Sausio 19d. Sekmadienis

Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

2014 Balandžio 1d.
Peržiūrų skaičius: 41678
Jonizuotas vanduo: mitai ir faktai

Apie jonizuoto vandens ypatumus ir galias kalbama gana plačiai, tačiau tenka girdėti ne tik faktų, bet ir įvairiausių mitų apie jonizuotą vandenį. Kad nepasimestumėt, kuri informacija yra teisinga, o kuri klaidinanti, pateikiame dažniausiai sklandančius mitus apie jonizuotą vandenį ir aiškią argumentaciją, kodėl vieni iš mitų ir tėra mitai, o kas yra tikri faktai.

1. Vanduo negali būti nei šarminis, nei rūgštinis - MITAS.

Vandens, kaip ir kitų skysčių, šarmingumo arba rūgštingumo nustatymui naudojamas pH parametras. pH yra lotyniškos frazės „potentia hydrogenium“ santrumpa, išvertus iš lotynų kalbos, tai reiškia „vandenilio galia“. pH skalė yra plačiai moksliškai naudojama, ji turi tikslius matavimų prietaisus ir aprašytą metodiką. Vaikai apie pH sužino dar vidurinėje mokykloje. Šio parametro reikšmė gali svyruoti nuo 0 iki 14. Jei pH reikšmė mažesnė negu 7, terpė, kurios pH matuojamas, yra rūgštinė, jei lygiai 7 – neutrali, jei daugiau negu 7 – šarminė.

Visos teorijos apie tai, kad vandens pH pakeisti negalima, subliūkšta atlikus paprasčiausią vandens pH matavimą naudojantis pH-metru arba pH nustatymo reagentais. Išmatavę krano ar šulinio vandens pH, pamatysime, kad jis yra neutralus (pH=7) arba lengvai šarminis. Rekomenduotinas pH turėtų būti didesnis negu 8,5, geriausia - apie 9. Vandens jonizatoriumi galima pasigamina tiek šarminį (pH = 7,0 – 11,0), tiek rūgštinį (pH = 2,0 – 7,0) vandenį.

2. Šarminis vanduo šarmina organizmą - FAKTAS.

Norime pabrėžti, kad organizmą reikia ne tiesiog kuo labiau šarminti, o palaikyti stabilią šarmų-rūgščių pusiausvyrą. Tačiau žmogaus organizmas, bėgant laikui ir veikiamas įvairių veiksnių pamažu tampa vis rūgštingesnis. Šį rūgštėjimo procesą pirmiausia lemia vandens stygius organizme. Taip pat mūsų racione šiuo metu vyraujantys rūgštiniai produktai -  cukrus, balta duona, mėsa, pieno produktai, putojantys gėrimai. Organizmo rūgštingumą didina ir patiriamas stresas, įvairūs mūsų aplinkoje naudojami chemikalai. Per didelis organizmo rūgštingumas sumažina ląstelių atsparumą, joms pasidaro sunkiau tinkamai atsinaujinti.

Geriant jonizuotą šarminį vandenį, į organizmą patenka šarminės medžiagos. Būtent šarminių medžiagų reikia organizmui. Jonizuotas šarminis vanduo suteikia organizmui galimybes gaminti medžiagas, papildančias šarminį kraujo buferį ir neutralizuojančias žalingą rūgščių poveikį.

3. Jonizuotas šarminis vanduo nėra geriamasis vanduo - MITAS.

Norėdami paneigti arba patvirtinti šį teiginį, visų pirma turime apsibrėžti, ką gi vadiname geriamuoju vandeniu. Pasiremkime tai reglamentuojančiu teisės aktu - Lietuvos higienos norma HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, kurią patvirtino sveikatos apsaugos ministras ir kuri nustato geriamojo vandens bei buityje naudojamo karšto vandens saugos bei kokybės reikalavimus. Normos laikytis privalo visos valstybės ir savivaldybių institucijos, visi geriamojo vandens tiekėjai.

Normos punktas 6.1 sako: „Geriamasis vanduo yra saugus ir sveikas vartoti, kai jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, savo skaičiais ar koncentracijomis galinčių kelti potencialų pavojų žmonių sveikatai“. Taip pat šioje normoje pateikiamoje 4 lentelėje nurodoma, kad vandens pH turėtų būti pH 6.5 – 9.5 ribose.

Jonizuoto šarminio vandens pH galima reguliuoti. Rekomenduojama gerti vandenį, kurio pH siekia 8,5-9. Šie parametrai puikiai atitinka normoje nustatytus geriamojo vandens parametrus. Be to, kadangi jonizacijos proceso metu į vandenį nepatenka jokių pašalinių medžiagų, normos punkte 6.1 keliami reikalavimai nėra pažeidžiami.

4. Jonizuotas šarminis vanduo turi antioksidacinių savybių - FAKTAS.

Daugelis mūsų esame girdėję apie laisvuosius radikalus, kad jie mus sendina, yra įvairių ligų sukėlėjai. Laisvieji radikalai – tai labai nestabilios toksinės reaktyvaus deguonies molekulės, kurių išoriniame apvalkale trūksta vieno elektrono. Dėl to tokios molekulės tampa agresyviomis ir mėgina iš nepažeistų molekulių, su kuriomis susiduria, „atimti“ trūkstamą elektroną.

Laisvieji radikalai organizme vykdo labai svarbią organizmo apsaugos funkciją - jie naikina pažeistas ląsteles, patekusias bakterijas. Problemos prasideda, kai laisvųjų radikalų atsiranda per daug. Tada jie pradeda puldinėti sveikas ląsteles ir atiminėti šių molekulėse esančius elektronus. Tada sveikų ląstelių  molekulės, iš kurių atimamas elektronas, taip pat tampa nestabiliomis ir „puola“ kitas ląsteles, taip pradėdamos grandininę reakciją, vadinamą oksidacija. Tai pagreitina senėjimo procesą.

Antioksidantai – tai neigiamą potencialą turinčios medžiagos. Jos turi elektronų perteklių ir perteklinius elektronus labai lengvai atiduoda laisviesiems radikalams, taip juos neutralizuodamos.  Šarminio vandens oksidacinio-redukcinio potencialo (ORP) tyrimai, atlikti laboratorijoje, patvirtina, kad jo ORP yra stipriai neigiamas (-150...-200 mV), kitaip tariant, šarminis vanduo pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.

5. ORP - tai mažai kam žinomas ir beveik niekur nenaudojamas parametras - MITAS.

Ar medžiaga yra antioksidantas, ar oksidantas, galima nustatyti tik išmatavus jos ORP. Tam skirti matavimo prietaisai vadinami ORP-metrais. Dėl to ORP yra puikiai žinomas tarp pasaulio mokslininkų.  Beveik visos naujoviškus ir technologiškai sudėtingus matavimo prietaisus gaminančios įmonės gamina ir ORP-metrus. Pasaulyje apstu laboratorijų, kurios atlieka kokybiškus ORP matavimus. Tokias laboratorijas turi ir artimiausi mūsų kaimynai, pavyzdžiui, Varšuvos universiteto chemijos fakultete esanti sertifikuota laboratorija. Pasaulio Sveikatos Organizacija savo išleistame vadove apie sveiko vandens kokybę pabrėžia, kad jau artimiausiu metu šalims narėms gali būti rekomenduota ORP reikšmes įtraukti tarp būtinų centralizuotai tiekiamo vandens kokybės stebėjimo parametrų.

6. Šarminis vanduo yra takesnis, jame daugiau deguonies. FAKTAS.

Branduoliniu magnetiniu rezonatoriumi atlikti tyrimai patvirtina, jog klasteriai (molekulių grupės), iš kurių sudarytas jonizuotas šarminis vanduo, yra du kartus mažesni negu įprasto vandens klasteriai, taigi ir jonizuoto vandens paviršiaus įtempimas yra du kartus mažesnis. Todėl toks vanduo yra dvigubai takesnis, lengviau įsisavinamas. Jonizuotas šarminis vanduo iš karto praeina pro ląstelių membranas ir tiesiogiai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose.

Šarminis vanduo yra takesnis, turi mažesnį paviršinį įtempimą ir sudarytas iš mažesnių klasterių. Kuomet toks vanduo yra geriamas, jis savo teigiamas savybes perduoda organizmo skysčiams. Todėl geriant jonizuotą vandenį, kraujas natūraliai skystėja, sumažėja krešulių susidarymo tikimybė.

Be to, svarbu žinoti, kad jonizacijos metu šarminiame vandenyje atsiduria vienintelis H2O esantis deguonies atomas. Todėl jonizuotame šarminiame vandenyje esama daugiau deguonies, reikalingo žmogui, negu paprastame vandenyje iš krano.

7. Gydytojai skeptiškai nusiteikę jonizuoto vandens atžvilgiu. MITAS.

Norime Jums pasakyti vieną paprastą dalyką - būtent gydytojai, o ne jonizatorių gamintojai yra pagrindinė varančioji jėga jonizatorių naudojimo populiarinime. Nors, turime pripažinti, ne visi gydytojai. Už vandens jonizatorių naudojimą visų pirma pasisako gydytojai, kurie nagrinėja naujausius savo srities mokslinius straipsnius, dirba mokslinį darbą, greitai susipažįsta su naujausiomis gydymo metodikomis ir technika.

8. Skrandis neutralizuoja šarminį vandenį. FAKTAS.

Taip, skrandis tikrai neutralizuoja jonizuotą šarminį vandenį. Skrandžio vidinė terpė yra stipriai rūgštinė (pH ~ 4). Šarminiam vandeniui patekus į skrandį, jo rūgštinė terpė silpnėja, ir skrandžio ląstelės ima išskirti daugiau skrandžio rūgšties. Atrodytų, kad tai turėtų iki minimumo sumažinti šarminio vandens poveikį.

Tačiau svarbu suvokti, kad žmogaus organizme nėra jokio organo, kuris savyje kauptų iš anksto pagamintą skrandžio rūgštį. Ji skrandžio ląstelių gaminama pagal poreikį, maistui patekus į skrandį. Organizmo šarminimui svarbus skrandžio rūgšties gamybos metu susidarantis šalutinis produktas – natrio arba kalio hidrokarbonatas, kuris patenka ne į skrandį, o į kraują. Šie hidrokarbonatai – tai šarminiai buferiai, didinantys kraujo pajėgumą neutralizuoti rūgščių perteklių organizme. Kuomet gaminasi daugiau skrandžio rūgšties, tuo pačiu pasigamina ir daugiau hidrokarbonatų, taigi daugiau jų patenka ir į kraują. Kraujyje esant daugiau hidrokarbonatų, kraujo pajėgumas neutralizuoti rūgštis didėja. Organizmo rūgštėjimas yra stabdomas.

Hidrokarbonatų (šarminių buferių) kiekio kraujyje negali padidinti nei maisto papildai, nei, pvz., vandenyje ištirpinta soda, kurią skrandžio rūgštis iškart suskaido. Tai gali padaryti tik pakankamai aukštą pH (8,5-9,5) turintis šarminis vanduo. Kasdien išgeriant po 2-2,5 l šarminio vandens, išlaikomas reikiamas šarminių buferių lygis, šalinamos rūgštinės atliekos.

9. Šarminis vanduo - tai vaistas nuo visų ligų. MITAS.

Jonizuotas šarminis vanduo nėra vaistas nuo visų ligų, kurį pradėjęs vartoti žmogus išsigydys visus jį kamuojančius negalavimus bei niekada nebesusirgs. Pagal įprastą vaistų apibrėžimą jonizuoto šarminio vandens negalima laikyti vaistu, lygiai taip pat kaip vaistais nelaikome gryno oro, poilsio, sveiko maisto. O juk žinome, kokie naudingi šie dalykai yra sveikatai ir kiek ligų pranyksta tiesiog susitvarkius bent vieną iš šių sričių. Ar savaiminį organizmo funkcijų gerėjimą galima laikyti sveikimu, o jonizuotą šarminį vandenį – vaistu, kiekvienas turi nuspręsti pats.

Jonizuotą vandenį galite pasigaminti specialiu prietaisu – vandens jonizatoriumi. Panevėžyje įsikūrusi įmonė „Burbuliukas“ vienintelė Lietuvoje jau 19 metų gamina patentuotus ir sertifikuotus buitinius vandens jonizatorius. „Burbuliuko“ produkcijos galite įsigyti visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusiose firminėse parduotuvėse – salonuose. Jums bus suteikta visa kvalifikuota informacija apie jonizuotą vandenį ir jo naudą organizmui. Daugiau informacijos www.burbuliukas.lt arba tel. +370 610 68863.

Batai pakeitė žmogaus bėgimo būdą

Batai pakeitė žmogaus bėgimo būdą

Žmogui ėmus avėti minkštus bėgimo batelius, pasikeitė ir jo bėgimo būdas, tvirtina mokslininkai. Analizuodami sulėtintą bėgimo vaizdo įrašą, mokslininkai nustatė, jog basi bėgikai koją ant žemės stato visai kitaip nei avintys batus. Paaiškėjo, jog...


Lietuvių naudojimosi mobiliuoju telefonu įpročiai kelia grėsmę

Lietuvių naudojimosi mobiliuoju telefonu įpročiai kelia grėsmę

Lietuviai peržengė pavojingą naudojimosi mobiliuoju telefonu ribą - 10 metų. Ilgas mobiliojo telefono naudojimas gali kenkti sveikatai ir net būti vėžinių susirgimų priežastimi. Tai rodo naujausių, kelis dešimtmečius trukusių Pasaulio sveikatos...


Alergiškiems žmonėms – specialūs skalbiamieji milteliai

Alergiškiems žmonėms – specialūs skalbiamieji milteliai

"Neutral" produktų gamintojai, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į vis didėjančią alergijos problemą, rengia akciją skalbyklose, kurios metu bus galima išsiskalbti rūbus nemokamai dalinamais "Neutral" skalbiamaisiais...


Ekspertai perspėja dėl "žuvinio" pedikiūro grėsmės

Ekspertai perspėja dėl "žuvinio" pedikiūro grėsmės

Didžiojoje Britanijoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, sparčiai populiarėja vadinamasis "žuvinis" pedikiūras. Tačiau medikai oficialiai ragina atsisakyti tokios egzotinės procedūros, nes, jų teigimu, jos metu galima užsikrėsti...


Mesti rūkyti mėtines cigaretes – sunkiau

Mesti rūkyti mėtines cigaretes – sunkiau

Naujas tyrimas parodė, kad mėtinių cigarečių mėgėjai dažnai patiria daugiau problemų, jei nori atsikratyti šio įpročio. Kaip praneša mnn.com, cigaretes, pagardintas mėtomis, vertėtų uždrausti. Anot tyrėjų, jų atsisakyti sunkiau nei įprastų, ypač...


Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Kylanti temperatūra – paslėptas pavojus kremams ir vaistams

Termometro stulpeliui perlipus 25 laipsnių ribą, svarbiausiu apdaru dažnai tampa kremas nuo saulės. Visgi būna situacijų, kai karštomis dienomis tenka ne tik kremu, bet ir vaistu skaudantį kūną ištepti. Taigi, ką reikia žinoti apie tepamus...


Turiu teisę būti trenktas

Turiu teisę būti trenktas

Dabar "linksmasis prietranka" dirba legendomis apipintu Vasaros g. 5 adresu - atstovauja psichiatrijos ligoninės pacientams, yra mokslinis Vilniaus universiteto Psichiatrijos klinikos bendradarbis. Pastaruosius kelerius metus atvirai...


Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Žuvis gali apsaugoti nuo žarnyno vėžio

Riebios žuvies vartojimas mažina riziką susirgti žarnyno vėžiu. Tai nustatė Jenos universiteto mokslininkai. Nesvarbu, ar žuvis valgoma žalia, virta, rūkyta ar kepta, ketvirtadienį sakė mitybos specialistas Michaelis Glei (Michael Glei). Jau...


Lietuviai nemoka vartoti vaistų nuo kosulio

Lietuviai nemoka vartoti vaistų nuo kosulio

Spalio mėnesį į gydymo centrą dėl peršalimo simptomų kreipėsi 110 žmonių, lapkritį jau 880, gruodį buvo pasiektas didžiausias peršalimu sergančiųjų pacientų skaičius – 1320. Dažniausias besikreipiančių skundas – kosulys. Vilniaus...


Moterų imuninė sistema stipresnė už vyrų?

Moterų imuninė sistema stipresnė už vyrų?

Kanados mokslininkai nustatė, kad moterų imuninė sistema stipresnė nei vyrų. Tai liudija McGillo universiteto ir jo Sveikatos centro mokslininkų atliktas tyrimas, kurio rezultatai šiandien paskelbti žurnale "Proceedings of the National...


Karaliaus gėlės sukėlė astmos priepuolius

Karaliaus gėlės sukėlė astmos priepuolius

Kai išimties tvarka - Švedijos karaliaus Carlo XVI Gustafo vizito proga - į ligoninę leista įnešti gėlių, kelis ligonius ištiko sunkūs astmos priepuoliai. Kaip praneša Švedijos naujienų portalas thelocal.se, karaliaus vizito proga...


Lietuvos gyventojai: ilgas naudojimasis mobiliuoju telefonu gali sukelti vėžį

Lietuvos gyventojai: ilgas naudojimasis mobiliuoju telefonu gali sukelti vėžį

Lietuvos gyventojai mano, kad mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės bangos gali turėti neigiamą poveikį sveikatai ir net sukelti vėžį. Tai atskleidė naujausias organizacijų "Ekoinstitutas" (Lietuva) ir "Powerwatch"...


Katės platina blusas, o jos – ligas

Katės platina blusas, o jos – ligas

Daugiau nei 30 proc. blusų nešėjų yra benamės katės. Ant jų kailių įsitaisiusios ir kraują siurbiančios blusos dalį jo suvirškina savo žarnyne, dalį išskiria iš organizmo. Nesuvirškintu krauju maitinasi blusų lervos. Blusos gali plisti labai...


Kai gydo visi, kas netingi

Kai gydo visi, kas netingi

Norėjau pasidalyti mintimis apie vienos pietinėje miesto dalyje esančios didelės poliklinikos odontologus. Visose klinikose ir dantų kabinetuose yra vaikų odontologai – ši įstaiga išskirtinė – visi visus gydo. Ir senų, ir mažų dantis...


Kiek vandens išgerti?

Kiek vandens išgerti?

Vanduo būtinas elementas žmogaus organizmui išlikti sveikam. Karštą dieną vanduo geriausias gėrimas. Jį reikėtų gerti po truputį pastoviai kas dvi valandas nelaukiant troškulio. Gerti reikėtų vėsų, bet nešaltą vandenį. Karštą dieną venkite gėrimų,...


Senstant miego reikia mažiau

Senstant miego reikia mažiau

Anglijoje atliktas tyrimas parodė, kad 66-83 metų amžiaus žmonės miega vidutiniškai 20 minučių trumpiau nei 40-55 metų asmenys. Šie savo ruožtu miega 23 minučių trumpiau nei 20-30 metų žmonės, praneša agentūra AFP. Remiantis studijos rezultatais,...


Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Grįžimas į darbą po atostogų – kaip kelionė į kitą laiko zoną

Mokslininkai išsiaiškino, kad Kalėdinis periodas ir atostogos gali veikti žmogų panašiai kaip kelionė į kitą laiko zoną. Jų tvirtinimu, labai ilgos išeiginės paveikia mūsų biologinį laikrodį panašiai kaip ir kelionės į svečias šalis. Negana to,...


Vaisiai ir daržovės: vaikai seka tėvų pavyzdžiu

Vaisiai ir daržovės: vaikai seka tėvų pavyzdžiu

Tėvai, kurie nori, kad jų ikimokyklinio amžiaus vaikai valgytų daugiau vaisių ir daržovių, turėtų pasistengti patys parodyti pavyzdį. Jungtinėse Amerikos Valstijose ištyrus 1300 šeimų, nustatyta, kad kai tėvai patys ėmė daugiau vartoti vaisių ir...


Lytinės infekcijos padeda plisti ŽIV

Lytinės infekcijos padeda plisti ŽIV

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl lytiškai plintančiomis infekcijomis užsikrėtę žmonės lengviau užsikrečia ir ŽIV. Pasak tyrėjų, lytinės infekcijos pažeidžia gamtos nustatytus lyties organų gleivinių barjerus ir taip padidina ŽIV perdavimo riziką....


Karnitino papildai gali padėti nėščiųjų organizmui

Karnitino papildai gali padėti nėščiųjų organizmui

Jau anksčiau pastebėta, kad nėštumo laikotarpiu nežinia kodėl organizme sumažėja karnitino, į B grupės vitaminus panašios veikliosios medžiagos, kuri yra svarbi energijai gaminti ir riebalų metabolizmui. Naujasis tyrimas daro išvadą, kad taip...


Saulė ir karščiai – realus pavojus sveikatai

Saulė ir karščiai – realus pavojus sveikatai

Medikai įspėja, kad saule reikia mėgautis atsakingai, o atslinkus karščiui ypač saugoti savo sveikatą. Tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms ir mažiems vaikams. Reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ gydytojas Gabrielius Rauckis...


Linkime neramybės!

Linkime neramybės!

Taip, ir vėl pasikartosime – gyvenimas pilnas paradoksų. Ypač, kai viešai pripažintos normos ima ir apsiverčia trigubu salto, atskleisdamos naujas tiesas. Ramybė – viena iš didžiųjų gyvenimo vertybių, kuri yra viešai pripažinta....


8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

8 netikėti būdai sumažinti patiriamą stresą

Tiek senųjų laikų mąstytojai, tiek šių laikų patarimų knygų autoriai teigia, kad atidumas - gebėjimas jausti aplinką ir gyvenimą esamu momentu - padeda sumažinti stresą, kurio patiriame kasdien. Aštuonis paprastus patarimus, kaip sumažinti kūno ir...


Įtemptai galvojant lengviau priaugti svorio

Įtemptai galvojant lengviau priaugti svorio

Laval universiteto (Kanada) mokslininkai aptiko, kad įtemptai galvojant suvartojama daugiau kalorijų. Angelo Tremblay'aus vadovaujama tyrėjų komanda stebėjo 14 studentų suvartojamo maisto kiekį po to, kai jie atliko tris skirtingas užduotis,...


Plyšę raiščiai rekonstruojami operacinėje

Plyšę raiščiai rekonstruojami operacinėje

Kelio kryžminių raiščių plyšimas - gana dažna aktyviai judančių jaunų ir vidutinio amžiaus žmonių trauma. Jiems padeda traumatologai, pašalinantys pažeistus raiščius ir vietoj jų pritvirtinantys naujus, suformuotus iš paciento sausgyslių....


Mažai angliavandenių turintis maistas gadina nuotaiką

Mažai angliavandenių turintis maistas gadina nuotaiką

Mažai angliavandenių turintis maistas padeda mesti svorį, tačiau padaro jus niurgzliais, teigia Australijos mokslininkai. Tyrimo metu mokslininkai palygino mažai angliavandenių, tačiau daug riebalų ir proteinų turintį maistą ir mažai riebalų,...


Piktnaudžiavimas antibiotikais kelia grėsmę

Piktnaudžiavimas antibiotikais kelia grėsmę

Pernelyg didelis antibiotikų vartojimas Europoje mažina jų poveikį ir kelia grėsmę esminiams medicinos laimėjimams. Dominique Monnet iš Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) sako, kad daugeliui šiuolaikinės medicinos elementų yra...


Propolis nuo ligų saugo ir bites, ir žmones

Propolis nuo ligų saugo ir bites, ir žmones

Stebėdami ir tyrinėdami bites, mokslininkai paskelbė išvadą, kad nuo infekcijos avilio gyventojas saugo būtent bičių pikis. Pastebėjus šias propolio savybes, jas imta taikyti ir medicininių preparatų gamyboje. Ilgą laiką propoliu ir jo preparatais...


Valgykit ledų – tai labai gardu…

Valgykit ledų – tai labai gardu…

Karštą vasaros dieną jie gaivina, lepina ir… sotina. Gera jais mėgautis tiesiog einant gatve ar važiuojant automobiliu. O pridėjus šviežių uogų iš jų galima padaryti neprilygstamą skanėstą! Daugelis pasaulio šalių skelbiasi esančios...


Patarimai keliautojams

Patarimai keliautojams

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai keliautojams primena, kad sėkminga kelionė - tai saugi ir sveika kelionė. Jei susiruošėte pakeliauti po užsienio šalis, nepamirškite pasirūpinti sveikata prieš kelionę ir visos kelionės metu. Kelionė...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

cityrush cityrush cityrush cityrush cityrush