Sausio 23d. Sekmadienis

Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

Peržiūrų skaičius: 34828
Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

"Ne kartą reklamose, parduotuvių afišose ar kosmetikos reklaminiuose bukletuose tenka matyti užrašus: "natūrali kosmetika", "organinė kosmetika". Dažnai kosmetikos gaminių reklamose naudojami gamtos vaizdai, pavadinimuose vyrauja žodeliai "bio", "natural" ir panašūs. Ar šie žodžiai pavadinime, reklamoje visada reiškia, kad kosmetika yra natūrali"? - klausia Austė Budraitytė iš Klaipėdos.

Vis dar gaji nuomonė, kad Rusijos, Kinijos, Indijos gamintojų gaminiai yra kur kas natūralesni ir geresni už kitus, tačiau gaminius iš trečiųjų šalių reikėtų rinktis dar atidžiau. Dažnai pavadintoje natūralioje kosmetikoje yra naudojami stiprūs sintetiniai konservantai, kurie esant tam tikromis sąlygomis pasižymi kancerogeninėmis savybėmis. Kosmetikos gaminiai, kuriuose nurodomos sąvokos "natūralus", "organinis" ir pan. duoda didesnius pelnus. Vienintelis dalykas, įrodantis vartotojui, kad kosmetika iš tiesų organinė – ant etiketės pateiktas sertifikavimo ženkliukas.

Informacijos etiketėje vingrybės

Yra ne visai tikslus, bet paprastas kosmetikos įvertinimo būdas, leidžiantis ir paprastam vartotojui, ne tik specialistui, iš akies įvertinti, ar kosmetika iš tiesų natūrali. Čia praverčia reikalavimas kosmetikos gaminio sudėtines medžiagas sąraše po žodelio "Ingredients" išvardinti jų koncentracijų mažėjimo tvarka. Kai kurie užsienio specialistai siūlo ant gaminio pateiktą sudėtinių medžiagų sąrašą grubiai padalyti į tris dalis. Viršutinė dalis – sudarytų apie 90-95 proc., vidurinė – 5-8 proc. ir apatinė apie 1-3 proc. kosmetikos gaminio cheminės sudėties. Jeigu išvardinti natūralūs ingredientai (pvz., Aloe barbadensis leaf extract - alijošiaus lapų ekstraktas) atsiduria antrame ar net trečiame trečdalyje, apie natūralumo ieškoti neverta.

Lygiai taip pat reiktų vertinti gaminį, jeigu matome, kad tokie konservantai kaip parabenai, natrio benzoatas, trietanolaminai ir pan. yra išvardinti virš natūralių ekstraktų pavadinimų.

Išduoda pakuotė

Natūralios kosmetikos įpakavimui dažnai pasirenkamas aliuminis, nes jis, skirtingai nuo plastmasės, nepraleidžia oro ir taip apsaugo produktą. Natūralios kosmetikos gaminiai pakuojami ir į stiklinę tarą. Yra pasitaikę atvejų, kai kenksmingos medžiagos kosmetikoje atsirasdavo visai ne dėl neteisingai pasirinktų ingredientų ar technologinio proceso, o dėl užterštų, pavyzdžiui švinu, pakuočių – dažniausiai plastmasinių.

Svarbu žinoti:

Ant natūralios, organinės kosmetikos pakuotės būtinai turi būti pateiktas organinius produktus sertifikuojančios kompanijos ženkliukas. Labiausiai pasaulyje žinomos sertifikavimo kompanijos ECOCERT ženkliukas.

Natūralios kosmetikos pagrindą turi sudaryti:

Natūralūs ekstraktai, pavyzdžiui, raudonųjų pipirų, citrinmedžio, žaliosios arbatos. Natūralūs eteriniai aliejai, pavyzdžiui, persikų, eukalipto ar pan. Vitaminai: vitaminas A (dažnai kosmetikoje vadinamas retinoliu arba beta karotenu), vitaminas C (gali būti pavadintas askorbo rūgštimi), vitaminas B, vitaminas E (tokoferolis). Natūraliuose kosmetikos gaminiuose gali būti panaudotos ir alfa hidroksirūgštys, žmogaus organizmui naudingų bakterijų fermentų, pavyzdžiui, laktobacillus fermentas ir kt.

Natūralios, organinės kosmetikos sudedamųjų medžiagų sąraše neturėtų būti arba turi būti labai mažais kiekiais:

Sintetinių konservantų: visų rūšių parabenų, metylisotiazolinono, metildibromo glutaronitrilo, benzoinės rūgšties, formaldehido. Kvapiklių, kurie slepiasi po žodeliais "parfum" ir "aroma". Dažiklių – jie žymimi ženkliuku CI su skaičiais, pavyzdžiui, CI 15800, CI 71105.

Specialistai pataria

Natūrali, organinė kosmetika labiau jautri mikrobinei taršai nei kosmetika, konservuojama sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, todėl jos galiojimo laikas, o ypač po pakuotės atidarymo, yra trumpesnis. Pavyzdžiui, kremas, konservuotas sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, gali galioti tris metus, dar pusę metų ar daugiau, atidarius pakuotę. Natūralus kremas paprastai galioja iki metų. Galiojimo laikas taip pat priklauso ir nuo gaminio grupės – paakių kremas galios trumpiau nei masažiniai aliejai.

Natūralios, organinės kosmetikos gaminiai turi didesnę mikrobinės taršos riziką. Juos patariama laikyti tokioje vietoje, kur nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, nelaikyti karštoje patalpoje, drėgnose vietose.

Tiek natūralios, tiek bet kurios kitos kosmetikos poveikis yra individualus. Yra žmonių, kurie alergiški ir natūraliems ingredientams, pavyzdžiui, citrusinių vaisių aliejams ir ekstraktams. Tokia alergija pasireiškia odos bėrimu, paraudimu, perštėjimu.

Atvirai

Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja DANGUTĖ MIKUTIENĖ:

- Mano veido oda yra jautri. Kokią kosmetiką pasirinkti, domiuosi pati, konsultavausi ir su specialistais. Šiuo metu vartoju italų "Davines" kosmetiką, "Confort zona" linijos produktus – kūno, veido, rankų kremus, losjonus, toniką, aliejus. Tos pačios kompanijos vartoju ir plaukų priežiūros priemones. Atkreipiu dėmesį į kosmetikos sudėtį, laikausi rekomendacijų, kada ir kaip ją reikia vartoti bei laikyti. Jau keletą metų neturiu problemų dėl odos ir žinau, kad renkuosi gerus, kokybiškus produktus. Jie nėra iš pačių brangiausių, bet nėra ir pigūs.

Tačiau ne vien kosmetika svarbu. Jeigu vien tik ją tepsi kalnais ir nežiūrėsi, ką valgai, nesportuosi, sveikesnis ir graženis netapsi.

Radviliškio ligoninės direktorė DANUTĖ POVELAUSKIENĖ:

- Man geriausia yra "Lancome" kosmetika. Kiekviena moteris, taip pat ir aš, renkuosi kosmetiką pagal odos tipą. Vartoju tiek "Lancome" makiažui skirtas priemones, tiek įvairius kremus. Šią kosmetiką pasirinkau prieš penkiolika metų, kai buvau stažuotėje Vokietijoje. Teko pabendrauti su firmos atstovu. Turėjome daug informacijos apie produktus. Praėjusiais metais bendravau su viena vokiečių grupe, kurioje buvo šios firmos atstovas, jis plačiau papasakojo apie kosmetiką. Pradėjau vartoti ir naktinius, ir makiažo pagrindui skirtus kremus, losjonus.

Aš renkuosi ne tiek pagal kainą, bet pagal tai, kas man tinka. Kad ir kremas brangesnis, negaila jį įsigyti. Mano oda likusi sausėti, daugiausiai vartoju drėkinamuosius kremus ir turinčius riebalinį pagrindą.

Birštono sanatorijos "Tulpė" direktorė LIUCIJA PATINSKIENĖ:

- Jau ketverius metus vartoju prancūzų kosmetiką "Omare", o iki tol teko išbandyti nemažai kitų produktų. Pasirinkimą lemia tai, kad gamintojai labai dažnai keičia technologijas, pasiūlo naujovių, yra profesionalai, su kuriais nuolat palaikome ryšį. Patinka ir "Sothys" firmos produktai. Mano nuomone, kad tai, kas parduodama iš platintojų, tokių, kaip "Avon" ir "Oriflame" yra skirta trečiosioms šalims. Žinau tai ir iš savo klienčių patirties. Man svarbu, kokių natūralių medžiagų yra kosmetikoje. Dabar labai populiaru skelbti apie natūralius produktus, bet to natūralumo kartais būna mažai. Reikia skaityti sudėtį. Be to, natūrali kosmetika galioja trumpiau. Brangi kosmetika nebūtinai gera. Tačiau jeigu ant produkto nurodomas įvairiapusis poveikis, kelia įtarimą, reikia atidžiau žiūrėti į etiketę.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė ASTA PIEČIENĖ:

- Vartoju, kas tinka mano odai, kuri yra jautri. Šiuo metu perku vienos firmos kosmetiką. Tai – "Amway". Jau keletą metų vartoju tik jų kremus, kaukes, tonikus...

Rinkdamasi kosmetiką į etiketę didelio dėmesio nekreipiu. O į kainą? Ji iš dalies yra lemiamas veiksnys – gerą kokybę atitinka ir nemaža kaina.

Mano odai ne viskas tinka. Kažkada seniai kosmetologijos kabinete po gana brangios procedūros buvau "nudegusi". Atsirado alergijos simptomų ir po to vargau, kol išgydžiau odą. Tiesiog, matyt, kosmetologė neperspėjo, kad po procedūros negalima būti saulėje.

Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per metus suserga devyni iš dešimties gyventojų

Per paskutinius 12 mėnesių bent kartą sirgo devyni iš dešimties šalies gyventojų nuo 30 iki 74 metų. Dažniausiai Lietuvos žmonės skundžiasi peršalimu ir kvėpavimo takų ligomis, taip pat galvos, raumenų skausmais bei kraujospūdžio sutrikimais. Kas...


Nuo problemų – šokio žingsniu

Nuo problemų – šokio žingsniu

Vietoj psichologo konsultacijos – šokio terapijos užsiėmimai. Tam, kad susikaupę rūpesčiai išsilietų per judesį. Tačiau klaipėdiečiai tokį problemų sprendimo būdą vertina gana atsargiai. "Kūnas kartais daug iškalbingesnis nei...


Kodėl verta valgyti svogūnų lukštus?

Kodėl verta valgyti svogūnų lukštus?

Vaisiai, daržovės ir uogos, pastaraisiais metais paskelbti "super maisto produktais", turi porą panašių savybių. Visi jie - ryškiaspalviai, stipraus skonio. Tuo metu svogūnų lukštai - blyškūs, veliasi burnoje ir primena popierių, rašo...


Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Kaip pasirinkti oro sausintuvą

Namų mikroklimatas turi didžiulę įtaką sveikatai. Jį lemia trys pagrindiniai veiksniai: oro temperatūra, oro drėgnumas bei oro kaita. Optimali gyvenamųjų patalpų oro temperatūra turėtų siekti 19-21 °C, o drėgnumas 40-60 proc. Ir be abejo,...


Šokoladas sveika širdžiai

Šokoladas sveika širdžiai

Bendras amerikiečių ir švedų tyrimas patvirtino: širdies smūgį patyrusiems ligoniams vartojant daugiau šokolado mažėja tikimybė, kad jie mirs nuo širdies ligų. Šokolado valgant du ar tris kartus per savaitę, mirštamumo nuo širdies ligų rizika...


Pavasarį geriau vaikų negimdyti – jie dažniau serga anoreksija

Pavasarį geriau vaikų negimdyti – jie dažniau serga anoreksija

Žmonės, kurie gimė pavasarį, dažniau kenčia nuo anoreksijos, teigia mokslininkai. Kaip rašo dailymail.co.uk, pavasarį gimusiems kūdikiams dažniau pasireiškia valgymo sutrikimai. O tai lemia, kad ateityje šie žmonės gali kentėti nuo anoreksijos....


Vokietijoje išgydytas ŽIV virusą turėjęs pacientas

Vokietijoje išgydytas ŽIV virusą turėjęs pacientas

Vokietijos medikams, pasitelkus kamieninių ląstelių transplantaciją, pavyko visiškai išgydyti žmogaus imunodeficito (ŽIV) virusu užsikrėtusį vyrą. Vadinamasis "Berlyno pacientas", ketvirtąją dešimtį įpusėjęs amerikietis, iki gydymo...


Nušalimai: kaip jų išvengti?

Nušalimai: kaip jų išvengti?

Nušalimų pasitaiko net tik spaudžiant stipriam šalčiui, bet ir esant darganotam, vėjuotam orui, ypač vaikštant be pirštinių ir avint ankštus batus. Daugelis žmonių nežino, ką daryti nušalus, ir neretai norėdami padėti tik dar labiau pakenkia....


GINTARAS – ENERGIJOS IR SVEIKATOS ŠALTINIS

GINTARAS – ENERGIJOS IR SVEIKATOS ŠALTINIS

Gintaras yra energijos balansavimo akmuo, skatina kūrybiškumą mintį, stiprina fizinį ir moralinį stiprumą, pasitikėjimą savimi, suteikia optimizmo ir gyvenimo džiaugsmą. Gintaras harmonizuoja mintis ir padeda rasti teisingus atsakymus į sudėtingus...


Alus saugo nuo uždegimų

Alus saugo nuo uždegimų

Ins­bru­ko (Aust­ri­ja) uni­ver­si­te­to me­di­ci­nos cen­tro spe­cia­lis­tas Dit­ma­ras Fju­čas ir jo ko­le­gos tvir­ti­na, kad alus, kaip ir...


Pasninkas gali sugrąžinti sveikatą

Pasninkas gali sugrąžinti sveikatą

"Pasninkas reikalingas ne tiek žmogaus dvasios, kiek kūno sveikatai. Visos pasaulio religijos žmones ragina pasninkauti bent kelis kartus per metus. Juk senovėje dvasininkai ir gydė. Viešpačiui Dievui gal ir nelabai svarbu, kad mes šimto metų...


Apgamo klastos kodas – melanoma

Apgamo klastos kodas – melanoma

Tokios diagnozės jie nelinkėtų niekam. Tai vienbalsiai tvirtina tarptautinės kategorijos krepšinio teisėjas Virginijus Dovidavičius ir banko tarnautoja Reda Remeikaitė, vargais negalais įveikę sunkią ligą – melanomą. Ne vieną operaciją,...


Šilumos smūgis ištinka ir esant neaukštai oro temperatūrai

Šilumos smūgis ištinka ir esant neaukštai oro temperatūrai

Karščiai ypač pavojingi po vėsaus pavasario, kol organizmas dar neužgrūdintas. Specialistai įspėja, kad perkaisti galima ir esant neaukštai oro temperatūrai, ypač esant didelei santykinei oro drėgmei. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos...


Tikram vyrui derėtų...

Tikram vyrui derėtų...

Niekada netapsite lovos batalijų galiūnu, jeigu jūsų mityba nebus subalansuota. Vitaminai ir mineralai kartkartėmis būna daug veiksmingesni nei bet koks seksualinis tonikas... Vitaminas A (retinolas) ir provitaminas karotinas. Daro teigiamą...


Stresas- progreso variklis

Stresas- progreso variklis

Beveik prieš šimtą metų Hansas Selye, medicinos ir chemijos mokslų daktaras, pradėjo įdėmiai tyrinėti stresą, stresorius ir organizmo atsaką į jį. Taigi šis streso "tėvas" jau tuomet pasakė: "Stresas — tai gyvenimas." Ir...


Kad namų aplinka nesugadintų sveikatos

Kad namų aplinka nesugadintų sveikatos

Jau 10 metų medikai ir ekologai laužo galvą dėl vadinamojo "sergančių pastatų sindromo". Rusijos dienraštis "Pravda" bandė išsiaiškinti, kas gi tai yra. Pasak specialistų, 25 proc. gyvenamų patalpų oro erdvėje esančių medžiagų...


Trisdešimtmečiai jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės

Trisdešimtmečiai jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės

Tarpusavio santykių ir darbo problemos pamažu atlieka savo juodą darbą – daugelis trisdešimtmečių jau kenčia nuo vidurio amžiaus krizės. Anksčiau buvo teigiama, kad vidurio amžiaus krizė atsėlina tuomet, kai žmogui sukanka 45 – 50...


Verslininkai: gripo baimė išvaiko klientus

Verslininkai: gripo baimė išvaiko klientus

Verslininkų teigimu, gripo epidemija kol kas tik šiek tiek praretino klientų gretas. Jie tikisi, jog pavyks išlaikyti esamą klientų skaičių net ir pasiekus šios ligos piką. Siaučianti gripo epidemija retina ne tik moksleivių ir įmonių darbuotojų...


Nušalimus gydo šaltis

Nušalimus gydo šaltis

Didėjant šalčio poveikiui, medžiagų apykaita ir kraujotaka galūnėse išnyksta. Tačiau yra galimybė grąžinti medžiagų apykaitą odoje net tada, kai jos temperatūra nukritusi iki 8 laipsnių šalčio. Audiniai ilgai neatšyla Organizmo audiniai yra prasti...


Lietuvoje daugėja užsikrėtusių ŽIV ir sergančių tuberkulioze žmonių

Lietuvoje daugėja užsikrėtusių ŽIV ir sergančių tuberkulioze žmonių

Pastaraisiais metais Lietuvoje daugėja užsikrėtusiųjų dviguba infekcija – žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) ir tuberkulioze. Lietuvos AIDS centro duomenimis, 2006 m. tokių žmonių buvo nustatyta 13, 2007 m. – 21, 2008 m. – 20....


Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Tyrimas: plastikinių butelių medžiaga kenkia žarnynui

Prancūzijos mokslininkai nustatė, kad plastikinių maisto pakuočių sudėtyje esantis polimeras bisfenolis A neigiamai veikia žarnyno veiklą. Tulūzos (Prancūzija) Nacionalinis agronominių tyrimų institutas pranešė, kad jo mokslininkams pirmą kartą...


Ką reikia žinoti apie pieną?

Ką reikia žinoti apie pieną?

Pasterizuotas pienas nėra toks pats, koks yra ką tik pamelžus karvę, tačiau šiuolaikinės technologijos išsaugo vertingąsias produkto savybes. Pieno tema pastaruoju metu tapo vienos opiausių diskusijų objektu, pradedant pieno karu su Rusija dėl...


Linų sėmenys gali apsaugoti nuo radiacijos keliamų susirgimų

Linų sėmenys gali apsaugoti nuo radiacijos keliamų susirgimų

Tyrimai su pelėmis atskleidė, kad linų sėmenys gali apsaugoti organizmą nuo radiacijos keliamos žalos. Pelės, kurios ėdė linų sėmenis prieš jas apšvitinant radiacija arba 6 savaites po radiacijos gavimo, patyrė mažiau plaučių susirgimų nei tie...


Smegenų chirurgas nebyliam žmogui suteikė antrą šansą kalbėti

Smegenų chirurgas nebyliam žmogui suteikė antrą šansą kalbėti

Bostono Universiteto smegenų chirurgai, vadovaujami profesoriaus Frank'o Guenther'io, kalbos gebėjimą praradusiam žmogui vėl jį grąžino. Tai gydytojai atliko į paciento smegenis implantavę specialų elektrodą, pagal kurio perduodamus...


Netekote darbo? Panika padėties nepakeis...

Netekote darbo? Panika padėties nepakeis...

Sveiki, patarkite, ką daryti. Prieš porą mėnesių vyras neteko darbo. Aišku, jis padeda prie namų, bet jaučiu, kad su juo darosi kažkas blogai, nes labai pasikeitė. Apsimetinėja, kad tai tik atostogos, arba nei iš šio, nei iš to pradeda pykti,...


Kokios yra 6 sekso taisyklės?

Kokios yra 6 sekso taisyklės?

Sakysite, kad seksui nereikia taisyklių? Tačiau paprastus patarimus, kaip pradžiuginti mylimą moterį, turėtų žinoti kiekvienas vyras. Turėtų, bet dažnai nežino. Portalas mensfitness.com, sudarė 6 moters ir vyro santykių taisykles. 1. Norite...


Mokslininkai: cigarečių pakaitalai taip pat kelia vėžį

Mokslininkai: cigarečių pakaitalai taip pat kelia vėžį

"Daily Mail" rašo, kad pastilės nuo rūkymo ir kramtomas nikotinas padidina riziką susirgti burnos vėžiu. Mokslininkai nustatė, kad ir kiti tabako pakaitalai, pavyzdžiui, inhaliatoriai ar pastilės, kuriomis rūkaliai aprūpinami nikotinu...


90-60-90 apimtys - idealas ar psichozė?

90-60-90 apimtys - idealas ar psichozė?

Kai tik kalba ima suktis aplink kūno apimtis, net draugėms esi linkusi keliais centimetrais save sumažinti, susiaurinti, suliekninti. Draugei, kuriai tik ką drąsiai pasakojai, kad negali ramiai kalbėtis su nauju, seksualiu kolega, nes tavo akys...


87 procentai moksleivių tiki – sveikai gyventi yra smagu

87 procentai moksleivių tiki – sveikai gyventi yra smagu

Apklausus 38 Vilniaus ir Kauno apskričių mokyklų moksleivius pastebėta, kad beveik 90 procentų vaikų mano, jog sveikai gyventi yra smagu. Apklausa atskleidė, jog daugelis moksleivių supranta fizinio aktyvumo naudą, todėl į klausimą "Kaip...


Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vitaminas C gali pagerinti arterijų sveikatą

Vartojant daug vitamino C turtingo maisto gali sumažėti rizika, kad arterijos sukietės, ir taip apsisaugoma nuo širdies ligų, rodo Norvegijoje atliktas tyrimas. Ulevalo universitetinės ligoninės mokslininkai nustatė, kad pagyvenusiems vyrams...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9