Sausio 23d. Sekmadienis

Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

2014 Balandžio 1d.
Peržiūrų skaičius: 41678
Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

Apie jonizuoto vandens ypatumus ir galias kalbama gana plačiai, tačiau tenka girdėti ne tik faktų, bet ir įvairiausių mitų apie jonizuotą vandenį. Kad nepasimestumėt, kuri informacija yra teisinga, o kuri klaidinanti, pateikiame dažniausiai sklandančius mitus apie jonizuotą vandenį ir aiškią argumentaciją, kodėl vieni iš mitų ir tėra mitai, o kas yra tikri faktai.

1. Vanduo negali būti nei šarminis, nei rūgštinis - MITAS.

Vandens, kaip ir kitų skysčių, šarmingumo arba rūgštingumo nustatymui naudojamas pH parametras. pH yra lotyniškos frazės „potentia hydrogenium“ santrumpa, išvertus iš lotynų kalbos, tai reiškia „vandenilio galia“. pH skalė yra plačiai moksliškai naudojama, ji turi tikslius matavimų prietaisus ir aprašytą metodiką. Vaikai apie pH sužino dar vidurinėje mokykloje. Šio parametro reikšmė gali svyruoti nuo 0 iki 14. Jei pH reikšmė mažesnė negu 7, terpė, kurios pH matuojamas, yra rūgštinė, jei lygiai 7 – neutrali, jei daugiau negu 7 – šarminė.

Visos teorijos apie tai, kad vandens pH pakeisti negalima, subliūkšta atlikus paprasčiausią vandens pH matavimą naudojantis pH-metru arba pH nustatymo reagentais. Išmatavę krano ar šulinio vandens pH, pamatysime, kad jis yra neutralus (pH=7) arba lengvai šarminis. Rekomenduotinas pH turėtų būti didesnis negu 8,5, geriausia - apie 9. Vandens jonizatoriumi galima pasigamina tiek šarminį (pH = 7,0 – 11,0), tiek rūgštinį (pH = 2,0 – 7,0) vandenį.

2. Šarminis vanduo šarmina organizmą - FAKTAS.

Norime pabrėžti, kad organizmą reikia ne tiesiog kuo labiau šarminti, o palaikyti stabilią šarmų-rūgščių pusiausvyrą. Tačiau žmogaus organizmas, bėgant laikui ir veikiamas įvairių veiksnių pamažu tampa vis rūgštingesnis. Šį rūgštėjimo procesą pirmiausia lemia vandens stygius organizme. Taip pat mūsų racione šiuo metu vyraujantys rūgštiniai produktai -  cukrus, balta duona, mėsa, pieno produktai, putojantys gėrimai. Organizmo rūgštingumą didina ir patiriamas stresas, įvairūs mūsų aplinkoje naudojami chemikalai. Per didelis organizmo rūgštingumas sumažina ląstelių atsparumą, joms pasidaro sunkiau tinkamai atsinaujinti.

Geriant jonizuotą šarminį vandenį, į organizmą patenka šarminės medžiagos. Būtent šarminių medžiagų reikia organizmui. Jonizuotas šarminis vanduo suteikia organizmui galimybes gaminti medžiagas, papildančias šarminį kraujo buferį ir neutralizuojančias žalingą rūgščių poveikį.

3. Jonizuotas šarminis vanduo nėra geriamasis vanduo - MITAS.

Norėdami paneigti arba patvirtinti šį teiginį, visų pirma turime apsibrėžti, ką gi vadiname geriamuoju vandeniu. Pasiremkime tai reglamentuojančiu teisės aktu - Lietuvos higienos norma HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, kurią patvirtino sveikatos apsaugos ministras ir kuri nustato geriamojo vandens bei buityje naudojamo karšto vandens saugos bei kokybės reikalavimus. Normos laikytis privalo visos valstybės ir savivaldybių institucijos, visi geriamojo vandens tiekėjai.

Normos punktas 6.1 sako: „Geriamasis vanduo yra saugus ir sveikas vartoti, kai jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, savo skaičiais ar koncentracijomis galinčių kelti potencialų pavojų žmonių sveikatai“. Taip pat šioje normoje pateikiamoje 4 lentelėje nurodoma, kad vandens pH turėtų būti pH 6.5 – 9.5 ribose.

Jonizuoto šarminio vandens pH galima reguliuoti. Rekomenduojama gerti vandenį, kurio pH siekia 8,5-9. Šie parametrai puikiai atitinka normoje nustatytus geriamojo vandens parametrus. Be to, kadangi jonizacijos proceso metu į vandenį nepatenka jokių pašalinių medžiagų, normos punkte 6.1 keliami reikalavimai nėra pažeidžiami.

4. Jonizuotas šarminis vanduo turi antioksidacinių savybių - FAKTAS.

Daugelis mūsų esame girdėję apie laisvuosius radikalus, kad jie mus sendina, yra įvairių ligų sukėlėjai. Laisvieji radikalai – tai labai nestabilios toksinės reaktyvaus deguonies molekulės, kurių išoriniame apvalkale trūksta vieno elektrono. Dėl to tokios molekulės tampa agresyviomis ir mėgina iš nepažeistų molekulių, su kuriomis susiduria, „atimti“ trūkstamą elektroną.

Laisvieji radikalai organizme vykdo labai svarbią organizmo apsaugos funkciją - jie naikina pažeistas ląsteles, patekusias bakterijas. Problemos prasideda, kai laisvųjų radikalų atsiranda per daug. Tada jie pradeda puldinėti sveikas ląsteles ir atiminėti šių molekulėse esančius elektronus. Tada sveikų ląstelių  molekulės, iš kurių atimamas elektronas, taip pat tampa nestabiliomis ir „puola“ kitas ląsteles, taip pradėdamos grandininę reakciją, vadinamą oksidacija. Tai pagreitina senėjimo procesą.

Antioksidantai – tai neigiamą potencialą turinčios medžiagos. Jos turi elektronų perteklių ir perteklinius elektronus labai lengvai atiduoda laisviesiems radikalams, taip juos neutralizuodamos.  Šarminio vandens oksidacinio-redukcinio potencialo (ORP) tyrimai, atlikti laboratorijoje, patvirtina, kad jo ORP yra stipriai neigiamas (-150...-200 mV), kitaip tariant, šarminis vanduo pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.

5. ORP - tai mažai kam žinomas ir beveik niekur nenaudojamas parametras - MITAS.

Ar medžiaga yra antioksidantas, ar oksidantas, galima nustatyti tik išmatavus jos ORP. Tam skirti matavimo prietaisai vadinami ORP-metrais. Dėl to ORP yra puikiai žinomas tarp pasaulio mokslininkų.  Beveik visos naujoviškus ir technologiškai sudėtingus matavimo prietaisus gaminančios įmonės gamina ir ORP-metrus. Pasaulyje apstu laboratorijų, kurios atlieka kokybiškus ORP matavimus. Tokias laboratorijas turi ir artimiausi mūsų kaimynai, pavyzdžiui, Varšuvos universiteto chemijos fakultete esanti sertifikuota laboratorija. Pasaulio Sveikatos Organizacija savo išleistame vadove apie sveiko vandens kokybę pabrėžia, kad jau artimiausiu metu šalims narėms gali būti rekomenduota ORP reikšmes įtraukti tarp būtinų centralizuotai tiekiamo vandens kokybės stebėjimo parametrų.

6. Šarminis vanduo yra takesnis, jame daugiau deguonies. FAKTAS.

Branduoliniu magnetiniu rezonatoriumi atlikti tyrimai patvirtina, jog klasteriai (molekulių grupės), iš kurių sudarytas jonizuotas šarminis vanduo, yra du kartus mažesni negu įprasto vandens klasteriai, taigi ir jonizuoto vandens paviršiaus įtempimas yra du kartus mažesnis. Todėl toks vanduo yra dvigubai takesnis, lengviau įsisavinamas. Jonizuotas šarminis vanduo iš karto praeina pro ląstelių membranas ir tiesiogiai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose.

Šarminis vanduo yra takesnis, turi mažesnį paviršinį įtempimą ir sudarytas iš mažesnių klasterių. Kuomet toks vanduo yra geriamas, jis savo teigiamas savybes perduoda organizmo skysčiams. Todėl geriant jonizuotą vandenį, kraujas natūraliai skystėja, sumažėja krešulių susidarymo tikimybė.

Be to, svarbu žinoti, kad jonizacijos metu šarminiame vandenyje atsiduria vienintelis H2O esantis deguonies atomas. Todėl jonizuotame šarminiame vandenyje esama daugiau deguonies, reikalingo žmogui, negu paprastame vandenyje iš krano.

7. Gydytojai skeptiškai nusiteikę jonizuoto vandens atžvilgiu. MITAS.

Norime Jums pasakyti vieną paprastą dalyką - būtent gydytojai, o ne jonizatorių gamintojai yra pagrindinė varančioji jėga jonizatorių naudojimo populiarinime. Nors, turime pripažinti, ne visi gydytojai. Už vandens jonizatorių naudojimą visų pirma pasisako gydytojai, kurie nagrinėja naujausius savo srities mokslinius straipsnius, dirba mokslinį darbą, greitai susipažįsta su naujausiomis gydymo metodikomis ir technika.

8. Skrandis neutralizuoja šarminį vandenį. FAKTAS.

Taip, skrandis tikrai neutralizuoja jonizuotą šarminį vandenį. Skrandžio vidinė terpė yra stipriai rūgštinė (pH ~ 4). Šarminiam vandeniui patekus į skrandį, jo rūgštinė terpė silpnėja, ir skrandžio ląstelės ima išskirti daugiau skrandžio rūgšties. Atrodytų, kad tai turėtų iki minimumo sumažinti šarminio vandens poveikį.

Tačiau svarbu suvokti, kad žmogaus organizme nėra jokio organo, kuris savyje kauptų iš anksto pagamintą skrandžio rūgštį. Ji skrandžio ląstelių gaminama pagal poreikį, maistui patekus į skrandį. Organizmo šarminimui svarbus skrandžio rūgšties gamybos metu susidarantis šalutinis produktas – natrio arba kalio hidrokarbonatas, kuris patenka ne į skrandį, o į kraują. Šie hidrokarbonatai – tai šarminiai buferiai, didinantys kraujo pajėgumą neutralizuoti rūgščių perteklių organizme. Kuomet gaminasi daugiau skrandžio rūgšties, tuo pačiu pasigamina ir daugiau hidrokarbonatų, taigi daugiau jų patenka ir į kraują. Kraujyje esant daugiau hidrokarbonatų, kraujo pajėgumas neutralizuoti rūgštis didėja. Organizmo rūgštėjimas yra stabdomas.

Hidrokarbonatų (šarminių buferių) kiekio kraujyje negali padidinti nei maisto papildai, nei, pvz., vandenyje ištirpinta soda, kurią skrandžio rūgštis iškart suskaido. Tai gali padaryti tik pakankamai aukštą pH (8,5-9,5) turintis šarminis vanduo. Kasdien išgeriant po 2-2,5 l šarminio vandens, išlaikomas reikiamas šarminių buferių lygis, šalinamos rūgštinės atliekos.

9. Šarminis vanduo - tai vaistas nuo visų ligų. MITAS.

Jonizuotas šarminis vanduo nėra vaistas nuo visų ligų, kurį pradėjęs vartoti žmogus išsigydys visus jį kamuojančius negalavimus bei niekada nebesusirgs. Pagal įprastą vaistų apibrėžimą jonizuoto šarminio vandens negalima laikyti vaistu, lygiai taip pat kaip vaistais nelaikome gryno oro, poilsio, sveiko maisto. O juk žinome, kokie naudingi šie dalykai yra sveikatai ir kiek ligų pranyksta tiesiog susitvarkius bent vieną iš šių sričių. Ar savaiminį organizmo funkcijų gerėjimą galima laikyti sveikimu, o jonizuotą šarminį vandenį – vaistu, kiekvienas turi nuspręsti pats.

Jonizuotą vandenį galite pasigaminti specialiu prietaisu – vandens jonizatoriumi. Panevėžyje įsikūrusi įmonė „Burbuliukas“ vienintelė Lietuvoje jau 19 metų gamina patentuotus ir sertifikuotus buitinius vandens jonizatorius. „Burbuliuko“ produkcijos galite įsigyti visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusiose firminėse parduotuvėse – salonuose. Jums bus suteikta visa kvalifikuota informacija apie jonizuotą vandenį ir jo naudą organizmui. Daugiau informacijos www.burbuliukas.lt arba tel. +370 610 68863.

Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Termometro stulpeliui perlipus 25 laipsnių ribą, svarbiausiu apdaru dažnai tampa kremas nuo saulės. Visgi būna situacijų, kai karštomis dienomis tenka ne tik kremu, bet ir vaistu skaudantį kūną ištepti. Taigi, ką reikia žinoti apie tepamus...


Mobilieji telefonai siejami su osteoporoze

Mobilieji telefonai siejami su osteoporoze

Mobilieji telefonai sukelia miego sutrikimus, keičia normalaus socialinio gyvenimo įpročius, galbūt net padidina vėžio riziką – apie šias mokslininkų diskusijas kalbėta jau ne kartą ir atrodo, jog tai ne pabaiga. Šįkart prabilta apie galimą...


Kaip probiotikai saugo namus ir namiškius?

Kaip probiotikai saugo namus ir namiškius?

Šiandien bakterijos, virusai ir įvairūs mikroorganizmai laikomi dideliais žmogaus priešais. Kovai su jais išleidžiama daug pinigų ir laiko. Tačiau ar nuožmiai kovodami su plika akimi nematomu priešu kartais neperlenkiame lazdos?


Ultravioletiniais spinduliais reikia mėgautis atsargiai

Ultravioletiniais spinduliais reikia mėgautis atsargiai

Išsiilgę saulės kai kurie tautiečiai traukia į soliariumą, tie, kurie gali sau leisti daugiau - atostogauti į saulėtas šalis. Abiem atvejais neapsieinama be deginimosi ar įdegio kosmetikos. Tik ar visada ji saugi? Pasak Vilniaus visuomenės...


40 sveikatos patarimų, kuriuos privalo žinoti kiekviena moteris

40 sveikatos patarimų, kuriuos privalo žinoti kiekviena moteris

Keliolika pasaulio medikų sudarė būtiną sveikatos patarimų sąrašą, kuris yra nemokamas ir padės išvengti ilgų eilių prie medikų kabinetų. Žurnale glamour.com publikuoti patarimai skirti visoms, pasiryžusioms gyventi sveikiau. 1. Visada žinokite,...


Hepatito C diagnostikai ir gydymui – šiuolaikiškos rekomendacijos

Hepatito C diagnostikai ir gydymui – šiuolaikiškos rekomendacijos

Hepatito C viruso (HCV) infekcija ir jos sukeltas kepenų uždegimas bei tolesnės išsivysčiusio uždegimo stadijos – kepenų cirozė, kitos komplikacijos – viena aktualiausių sveikatos apsaugos problemų Lietuvoje. Ši virusinė liga...


"Viagrai" 10 metų

"Viagrai" 10 metų

1998 m. kovo pabaigoje kompanija "Pfizer" gavo Amerikos maisto ir vaistų kontrolės tarnybos leidimą platinti "žydrąją" tabletę JAV rinkoje, kuri jau dešimt metų neleidžia apie save pamiršti. "Sildenafilį" (mokslinis...


Peršalimui įveikti - šimtamečiai receptai

Peršalimui įveikti - šimtamečiai receptai

Įveikti rudeninį peršalimą (ne gripą!) galima ne tik tabletėmis, bet ir natūraliomis priemonėmis. Pasaulio sveikatos organizacija taip pat rekomenduoja peršalus nepulti pirkti tablečių, o išmėginti šimtmečius gyvuojančius receptus. Aukšta...


Silpsta akys? Laikykitės keturių taisyklių

Silpsta akys? Laikykitės keturių taisyklių

Harvardo universiteto mokslininkai pataria, kaip išsaugoti puikų regėjimą visą gyvenimą. Tam esą tereikia laikytis keturių taisyklių. Pirmoji – tinkama mityba. Regėjimą gerina morkos ir mėlynės, tad rekomenduojama kasdien sugraužti tris...


Atminties sutrikimai siejami su smegenų nykimu

Atminties sutrikimai siejami su smegenų nykimu

Nyderlandų tyrėjai mano, kad trumpalaikiai atminties sutrikimai susiję su smegenų nykimu. Mokslininkai nuskenavo beveik 500 atmintimi besiskundžiančių asmenų smegenis ir nustatė, kad jų hipokampo (atminčiai svarbi smegenų dalis, kuri viena pirmųjų...


Kaip sumažinti cholesterolio kiekį

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį

Pradėkite valgyti neriebų maistą, o taukus, sviestą bei margariną keiskite alyvų aliejumi. Nevalgykite daug kiaušinių, o jei labai juos mėgstate, valgykite mažiau nei po tris per savaitę. Kadangi cholesterolio yra tik kiaušinių tryniuose, ką nors...


Alergija – grėsmingas sveikatos priešas

Alergija – grėsmingas sveikatos priešas

Paskutinį vasaros mėnesį vilioja saulės vonios ir norisi visur suspėti. Tačiau net per atostogas būtina rūpintis sveikata. Vienas didžiausių geros savijautos priešų – alergija. Dabar vis daugiau žmonių kenčia nuo alerginių susirgimų, kurie...


Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu

Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu

Miego trūkumas didina riziką susirgti diabetu. Prie tokios išvados priėjo britų mokslininkai iš Voriko universiteto (Vorikšyro grafystė), atlikę 6 metų tyrimą. Jo rezultatus antradienį skelbia medicinos periodinis leidinys "Epidemiologijos...


Nuotolinis darbas – produktyvesnis ir sveikesnis, atskleidė tyrimas

Nuotolinis darbas – produktyvesnis ir sveikesnis, atskleidė tyrimas

Organizacijos "Computer Technology Industry Association" atliktas nuotolinio darbo tyrimas, kuriame dalyvavo 212 įvairiose pramonės srityse dirbančių profesionalų, atskleidė, kad namuose dirbantys darbuotojai yra produktyvesni, sveikesni...


Linkime neramybės!

Linkime neramybės!

Taip, ir vėl pasikartosime – gyvenimas pilnas paradoksų. Ypač, kai viešai pripažintos normos ima ir apsiverčia trigubu salto, atskleisdamos naujas tiesas. Ramybė – viena iš didžiųjų gyvenimo vertybių, kuri yra viešai pripažinta....


Greitesnė reakcija – ilgesnis gyvenimas, nustatė mokslininkai

Greitesnė reakcija – ilgesnis gyvenimas, nustatė mokslininkai

Žmogaus reakcijos greitis kur kas patikimiau nei kraujospūdis, svoris ar sportiškumas leidžia prognozuoti tikėtiną jo gyvenimo trukmę, nustatė mokslininkai. Vyrai ir moterys, kurių reakcija yra lėčiausia, vidutiniškai 2 kartus labiau rizikuoja...


Alergiją sieja su klimato kaita

Alergiją sieja su klimato kaita

Žiedadulkių kiekiai pastaruosius 6 metus vis augo, tad tai gali būti susiję su stiprėjančiais alergijos simptomais, mano Italijos mokslininkai. Genujos universiteto mokslininkai registravo žiedadulkių kiekį, žiedadulkių sezono trukmę bei žmonių...


Maisto papildus vartoja 40 procentų Lietuvos gyventojų

Maisto papildus vartoja 40 procentų Lietuvos gyventojų

Viešosios nuomonės tyrimas parodė, kad 40 procentų Lietuvos gyventojų vartoja maisto papildus, įskaitant vitaminus ir mineralus, daugiausia – energijos trūkumui kompensuoti ir organizmui stiprinti. Pusė apklaustųjų moterų jų per pastaruosius...


Pasaulyje mažėja mirštančiųjų nuo ŽIV

Pasaulyje mažėja mirštančiųjų nuo ŽIV

Geresnės galimybės gauti antiretrovirusinių vaistų per pastaruosius penkerius metus padėjo sumažinti ŽIV užsikrėtusių žmonių mirčių atvejų daugiau nei 10 proc., pranešė BBC. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ir Jungtinių Tautų programa prieš...


Kad balsas būtų gražus

Kad balsas būtų gražus (1)

Balsas - vienas svarbiausių bendravimo instrumentų, kuriuo naudojamės kiekvieną dieną. Balso nepasirinksi, tačiau yra būdų, galinčių padaryti jį gražesnį. X Stenkitės vengti dulkėtų, šaltų ir prirūkytų patalpų. Kad balso stygos būtų pakankamai...


Vaikščiojimas padeda smegenims išlikti jaunoms

Vaikščiojimas padeda smegenims išlikti jaunoms

Naujas JAV mokslininkų tyrimas parodė, kad ėjimas gali pagerinti ne tik senėjančio organizmo būklę, bet ir smegenų darbingumą. "Galvos smegenų (nervų tinklų) rišlumas su amžiumi mažėja", - sakė daktaras Arthuras F.Krameris, vadovaujantis...


Vakarų Lietuvos vandens problema – fluoras

Vakarų Lietuvos vandens problema – fluoras

Fluoro koncentracija vandenyje Lietuvos regionuose yra skirtinga. Leistinas normas ji dažniausiai viršija šalies Šiaurės Vakarų ir Vakarų regionų vandenviečių geriamajame vandenyje. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovės...


ES agentūra patvirtino kalcio ir vitamino D sveikatinimo teiginius

ES agentūra patvirtino kalcio ir vitamino D sveikatinimo teiginius

Europos maisto saugos tarnyba (EMST) patvirtino sveikatinimo teiginius, kuriais kalcio ir vitamino D vartojimas siejamas su vyresnio amžiaus moterų kaulų sveikata. EMST iki 2010 metų sausio pabaigos turi parengti didelį aktyviųjų maistinių...


Mokykimės gyventi nuoširdžiai

Mokykimės gyventi nuoširdžiai

Mes turime pradėti pasitikėti ne tik savo protu, bet ir jausmais. Daugelis mūsų priprato gyventi savo mąstyme, smegenyse bei rutinoje... Tad kviečiu atrasti tai, ką turi kiekvienas, tačiau pamiršta tuo naudotis – tai 5 juslės, kurios...


Minesotos programa: sugrąžinti žmogui apsisprendimo laisvę

Minesotos programa: sugrąžinti žmogui apsisprendimo laisvę

Minesotos programa – tapo atspirties tašku grįžti įgyvenimą nuo narkotikų, alkoholio ar azartinių žaidimų priklausomiems asmenims. Tai ne stebuklinga lazdelė, kuria mostelėjus visos problemos išnyksta. Tai veikiau sudėtingo kelio į savęs...


Smūgis lieso kūno kultui: būti apkūniems – sveikiau!

Smūgis lieso kūno kultui: būti apkūniems – sveikiau!

Daug metų visuomenė buvo įtikinėjama, kad su viršsvoriu reikia kovoti. Tačiau naujas išsamus JAV mokslininkų tyrimas atskleidė pribloškiančius faktus - jo autoriai priėjo išvadą, kad apkūnūs žmonės gyvena ilgiau, rašo D. Britanijos dienraštis...


Gydantys kontaktiniai lęšiai

Gydantys kontaktiniai lęšiai

Jau greitai kontaktiniais lęšiai ne šiaip koreguos regėjimą - jie galės jį išsaugoti. JAV mokslininkai išrado kontaktinius lęšius, turinčius antibiotinių sidabro nanodalelių, kurios nuolat registruoja vidinį akies spaudimą ir prireikus skiria...


Vasariško nedarbingumo sindromas, arba kaip dirbti vasarą

Vasariško nedarbingumo sindromas, arba kaip dirbti vasarą

Biuruose jau prasidėjo ar prasidės metas, kai laukiama vasaros atostogų, kolegos kiekvieną rytą kalendoriuose užbraukia dar po vieną dieną, likusią iki jų, šurmuliuoja, dalijasi įspūdžiais, džiūgauja dėl būsimų malonumų... Turbūt kiekvienam...


Mažas cholesterolio kiekis gali reikšti vėžį

Mažas cholesterolio kiekis gali reikšti vėžį

Skelbiama, kad mažas cholesterolio kiekis gali signalizuoti apie vėžį, tačiau tai nebūtinai yra šios ligos priežastis. Kaip skelbia "ABC News" bei "Reuters", kitas tuo pat metu atliktas tyrimas kiek komplikavo bendrą supratimą...


Depresijos atsiradimą lemia ir darbe patirtas stresas

Depresijos atsiradimą lemia ir darbe patirtas stresas

Tokie rezultatai paaiškėjo po Higienos instituto atliktų tyrimų,aprašytų Jelenos Stanislavovienės disertacijoje. Atliktų tyrimų tikslas – išsiaiškinti, kokiepsichosocialiniai darbo veiksniai gali būti siejami su depresiją. Vieno šių...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9