sudėtingas organizmas, kurio sveikata priklauso nuo daugybės faktorių ir kartais nutinka taip, kad būklė pasikeičia akimirksniu. Dirbantiems sveikatos priežiūros įstaigose nuolat tenka atnaujinti žinias ir būti pasiruošusiems...


Valdininkai susirūpino nutukusiais lietuviais

Valdininkai susirūpino nutukusiais lietuviais

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dalyvauja tarptautinėje nutukimo prevencijos rekomendacijų darbo vietose rengimo grupėje. Šiomis rekomendacijomis bus siekiama mažinti rizikos veiksnius, skatinančius nutukimą. Rekomendacijos bus...


Tatuiruotės - ne tik grožis

Tatuiruotės - ne tik grožis

Tatuiruotėmis vieni dailina kūną norėdami neatsilikti nuo mados, kiti siekia taip išreikšti savo individualumą. Nepaisant kūno puošybos, ši grožio procedūra nėra nekaltas žaidimas. Siekiant užtikrinti saugias grožio salonų darbuotojų ir grožio...


Darbas naktinėje pamainoje kenkia sveikatai

Darbas naktinėje pamainoje kenkia sveikatai

Atidžiai stebėdami nuo miego sutrikimų kenčiančius žmones mokslininkai nustatė metabolinį sutrikimą, kurį sukelia darbas naktinėse pamainose. Tiriant bandyme dalyvavusius asmenis, pastebėta, kad jų metabolizmą reguliuojantys hormonai "išėjo...


Aš savimi pasitikiu

Aš savimi pasitikiu

Dar praėjusio šimtmečio pradžioje pradėję tyrinėti nepasitikėjimo savimi priežastis, mokslininkai priėjo prie išvados, jog be visų kitų priežasčių, pagrindinės šio sindromo ištakos slypi vaikystėje, o augant arba išnyksta, arba sustiprėja. Jeigu...


Mėta gerina nuotaiką

Mėta gerina nuotaiką

Mėta (arba pipirmetė) žydi nuo birželio iki rugsėjo, tuomet žolelė pasipuošia smulkiai violetiniais žiedais. Laukinėmis sąlygomis mėta neauga, o darželiuose ji sutinkama dviejų rūšių: juoda, kurios stiebas ir lapai yra tamsiai raudonos ir...


Omega-3 gali sulėtinti raumenų nykimą senatvėje

Omega-3 gali sulėtinti raumenų nykimą senatvėje

Kasdien vartojant omega-3 papildus, senyviems žmonėms gali paspartėti raumenų proteino sintezė ir sulėtėti degeneratyvinis raumenų nykimas, rodo JAV atliktas tyrimas. Nustatyta, kad aštuonias savaites kasdien suvartojant po 4 gramus omega-3...


Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Tyrimas: sveikiesiems aspirinas labiau kenkia nei padeda

Skelbiama, kad sveiki žmonės, vartojantys aspiriną norėdami apsisaugoti nuo širdies smūgio, kenkia savo sveikatai. Britų "The Telegraph" praneša, kad milijonai žmonių - tarp jų ir nemažas skaičius sveikų - kiekvieną dieną vartoja...


Širdies ligų priežastis - per kelias sekundes

Širdies ligų priežastis - per kelias sekundes

Naujos kartos mikroschema padės greitai ir lengvai diagnozuoti dažniausią mirties priežastį pasaulyje - širdies ir kraujagyslių ligas. Informacinių technologijų korporacijos IBM Ciuricho laboratorijose sukurtas testas aprašomas žymaus mokslo...


Pornografija žaloja vyro seksualumą

Pornografija žaloja vyro seksualumą

Naujausi tyrimai atskleidė, jog pornografija paveikia vyro gyvenimą: stipriosios lyties atstovas praranda seksualumą bei nebesugeba susikurti intymių santykių. Tyrėjų teigimu, dažnai pornografija besimėgaujantys vyrai pradeda gyventi žiauraus...


Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Išsėtinė sklerozė: kokį kelią rinktis?

Su išsėtine skleroze susidūrę žmonės žino – ligos pasekmės žiaurios ir nepagydomos. Tam būtų galima užkirsti kelią, jei ligoniai būtų gydomi moderniais vaistais, tačiau Lietuvoje tam neatsiranda lėšų. Praeitą savaitę visas pasaulis minėjo...


Internetinė prekyba maistu. Kur slypi pavojai?

Internetinė prekyba maistu. Kur slypi pavojai?

Kelių metų tendencija rodo, kad internetinė prekyba įgauna vis didesnį mastą. Vartotojai naršo interneto svetaines ieškodami patrauklių akcijų, nuolaidų ar pigesnių maisto prekių. Nemaža dalis maisto tvarkymo subjektų šalia įprastinės pardavimo...


Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Medikas: maisto papildai? Patarčiau išmesti

Dvi - imunitetui stiprinti, viena - nuo nervų. Dar dvi - plaukams, nagams ir odai pagerinti, o šita suteiks širdžiai būtinų "omegų". Ir dar: nepamiršti pasitepti jodu! Nuo radiacijos. Medicinos sistemos žinovas Arvydas Akstinavičius...


Planuojate laiką? Valdote padėtį!

Planuojate laiką? Valdote padėtį!

UAB "Vadybos pokyčių konsultavimas" direktorius pataria vadovautis Eizenhauerio metodu – suskirstyti darbus pagal svarbumą ir skubumą. Padėtų tokia lentelė: "Dauguma žmonių dirba pagal I kvadratą – skubu ir svarbu, t. y....


Saule mėgautis patariama vidurdienį

Saule mėgautis patariama vidurdienį

Apie deginimąsi mūsų geografinėse platumose dabar kalbėti, ko gero, būtų kiek per įžūlu. O ir narsuoliai, išdrįstantys viduržiemį, žnaibantis gruodžio speigui prie ekečių nusimesti drabužius, vaikosi tikrai ne aksominio įdegio. Tačiau dalis mūsų...


Sėdėti tiesiai privaloma!

Sėdėti tiesiai privaloma!

Ko gero, daugelis prisimena, kai vaikystėje mama prie stalo liepdavo sėdėti tiesiai. Tačiau daug smagiau būdavo ruošti pamokas patogiai įsitaisius, atsipalaidavus, neštis kuprinę persimetus per petį, o ne ant nugaros. Dabar kaskart suskaudus...


Širdies smūgis nenužudo lytinio gyvenimo

Širdies smūgis nenužudo lytinio gyvenimo

Žmonės, kurie patyrė širdies priepuolį, bijo mylėtis, todėl norint susigrąžinti ankstesnį lytinį gyvenimą svarbus ir mediko vaidmuo. Naujieji tyrimai atskleidė, kad daugelis žmonių, kurie patyrė širdies priepuolį, labai bijojo, kad visam gyvenimui...


Odos gimnastika

Odos gimnastika

Gimnastika naudinga ne tik raumenims, bet ir odai. Jeigu kasdien darysite tinkamus pratimus, pirmuosius rezultatus pastebėsite jau po mėnesio. Pasirinktus pratimus kartkartėmis kaitaliokite, kad neliktų nė mažiausio netreniruoto odos lopinėlio....


D. Mikutienė. Nutylėta tiesa apie elektromagnetinės spinduliuotės poveikį mūsų sveikatai

D. Mikutienė. Nutylėta tiesa apie elektromagnetinės spinduliuotės poveikį mūsų sveikatai

Šiandien tikriausiai nė neįsivaizduojame savo gyvenimo be mobiliojo telefono. Šią ryšio priemonę turi net 98 proc. lietuvių, tačiau daugiau nei 50 proc. gyventojų nežino, kokią grėsmę jų sveikatai kelia mobilieji telefonai ir mobiliojo ryšio...


Mitai apie alergiją: alergologės atsakymai

Mitai apie alergiją: alergologės atsakymai

Mitai gimsta tuomet, kai žmonės turi per mažai arba per daug, bet klaidingų žinių tam tikra tema. Alergijos tema šiandien, o ypač šiltuoju metų laiku, kalbama bei rašoma daug. Ir visgi gydytojai alergologai praktiškai susiduria su pacientais,...


Intensyvus įdegis: sveikatos požymis ar rizikos veiksnys?

Intensyvus įdegis: sveikatos požymis ar rizikos veiksnys?

Žmonėms vis dar atrodo, kad intensyvus įdegis - tai patrauklumo ir geros sveikatos simbolis. Šiltuoju metų sezonu verta žinoti, kaip saugotis nuo saulės vonių. Specialistai įspėja, vienas pagrindinių veiksnių, galinčių paskatinti klastingos...


Gydytojas apie šarminio vandens svarbą žmogaus sveikatai

Gydytojas apie šarminio vandens svarbą žmogaus sveikatai

Kas yra vanduo? Iki šiol nėra tikslaus, aiškaus atsakymo į šį klausimą. Apie vandenį, jo savybes, svarbą mūsų gerai savijautai ir sveikatai laidos „Sveikatos ABC” metu pasakojo gydytojas chirurgas Gintautas Laurinavičius, sukaupusęs...


Vitaminas C gali apsaugoti nuo sepsio

Vitaminas C gali apsaugoti nuo sepsio

Viena vitamino C injekcija gali ne tik užkirsti kelią sepsiui atsirasti, bet ir sustabdyti jau prasidėjusią šią pavojingą ligą, rodo Kanadoje atliktas tyrimas. Dėl bakterijų sukeltos infekcijos sepsis gali prasidėti bet kurioje organizmo dalyje ir...


Naudojantiems kondicionierius: vidaus ir lauko temperatūrų skirtumas neturi būti didesnis kaip 6-8 laipsniai

Naudojantiems kondicionierius: vidaus ir lauko temperatūrų skirtumas neturi būti didesnis kaip 6-8 laipsniai

Keletą savaičių varginantys karščiai verčia stipriau atsukti automobiliuose bei biuruose veikiančius kondicionierius. Medikai šį civilizacijos išradimą vadina pagrindine peršalimo ligų priežastimi. Nors vasarą tinkamiausias laikas organizmui...


Automobilių kondicionieriai gali sukelti rimtas ligas

Automobilių kondicionieriai gali sukelti rimtas ligas

Kondicionavimo sistemose besikaupiantys mikroskopiniai grybai – pelėsiai ir bakterijos silpnina imuninę sistemą, sukelia alergines reakcijas ir didina kvėpavimo takų susirgimų riziką. Anot specialistų, tinkamai neprižiūrint automobilio ir...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9