Gudručio vaistinė

12 sveikos meilės principų

Amerikiečių psichologė Tracy Cabot siūlo susipažinti su principais, kurių laikantis galima sukurti harmoningus santykius ir išvengti nemažai klaidų. Pasak jos, perspektyviais laikomi tokie santykiai, kurie yra stabilūs, o tuo pačiu teikiantys džiaugsmą abiems partneriams.

Tokie santykiai laikosi ant taip vadinamos sveikos meilės pamatų. Todėl psichologė išskiria 12 pagrindinių sveikos meilės principų, galinčių padaryti žmogų laimingu.

1. Kai du žmonės užmezga meilės romaną, kiekvieno iš jų gyvenimas turi pasikeisti į gerąją pusę. O jei gyvenimas tik pablogėja arba pora tempia vienas kitą „žemyn”, tai kažkuris iš partnerių turėtų nutraukti santykius.

2. Negalima nupirkti meilės. Jei jūs mėginate tai padaryti, nesitikėkite, kad jūsų išlaidos atsipirks.

3. Venkite pavydo jausmo. Provokuodami pavydą, jūs žaidžiate su ugnimi. Ir būtinai kas nors nusidegins. Žmonės linkę pavydėti, todėl nereikėtų sąmoningai žadinti šio jausmo.

4. Esant sveikiems meilės santykiams abu partneriai – lygiaverčiai.

5. Tikrai mylintis žmogus nereikalauja iš partnerio atsakyti tuo pačiu. Jis pats įrodo jam savo meilę.

6. Venkite noro keisti ar auklėti partnerį. Jei jūs mėginsite pakeisti savo partnerį, tikėtina, kad tada tas naujasis jūsų žmogus nebepanorės būti su jumis.

7. Žmogų, kurį nuolat kamuoja depresija, sunku mylėti. Meilė turi padaryti žmogų laimingu, tačiau net ir tada jūsų išrinktasis negali garantuoti jums laimės. Tik jūs patys galite padaryti save laimingais ar nelaimingais.

8. Moteris nori galvoti, kad ją myli neprieinamas princas, o ne išbalansuotos psichikos žmogus. Beje, vyrams taip pat nepatinka isterikės ir taip vadinamos uždelsto veikimo bombos, iš kurių nežinia ko tikėtis, kadangi ji gali sprogti bet kurią akimirką. Nenuspėjami partneriai tik sugadina nervus ir „užmuša” jausmus.

9. Staigiai įsiplieskusi meilė greitai ir užgęsta. Norint, kad laimės jausmai ilgai neapleistų, reikia, kad kažkuris vienas iš partnerių mylėtų protingai. O jei partneris nieko neatsako į jūsų išsakytus jausmus, tai dar nereiškia, kad jis kurčias, silpnas ir abejingas. Vadinasi, jis turi rankas, kuriomis tvirtai laiko savo emocijas.

10. Jei partneris įsitikino, kad gali netinkamai elgtis su jumis, įtikinti jį priešingai bus labai sunku.

11. Jei  abejojate sugalvoto jūsų poelgio tikslingumu, reikėtų nuo jo susilaikyti. Geriau palaukti momento, kai jums į galvą šaus geresnis sprendimas. Susilaikykite nuo veiksmų, kurie reikalauja pernelyg didelių pastangų ar energijos ir išlaidų bei išduoda jūsų pernelyg didelį susidomėjimą. Ir viena, ir kita gali būti neįvertinta arba labai greitai nuvertinta.

12. Paprastai žmonės jaučiasi labiau patogiai  su tais partneriais, kurie atitinka jų socialinę padėtį ir tuo pačiu yra taip vadinami psichologiniai antipodai. Kitaip tariant, jums geriau tiks žmogus, atitinkantis jūsų išsilavinimo lygį ir socialinę kilmę. Todėl reikėtų nepamiršti, kad norint ištekėti už princo su baltu „Mercedes‘u”, reikia pačiai būti princese su raudonos spalvos „Porsche-cabriolet‘u”. Mat turi sutapti jūsų gyveno vertybės.

Tai reiškia, kad jei jūs turite aukštojo išsilavinimo diplomą, jums reikėtų ieškoti partnerio mažiausiai  su tokiu pat diplomu. Psichologinis antipodas stabilizuos jūsų vidinę būseną. Juk ekstravertui reikia introverto, pesimistui – optimisto. Tik laikantis šių taisyklių galima tikėtis harmonijos ir balanso savitarpio santykiuose.

„Jei užmezgus santykius pastebėsite, kad vienas iš čia pateiktų principų neatitinka, tai reikėtų juos nutraukti, kol dar nespėjote patekti į ilgai lauktą, tačiau neperspektyvaus jausmo priklausomybę”, – įspėjo amerikiečių psichologė Tracy Cabot.

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE