REXSAN

Kada automobilio kondicionierius tampa priešu

Manoma, jog automobilio kondicionierius yra vienas pagrindinių persišaldymų šiltuoju metu kaltininkas. Bet būna kaltas ne pats kondicionierius, o neteisingas naudojimąsis juo.

Nereikėtų smarkiai atšaldyti oro: optimaliausia žmogaus organizmui temperatūra – 21-24 laipsniai šilumos. Idealu, jei automobilio salone yra 5-7 laipsniais mažiau, nei temperatūra gatvėje. Pavyzdžiui, jei lauke – 30 laipsnių karščio, automobilyje turėtų būti ne mažiau nei 23 laipsniai – ne šalta, bet ir ne karšta.

Įsėdę į įkaitusį automobilį, neretai stengiamės jį kuo greičiau atšaldyti ir kondicionierių įjungiame visu galingumu. Tai labai pavojinga, ypač sėdintiems priekinėse sėdynese, kai šalto oro srovė pučiama tiesiai į veidą. Iš automobilio į lauką išlipusiam žmogui peršalimas yra garantuotas. Temperatūrą salone reikia mažinti palaipsniui, kad organizmas spėtų prie jos prisitaikyti.

Beje, dažniausia peršalimo ligos automobiliuose mėgstančius gaiviu oru atsigaivinti žmones užklumpa per pirmąjį kondicionieriaus naudojimo mėnesį. Nerečiau peršalimo ligomis vasarą serga ir važinėjantieji atidarytais automobilių langais. Perpūtus skersvėjui, juos dažnai vargina ne tik peršalimo ligos, bet ir kamuoja kaklo bei nugaros skausmai.

Jei automobilis yra įkaitęs nuo tiesioginių saulės spindulių, prieš važiuojant ne pro šalį išvėdinti saloną. Saulėtą dieną ilgesniam laikui paliekant automobilį lauke, priekinį jo stiklą iš vidaus galima užklijuoti specialia plėvele – oras salone įkais 3-5 laipsniais mažiau.

Jau seniai įrodyta, kad nuo karščio ir tvankaus oro mažėja vairuotojo budrumas. Vokietijos saugaus eismo tarnybos tyrimų duomenimis, orui atšilus iki 27 laipsnių Celsijaus, rizika pakliūti į avariją padidėja 11 procentų. Oro temperatūrai pasiekus 30 laipsnių Celsijaus, šis rodiklis padvigubėja.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE