Gruodžio 6d. Pirmadienis

Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Peržiūrų skaičius: 34772
Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Pratimai, padedantys kovoti su vėžiu, buvo viešai pripažinti Kinijoje tik devintajame dešimtmetyje. Šių pratimų autorė buvo moteris, sirgusi vėžiu ir savo išgijimo istorija nustebinusi ne tik Kinijos, bet ir Vakarų medicinos atstovus. Šios moters vardu vadinama mankšta - Gou Lin Chi Gong - tampa ne tik sergančiųjų vėžiu, bet ir mokslininkų susidomėjimo objektu. Pasak mokslininkų, Gou Lin Chi Gong patvirtina žmogaus savigydos galimybių galios teoriją.

Besidomintiems Kinų tradicine medicina, tikriausiai jau teko girdėti apie kūno mankštos ir meditacijos sistemas Tai Chi arba Chi Gong, kurios reguliuoja vidinę "jėgą" ir kūno funkcijų darnumą. Kinai mano, jog atlikdami, iš pirmo žvilgsnio labai paprastus pratimus, gali sustiprinti kūną ir kovoti su pavojingomis ligomis.

Chi Gong pratimus atlieka tūkstančiai kinų rytais parkuose, gatvėse ar aikštėse. Specialių pratimų kovai su vėžiu autorė Gou Lin sūkūrė atskirų pratimų sistemą Chi Gong pagrindu. Mokslininkus stebina šios mankštos naudingumo rodiklai - net 90 proc. šia praktika užssiimančių žmonių atsikratė chroniškų ligų ir visiškai išgijo nuo vėžio. Chi Gong pratimus galima daryti namuose ir specialiose grupėse.

Pratimų autorė sirgo vėžiu

Kinų tapytoja Guo Lin 1949 metais susirgo Krūties vėžiu. Ji buvo gydyta taip, kaip ir daugelis tuo metu vėžiu sirgusių moterų - Guo Lin buvo operuota Šanchajuje, vėliau sekė įvairios reabilitacijos. Tačiau 1960 metais vėžinių ląstelių buvo aptikta ir šlapimo pūslėje ir Guo Lin vėl patyrė operaciją. Po šios operacijos Guo Lin gydytojai pasakė, kad gyventi jai liko apie šešis mėnesius. Tačiau ji, kaip vėliau pasakojo savo mokiniams, nepasidavė, ir prisiminusi Chi Gong mankštos pamokas, kurias jai, dar būnant vaiku, perdavė senelis, pradėjo reguliariai mankštintis. Tačiau nepajutusi teigiamo poveikio, ji dar kartą peržvelgė senovės kinų raštus ir senelio užrašus. Patobulinusi kai kurias mankštos detales, ji sukūrė savo "instrukcijas", kurios netrukus išaugo į visą eilę kvėpavimo, poilsio ir koncentracijos pratimų.

Jau 1970 metais Guo Lin buvo vadinama "didžia mokytoja" ir savo žinias perteikė šimtams vėžiu segančių kinų. 1977 metais ji viešai paskelbė apie sukurtų pratimų naudą sveikatai. Iki mirties ji uoliai organizavo užsiėmimus sergantiems vėžiu. Kiekvieną dieną jį priimdavo po kelis šimtus žmonių. Kartu su devyniais padėjėjais apkeliavo visas Kinijos provincijas. Ji buvo pripažinta Vakarų medicinos atstovų, kurie taip pat lankėsi pas ją, siekdami išsiaiškinti šio gydymo veiksmingumą.

Tyrimai apstulbino medikus

Vakarų medikų iniciatyva buvo atliktas tyrimas: į Guo Lin grupę buvo įtraukta vienuolika vėžiu sergančių žmonių, kuriuos stebėjo gydytojai. Po trijų mėnesių buvo pranešta, kad ligoniai ėmė sveikti - augliai nyko. Kinų spaudoje netrukus pasirodė skaitytojos laiškas, kuriame autorė aprašo savo pasveikimo istoriją: 59 metų moteris, susirgusi stemplės vėžiu ir netekusi vilties pasveikti, pamatė per televiziją reportažą. Buvo rodomi Guo Lin pratimai ir aptariamas jų veiksmingumas. Netrukus ji nuvyko pas Guo Lin ir mokėsi teisingai kvėpuoti, atsipalaiduoti ir vaikščioti. Praktikuodama Guo Lin pratimus tik 10 dienų, ji nustebino medikus - auglys ėmė mažėti. Moteris kiekvieną dieną keturis kartus atlikdavo Guo Lin pratimus ir po trijų mėnesių grįžo į darbą.

Pratimų nauda fizinei ir dvasinei sveikatai

Chi Gong mankštos instruktorius Paul Dong knygoje "Chi Gong: senovės Kinijos kelias į sveikatą" smulkiai nagrinėja Chi Gong mankštos ir meditacijos įtaką sveikatai. Autorius pateikia dvi vėžio gydymo galimybes ir aptaria gydytojo pareigas. Viena jų - gydytojas privalo pacientui nustatyti diagnozę, gydyti visais įmanomais būdais, naudojant chemoterapiją, radioterapiją ar teikti kitokią, gydytojo nuomone, reikalingą pagalbą. Tačiau ne mažiau svarbi yra antroji gydytojo pareiga - sustiprinti ligonio organizmą, psichinę būklę, kad vėžys neatsinaujintų. Paul Dong aprašo psichoneuroimunologiją, kaip veiksmingą priemonę padėti ligoniui. Taip pat ypatingą dėmesį skiria žmogaus savigydos teorijai ir pabrėžia Guo Lin Chi Gong sudarytos judesių, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimų programos naudą.

Mokslininkai, tyrę Guo Lin pratimų veiksmingumą, pirmiausia kreipė dėmesį į jų naudą psichinei būklei. Jie nustatė, kad didelės įtakos pasveikimui turi Guo Lin pratimų vidinė įtaiga ir atsipalaidavimas. Mokslininkai sureikšmino ypač tai, kad pratimai atliekami grupėse. Pasak jų, ligoniams ypač svarbu jausti vienybę, atvirumą, turėti su kuo pasidalinti mintimis apie baimę.

Vėliau imta aiškintis taisyklingo kvėpavimo ir cheminių kraujo bei ląstelių pokyčių "paslaptis", praktikuojant Guo Lin pasiūlytus pratimus. Visai neseniai Šanchajaus Hipertenzijos institutas atliko tyrimus ir padarė išvadą, kad praktikuojant minėtus pratimus pagėrėja kraujo cheminė sudėtis, organizmas tampa atsparus vėžiniams susirgimams. Taip pat buvo pastebėta, kad pratimų metu organizme pagerėja deguonies pasisavinimas. Dėl to organizmas tampa atsparesnis susirgimams.

"Šie minėti teiginiai pagrindžia Guo Lin pratimų veiksmingumą. Pagal Kinų tradicinės medicinos filosofiją, Chi Gong pratimai (kuriais rėmėsi Guo Lin) sustiprina Chi - organizmo varomosios jėgos energiją, stiprina kraują ir organizme esančių medžiagų apykaitą, gerina psichologinę būklę", - tokias išvadas padarė Paul Dong minėtoje knygoje.

Senovės kinų medicina - neįkainojamas atradimas, kovojant su vėžiu

Pastaraisiais metais tradicinės medicinos atstovai pradėjo tirti imuninės sitemos poveikį vėžiniams susirgimams. Kinai, stiprindami imuninę sistemą, su ligomis kovoja jau daugiau nei du tūkstančius metų. Atlikdamas tyrimus, Kinijos laivyno ligoninės vienas vadovų, imunologijos profesorius Dr. Feng Li-da patvirtino, kad Chi Gong pratimai "žudo" vėžines ląsteles. Po šių tyrimų Kinijos spauda rašė, kad Kinija pasiekė neįkainojamų atradimų, kovojant su sunkiomis ligomis ir kad senovės kinų medicina tampa neįkainojamu atradimu kovojant su vėžiu.

Gou Lin Chi Gong pratimai yra nesudėtingi. Jie paremti taisyklingo kvėpavimo, judesio vizualizacijos ir meditacijos sintezės principu, kuriuo pagrįsta senovės kinų Tai Chi ir Chi Gong pratimų sistemos. Trumpai aprašant kiekvieną komponetą, galima paminėti:

* Vizualizacija sumažina įtampą. Įsivaizduojami vaizdiniai labai galingi - jie padeda nukreipti mintis. Pasirinkti prasmingi ir lengvai suprantami simboliai - jei norima greičiau pasveikti, įsivaizduoti siūloma save kaip besiskleidžiantį kvepiantį žiedą, aplinkui žalią pievelę, mišką, čiulbančius paukščius. Praktikuojant pratimus, siūloma tai pamatyti, užuosti ir išgirsti.

* Meditacija. Pasitikėjimas savo kūno vidinėmis žiniomis ir mažina baimę. Meditacijos metu kinai ragina pasiduoti kūnu plūstančiai energijai. Siūloma džiaugtis vaizdiniais, atsipalaiduoti nuo vidinės įtampos ir patirti lengvumą. Neigiamą energiją galima neutralizuoti. Kinų tradicinės medicinos daktarai siūlo kartais išbandyti budistinę "Tonglen" meditaciją. Tibetiečių kalba "tonglen" reiškia "davimą ir ėmimą". Šios meditacijos tikslas pakilti aukščiau kančios ir baimės. Ji moko prisiartinti prie skausmo sukėlėjo ir atverti širdį. Šios meditacijos metu siūloma stengtis ne atsisakyti skausmo, bet pažvelgti į savo vidų. Kinai mano, jei pasiduodame baimei, patiriame sunkumų grandinę - protas ir širdis tarsi surakinami, įsivaizduojame save blogiausiuose scenarijuose, pradedame klausti, kodėl už ką. Todėl "Tonglen" meditacija - naudingas pratimas, padedantis geriau pažinti neigiamus jausmus ir jų sukeltas priežastis. Pavyzdžiui, pamatydami savo baimę, galime suprasti, kad tai ji - nemigos ir nuovargio priežastis. Mintyse galime save apkloti švelnumu ir paprašyti baimės išeiti.

* Judesys. Judesiai aptakūs, tarsi vanduo. Vieno judesio pabaiga susilieja kaip banga su kito judesio pradžia. Šie judesiai lavina protą, nes juos atliekant dėmesys sutelkiamas į vidų, todėl tobulėja susikaupimas, teigiamas mąstymas, pasitikėjimas, dingsta įtampa ir gerėja savijauta.

* Kvėpavimas. Taisyklingas kvėpavimas - tai darnus energijos judėjimas, kuris varinėja ne tik kraują, bet ir protą.

Tiesa, minint senovės kinų šaltinius, juose aptariamas dar vienas komponentas, kurį retai pamiršta akcentuoti vakariečių šaltiniai, pasakojantys apie meditacijos ir judesio galias. Bendravimas su žmonėmis - tai dar vienas būdas įveikti nerimą ir baimę. Žmonės, kurie bijo likti vieni, bendravimas su tokio pat likimo žmonėmis, suteikia daugiau pasitikėjimo ir jėgų. Kinai tai vadina energijos perdavimu ir pasidalinimu, kuris būtinas sergant rimtomis ligomis.

Kaip pasigaminti Žolinių arbatą?

Kaip pasigaminti Žolinių arbatą?

Punsko lietuviai vieną gražiausių vasaros pabaigos švenčių – Žolinę švęs kartu su Žolinčių akademijos vadove Danute Kunčiene. Nenuilstanti sveikos gyvensenos propaguotoja nuveš tautiečiams į Punską neįprastą Žolinių simbolį – vaistinių...


Apsipirkinėjimas ilgina gyvenimą

Apsipirkinėjimas ilgina gyvenimą

Mokslininkai tikina, kad reguliarus apsipirkinėjimas gerina sveikatą. Dažnai apsipirkinėjantys yra fiziškai aktyvesni bei geriau bendrauja su aplinkiniais. Mėgstantys dažnai apsipirkinėti pasižymi silpnavališkumu, mat negali atsispirti įvairioms...


Rytais pykinti gali ne tik nėščias moteris

Rytais pykinti gali ne tik nėščias moteris

Ryte valantis dantis pykina? Nebūtina bėgti pirkti nėštumo testo, pasirinkite paprastesnį variantą - atkreipkite dėmesį, kokia dantų pasta valotės dantis. Medikai pataria rytais dantis valytis tik po valgio arba išgėrus stiklinę vandens....


Vitaminas K gali stiprinti garbaus amžiaus žmonių kaulus

Vitaminas K gali stiprinti garbaus amžiaus žmonių kaulus

Vitaminu K praturtintas maistas gali būti naudingas garbaus amžiaus moterų ir vyrų kaulams, rodo Ispanijoje atliktas tyrimas. Tyrimo metu buvo renkami 200 garbaus amžiaus žmonių duomenys, kurie parodė, kad gaunant daug vitamino K, padidėja kaulų...


Anestetikai ir skausmas

Anestetikai ir skausmas

Ope­ra­ci­jos me­tu nau­do­ja­ma ben­dro­ji anes­te­zi­ja ga­li pa­blo­gin­ti pa­cien­to būklę po­ope­ra­ci­niu pe­ri­odu. Džordžtau­no...


Ar tikrai per mažai suvalgo?

Ar tikrai per mažai suvalgo?

Neretai jauni tėvai skundžiasi, jog jų kūdikis prastai valgo ir, kaip jiems patiems atrodo, yra per liesas. Juo labiau, kad gydytojai vis pabrėžia: pirmąjį pusmetį mažylis turi priaugti po 700-800 g, antrajį – po 400-500 g kas mėnesį. Tačiau...


Kodėl merginos pliaže neturėtų nusimesti bikinių?

Kodėl merginos pliaže neturėtų nusimesti bikinių?

Merginos maudymosi kostiumėlius paplūdimiuose nusimeta dėl įvairių priežasčių. Tačiau dermatologai sako, kad tai - žalinga. Apsinuogindamos paplūdimiuose merginos paprastai tikisi vienodai įdegti. Tačiau be apsivilimo nuo saulės itin jautriose...


Mūsų gynėjas – pavasarį nusilpęs imunitetas

Mūsų gynėjas – pavasarį nusilpęs imunitetas

Netgi sveikų žmonių imuninė sistema pavasarį nusilpsta. Tai gali atsitikti dėl oro permainų, peršalimo, netinkamos mitybos, buvimo užterštame ore. Su tuo pavasarį susiduriame kiekvienas, kai ryte lauke vos ne vasara, o vakare jau siaučia pūga....


Nušalimai: kaip jų išvengti?

Nušalimai: kaip jų išvengti?

Nušalimų pasitaiko net tik spaudžiant stipriam šalčiui, bet ir esant darganotam, vėjuotam orui, ypač vaikštant be pirštinių ir avint ankštus batus. Daugelis žmonių nežino, ką daryti nušalus, ir neretai norėdami padėti tik dar labiau pakenkia....


Tyrimas: ilgai sėdėti prie televizoriaus pavojinga gyvybei

Tyrimas: ilgai sėdėti prie televizoriaus pavojinga gyvybei

Ilgai sėdėti prie televizoriaus gali būti pavojinga gyvybei: Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie kasdien prie televizoriaus praleidžia daugiau kaip keturias valandas, 46 proc. labiau rizikuoja mirti nuo "įvairių ligų"...


Garso terapija gali pagerinti sveikatą

Garso terapija gali pagerinti sveikatą

"Balsas neperteikia to, ką išgirsta ausis, tačiau ausis neišgirsta tik to, ko nesuvokia protas." /dr. A. Tomatis/ Jau nuo urvinio žmogaus laikų garsas turėjo itin didelę reikšmę jo išlikimui bei gyvavimui. Žmogaus gebėjimas pajusti ir...


Harvardo mokslininkų tyrimai parodė, kodėl šviesa gali sustiprinti migreną

Harvardo mokslininkų tyrimai parodė, kodėl šviesa gali sustiprinti migreną

Harvardo universiteto mokslininkai atskleidė, kodėl migrena sergantys žmonės yra jautrūs šviesai, praneša BBC. Mokslininkai tyrė dvi grupes aklų žmonių, kuriuos kankina migrenos galvos skausmai. Jie atrado, kad šviesa priverčia reaguoti smegenų...


Miegui gali kenkti ir pernelyg energinga mankšta

Miegui gali kenkti ir pernelyg energinga mankšta

JAV mokslininkai suabejojo nuomone, kad rytinė mankšta yra saldaus naktinio miego priežastis. Pasirodo, gali būti visai priešingai. JAV mokslininkai 23 dienas stebėjo keturiolikos savanorių rytinius ir dieniniu fizinius pratimus ir nustatė, kad...


Kas suleis vaistus?

Kas suleis vaistus?

Nuošaliuose vienkiemiuose gyvenantys senyvo amžiaus žmonės dejuoja kartais nesulaukiantys medikų pagalbos namuose. Vaistų gydytojai jiems išrašo, tačiau suleisti nėra kam. Ligotam senoliui ir artimiausia ambulatorija kartais nepasiekiama. Kokią...


Miegoti – ne daugiau ir ne mažiau nei 7 val. per parą

Miegoti – ne daugiau ir ne mažiau nei 7 val. per parą

Anot neseniai atliktos studijos, per daug miego organizmą veikia išties neigiamai, kita vertus, per mažai miego jį tiesiog žudo, praneša "The Washington Times". Britų atliktos studijos rezultatai leidžia teigti, jog tradiciškai norma...


Įvaizdis – cigaretė?

Įvaizdis – cigaretė?

Paskutinio Pasaulio Sveikatos Organizacijos koordinuojamo tyrimo "Mokyklinio amžiaus vaikų sveikata ir gyvensena" (HBSC) duomenimis Kaune tarp 11 – 15 metų mokinių rūkė 18,1 proc. berniukų ir 12,8 proc. mergaičių. Nepaisant to, kad...


Vienatvė – labai brangus malonumas

Vienatvė – labai brangus malonumas

Mokslininkai atliko tyrimą norėdami išsiaiškinti, kokią įtaką vienatvė daro silpnosios lyties atstovėms. Paaiškėjo, kad ji ne tik kenkia moters psichikai, bet ir atneša didelių finansinių sunkumų. Mokesčių sistema palankesnė sukūrusiems šeimas....


Antibakterinis muilas neįveikia mikrobų

Antibakterinis muilas neįveikia mikrobų

Nesvarbu, kas parašyta ant pakuotės, antibakterinis muilas neką geresnis už paprastą. Mičigano universiteto mokslininkų teigimu, taip yra todėl, kad antibakterinio muilo sudėtyje nėra pakankamai antibakterinės medžiagos triklozano. Didelis šios...


Spalvų poveikis sveikatai

Spalvų poveikis sveikatai

Mes gyvename spalvų pasaulyje. Su spalva susiduriame nuo pat lopšio, kai mama virš lovytės pakabina spalvotus žaisliukus. Sakoma, kad vaikai jau nuo trijų mėnesių pradeda skirti kai kurias spalvas. Įvairūs ir sudėtingi mechanizmai formuoja...


Ką reikėtų žinoti prieš einant į grožio saloną?

Ką reikėtų žinoti prieš einant į grožio saloną?

Grožio paslaugų teikėjams mažinama administracinė našta. Nuo šių metų balandžio 25 dienos įsigaliojo Lietuvos higienos normos „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimų“ pakeitimai. Keletas aktualiausių pakeitimų: Plaukų priežiūros...


Žuvų taukai įveikia širdies ligas

Žuvų taukai įveikia širdies ligas

Didžiosios Britanijos medikai siūlo kovojant su širdies nepakankamumu vartoti žuvų taukus, rašo šalies dienraštis "The Daily Telegraph". Londono imperinio koledžo mokslininkų atlikto tyrimo ataskaita skelbiama žurnale "European...


Keli patarimai gripuojantiems

Keli patarimai gripuojantiems

Jau girdėjau ne vieną perspėjimą, kad artinasi gripo epidemija. Pernai labai sunkiai sirgau šia liga. Ilgai karščiavau ir niekaip negalėjau temperatūros numušti. Patarkite, kaip elgtis, kai temperatūra gripuojant laikosi visą savaitę. Vilniaus...


Lietuvių naudojimosi mobiliuoju telefonu įpročiai kelia grėsmę

Lietuvių naudojimosi mobiliuoju telefonu įpročiai kelia grėsmę

Lietuviai peržengė pavojingą naudojimosi mobiliuoju telefonu ribą - 10 metų. Ilgas mobiliojo telefono naudojimas gali kenkti sveikatai ir net būti vėžinių susirgimų priežastimi. Tai rodo naujausių, kelis dešimtmečius trukusių Pasaulio sveikatos...


Alpimas - ne liga, bet simptomas

Alpimas - ne liga, bet simptomas

Noriu patarimo. Nei iš šio, nei iš to mano 77 metų tėvas pradėjo alpti, ypač kai sočiau pavalgo. Po kurio laiko jam aptemsta akyse arba kai staigia atsistoja pagulėjęs po pietų. Ar čia labai rimta? Vilniaus žvėryno klinikos bendrosios praktikos...


Kas apsaugo nuo virškinimo sutrikimų kelionėje?

Kas apsaugo nuo virškinimo sutrikimų kelionėje?

Lietuviams pamėgus egzotiškų kraštų kurortus, tokios ligos, kaip maliarija, vidurių šiltinė ar dizenterija, mūsų šalyje tampa nebe egzotika. Statistika byloja, kad sunkesnių ar lengvesnių virškinimo sutrikimų rizikuoja patirti iki 70 proc....


Rūkymas kasmet tampa 5 mln. žmonių mirties priežastimi

Rūkymas kasmet tampa 5 mln. žmonių mirties priežastimi

Dėl rūkymo sukeltų padarinių, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, kasmet pasaulyje miršta 5 mln. žmonių. Maždaug 600 tūkst. gyventojų miršta dėl pasyvaus rūkymo, teigiama trečiadienį paskelbtoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje,...


Ekspertai siūlo susilaikyti nuo elektroninių cigarečių

Ekspertai siūlo susilaikyti nuo elektroninių cigarečių

Tarp didžiųjų tabako gamybos kompanijų gaminamų produktų elektroninių cigarečių dar nėra, tačiau tai - tik laiko klausimas. Jei elektroninės cigaretės įsitvirtins rinkose, o pardavimų skaičiai rodo, kad taip netrukus ir bus, jų gamybos...


Druska neturi įtakos širdies ligoms

Druska neturi įtakos širdies ligoms

Priešingai jau nusistovėjusiai nuomonei, maistinės druskos vartojimas ne tik nedidina širdies ligų rizikos, kaip teigta iki šiol, tačiau dar ir mažina tikimybę mirti nuo širdies ligų, rašoma žurnale "Journal of the American Medical...


Egzoskeletas sugrąžina judėjimo laisvę paralyžuotiems žmonėms

Egzoskeletas sugrąžina judėjimo laisvę paralyžuotiems žmonėms

Elektroninis egzoskeletas gražino judėjimo laisvę žmogui, 20 metų praleidusiam neįgaliojo vežimėlyje. 41 metų Izraelio gyventojas Radis Kaiofas pastaruosius du dešimtmečius praleido neįgaliojo vežimėlyje. Dabar jis vaikšto gatvėmis, padedamas...


Negyvosios Jūros kosmetika iš Izraelio

Negyvosios Jūros kosmetika iš Izraelio

Negyvoji jūra - sveikatos šaltinis. Negyvosios jūros populiarumo priežastis - gydomosios savybės, kurių priežastis yra šios jūros sudėtis. Ištirpusios druskos Negyvojoje jūroje sukuria daugiau kaip 27 mineralų kompleksą, kuris nėra būdingas nei...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9