Birželio 26d. Sekmadienis

Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

2014 Balandžio 1d.
Peržiūrų skaičius: 41678
Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

Apie jonizuoto vandens ypatumus ir galias kalbama gana plačiai, tačiau tenka girdėti ne tik faktų, bet ir įvairiausių mitų apie jonizuotą vandenį. Kad nepasimestumėt, kuri informacija yra teisinga, o kuri klaidinanti, pateikiame dažniausiai sklandančius mitus apie jonizuotą vandenį ir aiškią argumentaciją, kodėl vieni iš mitų ir tėra mitai, o kas yra tikri faktai.

1. Vanduo negali būti nei šarminis, nei rūgštinis - MITAS.

Vandens, kaip ir kitų skysčių, šarmingumo arba rūgštingumo nustatymui naudojamas pH parametras. pH yra lotyniškos frazės „potentia hydrogenium“ santrumpa, išvertus iš lotynų kalbos, tai reiškia „vandenilio galia“. pH skalė yra plačiai moksliškai naudojama, ji turi tikslius matavimų prietaisus ir aprašytą metodiką. Vaikai apie pH sužino dar vidurinėje mokykloje. Šio parametro reikšmė gali svyruoti nuo 0 iki 14. Jei pH reikšmė mažesnė negu 7, terpė, kurios pH matuojamas, yra rūgštinė, jei lygiai 7 – neutrali, jei daugiau negu 7 – šarminė.

Visos teorijos apie tai, kad vandens pH pakeisti negalima, subliūkšta atlikus paprasčiausią vandens pH matavimą naudojantis pH-metru arba pH nustatymo reagentais. Išmatavę krano ar šulinio vandens pH, pamatysime, kad jis yra neutralus (pH=7) arba lengvai šarminis. Rekomenduotinas pH turėtų būti didesnis negu 8,5, geriausia - apie 9. Vandens jonizatoriumi galima pasigamina tiek šarminį (pH = 7,0 – 11,0), tiek rūgštinį (pH = 2,0 – 7,0) vandenį.

2. Šarminis vanduo šarmina organizmą - FAKTAS.

Norime pabrėžti, kad organizmą reikia ne tiesiog kuo labiau šarminti, o palaikyti stabilią šarmų-rūgščių pusiausvyrą. Tačiau žmogaus organizmas, bėgant laikui ir veikiamas įvairių veiksnių pamažu tampa vis rūgštingesnis. Šį rūgštėjimo procesą pirmiausia lemia vandens stygius organizme. Taip pat mūsų racione šiuo metu vyraujantys rūgštiniai produktai -  cukrus, balta duona, mėsa, pieno produktai, putojantys gėrimai. Organizmo rūgštingumą didina ir patiriamas stresas, įvairūs mūsų aplinkoje naudojami chemikalai. Per didelis organizmo rūgštingumas sumažina ląstelių atsparumą, joms pasidaro sunkiau tinkamai atsinaujinti.

Geriant jonizuotą šarminį vandenį, į organizmą patenka šarminės medžiagos. Būtent šarminių medžiagų reikia organizmui. Jonizuotas šarminis vanduo suteikia organizmui galimybes gaminti medžiagas, papildančias šarminį kraujo buferį ir neutralizuojančias žalingą rūgščių poveikį.

3. Jonizuotas šarminis vanduo nėra geriamasis vanduo - MITAS.

Norėdami paneigti arba patvirtinti šį teiginį, visų pirma turime apsibrėžti, ką gi vadiname geriamuoju vandeniu. Pasiremkime tai reglamentuojančiu teisės aktu - Lietuvos higienos norma HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, kurią patvirtino sveikatos apsaugos ministras ir kuri nustato geriamojo vandens bei buityje naudojamo karšto vandens saugos bei kokybės reikalavimus. Normos laikytis privalo visos valstybės ir savivaldybių institucijos, visi geriamojo vandens tiekėjai.

Normos punktas 6.1 sako: „Geriamasis vanduo yra saugus ir sveikas vartoti, kai jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, savo skaičiais ar koncentracijomis galinčių kelti potencialų pavojų žmonių sveikatai“. Taip pat šioje normoje pateikiamoje 4 lentelėje nurodoma, kad vandens pH turėtų būti pH 6.5 – 9.5 ribose.

Jonizuoto šarminio vandens pH galima reguliuoti. Rekomenduojama gerti vandenį, kurio pH siekia 8,5-9. Šie parametrai puikiai atitinka normoje nustatytus geriamojo vandens parametrus. Be to, kadangi jonizacijos proceso metu į vandenį nepatenka jokių pašalinių medžiagų, normos punkte 6.1 keliami reikalavimai nėra pažeidžiami.

4. Jonizuotas šarminis vanduo turi antioksidacinių savybių - FAKTAS.

Daugelis mūsų esame girdėję apie laisvuosius radikalus, kad jie mus sendina, yra įvairių ligų sukėlėjai. Laisvieji radikalai – tai labai nestabilios toksinės reaktyvaus deguonies molekulės, kurių išoriniame apvalkale trūksta vieno elektrono. Dėl to tokios molekulės tampa agresyviomis ir mėgina iš nepažeistų molekulių, su kuriomis susiduria, „atimti“ trūkstamą elektroną.

Laisvieji radikalai organizme vykdo labai svarbią organizmo apsaugos funkciją - jie naikina pažeistas ląsteles, patekusias bakterijas. Problemos prasideda, kai laisvųjų radikalų atsiranda per daug. Tada jie pradeda puldinėti sveikas ląsteles ir atiminėti šių molekulėse esančius elektronus. Tada sveikų ląstelių  molekulės, iš kurių atimamas elektronas, taip pat tampa nestabiliomis ir „puola“ kitas ląsteles, taip pradėdamos grandininę reakciją, vadinamą oksidacija. Tai pagreitina senėjimo procesą.

Antioksidantai – tai neigiamą potencialą turinčios medžiagos. Jos turi elektronų perteklių ir perteklinius elektronus labai lengvai atiduoda laisviesiems radikalams, taip juos neutralizuodamos.  Šarminio vandens oksidacinio-redukcinio potencialo (ORP) tyrimai, atlikti laboratorijoje, patvirtina, kad jo ORP yra stipriai neigiamas (-150...-200 mV), kitaip tariant, šarminis vanduo pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.

5. ORP - tai mažai kam žinomas ir beveik niekur nenaudojamas parametras - MITAS.

Ar medžiaga yra antioksidantas, ar oksidantas, galima nustatyti tik išmatavus jos ORP. Tam skirti matavimo prietaisai vadinami ORP-metrais. Dėl to ORP yra puikiai žinomas tarp pasaulio mokslininkų.  Beveik visos naujoviškus ir technologiškai sudėtingus matavimo prietaisus gaminančios įmonės gamina ir ORP-metrus. Pasaulyje apstu laboratorijų, kurios atlieka kokybiškus ORP matavimus. Tokias laboratorijas turi ir artimiausi mūsų kaimynai, pavyzdžiui, Varšuvos universiteto chemijos fakultete esanti sertifikuota laboratorija. Pasaulio Sveikatos Organizacija savo išleistame vadove apie sveiko vandens kokybę pabrėžia, kad jau artimiausiu metu šalims narėms gali būti rekomenduota ORP reikšmes įtraukti tarp būtinų centralizuotai tiekiamo vandens kokybės stebėjimo parametrų.

6. Šarminis vanduo yra takesnis, jame daugiau deguonies. FAKTAS.

Branduoliniu magnetiniu rezonatoriumi atlikti tyrimai patvirtina, jog klasteriai (molekulių grupės), iš kurių sudarytas jonizuotas šarminis vanduo, yra du kartus mažesni negu įprasto vandens klasteriai, taigi ir jonizuoto vandens paviršiaus įtempimas yra du kartus mažesnis. Todėl toks vanduo yra dvigubai takesnis, lengviau įsisavinamas. Jonizuotas šarminis vanduo iš karto praeina pro ląstelių membranas ir tiesiogiai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose.

Šarminis vanduo yra takesnis, turi mažesnį paviršinį įtempimą ir sudarytas iš mažesnių klasterių. Kuomet toks vanduo yra geriamas, jis savo teigiamas savybes perduoda organizmo skysčiams. Todėl geriant jonizuotą vandenį, kraujas natūraliai skystėja, sumažėja krešulių susidarymo tikimybė.

Be to, svarbu žinoti, kad jonizacijos metu šarminiame vandenyje atsiduria vienintelis H2O esantis deguonies atomas. Todėl jonizuotame šarminiame vandenyje esama daugiau deguonies, reikalingo žmogui, negu paprastame vandenyje iš krano.

7. Gydytojai skeptiškai nusiteikę jonizuoto vandens atžvilgiu. MITAS.

Norime Jums pasakyti vieną paprastą dalyką - būtent gydytojai, o ne jonizatorių gamintojai yra pagrindinė varančioji jėga jonizatorių naudojimo populiarinime. Nors, turime pripažinti, ne visi gydytojai. Už vandens jonizatorių naudojimą visų pirma pasisako gydytojai, kurie nagrinėja naujausius savo srities mokslinius straipsnius, dirba mokslinį darbą, greitai susipažįsta su naujausiomis gydymo metodikomis ir technika.

8. Skrandis neutralizuoja šarminį vandenį. FAKTAS.

Taip, skrandis tikrai neutralizuoja jonizuotą šarminį vandenį. Skrandžio vidinė terpė yra stipriai rūgštinė (pH ~ 4). Šarminiam vandeniui patekus į skrandį, jo rūgštinė terpė silpnėja, ir skrandžio ląstelės ima išskirti daugiau skrandžio rūgšties. Atrodytų, kad tai turėtų iki minimumo sumažinti šarminio vandens poveikį.

Tačiau svarbu suvokti, kad žmogaus organizme nėra jokio organo, kuris savyje kauptų iš anksto pagamintą skrandžio rūgštį. Ji skrandžio ląstelių gaminama pagal poreikį, maistui patekus į skrandį. Organizmo šarminimui svarbus skrandžio rūgšties gamybos metu susidarantis šalutinis produktas – natrio arba kalio hidrokarbonatas, kuris patenka ne į skrandį, o į kraują. Šie hidrokarbonatai – tai šarminiai buferiai, didinantys kraujo pajėgumą neutralizuoti rūgščių perteklių organizme. Kuomet gaminasi daugiau skrandžio rūgšties, tuo pačiu pasigamina ir daugiau hidrokarbonatų, taigi daugiau jų patenka ir į kraują. Kraujyje esant daugiau hidrokarbonatų, kraujo pajėgumas neutralizuoti rūgštis didėja. Organizmo rūgštėjimas yra stabdomas.

Hidrokarbonatų (šarminių buferių) kiekio kraujyje negali padidinti nei maisto papildai, nei, pvz., vandenyje ištirpinta soda, kurią skrandžio rūgštis iškart suskaido. Tai gali padaryti tik pakankamai aukštą pH (8,5-9,5) turintis šarminis vanduo. Kasdien išgeriant po 2-2,5 l šarminio vandens, išlaikomas reikiamas šarminių buferių lygis, šalinamos rūgštinės atliekos.

9. Šarminis vanduo - tai vaistas nuo visų ligų. MITAS.

Jonizuotas šarminis vanduo nėra vaistas nuo visų ligų, kurį pradėjęs vartoti žmogus išsigydys visus jį kamuojančius negalavimus bei niekada nebesusirgs. Pagal įprastą vaistų apibrėžimą jonizuoto šarminio vandens negalima laikyti vaistu, lygiai taip pat kaip vaistais nelaikome gryno oro, poilsio, sveiko maisto. O juk žinome, kokie naudingi šie dalykai yra sveikatai ir kiek ligų pranyksta tiesiog susitvarkius bent vieną iš šių sričių. Ar savaiminį organizmo funkcijų gerėjimą galima laikyti sveikimu, o jonizuotą šarminį vandenį – vaistu, kiekvienas turi nuspręsti pats.

Jonizuotą vandenį galite pasigaminti specialiu prietaisu – vandens jonizatoriumi. Panevėžyje įsikūrusi įmonė „Burbuliukas“ vienintelė Lietuvoje jau 19 metų gamina patentuotus ir sertifikuotus buitinius vandens jonizatorius. „Burbuliuko“ produkcijos galite įsigyti visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusiose firminėse parduotuvėse – salonuose. Jums bus suteikta visa kvalifikuota informacija apie jonizuotą vandenį ir jo naudą organizmui. Daugiau informacijos www.burbuliukas.lt arba tel. +370 610 68863.

Ultragarsas – kontraceptikas vyrams

Ultragarsas – kontraceptikas vyrams

Ultragarsas pripažintas nauju, veiksmingu kontraceptiku vyrams, rašo dailymail.co.uk. Tai naujas potencialus gimstamumo kontrolės metodas. Mokslininkai teigia, kad po vienkartinio ultragarso seanso vyro organizme spermatozoidai nebesigamina iki...


Dėl sveikų akių verta pasistengti

Dėl sveikų akių verta pasistengti

Dėl didelio nuovargio, poilsio ir miego stokos arba dėl senėjimo vokų kampučiai apdrimba, susidaro maišeliai po akimis. Padėtį truputį pataisyti padės liaudies patarimai. Smulkiai sukapokite petražolių lapų ir uždėkite ant užmerktų vokų, o ant...


Cinamonas - vaistas nuo 8 ligų

Cinamonas - vaistas nuo 8 ligų

Kanados žurnale "Weekly World News" pateikiamas medicininiais tyrimais pagrįstas sąrašas ligų, kurias galima gydyti cinamonu ir medumi, sustiprinančiu prieskonio veikliąsias galias. 1. Jei slenka plaukai, sumaišykite šiltą alyvuogių...


Bloga nuotaika gali pagerinti atmintį

Bloga nuotaika gali pagerinti atmintį

Bloga nuotaika kai kuriais atžvilgiais gali būti naudinga, tvirtina vienas Australijos mokslininkas, kuris nustatė, jog negatyvūs jausmai mažina patiklumą, padeda objektyviau vertinti kitus, taip pat stiprina atmintį. Naujojo Pietų Velso...


Akies ir rankos netekęs vyras įspėja nežaisti su sprogmenimis

Akies ir rankos netekęs vyras įspėja nežaisti su sprogmenimis

Žmogus be rankų stato namus. Tai – ne pasakos siužetas. Netekęs akies ir rankos vyras iškentėjo labai daug, kol išmoko dirbti su protezu, todėl visų prašo nekartoti jo patirties ir būti itin atsargiems su sprogmenimis. Ryžtingas žingsnis,...


Siūloma atsisakyti antibakterinio muilo ir panašių preparatų

Siūloma atsisakyti antibakterinio muilo ir panašių preparatų

Egzistuoja didelė tikimybė, kad ekspertai uždraus triklozaną - antibakterinį junginį, kuris yra naudojamas muilo, kosmetikoje nuo spuogų ir valymo priemonių gamyboje. Šios medžiagos saugumu abejojama jau nuo 2010 m. balandžio mėn. Dabar JAV maisto...


Lietuviai per didžiąsias šventes linkę persivalgyti

Lietuviai per didžiąsias šventes linkę persivalgyti

Gruodį, lyginant su kitais metų mėnesiais, virškinimo gerinimo funkciją atliekančių vaistų ir maisto papildų lietuviai nupirko net 60 procentų daugiau. Vaistininkė, dirbanti Vilniuje veikiančioje "Šeimos vaistinėje", teigia, kad jei jau...


Angliarūgštės injekcijos – ir grožiui, ir sveikatai

Angliarūgštės injekcijos – ir grožiui, ir sveikatai

Druskininkų sveikatingumo ir poilsio komplekse „Grand SPA Lietuva“ jau antrus metus taikomas vienas naujesnių refleksoterapijos gydymo metodų – angliarūgštės injekcijos. Po oda suleidus angliarūgštės dujų, malšinama daugelis...


Odai vasarą reikia daugiau dėmesio

Odai vasarą reikia daugiau dėmesio

Saulės spinduliai mūsų organizmui yra gyvybiškai būtini, nes padeda gaminti vitaminą D, aktyvina imuninę sistemą, gerina kraujotaką. Tačiau per didelės ultravioletinių spindulių dozės žmogui kenkia. "Karštas oras - nemenkas išbandymas odai....


Gydomieji masažai. Kada jie reikalingi?

Gydomieji masažai. Kada jie reikalingi?

Gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. Taip pat profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, esant raumenų nervinės veiklos sutrikimams. Rekomenduojami sergant stuburo ir sąnarių, kvėpavimo takų, urologinėmis,...


Atsargiai - valkataujantys gyvūnai!

Atsargiai - valkataujantys gyvūnai!

Kiekvienais metais atšilus orui padaugėja žmonių, nukentėjusių nuo gyvūnų. Lauke ilgiau užsibūna ne tik mėgstantys palakstyti vaikai, bet ir be priežiūros išleidžiami gyvūnai. Ne visada žmonių ir gyvūnų susitikimai baigiasi taikiai - kartais iš...


Virusus įveikia švara

Virusus įveikia švara

Virusinės žarnyno infekcijos leisgyviais išguldo pačius mažiausius. Medikai pataria saugoti laikantis švaros, arba skiepijantis. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, per pirmuosius tris šių metų mėnesius mieste užregistruoti 389 ūmių...


Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Tyrimas: trečdalis vyresnio amžiaus vyrų niekada nesilankė pas urologą

Medikai tvirtina, kad, remiantis atlikto tyrimo duomenimis, net 36 proc. tikslinės grupės, t.y. 50-74 metų amžiaus vyrų, niekada nesilankė pas urologą dėl prostatos. 35 proc. apklaustųjų tvirtino, kad pas urologą apsilankantys bent kartą per...


Kas gresia, jei dažnai tirsitės kraują?

Kas gresia, jei dažnai tirsitės kraują?

Dažnai pakartotinai pacientui atliekami kraujo tyrimai gali pabloginti paciento būklę ir nėra tokie nekalti kaip iki šiol mano daugelis gydytojų, rašoma internetiniame žurnale Archives of Internal Medicine. Ištyrus daugiau nei 17 tūkstančių...


Nešvariame vandenyje tyko infekcijų pavojus

Nešvariame vandenyje tyko infekcijų pavojus

Vanduo visada buvo laikomas gyvybės šaltiniu. Tačiau kartais jis gali tapti apsinuodijimo ir susirgimų priežastimi, nes gali būti užterštas užkrečiamųjų ligų sukėlėjų patogenais, cheminėmis medžiagomis ir kt. Infekcinių ligų patogenai gali būti...


Moterų higienos priemonės

Moterų higienos priemonės

"Nuolat baramės su paaugle dukra dėl tamponų. Ji juos naudoja nuo pat mėnesinių atsiradimo, trylikos metų. Mano laikais nebuvo girdėta, kad nekalta mergina ką nors dėtųsi į vidų, visos bijojome pakenkti nekaltybei. Dabar gi man dukra atšauna,...


Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Riebios žuvies vartojimas mažina riziką susirgti žarnyno vėžiu. Tai nustatė Jenos universiteto mokslininkai. Nesvarbu, ar žuvis valgoma žalia, virta, rūkyta ar kepta, ketvirtadienį sakė mitybos specialistas Michaelis Glei (Michael Glei). Jau...


Ryški šviesa naudinga smegenims

Ryški šviesa naudinga smegenims

O sumažėjusį gebėjimą mąstyti dažnai lydi dar ir nuotaikų bei elgesio svyravimai, miego sutrikimai, sumažėja aktyvumas šviesiuoju paros metu. Šie simptomai susiję su sutrikusiu organizmo paros ciklu. Nyderlandų specialistų atlikto eksperimento...


Paprasta kavos puodelių aritmetika

Paprasta kavos puodelių aritmetika

Kava gardžiuojamės ne tik dėl malonaus skonio, bet ir tikėdamiesi, kad būsime darbingesni bei geriau nusiteikę. Kita vertus, daugelis mano, esą šis gėrimas nedera prie tinkamos mitybos ir visiškai jo atsisako. O ką apie kavą sako mokslas?...


Mažai angliavandenių turinti dieta kenkia arterijoms

Mažai angliavandenių turinti dieta kenkia arterijoms

Dėl mažai angliavandenių turinčios dietos gali užsikimšti arterijos ir padidėti širdies smūgio ir insulto rizika, rodo JAV atliktas tyrimas. Prieš dešimtmetį išpopuliarėjo dieta, kai valgoma daug mėsos, žuvies ir sūrio, o angliavandenių vartojama...


Apie atminties lavinimą

Apie atminties lavinimą

Dominic O'Brien. Lavinkime atmintį. Atraskime dar nepažintas atminties galias ir naudokimės jomis. Iš anglų kalbos vertė Egidijus Laurinavičius. - Vilnius: Kronta, 2009 Remiantis aštuonių Pasaulio atminties čempionatų nugalėtojo Dominiko...


Aspirinas profilaktiškai - tik širdies ligoniams

Aspirinas profilaktiškai - tik širdies ligoniams

Britų mokslininkai perspėja, kad širdies ligomis nesergantys žmonės neturėtų aspirino vartoti profilaktiškai, siekdami apsisaugoti nuo širdies smūgių ar priepuolių. Leidinio "Drugs and Therapeutics Bulletin" (DTB) atlikta mokslinių...


Medikai: kosėjant ir peršalus – jokių antibiotikų

Medikai: kosėjant ir peršalus – jokių antibiotikų

Didžiosios Britanijos šeimos gydytojams liepta nustoti skirti antibiotikus peršalusiems ir kosėjantiems pacientams. Kaip praneša britų "The Telegraph", antibiotikai šiuo atveju tik prisideda prie viruso plitimo, be to, grasina gyvybiškai...


Valdininkai susirūpino nutukusiais lietuviais

Valdininkai susirūpino nutukusiais lietuviais

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dalyvauja tarptautinėje nutukimo prevencijos rekomendacijų darbo vietose rengimo grupėje. Šiomis rekomendacijomis bus siekiama mažinti rizikos veiksnius, skatinančius nutukimą. Rekomendacijos bus...


Laikas, praleistas prie televizoriaus, trumpina gyvenimą

Laikas, praleistas prie televizoriaus, trumpina gyvenimą

Viso labo dvi valandos, praleistos žiūrint televizorių, padidina priešlaikinės mirties riziką. T.y. tikėtina, kad apie 13 proc. žmonių mirs nesulaukę ir 65 metų, rašoma "The Telegraph" su nuoroda į žurnalą "Journal of the American...


Mažytės liaukos sutrikimai kelia didelį pavojų sveikatai

Mažytės liaukos sutrikimai kelia didelį pavojų sveikatai

Pastaraisiais metais sparčiai plintančios skydliaukės ligos stoja į vieną gretą su cukriniu diabetu ir kraujotakos sistemos ligomis. Skelbiama, kad Lietuvoje skydliaukės sutrikimų turi apie 28 proc. gyventojų, tačiau šie duomenys nėra tikslūs,...


Anestetikai ir skausmas

Anestetikai ir skausmas

Ope­ra­ci­jos me­tu nau­do­ja­ma ben­dro­ji anes­te­zi­ja ga­li pa­blo­gin­ti pa­cien­to būklę po­ope­ra­ci­niu pe­ri­odu. Džordžtau­no...


Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

Vyras, kurį bitės sugėlė 1200 kartų, liko gyvas (Video)

"Jo galva atrodė kaip bičių avilys", - tikina aplinkiniai. Pensininką apspito suirzusios bitės ir atakavo vyro galvą 1200 kartų. Po dviejų savaičių, praleistų ligoninėje, garbaus amžiaus vyras liko gyvas ir pamažu atgauna jėgas. "...


Kodėl erdvinis vaizdas kino ekranuose gali sukelti galvos ir akių skausmus?

Kodėl erdvinis vaizdas kino ekranuose gali sukelti galvos ir akių skausmus?

Erdvinis kinas žinomas jau senokai, tačiau nuo pernykščio ypač finansine prasme sėkmingo filmo "Avatar" pasirodymo, 3D vaizdas išgyvena tikrą renesansą - daugėja kino teatrų, siūlančių erdvinio vaizdo akinius, plečiamas tokių filmų...


"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

"Sulčių taryba" įspėja: kas penktas Lietuvos gyventojas nepusryčiauja

Kaip rodo tyrimų agentūros "Data Serviss" apklausa, vykdyta kampanijos "Suvalgyk sulčių" metu, apie penktadalis Lietuvos gyventojų nevalgo pusryčių. Didžioji dalis (70 proc.) nepusryčiaujančiųjų yra moterys. Kaip pagrindinė...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9