Gruodžio 5d. Sekmadienis

Priklausomybės ligų centre vieną gydo penkiese

Peržiūrų skaičius: 22392

Šiuo metu 15 alkoholikų ir narkomanų Kauno apskrities priklausomybės ligų centre stacionariai gydo 74 specialistai. Įstaigos vadovas paprašė savivaldybės įsteigti dar penkis naujus etatus.

Įstaigos prašymas nustebino

Miesto taryba apstulbo gavusi Kauno apskrities priklausomybės ligų centro (APLC) direktoriaus Tautvydo Zikaro prašymą įsteigti penkis naujus etatus.

"Palyginti su visų kitų mūsų įstaigų, ypač socialinės paskirties, etatų skaičiumi, šis centras išsiskiria. Per krizę visur darbuotojų mažėjo, žmonėms tenka dirbti dvigubais krūviais, tačiau šios įstaigos taupymo politika visiškai nepasiekė", – stebėjosi Kauno savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

Jis įsitikinęs, kad savivaldybės sveikatos priežiūros specialistai turėtų pasidomėti centro veikla ir darbuotojų krūviais.

"Gal net reikės prašyti Vidaus audito pagalbos, – svarstė G.Jankus. – Iš šalies žvelgiant susidaro įspūdis, kad vidinių rezervų ten dar yra."

Pritrūko penkių darbuotojų

Kauno APLC paprašė įsteigti tris naujus socialinio darbuotojo padėjėjo etatus, pusę teisininko etato, po vieną informacinių technologijų specialisto ir psichiatro etatą.

Socialinių darbuotojų padėjėjų poreikis siejamas su nuo liepos 1 d. įsigaliojusiu reikalavimu socialiniam darbuotojui turėti specialų išsilavinimą. Esą tokių darbuotojų rasti sunku, todėl padėjėjais būtų priimami žemesnės kvalifikacijos specialistai.

Centras nori turėti ir savo teisininką. Savo neva reikia todėl, kad pirkti paslaugas iš tesinių paslaugų firmos kainuoja brangiau.

Teigiama, kad darbo netrūktų ir informacinių technologijų specialistui, nes centras yra kompiuterizuotas. T.Zikaras paprašė ir dar vieno gydytojo psichiatro etato. Motyvas – jis turėtų užtektinai pacientų.

Prašymas pasirodė įtartinas

G.Jankui sunku patikėti, kad šiuo metu Kauno APLC dirbantys 74 žmonės yra visiškai apkrauti.

"Direktorius aiškino, kad etatai reikalingi, nes vykdoma metadono programa, be to, narkomanija labai paplitusi tarp jaunimo. Kol kas nerevizavome, bet jų pageidavimas priimti daugiau darbuotojų labai nustebino", – kalbėjo G.Jankus.

Jis paprašė miesto tarybos išbraukti klausimą dėl etatų iš posėdžio darbotvarkės, nes suabejojo jo pagrįstumu.

Direktorius: tai neteisinga

Kauno APLC direktorių T.Zikarą nustebino tarybos sprendimas nė nesvarstyti klausimo.

"Ar trūksta etatų? Ne visai teisingai traktuojamas klausimas, nes padidinimas – simbolinis. Iki sunkmečio įstaiga turėjo 84 etatus. Per krizę sumažinome 9,5 etato, o šiandien prašėme padidinti tik iki 77,5 etato. Neįvardyčiau to kaip didinimo. Dar nepasiekėme ikikrizinio lygio", – kalbėjo T.Zikaras.

Jis atkreipia dėmesį į priklausomybės ligų mastą visoje šalyje. Esą per pastarąjį dešimtmetį nuo alkoholizmo ir narkomanijos kenčia vis daugiau žmonių. T.Zikarui nerimo kelia tai, kad ši problema didėja tarp jaunimo.

"Jau tenka gydyti ir trylikamečius. Anksčiau to nebūdavo", – kalbėjo APLC direktorius.

"Žinome, kad Jonavoje yra nemalonių tendencijų, todėl netgi svarstome galimybę paslaugas ten tiekti su vietos medikais", – idėjomis dalijosi T.Zikaras.

Pagalba – kilnus dalykas. Bet kodėl Jonavos problemas turėtų spręsti Kauno miesto savivaldybės išlaikoma įstaiga, kai medikų yra ir pačioje Jonavoje?

Stacionare – 15 pacientų

Miesto savivaldybėi priskirtas Kauno apskrities priklausomybės ligų centras yra viena iš penkių tokios krypties įstaigų šalyje, kurioje veikia ir vaikų priklausomybės ligų skyrius. Jame vienu metu gali būti gydoma 15 nepilnamečių. Šiuo metu Kaune gydomi tik trys.

"Vasarą – šiltas oras, pieva, galima ir gatvėje pagulėti", – palatų tuštėjimo priežastį nurodė T.Zikaras.

Suaugusiųjų skyrius, kuriame gali gydytis 12 žmonių, dabar visiškai užpildytas. Kauno APLC veikia ir socialinės reabilitacijos skyrius, tačiau šiuo metu jis uždarytas, nes visi darbuotojai atostogauja.

"Visuomet vasarą vienam mėnesiui skyrių uždarome, nes darbuotojai turi pailsėti", – aiškino T.Zikaras.

Gydo ir ambulatoriškai

Priklausomybės ligų skyriuje pacientai gydomi 7–10 dienų, kol organizmas išvalomas nuo svaigalų. Po detoksikacijos jie siunčiami į reabilitaciją. Socialinės reabilitacijos skyriui atostogaujant, reabilitacija, reikia manyti, nevyksta.

Suaugusieji centre praleidžia 28 dienas, vaikai – nuo 2 iki 3 mėnesių. Kai kuriais atvejais vaikams taikoma ilgalaikė reabilitacija. Tuomet centre jie gyvena visus metus.

T.Zikaro teigimu, mokyklinio amžiaus jaunuolių ugdymas nenutrūksta, nes į centrą ateina mokytojai.

Priklausomybės ligų centro direktorius akcentavo, kad centro specialistams tenka aptarnauti šimtą ambulatoriškai gydomų narkomanų.

"Pagal metadono programą jie pas mus lankosi kasdien, – pabrėžė T.Zikaras. – Programoje dalyvauja žmonės, kurie naudojo opiatus – heroiną, kokainą. Kiti gydymo būdai tokiems pacientams neefektyvūs."

Vaikus įklampina "žolė"

Vaikus T.Zikaras vadina ne narkomanais, bet bandytojais. Jie dar tik ragauja įvairių narkotikų ir galima pasiekti, kad neatkristų ir liautųsi vartoję narkotikus.

"Bando viską. Dažniausiai – ekstazio tabletes, labai madinga ir "žolė". Ji – pagrindinis narkotikas, kurį vartoja jaunimas", – kalbėjo T.Zikaras.

Įstaigos vadovas svarsto, kad Kaune galėtų būti maždaug 20 tūkst. narkomanų, tačiau gydytis bando tik dalelė.

Centro įskaitoje registruota 12 tūkst. alkoholikų, tačiau manoma, kad iš tiesų nuo šios ligos kenčia kur kas daugiau apskrities gyventojų.

Paklaustas apie galimybę pasveikti, T.Zikaras pabrėžė, kad alkoholizmas ir narkomanija yra nepagydomos, kitaip tariant, chroniškos ligos.

"Mūsų tikslas – kad žmonės pasiektų remisiją. Ligos atoslūgis gali tęstis ir visą gyvenimą. Būna, kad pacientai atkrinta, bet gali ir neatkristi. Viskas – mūsų smegenyse. Ne veltui šios ligos vadinamos proto ir sielos ligomis", – kalbėjo T.Zikaras.


Pinigų užsidirba ir patys

Kauno apskrities priklausomybės ligų centrą išlaiko valstybė, kasmet iš biudžeto skirianti 1,5 mln. litų.

Maždaug 460 tūkst. centrui perveda Valstybinė ligonių kasa, finansuojanti apdraustuosius, tarp jų ir vaikus. Pastariesiems visos paslaugos teikiamos nemokamai.

Pats centras užsidirba apie 150–170 tūkst. per metus. Reabilitacijos programa kainuoja 330 litų, išvalyti organizmą medikamentais – 150 litų.

Diena.lt


Paralyžių sukėlė UV šviesos spinduliu

Mokslininkams pavyko sukurti molekulinį "jungiklį", kuriuo galima paralyžiuoti gyvūnus juos paprasčiausiai apšvitinus ultravioletine šviesa. Kol kas eksperimentai atlikti tik su mikroskopiniais nematodais - šie išlikdavo sustingę net...


Atradimas padės vėžį išsigydyti patiems

Mokslininkai pagaliau atrado, kas trukdo organizmo imuninei sistemai sėkmingai kovoti su vėžinėmis ląstelėmis. Šis atradimas jau vadinamas revoliuciniu vėžio gydymo srityje. Britų mokslininkai teigia atradę būdą, kaip imuninė sistema galėtų...


Patrauklūs pasiūlymai Diabeto dienos proga!

Patrauklūs pasiūlymai Diabeto dienos proga!

Pasaulinės diabeto dienos (Lapkričio 14 d.) proga kviečiame įsigyti gaminius, skirtus diabetu sergantiems pacientams, už patrauklią kainą: RelaxSan kojinės jautrioms kojoms su sidabro gijomis rekomenduojamos mūvėti sergantiems cukriniu diabetu,...


Per savaitę nuo kiaulių gripo pasaulyje mirė daugiau kaip 1000 žmonių

Per savaitę nuo kiaulių gripo pasaulyje mirė daugiau kaip 1000 žmonių. Nuo balandžio, kai pirmą kartą virusas buvo aptiktas, visame pasaulyje nuo jo mirė mažiausiai 7826 žmonės, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) penktadienį paskelbti...


Aptarti vaikų psichinės sveikatos klausimai

Aptarti vaikų psichinės sveikatos klausimai

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos komitetas, atsižvelgdamas į šių dienų visuomenės sveikatos aktualijas, organizavo konferenciją "Vaikų psichikos sveikata - iššūkiai ir sprendimai". Konferencijos metu iškelti svarbiausi...


Kas sukelia smegenų "šaltį"?

Daug kas yra patyręs galvos skausmą, kuris atsiranda suvalgius per didelį ledų kiekį vienu kartu. Šis skausmas gali būti dar vadinamas šalčio skausmu ar nervo sphenopalatine ganglioneuralgia skausmu. Tačiau, kad ir kaip jį pavadinsime, esmė ta,...


Nepageidaujamų reakcijų į skiepus nuo gripo Lietuvoje pernai neužregistruota

Iš 100 tūkst. žmonių, pernai pasiskiepijusių nuo gripo, neužregistruota nė vienos nepageidaujamos reakcijos į skiepus, teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) Anot išplatinto pranešimo, jokių nepageidaujamų reakcijų pernai neužfiksuota ir...


Mirusiųjų nuo AIDS dienos minėjimas

Šiemet 28-tą kartą minima Tarptautinė mirusiųjų nuo AIDS diena. 33 milijonai ŽIV infekuotų žmonių, jų artimieji, žmogaus teisių gynėjai, visuomeniniai veikėjai 75-iose pasaulio šalyse uždegs žvakutes, kad paminėtų mirusiųjų nuo AIDS atminimą. Ši...


Medikai negali kirsti sienos ir suteikti skubios pagalbos

Įsiliejus į Šengeno erdvę ir žmonėms galint laisvai kirsti sienas, jos dar nėra atviros pareigūnams. Lietuvos ir Latvijos pasienyje gyvenantys žmonės stebisi, kodėl norėdami padėti kaimynams pareigūnai turi laukti aukštesnės valdžios leidimo, o...


Mokslininkai atrado būdą nustatyti kūdikio lytį septintą nėštumo savaitę

Mokslininkai atrado būdą nustatyti būsimo kūdikio lytį septintąją nėštumo savaitę atlikus 300 svarų sterlingų kainuojantį tyrimą. Tačiau nuogąstaujama, kad tokia naujovė padidins abortų skaičių, rašo britų dienraštis "The Daily Mail"....


E. coli protrūkio paslaptis gilėja

Pražūtingos, 12 šalių paplitusios ir 19 žmonių pražudžiusios E. coli bakterijos protrūkis gali būti susijęs su geguže Hamburge vykusiu festivaliu. Pareigūnams toliau ieškant pavojingos žarnyno infekcijos šaltinio, Vokietijos nacionalinio ligų...


Pacientas gali pasirinkti ne tik šeimos gydytoją, bet ir psichiatrą

Dabar pacientai turi galimybę atskirai pasirinkti ir šeimos gydytoją, ir pirminėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje dirbantį psichiatrą. Taip numatyta šių metų kovo viduryje sveikatos apsaugos ministro įsakymu pakeistoje Gyventojų prisirašymo...


Kaip turi elgtis medikai, susidūrę su maru, cholera ar kitomis pavojingomis infekcijomis

Kaip turi elgtis medikai, susidūrę su maru, cholera ar kitomis pavojingomis infekcijomis

Sveikatos apsaugos ministerija siekia sumažinti medicinos darbuotojų galimybę užsikrėsti ypač pavojingomis infekcinėmis ligomis. <br />Sveikatos apsaugos ministras Konstantinas Romualdas Dobrovolskis patvirtino apsauginių priemonių naudojimo...


Vaistų rinką kontroliuos ir pacientai

Efektyviau kontroliuoti vaistų rinką, gauti išsamesnę informaciją apie rinkoje esančius vaistinius preparatus, pastebėti gyvybiškai būtinų vaistų trūkumus ir laiku imtis prevencinių veiksmų padės Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT)...


Moderniausi gydymo metodai prieinami ir Lietuvos pacientams

Moderniausi gydymo metodai prieinami ir Lietuvos pacientams

Paradoksas: nors esame neturtinga šalis, o jauni medikai masiškai palieka šalį, tačiau medicinos srityje šiuo metu Lietuva praktiškai neatsilieka nuo kitų ES šalių. Medicinos srityje šiandien visame pasaulyje vyksta tikros naujų diagnostikos ir...


Kai žmonės mano, kad jie yra mirę

Kai žmonės mano, kad jie yra mirę

1993-aisiais vyriškis nuskubėjo į ligoninę, nes pavojingai susižeidė save peiliu. Nors tuo metu jis buvo labai nuliūdęs, jis tikrai nenorėjo nusižudyti – jis tik norėjo įrodyti savo artimiesiems, kad nekraujuoja – jis buvo įsitikinęs,...


Moderniausias Lietuvoje magnetinio rezonanso tomografas – naujos galimybės pacientams ir gydytojams

Moderniausias Lietuvoje magnetinio rezonanso tomografas – naujos galimybės pacientams ir gydytojams

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai jau atliekami šiuo metu pačiu moderniausiu Lietuvoje tomografu. Tai – General Electric (JAV) aparatas Optima MR360 Advance. Jis turi keletą svarbių privalumų,...


Siūloma sugriežtinti invalidumo nustatymo tvarką

Siūloma sugriežtinti invalidumo nustatymo tvarką

Tokį siūlymą antradienį socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Jonui Dagiui pateikė susitikime dalyvavę Pensininkų reikalų tarybos nariai. "Galvosime, kaip sugriežtinti neįgalumo nustatymo tvarką, privalome gerinti priežiūros...


SAM: Daugelis vaistinių vaistams taiko per didelius antkainius

Daugelis šalies vaistinių nevykdo teisės aktų ir vaistinėms taiko per didelius antkainius, trečiadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Anot ministerijos pranešimo, Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT) balandį...


Sėkmingai išbandytos kontraceptinės injekcijos vyrams

Kinijoje atlikti didžiausi iki šiol vyrams skirto leidžiamo kontraceptiko bandymai, kuriuose dalyvavo per 1000 savanorių. Mokslininkai mano, kad žengtas dar vienas žingsnis į priekį kuriant efektyvią kontraceptinę priemonę vyrams: nustatyta, kad...


Vokiečiai sukūrė "superViagrą"

Vokiečiai sukūrė "superViagrą"

Berlyno "Charite" klinikoje vykdomi Vokietijoje sukurto preparato, gydančio vyrų impotenciją, bandymai, praneša "Deutsche Welle". Teigiama, kad šis vien tik iš natūralių medžiagų pagamintas vaistas kai kuriais atvejais veikia...


Daugelis vis dar nežino, kaip saugiai vartoti antibiotikus

Sveikatos specialistų teigimu, Lietuvoje kasmet daugėja žmonių, žinančių ir suprantančių apie šalutinį neigiamą antibiotikų poveikį. Vis dėlto tokių pacientų – dar mažuma. Daugelis gydydamiesi antibiotikais neskiria pakankamai dėmesio, kad...


JT: apipjaustymas mažina ŽIV riziką

Jungtinės Tautos paragino visas valstybes, kuriose siautėja Aids, pradėti masines vyrų apipjaustymo programas, nes moksliniai tyrimai parodė šią procedūrą sumažinant užsikrėtimo Žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) riziką, rašo "The...


Sumažėjusį seksualinį potraukį turinčių moterų smegenys – kitokios

Moterys, kurioms būdingas žemas libido, į intymias situacijas reaguoja kitaip nei normaliai seksualinį potraukį jaučiančios moterys. Kaip praneša telegraph.co.uk, moterų, kurios kenčia nuo hipoaktyvaus seksualinio sutrikimo (HSDD), smegenų...


Tikslinamas produktų, savo sudėtyje turinčių GMO, sąrašas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šių metų kovo - balandžio mėnesiais vykdo genetiškai modifikuotų maisto produktų ženklinimo, atsekamumo kontrolę rinkoje. Pabaigus planinius patikrinimus, bus atnaujinti duomenys...


Vyro širdį sudaužyti lengviau

Vyro širdį sudaužyti lengviau

Nutrūkę santykiai – rimtas išbandymas ne tik moteriai, bet ir vyrui. Po išsiskyrimo moterys dažniausia atsiduria prastesnėje finansinėje padėtyje, o vyrai – kenčia vienatvę. Kaip rašo portalas news.com.au, stipriąją lytį po skyrybų...


Vaistų negavę lėtine mieloleukemija sergantys pacientai grasina valstybę paduoti į teismą

Lėtine mieloleukemija sergantys pacientai kaltina Sveikatos apsaugos ministeriją nesilaikant su vaistų gamintoju pernai pasiekto susitarimo ir sako, kad negavę vaistų, gali kreiptis į teismą. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos...


Hemofilija sergančiam vyrui diagnozuota kempinligė

Hemofilija sergančiam vyrui diagnozuota kempinligė

Hemofilija sergantys žmonės sunerimę.Jungtinėje Karalystėje sergančiajam šia liga vyrui diagnozuota Kroicfeldo-Jakobo liga, kitaip dar vadinama kempinlige. "Ši žinia privertė mus sunerimti - niekas iš mūsų negalime būti tikri, kad nesame...


Europos vaistų agentūra paragino uždrausti vaistą svoriui mažinti "Reductil"

Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį paskelbė rekomendaciją, kad Europos Sąjungos valstybėse būtų uždrausta pardavinėti vaistą organizmo svoriui mažinti "Reductil". Gydytojams rekomenduojama neskirti, o vaistininkams –...


Dabar tinkamiausias metas pradėti stiprinti imunitetą

Kaip jau tapo įprasta, artėjant šaltajam metų sezonui padaugėja sergančiųjų gripu bei įvairiais peršalimais. Taip nutinka dėl to, kad kai kurių žmonių imunitetas yra per silpnas kovoti su užpuolusiomis bakterijomis bei virusais. Jei organizmą...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9