Birželio 5d. Penktadienis

Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Peržiūrų skaičius: 34772
Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Pratimai, padedantys kovoti su vėžiu, buvo viešai pripažinti Kinijoje tik devintajame dešimtmetyje. Šių pratimų autorė buvo moteris, sirgusi vėžiu ir savo išgijimo istorija nustebinusi ne tik Kinijos, bet ir Vakarų medicinos atstovus. Šios moters vardu vadinama mankšta - Gou Lin Chi Gong - tampa ne tik sergančiųjų vėžiu, bet ir mokslininkų susidomėjimo objektu. Pasak mokslininkų, Gou Lin Chi Gong patvirtina žmogaus savigydos galimybių galios teoriją.

Besidomintiems Kinų tradicine medicina, tikriausiai jau teko girdėti apie kūno mankštos ir meditacijos sistemas Tai Chi arba Chi Gong, kurios reguliuoja vidinę "jėgą" ir kūno funkcijų darnumą. Kinai mano, jog atlikdami, iš pirmo žvilgsnio labai paprastus pratimus, gali sustiprinti kūną ir kovoti su pavojingomis ligomis.

Chi Gong pratimus atlieka tūkstančiai kinų rytais parkuose, gatvėse ar aikštėse. Specialių pratimų kovai su vėžiu autorė Gou Lin sūkūrė atskirų pratimų sistemą Chi Gong pagrindu. Mokslininkus stebina šios mankštos naudingumo rodiklai - net 90 proc. šia praktika užssiimančių žmonių atsikratė chroniškų ligų ir visiškai išgijo nuo vėžio. Chi Gong pratimus galima daryti namuose ir specialiose grupėse.

Pratimų autorė sirgo vėžiu

Kinų tapytoja Guo Lin 1949 metais susirgo Krūties vėžiu. Ji buvo gydyta taip, kaip ir daugelis tuo metu vėžiu sirgusių moterų - Guo Lin buvo operuota Šanchajuje, vėliau sekė įvairios reabilitacijos. Tačiau 1960 metais vėžinių ląstelių buvo aptikta ir šlapimo pūslėje ir Guo Lin vėl patyrė operaciją. Po šios operacijos Guo Lin gydytojai pasakė, kad gyventi jai liko apie šešis mėnesius. Tačiau ji, kaip vėliau pasakojo savo mokiniams, nepasidavė, ir prisiminusi Chi Gong mankštos pamokas, kurias jai, dar būnant vaiku, perdavė senelis, pradėjo reguliariai mankštintis. Tačiau nepajutusi teigiamo poveikio, ji dar kartą peržvelgė senovės kinų raštus ir senelio užrašus. Patobulinusi kai kurias mankštos detales, ji sukūrė savo "instrukcijas", kurios netrukus išaugo į visą eilę kvėpavimo, poilsio ir koncentracijos pratimų.

Jau 1970 metais Guo Lin buvo vadinama "didžia mokytoja" ir savo žinias perteikė šimtams vėžiu segančių kinų. 1977 metais ji viešai paskelbė apie sukurtų pratimų naudą sveikatai. Iki mirties ji uoliai organizavo užsiėmimus sergantiems vėžiu. Kiekvieną dieną jį priimdavo po kelis šimtus žmonių. Kartu su devyniais padėjėjais apkeliavo visas Kinijos provincijas. Ji buvo pripažinta Vakarų medicinos atstovų, kurie taip pat lankėsi pas ją, siekdami išsiaiškinti šio gydymo veiksmingumą.

Tyrimai apstulbino medikus

Vakarų medikų iniciatyva buvo atliktas tyrimas: į Guo Lin grupę buvo įtraukta vienuolika vėžiu sergančių žmonių, kuriuos stebėjo gydytojai. Po trijų mėnesių buvo pranešta, kad ligoniai ėmė sveikti - augliai nyko. Kinų spaudoje netrukus pasirodė skaitytojos laiškas, kuriame autorė aprašo savo pasveikimo istoriją: 59 metų moteris, susirgusi stemplės vėžiu ir netekusi vilties pasveikti, pamatė per televiziją reportažą. Buvo rodomi Guo Lin pratimai ir aptariamas jų veiksmingumas. Netrukus ji nuvyko pas Guo Lin ir mokėsi teisingai kvėpuoti, atsipalaiduoti ir vaikščioti. Praktikuodama Guo Lin pratimus tik 10 dienų, ji nustebino medikus - auglys ėmė mažėti. Moteris kiekvieną dieną keturis kartus atlikdavo Guo Lin pratimus ir po trijų mėnesių grįžo į darbą.

Pratimų nauda fizinei ir dvasinei sveikatai

Chi Gong mankštos instruktorius Paul Dong knygoje "Chi Gong: senovės Kinijos kelias į sveikatą" smulkiai nagrinėja Chi Gong mankštos ir meditacijos įtaką sveikatai. Autorius pateikia dvi vėžio gydymo galimybes ir aptaria gydytojo pareigas. Viena jų - gydytojas privalo pacientui nustatyti diagnozę, gydyti visais įmanomais būdais, naudojant chemoterapiją, radioterapiją ar teikti kitokią, gydytojo nuomone, reikalingą pagalbą. Tačiau ne mažiau svarbi yra antroji gydytojo pareiga - sustiprinti ligonio organizmą, psichinę būklę, kad vėžys neatsinaujintų. Paul Dong aprašo psichoneuroimunologiją, kaip veiksmingą priemonę padėti ligoniui. Taip pat ypatingą dėmesį skiria žmogaus savigydos teorijai ir pabrėžia Guo Lin Chi Gong sudarytos judesių, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimų programos naudą.

Mokslininkai, tyrę Guo Lin pratimų veiksmingumą, pirmiausia kreipė dėmesį į jų naudą psichinei būklei. Jie nustatė, kad didelės įtakos pasveikimui turi Guo Lin pratimų vidinė įtaiga ir atsipalaidavimas. Mokslininkai sureikšmino ypač tai, kad pratimai atliekami grupėse. Pasak jų, ligoniams ypač svarbu jausti vienybę, atvirumą, turėti su kuo pasidalinti mintimis apie baimę.

Vėliau imta aiškintis taisyklingo kvėpavimo ir cheminių kraujo bei ląstelių pokyčių "paslaptis", praktikuojant Guo Lin pasiūlytus pratimus. Visai neseniai Šanchajaus Hipertenzijos institutas atliko tyrimus ir padarė išvadą, kad praktikuojant minėtus pratimus pagėrėja kraujo cheminė sudėtis, organizmas tampa atsparus vėžiniams susirgimams. Taip pat buvo pastebėta, kad pratimų metu organizme pagerėja deguonies pasisavinimas. Dėl to organizmas tampa atsparesnis susirgimams.

"Šie minėti teiginiai pagrindžia Guo Lin pratimų veiksmingumą. Pagal Kinų tradicinės medicinos filosofiją, Chi Gong pratimai (kuriais rėmėsi Guo Lin) sustiprina Chi - organizmo varomosios jėgos energiją, stiprina kraują ir organizme esančių medžiagų apykaitą, gerina psichologinę būklę", - tokias išvadas padarė Paul Dong minėtoje knygoje.

Senovės kinų medicina - neįkainojamas atradimas, kovojant su vėžiu

Pastaraisiais metais tradicinės medicinos atstovai pradėjo tirti imuninės sitemos poveikį vėžiniams susirgimams. Kinai, stiprindami imuninę sistemą, su ligomis kovoja jau daugiau nei du tūkstančius metų. Atlikdamas tyrimus, Kinijos laivyno ligoninės vienas vadovų, imunologijos profesorius Dr. Feng Li-da patvirtino, kad Chi Gong pratimai "žudo" vėžines ląsteles. Po šių tyrimų Kinijos spauda rašė, kad Kinija pasiekė neįkainojamų atradimų, kovojant su sunkiomis ligomis ir kad senovės kinų medicina tampa neįkainojamu atradimu kovojant su vėžiu.

Gou Lin Chi Gong pratimai yra nesudėtingi. Jie paremti taisyklingo kvėpavimo, judesio vizualizacijos ir meditacijos sintezės principu, kuriuo pagrįsta senovės kinų Tai Chi ir Chi Gong pratimų sistemos. Trumpai aprašant kiekvieną komponetą, galima paminėti:

* Vizualizacija sumažina įtampą. Įsivaizduojami vaizdiniai labai galingi - jie padeda nukreipti mintis. Pasirinkti prasmingi ir lengvai suprantami simboliai - jei norima greičiau pasveikti, įsivaizduoti siūloma save kaip besiskleidžiantį kvepiantį žiedą, aplinkui žalią pievelę, mišką, čiulbančius paukščius. Praktikuojant pratimus, siūloma tai pamatyti, užuosti ir išgirsti.

* Meditacija. Pasitikėjimas savo kūno vidinėmis žiniomis ir mažina baimę. Meditacijos metu kinai ragina pasiduoti kūnu plūstančiai energijai. Siūloma džiaugtis vaizdiniais, atsipalaiduoti nuo vidinės įtampos ir patirti lengvumą. Neigiamą energiją galima neutralizuoti. Kinų tradicinės medicinos daktarai siūlo kartais išbandyti budistinę "Tonglen" meditaciją. Tibetiečių kalba "tonglen" reiškia "davimą ir ėmimą". Šios meditacijos tikslas pakilti aukščiau kančios ir baimės. Ji moko prisiartinti prie skausmo sukėlėjo ir atverti širdį. Šios meditacijos metu siūloma stengtis ne atsisakyti skausmo, bet pažvelgti į savo vidų. Kinai mano, jei pasiduodame baimei, patiriame sunkumų grandinę - protas ir širdis tarsi surakinami, įsivaizduojame save blogiausiuose scenarijuose, pradedame klausti, kodėl už ką. Todėl "Tonglen" meditacija - naudingas pratimas, padedantis geriau pažinti neigiamus jausmus ir jų sukeltas priežastis. Pavyzdžiui, pamatydami savo baimę, galime suprasti, kad tai ji - nemigos ir nuovargio priežastis. Mintyse galime save apkloti švelnumu ir paprašyti baimės išeiti.

* Judesys. Judesiai aptakūs, tarsi vanduo. Vieno judesio pabaiga susilieja kaip banga su kito judesio pradžia. Šie judesiai lavina protą, nes juos atliekant dėmesys sutelkiamas į vidų, todėl tobulėja susikaupimas, teigiamas mąstymas, pasitikėjimas, dingsta įtampa ir gerėja savijauta.

* Kvėpavimas. Taisyklingas kvėpavimas - tai darnus energijos judėjimas, kuris varinėja ne tik kraują, bet ir protą.

Tiesa, minint senovės kinų šaltinius, juose aptariamas dar vienas komponentas, kurį retai pamiršta akcentuoti vakariečių šaltiniai, pasakojantys apie meditacijos ir judesio galias. Bendravimas su žmonėmis - tai dar vienas būdas įveikti nerimą ir baimę. Žmonės, kurie bijo likti vieni, bendravimas su tokio pat likimo žmonėmis, suteikia daugiau pasitikėjimo ir jėgų. Kinai tai vadina energijos perdavimu ir pasidalinimu, kuris būtinas sergant rimtomis ligomis.

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina gerai

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina gerai

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatos būklę vertina kaip labai gerą arba gerą, rodo naujas tyrimas. Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, kaip jie vertina savo esamą sveikatos būklę: ar jų sveikata yra labai gera, gera,...


Nepastebima žemės įtaka žmonėms

Nepastebima žemės įtaka žmonėms

Ar kada nors susimąstėte kiek įtakos Žemė turi jūsų gyvenimui? Ne, kalbame ne apie ekologiją ar plonėjantį ozono sluoksnį, o apie daug nepastebimesnius dalykus. Mokslininkai skelbia, kad kūdikių lyčiai įtakos turi klimatas, kuriame gyvena jo mama,...


Miego trūkumas gali tapti ankstyvos mirties priežastimi

Miego trūkumas gali tapti ankstyvos mirties priežastimi

Mažiau nei 6 valandos miego per parą gali tapti ankstyvos mirties priežastimi, teigia Didžiosios Britanijos ir Italijos mokslininkai, skelbia BBC. Anot mokslininkų, nuolatinį miego trūkumą patiriantys žmonės turi 12 proc. daugiau galimybių mirti...


Miegas: kodėl kai kurie žmonės miega kaip užmušti?

Miegas: kodėl kai kurie žmonės miega kaip užmušti?

Negirdi jokių sirenų. Nepabunda net tuomet, kai su didžiausiu trenksmu pro atvirą langą girdisi lūžtantys medžiai. Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurie žmonės miego metu blokuoja garsus. Kaip praneša telegraph.co.uk, kai kurie žmonės miega...


Kaip išvengti pagirių?

Kaip išvengti pagirių?

Jei neturėsite saiko, šventės padovanos ne tik džiaugsmo ir malonių akimirkų. Kaip per šventes nepadauginti alkoholinių gėrimų ir išvengti pagirių? Šventėms reikia tinkamai pasiruošti: gerai išsimiegoti ir sočiai pavalgyti. Šaukštelis saulėgrąžų...


Medikai įspėja: fejerverkų padaryti sužalojimai lieka visam gyvenimui

Medikai įspėja: fejerverkų padaryti sužalojimai lieka visam gyvenimui

Artėjant Naujiesiems, didžiausią rūpestį pareigūnams vis dar kelia neatsargūs pirotechnikos mėgėjai. Policijos pareigūnai, ugniagesiai bei gydytojai ruošiasi Naujųjų šventei ir, kaip įprasta, jos pasekmėms. Kasmet apie pusšimtį su pirotechnika...


Prakaito išsiskyrimą skatina ir kava, ir vaistai

Prakaito išsiskyrimą skatina ir kava, ir vaistai

Žmogaus kūnas nuolat prakaituoja. Tai normalus ir būtinas termoreguliacijos reiškinys, sustiprėjantis karštyje ir tuomet, kai nervinamės. Gausaus prakaitavimo priežastimi gali būti nutukimas, smarkiai aptempti ar sintetiniai drabužiai, nepatogūs...


Profesinės ligos kankina darbininkus

Profesinės ligos kankina darbininkus

Sergamumas profesinėmis ligomis Lietuvoje nuo 1995 iki 2006 m. padidėjo beveik 4 kartus, nuo 370 iki 1447 atvejų. Po to per dvejus metus sumažėjo iki 1030, pernai užregistruoti 846 profesinių ligų atvejai. Labiausiai sergama kaulų ir raumenų,...


Erkės skelbia sezono pradžią

Erkės skelbia sezono pradžią

Kraujasiurbiai jau pabudo po žiemos, tad susiruošusius į gamtą klaipėdiečius specialistai ragina neprarasti budrumo. Pernai Klaipėdos apskrityje erkių platinamomis ligomis užsikrėtė daugiau gyventojų nei kitais metais. Šiemet pirmosios...


Ekstremali virtuvė: gąsdinanti, bet labai maistinga

Ekstremali virtuvė: gąsdinanti, bet labai maistinga

Kai kurie žmonės valgo tokius patiekalus, kad kitiems pasidarytų bloga vos išgirdus jų pavadinimus. Didžiosios Britanijos laikraštis "The Times" pristato neįprastų pasaulio patiekalų dešimtuką. Pasaulyje turbūt nėra labiau nesuderinamų...


Genų CAT ir GPX1 vaidmuo mūsų organizme!!!

Genų CAT ir GPX1 vaidmuo mūsų organizme!!!

Pažvelkime į du genus CAT ir GPX1, kurie atsakingi už antioksidacinius procesus mūsų organizme. Geną SOD2, kuris oksidaciniuose procesuose turi didžiausią įtaką, mes apžvengsime šiek tiek vėliau. Trumpai galime pasakyti, kad SOD2 genas atsakingas...


Grybais apsinuodijo jau trys kauniečiai

Grybais apsinuodijo jau trys kauniečiai

Šiais metais Kauno visuomenės sveikatos centras iš miesto gydymo įstaigų yra gavęs tris, o iš Prienų – vieną pranešimą apie apsinuodijimo grybais atvejus. Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis, 2007 metais visoje Lietuvoje...


Paauglės vartoja vis daugiau raminamųjų bei migdomųjų

Paauglės vartoja vis daugiau raminamųjų bei migdomųjų

Lietuvoje, palyginti su kitų Europos šalių pateiktais duomenimis, per ketverius pastaruosius metus sumažėjo tabako, alkoholinių gėrimų ir reguliarus narkotikų vartojimas tarp 15-16 metų amžiaus mokinių. Tačiau Lietuvoje padidėjo raminamųjų bei...


Algimantas Čekuolis. Rugsėjo Golgota

Algimantas Čekuolis. Rugsėjo Golgota

Prasidėjus rugsėjui suvirpa ne vieno širdis, nes visi mokėmės - kas ketverius, kas aštuoniolika metų. O dabar mūsų vaikai ir anūkai eina tuo pačiu keliu. Ir džiugu, ir neramu - kaip jiems ten sekasi? Nes nelabai gerai savo vaikus pažįstame....


Siaučiant gripui: apie vitaminus, žoleles ir rogių ruošimą vasarą

Siaučiant gripui: apie vitaminus, žoleles ir rogių ruošimą vasarą

Palyginti su kitais Lietuvos miestais, pastarosiomis savaitėmis daugiausia gripu serga kauniečiai. Medikai perspėja: susirgimų skaičius tik augs. Kalniečių poliklinikos Šeimos klinikos šeimos gydytoja ir vyr. specialistė Nijolė Vitkienė...


Mokslininkų tyrimų ataskaita: buitinės cheminės medžiagos sukelia krūties vėžį

Mokslininkų tyrimų ataskaita: buitinės cheminės medžiagos sukelia krūties vėžį

Europos parlamentui mokslininkų grupė ką tik pristatė vėžio priežasčių tyrimo ataskaitą. Cheminiai produktai, estrogenai, pesticidai, dažai, plastikinės medžiagos - tai vieni iš pagrindinių krūties vėžio atsiradimo kaltininkų. Anot mokslininkų,...


Dideli klubai susilpnina moterų atmintį

Dideli klubai susilpnina moterų atmintį

Mokslininkai teigia, kad moterų figūros tipas gali daryti įtaką moters atminčiai. Kriaušės formos moterys yra užuomaršos. Kaip praneša BBC, JAV mokslininkai nustatė, kad vyresnio amžiaus apkūnioms moterims, kurių antsvoris yra susikaupęs ant...


Karnitino papildai gali padėti nėščiųjų organizmui

Karnitino papildai gali padėti nėščiųjų organizmui

Jau anksčiau pastebėta, kad nėštumo laikotarpiu nežinia kodėl organizme sumažėja karnitino, į B grupės vitaminus panašios veikliosios medžiagos, kuri yra svarbi energijai gaminti ir riebalų metabolizmui. Naujasis tyrimas daro išvadą, kad taip...


Smurtas masinėse informacijos priemonėse taip pat kenksmingas kaip ir tabakas

Smurtas masinėse informacijos priemonėse taip pat kenksmingas kaip ir tabakas

Video žaidimai, televizija, Internetas įvairiais pavidalais platina smurto scenas ir taip jas padaro prieinamas visai visuomenei. Jų poveikis per mažai įvertinamas - tikina vienas amerikietis mokslininkas. Ant jo, šią visuomeninę sveikatos...


Celiulitas įveikiamas tik pastangomis ir kantrybe

Celiulitas įveikiamas tik pastangomis ir kantrybe

Moterys visais laikais kovojo su celiulitu. Nors išrasta begalė masažuojančių prietaisų ir kosmetikos priemonių, dėl celiulito į specialistus kreipiasi vis jaunesnės moterys. Šiuolaikinėms moterims šis odos defektas yra viena opiausių problemų....


Europa – už sveiką širdį

Europa – už sveiką širdį

Septintoji Europos mokslinių tyrimų programa skyrė 14 milijonų eurų ketverius metus truksiančiam projektui "euHeart". Juo siekiama pagerinti širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiką bei gydymą. Konsorciumą sudaro 16 partnerių iš šešių...


Supermaistas: ispaninio šalavijo (chia) sėklos ir žalios kakavos pupelės

Supermaistas: ispaninio šalavijo (chia) sėklos ir žalios kakavos pupelės

Ispaninio šalavijo (chia) sėklos ir smulkintos žalios (raw) kakavos pupelės - supermaistas gerai nuotaikai ir sveikatai!


Karjera kenkia sveikatai?

Karjera kenkia sveikatai?

Praleidus ilgas valandas darbe ir įveikus visus pavojingus ofiso politikos "vandenis", jus galiausiai paaukštino pareigose - tačiau ar tai išties gerai? Anglijos Warwick Universiteto ekonomikos ir psichologijos sričių mokslininkai...


Akies ir rankos netekęs vyras įspėja nežaisti su sprogmenimis

Akies ir rankos netekęs vyras įspėja nežaisti su sprogmenimis

Žmogus be rankų stato namus. Tai – ne pasakos siužetas. Netekęs akies ir rankos vyras iškentėjo labai daug, kol išmoko dirbti su protezu, todėl visų prašo nekartoti jo patirties ir būti itin atsargiems su sprogmenimis. Ryžtingas žingsnis,...


Atrastas dar vienas lazerinės diagnostikos metodas odontologijoje

Atrastas dar vienas lazerinės diagnostikos metodas odontologijoje

Šiuo metu dantistai atsiradusias dantų ertmes nustato naudodamiesi rentgeno spinduliais bei metalų zondais, tačiau šios priemonės neleidžia nustatyti susilpnėjusio dantų emalio tol, kol jo nereikia taisyti. Šią problemą gali padėti išspręsti...


Kuriose Lietuvos vietose sveikiausia gyventi ir oras švariausias?

Kuriose Lietuvos vietose sveikiausia gyventi ir oras švariausias?

Prieš keletą metų Lietuvoje suaktyvėjusi tendencija iš didžiųjų miestų keltis į priemiesčius pirmiausiai susijusi noru gyventi ekologiškesnėmis sąlygomis bei kvėpuoti švaresniu oru. Tačiau ar priemiesčiai, kurie kuo toliau, tuo labiau darosi...


Vienišiai dažniau serga silpnaprotyste

Vienišiai dažniau serga silpnaprotyste

Vieniši žmonės vyresniame amžiuje dažniau serga tokiomis ligomis, kaip silpnaprotystė ar Alzhaimeris, nei tie, kurie gyvena partnerystėje, parodė tyrimas, kurio rezultatus skelbia specializuotas žurnalas "British Medical Journal" (BMJ)....


Ligų prevencijai – pienas

Ligų prevencijai – pienas

Tėvai ragina vaikus gerti pieną, kad kaulai ir dantukai būtų sveikesni. O dietologai pataria pieną gerti kasdien, nes jame yra daugybė vertingų maistinių medžiagų. Beje, pastaruoju metu mokslininkai nustatė daug naujų faktų apie teigiamą pieno...


Kuo pavojinga fruktozė?

Kuo pavojinga fruktozė?

Mokslininkai ištyrė, kad fruktozė gali būti vėžio, širdies ligų, padidėjusio kraujospūdžio, inkstų sutrikimų ir net silpnaprotystės priežastis. Saldi, pigi ir natūrali - fruktozė dažnai apibūdinama kaip visiškai sveikas saldiklis. Tačiau...


Kaip saugoti inkstus

Kaip saugoti inkstus

Inkstų ligos labai dažnai užklumpa netikėtai, nes praktiškai neturi jokių simptomų. Būna, kad žmogui atrodo, jog jis tik pervargo, neišsimiegojo, galvoja, kad nueis pas gydytojus, gaus nedarbingumo lapelį, pailsės, pagers vitaminų ir toliau gyvens...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9