Liepos 2d. Ketvirtadienis

Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

2014 Balandžio 1d.
Peržiūrų skaičius: 41678
Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

Apie jonizuoto vandens ypatumus ir galias kalbama gana plačiai, tačiau tenka girdėti ne tik faktų, bet ir įvairiausių mitų apie jonizuotą vandenį. Kad nepasimestumėt, kuri informacija yra teisinga, o kuri klaidinanti, pateikiame dažniausiai sklandančius mitus apie jonizuotą vandenį ir aiškią argumentaciją, kodėl vieni iš mitų ir tėra mitai, o kas yra tikri faktai.

1. Vanduo negali būti nei šarminis, nei rūgštinis - MITAS.

Vandens, kaip ir kitų skysčių, šarmingumo arba rūgštingumo nustatymui naudojamas pH parametras. pH yra lotyniškos frazės „potentia hydrogenium“ santrumpa, išvertus iš lotynų kalbos, tai reiškia „vandenilio galia“. pH skalė yra plačiai moksliškai naudojama, ji turi tikslius matavimų prietaisus ir aprašytą metodiką. Vaikai apie pH sužino dar vidurinėje mokykloje. Šio parametro reikšmė gali svyruoti nuo 0 iki 14. Jei pH reikšmė mažesnė negu 7, terpė, kurios pH matuojamas, yra rūgštinė, jei lygiai 7 – neutrali, jei daugiau negu 7 – šarminė.

Visos teorijos apie tai, kad vandens pH pakeisti negalima, subliūkšta atlikus paprasčiausią vandens pH matavimą naudojantis pH-metru arba pH nustatymo reagentais. Išmatavę krano ar šulinio vandens pH, pamatysime, kad jis yra neutralus (pH=7) arba lengvai šarminis. Rekomenduotinas pH turėtų būti didesnis negu 8,5, geriausia - apie 9. Vandens jonizatoriumi galima pasigamina tiek šarminį (pH = 7,0 – 11,0), tiek rūgštinį (pH = 2,0 – 7,0) vandenį.

2. Šarminis vanduo šarmina organizmą - FAKTAS.

Norime pabrėžti, kad organizmą reikia ne tiesiog kuo labiau šarminti, o palaikyti stabilią šarmų-rūgščių pusiausvyrą. Tačiau žmogaus organizmas, bėgant laikui ir veikiamas įvairių veiksnių pamažu tampa vis rūgštingesnis. Šį rūgštėjimo procesą pirmiausia lemia vandens stygius organizme. Taip pat mūsų racione šiuo metu vyraujantys rūgštiniai produktai -  cukrus, balta duona, mėsa, pieno produktai, putojantys gėrimai. Organizmo rūgštingumą didina ir patiriamas stresas, įvairūs mūsų aplinkoje naudojami chemikalai. Per didelis organizmo rūgštingumas sumažina ląstelių atsparumą, joms pasidaro sunkiau tinkamai atsinaujinti.

Geriant jonizuotą šarminį vandenį, į organizmą patenka šarminės medžiagos. Būtent šarminių medžiagų reikia organizmui. Jonizuotas šarminis vanduo suteikia organizmui galimybes gaminti medžiagas, papildančias šarminį kraujo buferį ir neutralizuojančias žalingą rūgščių poveikį.

3. Jonizuotas šarminis vanduo nėra geriamasis vanduo - MITAS.

Norėdami paneigti arba patvirtinti šį teiginį, visų pirma turime apsibrėžti, ką gi vadiname geriamuoju vandeniu. Pasiremkime tai reglamentuojančiu teisės aktu - Lietuvos higienos norma HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, kurią patvirtino sveikatos apsaugos ministras ir kuri nustato geriamojo vandens bei buityje naudojamo karšto vandens saugos bei kokybės reikalavimus. Normos laikytis privalo visos valstybės ir savivaldybių institucijos, visi geriamojo vandens tiekėjai.

Normos punktas 6.1 sako: „Geriamasis vanduo yra saugus ir sveikas vartoti, kai jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, savo skaičiais ar koncentracijomis galinčių kelti potencialų pavojų žmonių sveikatai“. Taip pat šioje normoje pateikiamoje 4 lentelėje nurodoma, kad vandens pH turėtų būti pH 6.5 – 9.5 ribose.

Jonizuoto šarminio vandens pH galima reguliuoti. Rekomenduojama gerti vandenį, kurio pH siekia 8,5-9. Šie parametrai puikiai atitinka normoje nustatytus geriamojo vandens parametrus. Be to, kadangi jonizacijos proceso metu į vandenį nepatenka jokių pašalinių medžiagų, normos punkte 6.1 keliami reikalavimai nėra pažeidžiami.

4. Jonizuotas šarminis vanduo turi antioksidacinių savybių - FAKTAS.

Daugelis mūsų esame girdėję apie laisvuosius radikalus, kad jie mus sendina, yra įvairių ligų sukėlėjai. Laisvieji radikalai – tai labai nestabilios toksinės reaktyvaus deguonies molekulės, kurių išoriniame apvalkale trūksta vieno elektrono. Dėl to tokios molekulės tampa agresyviomis ir mėgina iš nepažeistų molekulių, su kuriomis susiduria, „atimti“ trūkstamą elektroną.

Laisvieji radikalai organizme vykdo labai svarbią organizmo apsaugos funkciją - jie naikina pažeistas ląsteles, patekusias bakterijas. Problemos prasideda, kai laisvųjų radikalų atsiranda per daug. Tada jie pradeda puldinėti sveikas ląsteles ir atiminėti šių molekulėse esančius elektronus. Tada sveikų ląstelių  molekulės, iš kurių atimamas elektronas, taip pat tampa nestabiliomis ir „puola“ kitas ląsteles, taip pradėdamos grandininę reakciją, vadinamą oksidacija. Tai pagreitina senėjimo procesą.

Antioksidantai – tai neigiamą potencialą turinčios medžiagos. Jos turi elektronų perteklių ir perteklinius elektronus labai lengvai atiduoda laisviesiems radikalams, taip juos neutralizuodamos.  Šarminio vandens oksidacinio-redukcinio potencialo (ORP) tyrimai, atlikti laboratorijoje, patvirtina, kad jo ORP yra stipriai neigiamas (-150...-200 mV), kitaip tariant, šarminis vanduo pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.

5. ORP - tai mažai kam žinomas ir beveik niekur nenaudojamas parametras - MITAS.

Ar medžiaga yra antioksidantas, ar oksidantas, galima nustatyti tik išmatavus jos ORP. Tam skirti matavimo prietaisai vadinami ORP-metrais. Dėl to ORP yra puikiai žinomas tarp pasaulio mokslininkų.  Beveik visos naujoviškus ir technologiškai sudėtingus matavimo prietaisus gaminančios įmonės gamina ir ORP-metrus. Pasaulyje apstu laboratorijų, kurios atlieka kokybiškus ORP matavimus. Tokias laboratorijas turi ir artimiausi mūsų kaimynai, pavyzdžiui, Varšuvos universiteto chemijos fakultete esanti sertifikuota laboratorija. Pasaulio Sveikatos Organizacija savo išleistame vadove apie sveiko vandens kokybę pabrėžia, kad jau artimiausiu metu šalims narėms gali būti rekomenduota ORP reikšmes įtraukti tarp būtinų centralizuotai tiekiamo vandens kokybės stebėjimo parametrų.

6. Šarminis vanduo yra takesnis, jame daugiau deguonies. FAKTAS.

Branduoliniu magnetiniu rezonatoriumi atlikti tyrimai patvirtina, jog klasteriai (molekulių grupės), iš kurių sudarytas jonizuotas šarminis vanduo, yra du kartus mažesni negu įprasto vandens klasteriai, taigi ir jonizuoto vandens paviršiaus įtempimas yra du kartus mažesnis. Todėl toks vanduo yra dvigubai takesnis, lengviau įsisavinamas. Jonizuotas šarminis vanduo iš karto praeina pro ląstelių membranas ir tiesiogiai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose.

Šarminis vanduo yra takesnis, turi mažesnį paviršinį įtempimą ir sudarytas iš mažesnių klasterių. Kuomet toks vanduo yra geriamas, jis savo teigiamas savybes perduoda organizmo skysčiams. Todėl geriant jonizuotą vandenį, kraujas natūraliai skystėja, sumažėja krešulių susidarymo tikimybė.

Be to, svarbu žinoti, kad jonizacijos metu šarminiame vandenyje atsiduria vienintelis H2O esantis deguonies atomas. Todėl jonizuotame šarminiame vandenyje esama daugiau deguonies, reikalingo žmogui, negu paprastame vandenyje iš krano.

7. Gydytojai skeptiškai nusiteikę jonizuoto vandens atžvilgiu. MITAS.

Norime Jums pasakyti vieną paprastą dalyką - būtent gydytojai, o ne jonizatorių gamintojai yra pagrindinė varančioji jėga jonizatorių naudojimo populiarinime. Nors, turime pripažinti, ne visi gydytojai. Už vandens jonizatorių naudojimą visų pirma pasisako gydytojai, kurie nagrinėja naujausius savo srities mokslinius straipsnius, dirba mokslinį darbą, greitai susipažįsta su naujausiomis gydymo metodikomis ir technika.

8. Skrandis neutralizuoja šarminį vandenį. FAKTAS.

Taip, skrandis tikrai neutralizuoja jonizuotą šarminį vandenį. Skrandžio vidinė terpė yra stipriai rūgštinė (pH ~ 4). Šarminiam vandeniui patekus į skrandį, jo rūgštinė terpė silpnėja, ir skrandžio ląstelės ima išskirti daugiau skrandžio rūgšties. Atrodytų, kad tai turėtų iki minimumo sumažinti šarminio vandens poveikį.

Tačiau svarbu suvokti, kad žmogaus organizme nėra jokio organo, kuris savyje kauptų iš anksto pagamintą skrandžio rūgštį. Ji skrandžio ląstelių gaminama pagal poreikį, maistui patekus į skrandį. Organizmo šarminimui svarbus skrandžio rūgšties gamybos metu susidarantis šalutinis produktas – natrio arba kalio hidrokarbonatas, kuris patenka ne į skrandį, o į kraują. Šie hidrokarbonatai – tai šarminiai buferiai, didinantys kraujo pajėgumą neutralizuoti rūgščių perteklių organizme. Kuomet gaminasi daugiau skrandžio rūgšties, tuo pačiu pasigamina ir daugiau hidrokarbonatų, taigi daugiau jų patenka ir į kraują. Kraujyje esant daugiau hidrokarbonatų, kraujo pajėgumas neutralizuoti rūgštis didėja. Organizmo rūgštėjimas yra stabdomas.

Hidrokarbonatų (šarminių buferių) kiekio kraujyje negali padidinti nei maisto papildai, nei, pvz., vandenyje ištirpinta soda, kurią skrandžio rūgštis iškart suskaido. Tai gali padaryti tik pakankamai aukštą pH (8,5-9,5) turintis šarminis vanduo. Kasdien išgeriant po 2-2,5 l šarminio vandens, išlaikomas reikiamas šarminių buferių lygis, šalinamos rūgštinės atliekos.

9. Šarminis vanduo - tai vaistas nuo visų ligų. MITAS.

Jonizuotas šarminis vanduo nėra vaistas nuo visų ligų, kurį pradėjęs vartoti žmogus išsigydys visus jį kamuojančius negalavimus bei niekada nebesusirgs. Pagal įprastą vaistų apibrėžimą jonizuoto šarminio vandens negalima laikyti vaistu, lygiai taip pat kaip vaistais nelaikome gryno oro, poilsio, sveiko maisto. O juk žinome, kokie naudingi šie dalykai yra sveikatai ir kiek ligų pranyksta tiesiog susitvarkius bent vieną iš šių sričių. Ar savaiminį organizmo funkcijų gerėjimą galima laikyti sveikimu, o jonizuotą šarminį vandenį – vaistu, kiekvienas turi nuspręsti pats.

Jonizuotą vandenį galite pasigaminti specialiu prietaisu – vandens jonizatoriumi. Panevėžyje įsikūrusi įmonė „Burbuliukas“ vienintelė Lietuvoje jau 19 metų gamina patentuotus ir sertifikuotus buitinius vandens jonizatorius. „Burbuliuko“ produkcijos galite įsigyti visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusiose firminėse parduotuvėse – salonuose. Jums bus suteikta visa kvalifikuota informacija apie jonizuotą vandenį ir jo naudą organizmui. Daugiau informacijos www.burbuliukas.lt arba tel. +370 610 68863.

Senstant smegenims, kai kurios jų funkcijos pagerėja

Senstant smegenims, kai kurios jų funkcijos pagerėja

Mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad, žmogui senstant, kai kurios smegenų funkcijos pagerėja, taigi amžius tikrai suteikia išminties. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad, žmogui senstant, ilgalaikė atmintis išlieka nepakitusi, o jo žodynas,...


Gerai uždirbančios moterys gyvena ilgiau

Gerai uždirbančios moterys gyvena ilgiau

Gerai uždirbančios moterys gyvena vidutiniškai ilgiau nei tos, kurių pajamos yra mažos, parodė Vokietijos ekonomistų tyrimas. Vokietijos ekonomikos tyrimo instituto atlikta studija, kurios rezultatai pristatyti Berlyne, leidžia teigti, kad geresnį...


F.Taunytė: neužsigrūdinęs žmogus peršąla ir vasarą

F.Taunytė: neužsigrūdinęs žmogus peršąla ir vasarą

Vasarą maudydamiesi palyginti šaltoje Baltijos jūroje tikimės užsigrūdinti, kad nesirgtume žiemą. Deja, neretai peršalimo ligomis susergame ir karštuoju metų laiku. Gydytoja Filomena Taunytė tvirtina, kad nusilpus imunitetui reikia iš esmės keisti...


Reumatinės ligos – mūsų laikmečio rykštė

Reumatinės ligos – mūsų laikmečio rykštė

Apie šias ligas kalbamės su gydytoja reumatologe Rūta Laučiuvienė, kuri sutiko nuo šiol reguliariai atvykti į mūsų kliniką ir padėti diagnozuoti ir gydyti šias ligas. - Dažniausia iš jų - reumatoidinis artritas (RA). Kasmet mūsų šalyje...


Kaip sumažinti cholesterolio kiekį

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį

Pradėkite valgyti neriebų maistą, o taukus, sviestą bei margariną keiskite alyvų aliejumi. Nevalgykite daug kiaušinių, o jei labai juos mėgstate, valgykite mažiau nei po tris per savaitę. Kadangi cholesterolio yra tik kiaušinių tryniuose, ką nors...


Sprando raumenys reguliuoja kraujospūdį

Sprando raumenys reguliuoja kraujospūdį

Kai žmogus pajunta įtampą sprando srityje, jo kraujospūdis "šauna" aukštyn. Tai išsiaiškino tarptautinė mokslininkų komanda. Sprando raumenys jungiasi su smegenų sritimi, kuri reguliuoja tokias organizmo funkcijas, kaip kvėpavimas,...


Miego trūkumas kenkia širdžiai

Miego trūkumas kenkia širdžiai

JAV mokslininkai teigia, kad miego trūkumas didina riziką susirgti širdies ligomis, praneša bloomberg.com. Miegantys 5-7 valandas nakties miego beveik du kartus labiau rizikuoja susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis nei tie, kurie daugiau...


Pagalbiniam apvaisinimui – kliūtys

Pagalbiniam apvaisinimui – kliūtys

Mūsų medikai yra pasiruošę nevaisingoms poroms teikti najausią pagalbą, tačiau ja pasinaudoti gali vienetai. Finansinė nevaisingumo ligos gydymo pusė vis dar gula ant pacientų pečių, o valstybė ne tik neskuba šios naštos palengvinti, bet...


Už lieknėjimą mokama sveikata

Už lieknėjimą mokama sveikata

Turguje iš po skverno pardavinėjamo kiniško lieknėjimo preparato "Lida" lengvai galima įsigyti ir lietuviškose interneto svetainėse. Šio maisto papildo, kuris yra nelegalus Europos Sąjungoje, tačiau labai mėgstamas Lietuvoje,...


Nepamirškime svajoti: tai intensyviausia smegenų "mankšta"

Nepamirškime svajoti: tai intensyviausia smegenų "mankšta"

Ar tai reiškia kad svajotojo ir visiškai išsiblaškiusio mokslininko įvaizdis yra ne iš piršto laužtas? Kanadiečių mokslininkų grupė patvirtino: svajojimas stebėtinai stimuliuoja proto veiklą bei padeda išspręsti sudėtingas problemas. Mūsų...


Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Mesti rūkyti lengva, nerūkyti - sunku

Nėra nieko lengviau kaip mesti rūkyti, prieš pusšimtį metų aiškino rašytojas Markas Tvenas, ne kartą bandęs atsikratyti šio įpročio. Šią priklausomybę gydantys medikai sutinka – mesti rūkyti lengviau nei ištverti ilgiau neužsitraukus...


Druskos svarba

Druskos svarba

Gilios senovės laikais druska buvo svarbesnė už auksą,nes mėsos nebuvo galima ilgiau išsaugoti be druskos.Dabar viskas paprasčiau,šaldytuvai ir konservantai gali atstoti druską.


Folio rūgštis gali sumažinti kraujospūdį

Folio rūgštis gali sumažinti kraujospūdį

Neilgai vartojant daug folio rūgšties, gali sumažėti kraujospūdis ir pagerėti kiti širdies ir kraujagyslių rodikliai, rodo Italijoje atliktas nedidelis tyrimas. Penkiolika menopauzę išgyvenančių moterų tris savaites kasdien suvartodavo po 15...


Dėl krūties vėžio nesitiria 70 proc. moterų

Dėl krūties vėžio nesitiria 70 proc. moterų

Nors Lietuvoje galima nemokamai išsitirti, ar nesergama krūties vėžiu, šia galimybe nepasinaudoja 70 proc. rizikos grupėje esančių moterų. Anot gydytojų, taip yra todėl, kad profilaktikos programa palikta savieigai. Tuo metu naujausias tyrimas...


Moterys galvos skausmus kenčia dažniau nei vyrai

Moterys galvos skausmus kenčia dažniau nei vyrai

Galvos skausmas – ne tik moterų sugalvotas pasiteisinimas, kai jos nenori mylėtis ar kalbėtis. Mokslininkai nustatė, kad jos galvos skausmą kenčia išties dažnai. Psichologai atrado, kad moterys kenčia chronišką galvos skausmą ne tik...


Sava tarša pavojingesnė nei ugnikalnio

Sava tarša pavojingesnė nei ugnikalnio

Jei nuo Islandijoje išsiveržusio ugnikalnio išmestų kietųjų dalelių gali strigti lėktuvų varikliai, kaip į jas reaguoja žmogaus plaučiai? Sveikatos apsaugos ministerijos, visuomenės sveikatos specialistai ir plaučių ligų gydytojai ramina:...


Apie gyvenimą ir širdį – iš širdies

Apie gyvenimą ir širdį – iš širdies

Nuveikti pasaulinio garso darbai, pelnyti žymiausi vardai, atšvęstas jubiliejus, o laiko, anot akademiko Jurgio Brėdikio, gulėti ir žiūrėti į debesis vis dar neatsiranda. – Užsitarnavau. Iki šiol visą gyvenimą buvau užsiėmęs, laikas buvo...


Įprotis sveikam maistui – dar būnant gimdoje

Įprotis sveikam maistui – dar būnant gimdoje

Tyrimais nustatyta, kad motinos, kurios nori, kad jų vaikai mėgtų daržoves, turėtų pačios jas valgyti nėštumo laikotarpiu. Daugybė tėvų kovoja su savo vaikų nenoru valgyti daržoves. Tačiau mokslininkai mano, kad mamos pratinti vaikus valgyti...


Nerimas dėl tarpusavio santykių sukelia širdies problemas

Nerimas dėl tarpusavio santykių sukelia širdies problemas

Tyrėjai atrado, kad žmones, kurie jaučiasi nesaugūs ir pernelyg dažnai nerimauja dėl tarpusavio santykių, beveik 50 procentų dažniau ištinka širdies priepuoliai, nei tuos, kurie yra laimingi su partneriu. Kaip praneša telegraph.co.uk, Kanadoje...


Mokslininkai atrado, nuo ko priklauso baimė gydytis dantis

Mokslininkai atrado, nuo ko priklauso baimė gydytis dantis

Jei iki šiol bijote eiti pas dantų gydytoją, tai dabar turėsite visiškai įtikinamą pasiteisinimą: tai ne baimė, tiesiog jums teko netinkami genai... Pasirodo, jog labiausiai odontologų bijosi rudaplaukiai strazdanoti žmonės. Ir bijo ne dėl to, kad...


Vitaminai sukelia prostatos vėžį?

Vitaminai sukelia prostatos vėžį?

JAV Nacionalinio vėžio instituto atlikti moksliniai tyrimai kelia nerimą: didelėmis dozėmis vartojami multivitaminai gali pakenkti vyrų prostatai. Mokslinėje studijoje buvo analizuojama, ar įvairių vitaminų vartojimas tikrai apsaugo nuo ligų ir...


Gamta ir technologijos – moters sveikatai

Gamta ir technologijos – moters sveikatai

Moters organizmas mėnesinių metu ypač pažeidžiamas ne tik streso ir kai kurių funkcinių sutrikimų, bet ir infekcijų. Tinkama higiena šiomis dienomis padeda išvengti lytinių organų infekcijų bei suteikia malonų komforto jausmą. Šiuolaikinis...


Perfekcionistėms – pavojus susirgti depresija

Perfekcionistėms – pavojus susirgti depresija

Ką tik pirmą kartą pagimdžiusios moterys, kurios galvoja, kad būtinai turės būti puikios motinos, labiausiai rizikuoja susirgti pogimdymine depresija. Naujojo tyrimo rezultatai atskleidė, kad dažniausiai pogimdymine depresija suserga tam tikras...


Erkės skelbia sezono pradžią

Erkės skelbia sezono pradžią

Kraujasiurbiai jau pabudo po žiemos, tad susiruošusius į gamtą klaipėdiečius specialistai ragina neprarasti budrumo. Pernai Klaipėdos apskrityje erkių platinamomis ligomis užsikrėtė daugiau gyventojų nei kitais metais. Šiemet pirmosios...


Reklama padėjo beveik pusei milijonų lenkų mesti rūkyti

Reklama padėjo beveik pusei milijonų lenkų mesti rūkyti

Apie 450 tūkst. lenkų praėjusių metų pabaigoje metė rūkyti pasižiūrėję per lenkų televiziją rodomą reklamą "Cigaretės tave ryja gyvą". Taip Lenkijos sveikatos apsaugos ministerija gyrė kampaniją prieš rūkymą, pranešė šios šalies naujienų...


Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Nerado sąsajų tarp mobiliųjų ir smegenų vėžio

Mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tyrimas "Interphone" atskleidė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas nedidino rizikos susirgti smegenų vėžiu. Tyrimą vykdė Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros...


Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

Mobilieji telefonai vis dėlto susiję su smegenų vėžiu

10 ir daugiau metų mobilųjį ryšį naudojantys žmonės susiduria su „žymiai didesniu" smegenų auglių susidarymo pavojumi, liudija preliminarūs Pasaulio sveikatos organizacijos atlikto tyrimo rezultatai. Šis Pasaulio sveikatos organizacijos...


Plačiau šypsosiesi – ilgiau gyvensi, rodo tyrimas

Plačiau šypsosiesi – ilgiau gyvensi, rodo tyrimas

Kuo plačiau šypsosis, kuo gilesnės raukšlės susidarys aplink akis, tuo, tikėtina, ilgiau žmogus gyvens, rodo šią savaitę paskelbtas tyrimas. Ernesto Abelio vadovaujami mokslininkai iš Wayne'o valstijos universtiteto ištyrė 230 JAV...


Bikiniui tinkama figūra: vilionės ir pavojai

Bikiniui tinkama figūra: vilionės ir pavojai

Prasidedant paplūdimių sezonui, nemažai žmonių skuba dailinti savo kūną. Dažniausiai to siekiama liejant prakaitą treniruoklių salėse ir radikaliai griežtinant mitybos režimą. Ar toks skubėjimas nekelia pavojaus sveikatai? Kokių rezultatų galima...


Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

"Jo galva atrodė kaip bičių avilys", - tikina aplinkiniai. Pensininką apspito suirzusios bitės ir atakavo vyro galvą 1200 kartų. Po dviejų savaičių, praleistų ligoninėje, garbaus amžiaus vyras liko gyvas ir pamažu atgauna jėgas. "...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9