Birželio 25d. Šeštadienis

Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Peržiūrų skaičius: 34772
Kinų tradicinės medicinos pratimai sergantiems vėžiu

Pratimai, padedantys kovoti su vėžiu, buvo viešai pripažinti Kinijoje tik devintajame dešimtmetyje. Šių pratimų autorė buvo moteris, sirgusi vėžiu ir savo išgijimo istorija nustebinusi ne tik Kinijos, bet ir Vakarų medicinos atstovus. Šios moters vardu vadinama mankšta - Gou Lin Chi Gong - tampa ne tik sergančiųjų vėžiu, bet ir mokslininkų susidomėjimo objektu. Pasak mokslininkų, Gou Lin Chi Gong patvirtina žmogaus savigydos galimybių galios teoriją.

Besidomintiems Kinų tradicine medicina, tikriausiai jau teko girdėti apie kūno mankštos ir meditacijos sistemas Tai Chi arba Chi Gong, kurios reguliuoja vidinę "jėgą" ir kūno funkcijų darnumą. Kinai mano, jog atlikdami, iš pirmo žvilgsnio labai paprastus pratimus, gali sustiprinti kūną ir kovoti su pavojingomis ligomis.

Chi Gong pratimus atlieka tūkstančiai kinų rytais parkuose, gatvėse ar aikštėse. Specialių pratimų kovai su vėžiu autorė Gou Lin sūkūrė atskirų pratimų sistemą Chi Gong pagrindu. Mokslininkus stebina šios mankštos naudingumo rodiklai - net 90 proc. šia praktika užssiimančių žmonių atsikratė chroniškų ligų ir visiškai išgijo nuo vėžio. Chi Gong pratimus galima daryti namuose ir specialiose grupėse.

Pratimų autorė sirgo vėžiu

Kinų tapytoja Guo Lin 1949 metais susirgo Krūties vėžiu. Ji buvo gydyta taip, kaip ir daugelis tuo metu vėžiu sirgusių moterų - Guo Lin buvo operuota Šanchajuje, vėliau sekė įvairios reabilitacijos. Tačiau 1960 metais vėžinių ląstelių buvo aptikta ir šlapimo pūslėje ir Guo Lin vėl patyrė operaciją. Po šios operacijos Guo Lin gydytojai pasakė, kad gyventi jai liko apie šešis mėnesius. Tačiau ji, kaip vėliau pasakojo savo mokiniams, nepasidavė, ir prisiminusi Chi Gong mankštos pamokas, kurias jai, dar būnant vaiku, perdavė senelis, pradėjo reguliariai mankštintis. Tačiau nepajutusi teigiamo poveikio, ji dar kartą peržvelgė senovės kinų raštus ir senelio užrašus. Patobulinusi kai kurias mankštos detales, ji sukūrė savo "instrukcijas", kurios netrukus išaugo į visą eilę kvėpavimo, poilsio ir koncentracijos pratimų.

Jau 1970 metais Guo Lin buvo vadinama "didžia mokytoja" ir savo žinias perteikė šimtams vėžiu segančių kinų. 1977 metais ji viešai paskelbė apie sukurtų pratimų naudą sveikatai. Iki mirties ji uoliai organizavo užsiėmimus sergantiems vėžiu. Kiekvieną dieną jį priimdavo po kelis šimtus žmonių. Kartu su devyniais padėjėjais apkeliavo visas Kinijos provincijas. Ji buvo pripažinta Vakarų medicinos atstovų, kurie taip pat lankėsi pas ją, siekdami išsiaiškinti šio gydymo veiksmingumą.

Tyrimai apstulbino medikus

Vakarų medikų iniciatyva buvo atliktas tyrimas: į Guo Lin grupę buvo įtraukta vienuolika vėžiu sergančių žmonių, kuriuos stebėjo gydytojai. Po trijų mėnesių buvo pranešta, kad ligoniai ėmė sveikti - augliai nyko. Kinų spaudoje netrukus pasirodė skaitytojos laiškas, kuriame autorė aprašo savo pasveikimo istoriją: 59 metų moteris, susirgusi stemplės vėžiu ir netekusi vilties pasveikti, pamatė per televiziją reportažą. Buvo rodomi Guo Lin pratimai ir aptariamas jų veiksmingumas. Netrukus ji nuvyko pas Guo Lin ir mokėsi teisingai kvėpuoti, atsipalaiduoti ir vaikščioti. Praktikuodama Guo Lin pratimus tik 10 dienų, ji nustebino medikus - auglys ėmė mažėti. Moteris kiekvieną dieną keturis kartus atlikdavo Guo Lin pratimus ir po trijų mėnesių grįžo į darbą.

Pratimų nauda fizinei ir dvasinei sveikatai

Chi Gong mankštos instruktorius Paul Dong knygoje "Chi Gong: senovės Kinijos kelias į sveikatą" smulkiai nagrinėja Chi Gong mankštos ir meditacijos įtaką sveikatai. Autorius pateikia dvi vėžio gydymo galimybes ir aptaria gydytojo pareigas. Viena jų - gydytojas privalo pacientui nustatyti diagnozę, gydyti visais įmanomais būdais, naudojant chemoterapiją, radioterapiją ar teikti kitokią, gydytojo nuomone, reikalingą pagalbą. Tačiau ne mažiau svarbi yra antroji gydytojo pareiga - sustiprinti ligonio organizmą, psichinę būklę, kad vėžys neatsinaujintų. Paul Dong aprašo psichoneuroimunologiją, kaip veiksmingą priemonę padėti ligoniui. Taip pat ypatingą dėmesį skiria žmogaus savigydos teorijai ir pabrėžia Guo Lin Chi Gong sudarytos judesių, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimų programos naudą.

Mokslininkai, tyrę Guo Lin pratimų veiksmingumą, pirmiausia kreipė dėmesį į jų naudą psichinei būklei. Jie nustatė, kad didelės įtakos pasveikimui turi Guo Lin pratimų vidinė įtaiga ir atsipalaidavimas. Mokslininkai sureikšmino ypač tai, kad pratimai atliekami grupėse. Pasak jų, ligoniams ypač svarbu jausti vienybę, atvirumą, turėti su kuo pasidalinti mintimis apie baimę.

Vėliau imta aiškintis taisyklingo kvėpavimo ir cheminių kraujo bei ląstelių pokyčių "paslaptis", praktikuojant Guo Lin pasiūlytus pratimus. Visai neseniai Šanchajaus Hipertenzijos institutas atliko tyrimus ir padarė išvadą, kad praktikuojant minėtus pratimus pagėrėja kraujo cheminė sudėtis, organizmas tampa atsparus vėžiniams susirgimams. Taip pat buvo pastebėta, kad pratimų metu organizme pagerėja deguonies pasisavinimas. Dėl to organizmas tampa atsparesnis susirgimams.

"Šie minėti teiginiai pagrindžia Guo Lin pratimų veiksmingumą. Pagal Kinų tradicinės medicinos filosofiją, Chi Gong pratimai (kuriais rėmėsi Guo Lin) sustiprina Chi - organizmo varomosios jėgos energiją, stiprina kraują ir organizme esančių medžiagų apykaitą, gerina psichologinę būklę", - tokias išvadas padarė Paul Dong minėtoje knygoje.

Senovės kinų medicina - neįkainojamas atradimas, kovojant su vėžiu

Pastaraisiais metais tradicinės medicinos atstovai pradėjo tirti imuninės sitemos poveikį vėžiniams susirgimams. Kinai, stiprindami imuninę sistemą, su ligomis kovoja jau daugiau nei du tūkstančius metų. Atlikdamas tyrimus, Kinijos laivyno ligoninės vienas vadovų, imunologijos profesorius Dr. Feng Li-da patvirtino, kad Chi Gong pratimai "žudo" vėžines ląsteles. Po šių tyrimų Kinijos spauda rašė, kad Kinija pasiekė neįkainojamų atradimų, kovojant su sunkiomis ligomis ir kad senovės kinų medicina tampa neįkainojamu atradimu kovojant su vėžiu.

Gou Lin Chi Gong pratimai yra nesudėtingi. Jie paremti taisyklingo kvėpavimo, judesio vizualizacijos ir meditacijos sintezės principu, kuriuo pagrįsta senovės kinų Tai Chi ir Chi Gong pratimų sistemos. Trumpai aprašant kiekvieną komponetą, galima paminėti:

* Vizualizacija sumažina įtampą. Įsivaizduojami vaizdiniai labai galingi - jie padeda nukreipti mintis. Pasirinkti prasmingi ir lengvai suprantami simboliai - jei norima greičiau pasveikti, įsivaizduoti siūloma save kaip besiskleidžiantį kvepiantį žiedą, aplinkui žalią pievelę, mišką, čiulbančius paukščius. Praktikuojant pratimus, siūloma tai pamatyti, užuosti ir išgirsti.

* Meditacija. Pasitikėjimas savo kūno vidinėmis žiniomis ir mažina baimę. Meditacijos metu kinai ragina pasiduoti kūnu plūstančiai energijai. Siūloma džiaugtis vaizdiniais, atsipalaiduoti nuo vidinės įtampos ir patirti lengvumą. Neigiamą energiją galima neutralizuoti. Kinų tradicinės medicinos daktarai siūlo kartais išbandyti budistinę "Tonglen" meditaciją. Tibetiečių kalba "tonglen" reiškia "davimą ir ėmimą". Šios meditacijos tikslas pakilti aukščiau kančios ir baimės. Ji moko prisiartinti prie skausmo sukėlėjo ir atverti širdį. Šios meditacijos metu siūloma stengtis ne atsisakyti skausmo, bet pažvelgti į savo vidų. Kinai mano, jei pasiduodame baimei, patiriame sunkumų grandinę - protas ir širdis tarsi surakinami, įsivaizduojame save blogiausiuose scenarijuose, pradedame klausti, kodėl už ką. Todėl "Tonglen" meditacija - naudingas pratimas, padedantis geriau pažinti neigiamus jausmus ir jų sukeltas priežastis. Pavyzdžiui, pamatydami savo baimę, galime suprasti, kad tai ji - nemigos ir nuovargio priežastis. Mintyse galime save apkloti švelnumu ir paprašyti baimės išeiti.

* Judesys. Judesiai aptakūs, tarsi vanduo. Vieno judesio pabaiga susilieja kaip banga su kito judesio pradžia. Šie judesiai lavina protą, nes juos atliekant dėmesys sutelkiamas į vidų, todėl tobulėja susikaupimas, teigiamas mąstymas, pasitikėjimas, dingsta įtampa ir gerėja savijauta.

* Kvėpavimas. Taisyklingas kvėpavimas - tai darnus energijos judėjimas, kuris varinėja ne tik kraują, bet ir protą.

Tiesa, minint senovės kinų šaltinius, juose aptariamas dar vienas komponentas, kurį retai pamiršta akcentuoti vakariečių šaltiniai, pasakojantys apie meditacijos ir judesio galias. Bendravimas su žmonėmis - tai dar vienas būdas įveikti nerimą ir baimę. Žmonės, kurie bijo likti vieni, bendravimas su tokio pat likimo žmonėmis, suteikia daugiau pasitikėjimo ir jėgų. Kinai tai vadina energijos perdavimu ir pasidalinimu, kuris būtinas sergant rimtomis ligomis.

Tyrimas: gumos kramtymas gerina reakciją

Tyrimas: gumos kramtymas gerina reakciją

Nors iš pirmo žvilgsnio šis skirtumas gali neatrodyti toks jau didelis, jis pakankamai reikšmingas. Pavyzdžiui, mestas beisbolo kamuoliukas iki gaudytojo pirštinės nuskrieja per mažiau nei pusę sekundės. Daugumoje sporto šakų milisekundės lemia...


Per šventes išvenkime maistu plintančių užkrečiamųjų ligų

Per šventes išvenkime maistu plintančių užkrečiamųjų ligų

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai (KVSC) primena kauniečiams, jog švenčių dienomis kai gaminama daug maisto ir jis ilgai vartojamas, gyventojai turi būti atidesni maisto saugumui ir kokybei. Per šventes beveik visada padaugėja...


Energinių centrų (čakrų) būklės analizė

Energinių centrų (čakrų) būklės analizė

Rytų šalių filosofinių idėjų studijavimas ir dvasinių praktikų praktikavimas tampa neatsiejama vakarietiško gyvenimo dalimi. Tokia sąvoka kaip „čakra“ jau nieko nebestebina ir dažnai naudojama pačių įvairiausių judėjimų ir krypčių...


Gerai uždirbančios moterys gyvena ilgiau

Gerai uždirbančios moterys gyvena ilgiau

Gerai uždirbančios moterys gyvena vidutiniškai ilgiau nei tos, kurių pajamos yra mažos, parodė Vokietijos ekonomistų tyrimas. Vokietijos ekonomikos tyrimo instituto atlikta studija, kurios rezultatai pristatyti Berlyne, leidžia teigti, kad geresnį...


Ruduo atneša liūdesio ligą

Ruduo atneša liūdesio ligą

Tačiau prieš pasinerdami į rudens melancholiją, susimąstykite – gal tas ruduo ne toks jau baisus? Gal jokios bėdos nėra, tik dangus griūva, kaip tam kiškiui ant uodegos? Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė sako,...


Tyrimas: testosteronas nesukelia agresijos

Tyrimas: testosteronas nesukelia agresijos

Naujo tyrimo rezultatai paneigė įsisenėjusį mitą, jog testosterono hormonas sukelia agresiją, praneša naujienų agentūra AFP. Pasirodo, kad šis hormonas padeda siekti socialinio statuso gerinimo. Tyrimo metu buvo stebimos 120 moterų. Jo rezultatai...


Gyvenimas šalia sergančiojo cukriniu diabetu

Gyvenimas šalia sergančiojo cukriniu diabetu

"Gyvename miestelyje, kur daugelis vieni kitus pažįsta. Neseniai mano penkiasdešimties metų tėvui diagnozavo cukrinį diabetą. Liga buvo nustatyta tik tuomet, kai jam teko daryti operaciją. Šiuo metu jam paskirtas leidžiamas insulinas. Tėtis...


Vidas Mačiulis: hepatitą C žudo stipri valia

Vidas Mačiulis: hepatitą C žudo stipri valia

Žinomas žurnalistas Vidas Mačiulis, kovodamas su klastingu virusu, ne kartą buvo linkęs pasiduoti, bet pasveikęs prašo visų sergančiųjų nekartoti jo klaidų. "C hepatito virusas sunaikintas. Jo mano kraujyje jau neberado. Pagaliau!" Tokio...


Šiuolaikinis-senovinis žaizdų išvalymas su mėsinės muselės lervomis

Šiuolaikinis-senovinis žaizdų išvalymas su mėsinės muselės lervomis

Populiarėjant mokslui dažnai ignoruojami, o vėliau ir pamirštami senųjų laikų išradimai ir atradimai, kaip labai nešiuolaikiški. Tačiau...kartais tenka pripažinti, jog ne visas senovines žinias įmanoma pakeisti mokslo naujovėmis. Taip nutiko ir su...


Kaip sustiprinti raumenis, bet netapti raumenų kalnu

Kaip sustiprinti raumenis, bet netapti raumenų kalnu

Jūs - ne vienintelė, kuri nori sustangrinti šlaunis ir užpakaliuką. Vis dėlto dažnai, pradėjus sportuoti, kūno formos padidėja, užuot sumažėjusios. Todėl neretai žmonės meta treniruotes, nes nepasiekia trokštamų rezultatų. Priežastis labai...


Kasrytinis dušas – kenksmingas sveikatai

Kasrytinis dušas – kenksmingas sveikatai

Kiekvieną rytą praustis po dušu gali būti kenksminga sveikatai: taip ant veido ir į plaučius patenka daugybė pavojingų bakterijų. Mokslininkai pastebėjo, kad dušų galvutėse veisiasi be galo daug įvairiausių bakterijų, o kai įjungiamas vanduo - jos...


Laikantis dietos, svarbu neužmiršti vitaminų

Laikantis dietos, svarbu neužmiršti vitaminų

Antsvorį turintiems žmonėms svarstant, kokią dietą pasirinkti, mitybos specialistai ragina neužmiršti, kad organizmas gali netekti ne tik nereikalingų riebalų, bet ir itin svarbių medžiagų. Populiariausios dietos paprastai riboja viso suvartojamo...


Internetinė prekyba maistu. Kur slypi pavojai?

Internetinė prekyba maistu. Kur slypi pavojai?

Kelių metų tendencija rodo, kad internetinė prekyba įgauna vis didesnį mastą. Vartotojai naršo interneto svetaines ieškodami patrauklių akcijų, nuolaidų ar pigesnių maisto prekių. Nemaža dalis maisto tvarkymo subjektų šalia įprastinės pardavimo...


Vietoj smegenų auglio gydytojai moters galvoje rado kirminą

Vietoj smegenų auglio gydytojai moters galvoje rado kirminą

Pradėjusiai jausti rankos tirpimą ir regos sutrikimus, Rosemary Alvarez buvo atliktas kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso skenavimas, tačiau tikroji situacija paaiškėjo tik operacijos metu. "Kai tik pamatėme MRI nuotrauką,...


Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Kaitintis pirtyje galima nuo vaikystės

Eiti į pirtį – sveika. Tai chrestomatinis teiginys, bet norisi, kad tai būtų pagrįsta mediciniškai. Pasirodo, mokslinių tyrimų apie lietuviškos garinukės poveikį nėra, bet juos galima skolintis iš suomių. Skaičiuojama, kad devyni iš...


Druska neturi įtakos širdies ligoms

Druska neturi įtakos širdies ligoms

Priešingai jau nusistovėjusiai nuomonei, maistinės druskos vartojimas ne tik nedidina širdies ligų rizikos, kaip teigta iki šiol, tačiau dar ir mažina tikimybę mirti nuo širdies ligų, rašoma žurnale "Journal of the American Medical...


Miego stygius - neatstatomas, tad verčiau juo nepiktnaudžiauti

Miego stygius - neatstatomas, tad verčiau juo nepiktnaudžiauti

Daugelis darboholikų mano, kad iki valios išsimiegoję poilsio dienomis, kompensuos savaitės miego trūkumą. Įrodyta, kad nuolat trūkstant miego neįmanoma už tai atsigriebti per poilsio dienas. Atvirkščiai - didėja nutukimo, širdies bei kraujagyslių...


Kai trūksta riebalų rūgščių Omega, kenčia smegenys, širdis ir kraujagyslės

Kai trūksta riebalų rūgščių Omega, kenčia smegenys, širdis ir kraujagyslės

Riebalų rūgščių Omega žmogaus organizmas pats negamina, todėl specialistai rekomenduoja pasirūpinti reikiamu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių kiekiu. Vaistininkas Mantas Jakimavičius sako, kad jei atsiranda šių rūgščių trūkumas, gaunamas...


Dėl alergijų bumo kalta perdėta švara?

Dėl alergijų bumo kalta perdėta švara?

JAV mokslininkai teigia, kad vaikams reikia leisti išsipurvinti, nes per didelė švara gali susilpninti odos sugebėjimą sugyti, praneša BBC. Tyrimą atlikusi mokslininkų komanda nustatė, kad ant odos gyvenančios normalios bakterijos sukelia procesą,...


Sėmenys, o ne jų aliejus, gali sumažinti cholesterolio kiekį

Sėmenys, o ne jų aliejus, gali sumažinti cholesterolio kiekį

Su maistu vartojant sveikus linų sėmenis, o ne sėmenų aliejų, gali sumažėti cholesterolio kiekis kraujyje, teigia mokslininkai, išnagrinėję daugelio tyrimų duomenis. Sėmenys laikomi širdžiai naudingu maistu, kadangi jame yra daug omega-3...


Manoma, jog kukurūzų spragėsių sudedamoji dalis sukelia plaučių ligas

Manoma, jog kukurūzų spragėsių sudedamoji dalis sukelia plaučių ligas

Naujausiame "Sage" žurnalo numeryje išspausdintas straipsnis, kuriame teigiama, jog viename kukurūzų spragėsių fabrike nustatytas itin dažnas darbuotojų sirgimas plaučių ligomis. Susidomėję šiais duomenimis, mokslininkai ištyrė diacetilą...


kaip kovoti su pelėsiu?

kaip kovoti su pelėsiu?

Įprasta manyti, kad pelėsis labiausiai kenkia būstui – darko apdailą, mažina konstrukcijų atsparumą. Bet mokslininkų tyrimai rodo, jog įvairūs pelėsiniai grybai, arba mikromicetai, labiau kenkia žmogaus sveikatai nei pastatams. Anot...


Ėduonis – viena iš galimų plikimo priežasčių

Ėduonis – viena iš galimų plikimo priežasčių

Gra­na­dos (Is­pa­ni­ja) uni­ver­si­te­to me­di­kai plik­ti pradėju­siam žmo­gui pa­ta­ria at­kreip­ti dėmesį į dantų svei­ka­tą. Moks­li­nin­kai...


Žaizdų gijimą skatina seilės

Žaizdų gijimą skatina seilės

Žmogaus seilėse esanti medžiaga histatinas padeda greičiau sugyti žaizdoms. Šis baltymas iki šiol buvo siejamas tik su antibakteriniu poveikiu. Nyderlandų mokslininkų dėmesį jis patraukė ėmus auginti žmogaus burnos ląsteles induose su seilėmis...


Lietuviai nesiskiepija nuo erkinio encefalito, nes neįvertina jo grėsmės

Lietuviai nesiskiepija nuo erkinio encefalito, nes neįvertina jo grėsmės

Lietuvoje, lyginant su kitomis endeminėmis ES šalimis, yra labai didelė rizika užsikrėsti erkiniu encefalitu. Po šios ligos visiškai pasveiksta tik trečdalis ligonių. Nepaisant to, lietuviai mažiausiai skiepijasi nuo erkinio encefalito. Kita...


Kodėl pelija duonos gaminiai?

Kodėl pelija duonos gaminiai?

Kodėl batonas ir duona per 2--3 dienas sužiedėja, atsiranda žalsvos dėmės ir pelėsio kvapas? Batonas ir brangus, ir pigesnis, bet supelija dažnai net neišpakuotas. Laikome medinėse duondėžėse -- gal reikia išpakuoti ir laikyti šaldytuve, bet...


Sveiki aspirino neturėtų vartoti profilaktiškai

Sveiki aspirino neturėtų vartoti profilaktiškai

Sveiki žmonės neturėtų aspirino vartoti širdies smūgio ir insulto profilaktikai, teigia britų mokslininkai ir paneigia oficialias rekomendacijas. Išanalizavę daugiau kaip 100 tūkst. klinikiniuose tyrimuose dalyvavusių asmenų duomenis, mokslininkai...


Kai sutrinka galvos smegenų kraujotaka

Kai sutrinka galvos smegenų kraujotaka

Insultas – viena dažniausių vyresnio amžiaus žmonių invalidumo priežasčių. Tačiau jo, kaip ir kitų širdies ir kraujagyslių ligų, galima išvengti. "Sunkiai galėtume tiksliai pasakyti, kuris žmogus susirgs insultu, o kuris ne, tačiau...


Knarkimas – ne tik nemalonus , bet ir pavojingas sutrikimas

Knarkimas – ne tik nemalonus , bet ir pavojingas sutrikimas

Didelę dalį žmonių kankinantis knarkimas ne tik kelia nemalonius pojūčius aplinkiniams, tačiau gali būti ir labai pavojingas kiekvienam, turinčiam šį sutrikimą. Pasak "Estetinės chirurgijos centro" gydytojo otorinolaringologo dr. Tomo...


Stebuklinga terapija – pasivaikščiojimas miške

Stebuklinga terapija – pasivaikščiojimas miške

Pasivaikščiojimas miške yra vienas maloniausių užsiėmimų, kokį tik galima įsivaizduoti. Maža to, jis gali būti didžiai naudingas. Dešrelės sukelia vėžį. Bučiniai gali "padovanoti" herpio virusą. Gėrimas gresia moraliniu nuosmukiu....

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9