Biorythm

Kaip apsaugoti plaukus vasarą?

Kaip apsaugoti plaukus nuo saulės? Kaip apsaugoti galvos odą ir plaukus vasarą? Į šiuos klausimus nuolat ieško atsakymų žmonės, vasaros metu susiduriantys su pleiskanomis, išsausėjusios arba riebios galvos odos problemomis.

Plaukų drėkinimas

Veikiami ultravioletinių spindulių plaukai netenka drėgmės atsargų, o dėl to jie gali tapti trapūs, netekti blizgesio ir švelnumo įspūdžio. Dėl to vasarą plaukus reikia intensyviai drėkinti. Įprastų šampūnų vietą turėtų užimti drėkinančios priemonės su jūros dumbliais, augaliniais ekstraktais ir aliejais. Atkreipkite dėmesį į šampūno pH – jis neturi viršyti 6.0, kad dar labiau nedžiovintų plaukų. Idealiausia būtų kartą per savaitę pasidaryti drėkinančią plaukų kaukę, skiriant ypatingą dėmesį plaukų galiukams, kadangi būtent jie pirmi nukenčia nuo agresyvaus aplinkos poveikio.

Plaukų apsauga

Geriausias būdas apsaugoti plaukus nuo ultravioletinių spindulių – nebūti po atviru dangumi, kuomet saulė būna aktyviausia ir, savaime suprantama, nešioti lengvus galvos apdangalus (panamas, kepures, skrybėles). Kosmetinių priemonių krepšelyje pravartu turėti apsauginį purškalą arba kremą – paplūdimyje jis padės išsaugoti plaukų struktūrą, o tuo pačiu palengvins šukavimą po maudynių. Miesto sąlygoms visiškai užtenka kondicionieriaus ar lengvos plaukų formavimo priemonės (želės, putų, vaško ir t.t.) su UV filtru. Šių produktų galima rasti specializuotose kosmetikos profesionalams parduotuvėse. Nepatartina ieškoti jų prekybos centrų lentynose, nes nuo jų efektas gali būti priešingas. Negailėkite pinigų savo plaukų ir galvos odos apsaugai.

Profesionali plaukų priežiūra salonuose

Grožio salonai taip pat siūlo nemažai procedūrų, aktualių plaukų priežiūrai vasaros metu. Tai galėtų būti ekranavimas arba laminavimas. Pirmuoju atveju specialus produktas įsiskverbia į plauko vidų ir sukuria apsauginį barjerą, atspindintį ultravioletinius spindulius, o aktyvus drėkinamasis kompleksas iš sojos proteinų ir nesočiųjų riebalų rūgščių aprūpina plaukus drėgme ir išlaiko ją viduje. Rezultatas – plaukų apsauga trunkanti kelias savaites.

Laminavimo metu kiekvienas plaukelis padengiamas apsaugine oro nepraleidžiančia plėvele, plaukų paviršius tampa lygus, plaukai ima intensyviau blizgėti. Efektas taip pat trunka kelias savaites, tačiau būkite atsargūs su laminavimu, nes plaukams taip pat reikia oro. Jeigu nesate šou verslo atstovas ir neprivalote kiekvieną dieną atrodyti nepriekaištingai, geriau maitinkite plaukus, o ne laminuokite, nes po laminavimo jie bus pavargę.

Pageidaujant galima suderinti abi minėtas procedūras. Tokiu atveju gaunama maksimaliai efektyvi apsauga ir, beje, galėsite ilgam užmiršti kaukes ir papildomas drėkinamąsias priemones.

Neužmirškime gaivumo

Vasarą išryškėja padidėjusio prakaitavimo problema, kuri liečia ne tik kūną, bet ir galvos odą. Jeigu pastebėjote, kad Jūsų plaukai greitai tampa riebūs ir netenka purumo, rinkitės specialią priežiūrą. Priešingu atveju rizikuojate susidurti su „riebiomis pleiskanomis”. Jūsų pagalbininkai – šampūnai su citrinos, šalavijo ekstraktais, arbatmedžio aliejumi.

Jie reguliuoja drėgmės lygį, mažina riebalinių liaukų aktyvumą ir tuo pačiu ramina sudirgusią odą. Gaivą jausite ilgiau jeigu naudosite šampūnus su mėtomis arba mentoliu. Jie, beje, gerina kraujotaką ir stimuliuoja plaukų svogūnėlių maitinimą bei atlieka profilaktinės priemonės nuo plaukų slinkimo vaidmenį. Tiesa, jeigu Jūsų galvos oda yra sausa, būkite atsargūs – mėta gali dar labiau ją išdžiovinti, tad stebėkite savo pojūčius.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE