Birželio 26d. Sekmadienis

Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

Peržiūrų skaičius: 34828
Natūrali kosmetika – reklamos triukai?

"Ne kartą reklamose, parduotuvių afišose ar kosmetikos reklaminiuose bukletuose tenka matyti užrašus: "natūrali kosmetika", "organinė kosmetika". Dažnai kosmetikos gaminių reklamose naudojami gamtos vaizdai, pavadinimuose vyrauja žodeliai "bio", "natural" ir panašūs. Ar šie žodžiai pavadinime, reklamoje visada reiškia, kad kosmetika yra natūrali"? - klausia Austė Budraitytė iš Klaipėdos.

Vis dar gaji nuomonė, kad Rusijos, Kinijos, Indijos gamintojų gaminiai yra kur kas natūralesni ir geresni už kitus, tačiau gaminius iš trečiųjų šalių reikėtų rinktis dar atidžiau. Dažnai pavadintoje natūralioje kosmetikoje yra naudojami stiprūs sintetiniai konservantai, kurie esant tam tikromis sąlygomis pasižymi kancerogeninėmis savybėmis. Kosmetikos gaminiai, kuriuose nurodomos sąvokos "natūralus", "organinis" ir pan. duoda didesnius pelnus. Vienintelis dalykas, įrodantis vartotojui, kad kosmetika iš tiesų organinė – ant etiketės pateiktas sertifikavimo ženkliukas.

Informacijos etiketėje vingrybės

Yra ne visai tikslus, bet paprastas kosmetikos įvertinimo būdas, leidžiantis ir paprastam vartotojui, ne tik specialistui, iš akies įvertinti, ar kosmetika iš tiesų natūrali. Čia praverčia reikalavimas kosmetikos gaminio sudėtines medžiagas sąraše po žodelio "Ingredients" išvardinti jų koncentracijų mažėjimo tvarka. Kai kurie užsienio specialistai siūlo ant gaminio pateiktą sudėtinių medžiagų sąrašą grubiai padalyti į tris dalis. Viršutinė dalis – sudarytų apie 90-95 proc., vidurinė – 5-8 proc. ir apatinė apie 1-3 proc. kosmetikos gaminio cheminės sudėties. Jeigu išvardinti natūralūs ingredientai (pvz., Aloe barbadensis leaf extract - alijošiaus lapų ekstraktas) atsiduria antrame ar net trečiame trečdalyje, apie natūralumo ieškoti neverta.

Lygiai taip pat reiktų vertinti gaminį, jeigu matome, kad tokie konservantai kaip parabenai, natrio benzoatas, trietanolaminai ir pan. yra išvardinti virš natūralių ekstraktų pavadinimų.

Išduoda pakuotė

Natūralios kosmetikos įpakavimui dažnai pasirenkamas aliuminis, nes jis, skirtingai nuo plastmasės, nepraleidžia oro ir taip apsaugo produktą. Natūralios kosmetikos gaminiai pakuojami ir į stiklinę tarą. Yra pasitaikę atvejų, kai kenksmingos medžiagos kosmetikoje atsirasdavo visai ne dėl neteisingai pasirinktų ingredientų ar technologinio proceso, o dėl užterštų, pavyzdžiui švinu, pakuočių – dažniausiai plastmasinių.

Svarbu žinoti:

Ant natūralios, organinės kosmetikos pakuotės būtinai turi būti pateiktas organinius produktus sertifikuojančios kompanijos ženkliukas. Labiausiai pasaulyje žinomos sertifikavimo kompanijos ECOCERT ženkliukas.

Natūralios kosmetikos pagrindą turi sudaryti:

Natūralūs ekstraktai, pavyzdžiui, raudonųjų pipirų, citrinmedžio, žaliosios arbatos. Natūralūs eteriniai aliejai, pavyzdžiui, persikų, eukalipto ar pan. Vitaminai: vitaminas A (dažnai kosmetikoje vadinamas retinoliu arba beta karotenu), vitaminas C (gali būti pavadintas askorbo rūgštimi), vitaminas B, vitaminas E (tokoferolis). Natūraliuose kosmetikos gaminiuose gali būti panaudotos ir alfa hidroksirūgštys, žmogaus organizmui naudingų bakterijų fermentų, pavyzdžiui, laktobacillus fermentas ir kt.

Natūralios, organinės kosmetikos sudedamųjų medžiagų sąraše neturėtų būti arba turi būti labai mažais kiekiais:

Sintetinių konservantų: visų rūšių parabenų, metylisotiazolinono, metildibromo glutaronitrilo, benzoinės rūgšties, formaldehido. Kvapiklių, kurie slepiasi po žodeliais "parfum" ir "aroma". Dažiklių – jie žymimi ženkliuku CI su skaičiais, pavyzdžiui, CI 15800, CI 71105.

Specialistai pataria

Natūrali, organinė kosmetika labiau jautri mikrobinei taršai nei kosmetika, konservuojama sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, todėl jos galiojimo laikas, o ypač po pakuotės atidarymo, yra trumpesnis. Pavyzdžiui, kremas, konservuotas sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, gali galioti tris metus, dar pusę metų ar daugiau, atidarius pakuotę. Natūralus kremas paprastai galioja iki metų. Galiojimo laikas taip pat priklauso ir nuo gaminio grupės – paakių kremas galios trumpiau nei masažiniai aliejai.

Natūralios, organinės kosmetikos gaminiai turi didesnę mikrobinės taršos riziką. Juos patariama laikyti tokioje vietoje, kur nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai, nelaikyti karštoje patalpoje, drėgnose vietose.

Tiek natūralios, tiek bet kurios kitos kosmetikos poveikis yra individualus. Yra žmonių, kurie alergiški ir natūraliems ingredientams, pavyzdžiui, citrusinių vaisių aliejams ir ekstraktams. Tokia alergija pasireiškia odos bėrimu, paraudimu, perštėjimu.

Atvirai

Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja DANGUTĖ MIKUTIENĖ:

- Mano veido oda yra jautri. Kokią kosmetiką pasirinkti, domiuosi pati, konsultavausi ir su specialistais. Šiuo metu vartoju italų "Davines" kosmetiką, "Confort zona" linijos produktus – kūno, veido, rankų kremus, losjonus, toniką, aliejus. Tos pačios kompanijos vartoju ir plaukų priežiūros priemones. Atkreipiu dėmesį į kosmetikos sudėtį, laikausi rekomendacijų, kada ir kaip ją reikia vartoti bei laikyti. Jau keletą metų neturiu problemų dėl odos ir žinau, kad renkuosi gerus, kokybiškus produktus. Jie nėra iš pačių brangiausių, bet nėra ir pigūs.

Tačiau ne vien kosmetika svarbu. Jeigu vien tik ją tepsi kalnais ir nežiūrėsi, ką valgai, nesportuosi, sveikesnis ir graženis netapsi.

Radviliškio ligoninės direktorė DANUTĖ POVELAUSKIENĖ:

- Man geriausia yra "Lancome" kosmetika. Kiekviena moteris, taip pat ir aš, renkuosi kosmetiką pagal odos tipą. Vartoju tiek "Lancome" makiažui skirtas priemones, tiek įvairius kremus. Šią kosmetiką pasirinkau prieš penkiolika metų, kai buvau stažuotėje Vokietijoje. Teko pabendrauti su firmos atstovu. Turėjome daug informacijos apie produktus. Praėjusiais metais bendravau su viena vokiečių grupe, kurioje buvo šios firmos atstovas, jis plačiau papasakojo apie kosmetiką. Pradėjau vartoti ir naktinius, ir makiažo pagrindui skirtus kremus, losjonus.

Aš renkuosi ne tiek pagal kainą, bet pagal tai, kas man tinka. Kad ir kremas brangesnis, negaila jį įsigyti. Mano oda likusi sausėti, daugiausiai vartoju drėkinamuosius kremus ir turinčius riebalinį pagrindą.

Birštono sanatorijos "Tulpė" direktorė LIUCIJA PATINSKIENĖ:

- Jau ketverius metus vartoju prancūzų kosmetiką "Omare", o iki tol teko išbandyti nemažai kitų produktų. Pasirinkimą lemia tai, kad gamintojai labai dažnai keičia technologijas, pasiūlo naujovių, yra profesionalai, su kuriais nuolat palaikome ryšį. Patinka ir "Sothys" firmos produktai. Mano nuomone, kad tai, kas parduodama iš platintojų, tokių, kaip "Avon" ir "Oriflame" yra skirta trečiosioms šalims. Žinau tai ir iš savo klienčių patirties. Man svarbu, kokių natūralių medžiagų yra kosmetikoje. Dabar labai populiaru skelbti apie natūralius produktus, bet to natūralumo kartais būna mažai. Reikia skaityti sudėtį. Be to, natūrali kosmetika galioja trumpiau. Brangi kosmetika nebūtinai gera. Tačiau jeigu ant produkto nurodomas įvairiapusis poveikis, kelia įtarimą, reikia atidžiau žiūrėti į etiketę.

Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė ASTA PIEČIENĖ:

- Vartoju, kas tinka mano odai, kuri yra jautri. Šiuo metu perku vienos firmos kosmetiką. Tai – "Amway". Jau keletą metų vartoju tik jų kremus, kaukes, tonikus...

Rinkdamasi kosmetiką į etiketę didelio dėmesio nekreipiu. O į kainą? Ji iš dalies yra lemiamas veiksnys – gerą kokybę atitinka ir nemaža kaina.

Mano odai ne viskas tinka. Kažkada seniai kosmetologijos kabinete po gana brangios procedūros buvau "nudegusi". Atsirado alergijos simptomų ir po to vargau, kol išgydžiau odą. Tiesiog, matyt, kosmetologė neperspėjo, kad po procedūros negalima būti saulėje.

Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Vartojant daugiau vitamino E, sumažėja demencijos tikimybė

Pagyvenusiems žmonėms su maistu suvartojant daugiau vitamino E sumažėja tikimybė susirgti demencija arba senatvine silpnaprotyste. Ištyrę maždaug 5400 olandų, kurių amžius buvo 55 metai ar daugiau, mokslininkai nustatė, kad tam trečdaliui...


Dideli biurai - streso ir ligų šaltinis

Dideli biurai - streso ir ligų šaltinis

Darbas didelėje biuro patalpoje neigiamai veikia darbuotojus, parodė tyrimas. Jie greičiau susinervina, dirba ne taip produktyviai ir greičiau peršąla. Australijos mokslininkai tyrimo metu išanalizavo studijas apie šiuolaikinius biurus ir nustatė,...


Vėstantys orai verčia susirūpinti sveikata

Vėstantys orai verčia susirūpinti sveikata

"Atvėsus orams labai svarbu persiorientuoti į šaltesnį sezoną: neskubėti iš spintos gelmės traukti per šiltų drabužių, neatšalti, atidėti į šalį citrusinius-žiemos vaisius ir atsidžiaugti lietuviškomis rudens gėrybėmis. Taip pat —...


Grilyje iškeptos rūkytos dešrelės tampa nuodais

Grilyje iškeptos rūkytos dešrelės tampa nuodais

Parduotuvėse yra keliolika rūšių dešrelių, kurios pasak specialistų, iškeptos virš atviros ugnies ar kepsninėje pasidaro nuodingos, nes jose yra konservantų - nitritų, praneša LTV "Šiandien". "Šių dešrelių mes negalime kepti grilyje...


Kaip amžius lemia seksualines moterų problemas?

Kaip amžius lemia seksualines moterų problemas?

Skirtingo amžiaus moterys nevienodai mylisi ir sekso metu patiria skirtingus pojūčius. Amžius gali turėti įtakos ir moterų baimėms lytinio akto metu. 18 – 30 metų moterys dažniausia skundžiasi, kad joms sunku pasiekti orgazmą, o vyresnio...


Kaip prižiūrėti rankų odą žiemą

Kaip prižiūrėti rankų odą žiemą

Mūsų oda — tikras barometras. Kol oras drėgnas, ji jaučiasi puikiai, o vos tik atšąla — parausta ir ima pleiskanoti. Dažniausiai nukenčia ne visada atviras šalčiui veidas, o saugiai "supakuotos" pėdos ir plaštakos. Žiemą joms...


Ant mobiliųjų telefonų bakterijų yra daugiau nei viešuosiuose tualetuose

Ant mobiliųjų telefonų bakterijų yra daugiau nei viešuosiuose tualetuose

Didžiosios Britanijos žurnalo "Which?" atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad ant mobiliųjų telefonų paviršiaus yra 18 kartų daugiau bakterijų nei ant vandens nuleidimo mygtukų viešuosiuose tualetuose, rašo britų laikraštis "The...


Draudimai rūkyti sumažina širdies smūgių

Draudimai rūkyti sumažina širdies smūgių

Draudimai rūkyti viešose vietose turėjo didesnę įtaką širdies priepuolių prevencijai nei kada nors tikėtasi, rodo surinkti duomenys. Anot dviejų studijų, draudimai rūkyti Europoje ir Šiaurės Amerikoje širdies smūgių sumažino trečdaliu, praneša...


Aš savimi pasitikiu

Aš savimi pasitikiu

Dar praėjusio šimtmečio pradžioje pradėję tyrinėti nepasitikėjimo savimi priežastis, mokslininkai priėjo prie išvados, jog be visų kitų priežasčių, pagrindinės šio sindromo ištakos slypi vaikystėje, o augant arba išnyksta, arba sustiprėja. Jeigu...


Kaip atpažinti Parkinsono ligą?

Kaip atpažinti Parkinsono ligą?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad balandžio 11 dieną pasaulyje minima tarptautinė sergančiųjų Parkinsono liga diena. Parkinsono liga po Alzheimerio ligos yra antra, labiausiai paplitusi lėtinė neurodegeneracinė liga,...


Mėgstantiems sveiką gyvenimo būdą. Žaliasis jėgos šaltinis

Mėgstantiems sveiką gyvenimo būdą. Žaliasis jėgos šaltinis

Kad nepristigtume vitaminų ir mūsų vartojamas maistas būtų biologiškai vertingas, virtuvėje ant palangės auginkime įvairių prieskoninių augalų, daiginkime jų sėklas, iš ūgtelėjusių želmenų spauskime sultis. Įvairiose šalyse šį bastutinių šeimos...


Karaliaus gėlės sukėlė astmos priepuolius

Karaliaus gėlės sukėlė astmos priepuolius

Kai išimties tvarka - Švedijos karaliaus Carlo XVI Gustafo vizito proga - į ligoninę leista įnešti gėlių, kelis ligonius ištiko sunkūs astmos priepuoliai. Kaip praneša Švedijos naujienų portalas thelocal.se, karaliaus vizito proga...


Odos priežiūra: svarbiausia "užvesti varikliuką" (receptai)

Odos priežiūra: svarbiausia "užvesti varikliuką" (receptai)

Kai sužaliuoja gamta, pražysta augalai, ir žmogui norisi būti gražesniam. Gali nutikti ir priešingai: orams atšilus veidą gali išberti arba išsausėja oda. Medikai ramina sakydami, kad valantis organizmui tai yra natūralu, tereikia nepamiršti veido...


Ar pieną gerti gali visi?

Ar pieną gerti gali visi?

"Teko girdėti, kad suaugusiems žmonėms pieno gerti nereikėtų – saldus pienas skirtas tik mažiems vaikams, o vyresniems reikėtų vartoti rauginto pieno produktus. Ar tai tiesa?" – klausia dvi jaunos mamos Loreta ir Ramunė,...


Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Tyrimas: kanapių rūkymas pažeidžia smegenis

Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad marihuanos rūkymas jauniems žmonėms yra kur kas pavojingesnis, nei buvo manoma iki šiol. Švedijos nacionalinio visuomenės sveikatos instituto (Statens folkhälsoinstitut) daktaras Nilsas...


Treniruotis kartu lengviau

Treniruotis kartu lengviau

Atletai, kurie treniruojasi kartu, gali iškęsti dvigubai daugiau skausmo nei treniruodamiesi atskirai, tikina Oksfordo universiteto mokslininkai. Pasak universiteto ekspertų, kartu treniruodamiesi paspartiname endorfinų - chemikalų, sukeliančių...


Kaip surasti ligą pilve?

Kaip surasti ligą pilve?

Vargu ar pavyktų rasti žmogų, kuris niekada nejautė jokių negalavimų pilve. Mūsų virškinimo traktas dažniausiai "supyksta" gavęs netinkamo (pasenusio, užteršto ar labai neįprasto) maisto. Tačiau kad ir kaip stengtumėmės maitintis...


Ar visada malonūs saulės bučiniai?

Ar visada malonūs saulės bučiniai?

Vis dažniau ir kaitresni ryte mus pasitinka saulės spinduliai. Jau džiaugiamės malonia gamta, netrukus dažniau trauksime į paplūdimį ar vaiskią pievelę… Specialistai įspėja – po užsitęsusio šaltojo meto oda itin jautri net...


Mes pristatome išskirtinę seriją – „911 - Jūsų gelbėjimo tarnyba!

Mes pristatome išskirtinę seriją – „911 - Jūsų gelbėjimo tarnyba!

Jau senų senovėje mūsų protėviai naudodavo įvairius, pačių pagamintus kremus, tepalus kurių sudėtyje naudodavo įvairius žolelių ekstraktus, augalus. Laikui bėgant buvo atskleistos tokių kremų receptūros, ir gaminami derinant kartu su...


Prakaito išsiskyrimą skatina ir kava, ir vaistai

Prakaito išsiskyrimą skatina ir kava, ir vaistai

Žmogaus kūnas nuolat prakaituoja. Tai normalus ir būtinas termoreguliacijos reiškinys, sustiprėjantis karštyje ir tuomet, kai nervinamės. Gausaus prakaitavimo priežastimi gali būti nutukimas, smarkiai aptempti ar sintetiniai drabužiai, nepatogūs...


Kraujospūdį reguliuoja kasdienė mankšta

Kraujospūdį reguliuoja kasdienė mankšta

Skundžiatės padidėjusiu kraujospūdžiu? O gal jis pernelyg žemas? Neskubėkite griebtis medikamentų. Kraujospūdį padeda sureguliuoti specialūs mankštos pratimai, kuriuos atliekant reguliariai savijauta pagerėja. Kraujospūdį labiausiai didina jėgos,...


Indaplovė-žudikė: mirtinos bakterijos namų apyvokos technikoje

Indaplovė-žudikė: mirtinos bakterijos namų apyvokos technikoje

Mokslininkai teigia, kad indaplovėse veisiasi mirtį galinčios atnešti bakterijos. Drėgmė ir aukšta temperatūra sukuria idealias sąlygas daugintis dviem pavojingos rūšies grybams, kurie taip pat gali būti randami skalbimo ir kavos mašinose....


VYRŲ  - libido,  erotinės fantazijos, autoerotizmas

VYRŲ - libido, erotinės fantazijos, autoerotizmas

Seksualumas yra asmeniškas ir intymus, galimi įvairūs variantai. Svarbiausia tai išgyventi laisvai, be tabu ir pakankamai rimtai. Seksualumas yra neišsemiamas ir neišnyksta, jis tęsiasi per visą vyrišką gyvenimą. Vienas iš prigimtinių žmogaus...


IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

IDEALIOMS AKTYVIOMS ŠEIMOS ATOSTOGOMS LIETUVOJE – ANYKŠČIAI

Visi norime atostogų laiką skirti kokybiškam ir išskirtinam poilsiui, bei ypatingai daug faktorių turime apgalvoti planuodami atostogas su šeima ir vaikais – juk norisi, kad visi šeimos nariai galėtų pasidžiaugti kartu praleistu laiku.


Trumpai apie Ajurvedos mokslą

Trumpai apie Ajurvedos mokslą

AJURVEDA – tai Indijos holistinė medicinos sistema. Susiformavusi maždaug prieš 5 tūkstančius metų Ajurveda yra laikoma seniausiu pasaulyje žinomu medicinos mokslu. Žodis "Ajurveda" sudarytas iš dviejų sanskrito kalbos žodžių: ājus...


Socialinėms reklamoms trūksta psichologų įžvalgų

Socialinėms reklamoms trūksta psichologų įžvalgų

Lietuviškos socialinės reklamos vis dar yra pernelyg neutralios, jas kuriant nedirbama su psichologais, todėl dažnai jos taip ir neatskleidžia problemos esmės, be to, joms trūksta tęstinumo, pastebi lrt.lt kalbinti reklamos ir rinkodaros...


Apie gydomąsias Druskininkų mineralinių vandenų galias byloja kelių šimtmečių patirtis

Apie gydomąsias Druskininkų mineralinių vandenų galias byloja kelių šimtmečių patirtis

Šiandieninis Druskininkų miestas yra laikomas moderniu tarptautiniu kurortu, teikiančiu aukštos kokybės sveikatingumo paslaugas bei siūlančiu sveiką gyvenseną skatinančias pramogas. Tiesa, tokį statusą šis miestas įgijo neatsitiktinai. Ilgametės...


Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Lietuviai profesinėmis ligomis serga rečiau

Šių metų pirmąjį pusmetį 309 lietuviai sirgo profesinėmis ligomis. Tai 33 proc. mažiau nei 2009 metais. Daugiausia sergama kaulų ir raumenų ligomis. "Viena iš priežasčių galėtų būti didėjantis nedarbas Lietuvoje", - kalbėjo Higienos...


Mokslininkai: nitratai daržovėse neišvengiami

Mokslininkai: nitratai daržovėse neišvengiami

Mokslininkai vis dažniau sako, kad nitratai turi žmogaus sveikatai naudingų savybių. Vokiečių dienraštis "Die Welt" rašo, esą nitratai mažina spaudimą, gerina virškinimą ir teigiamai veikia kraujo klampumą. Cituojamas vokiečių...


Nudegus - pirmiausia vanduo, visa kita paskui!

Nudegus - pirmiausia vanduo, visa kita paskui!

Saugokite vaikus. Jie dažniausiai nukenčia dėl artimųjų neatsargumo. Kasmet Lietuvoje nudega per 10 000 žmonių, apie trečdalis jų - vaikai. Ketvirtadalis šių žmonių paguldoma į ligonines, kur jiems dėl įvairaus stiprumo nudegimų atliekamos...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9