Lapkričio 21d. Ketvirtadienis

Priklausomybės ligų centre vieną gydo penkiese

Peržiūrų skaičius: 22392

Šiuo metu 15 alkoholikų ir narkomanų Kauno apskrities priklausomybės ligų centre stacionariai gydo 74 specialistai. Įstaigos vadovas paprašė savivaldybės įsteigti dar penkis naujus etatus.

Įstaigos prašymas nustebino

Miesto taryba apstulbo gavusi Kauno apskrities priklausomybės ligų centro (APLC) direktoriaus Tautvydo Zikaro prašymą įsteigti penkis naujus etatus.

"Palyginti su visų kitų mūsų įstaigų, ypač socialinės paskirties, etatų skaičiumi, šis centras išsiskiria. Per krizę visur darbuotojų mažėjo, žmonėms tenka dirbti dvigubais krūviais, tačiau šios įstaigos taupymo politika visiškai nepasiekė", – stebėjosi Kauno savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

Jis įsitikinęs, kad savivaldybės sveikatos priežiūros specialistai turėtų pasidomėti centro veikla ir darbuotojų krūviais.

"Gal net reikės prašyti Vidaus audito pagalbos, – svarstė G.Jankus. – Iš šalies žvelgiant susidaro įspūdis, kad vidinių rezervų ten dar yra."

Pritrūko penkių darbuotojų

Kauno APLC paprašė įsteigti tris naujus socialinio darbuotojo padėjėjo etatus, pusę teisininko etato, po vieną informacinių technologijų specialisto ir psichiatro etatą.

Socialinių darbuotojų padėjėjų poreikis siejamas su nuo liepos 1 d. įsigaliojusiu reikalavimu socialiniam darbuotojui turėti specialų išsilavinimą. Esą tokių darbuotojų rasti sunku, todėl padėjėjais būtų priimami žemesnės kvalifikacijos specialistai.

Centras nori turėti ir savo teisininką. Savo neva reikia todėl, kad pirkti paslaugas iš tesinių paslaugų firmos kainuoja brangiau.

Teigiama, kad darbo netrūktų ir informacinių technologijų specialistui, nes centras yra kompiuterizuotas. T.Zikaras paprašė ir dar vieno gydytojo psichiatro etato. Motyvas – jis turėtų užtektinai pacientų.

Prašymas pasirodė įtartinas

G.Jankui sunku patikėti, kad šiuo metu Kauno APLC dirbantys 74 žmonės yra visiškai apkrauti.

"Direktorius aiškino, kad etatai reikalingi, nes vykdoma metadono programa, be to, narkomanija labai paplitusi tarp jaunimo. Kol kas nerevizavome, bet jų pageidavimas priimti daugiau darbuotojų labai nustebino", – kalbėjo G.Jankus.

Jis paprašė miesto tarybos išbraukti klausimą dėl etatų iš posėdžio darbotvarkės, nes suabejojo jo pagrįstumu.

Direktorius: tai neteisinga

Kauno APLC direktorių T.Zikarą nustebino tarybos sprendimas nė nesvarstyti klausimo.

"Ar trūksta etatų? Ne visai teisingai traktuojamas klausimas, nes padidinimas – simbolinis. Iki sunkmečio įstaiga turėjo 84 etatus. Per krizę sumažinome 9,5 etato, o šiandien prašėme padidinti tik iki 77,5 etato. Neįvardyčiau to kaip didinimo. Dar nepasiekėme ikikrizinio lygio", – kalbėjo T.Zikaras.

Jis atkreipia dėmesį į priklausomybės ligų mastą visoje šalyje. Esą per pastarąjį dešimtmetį nuo alkoholizmo ir narkomanijos kenčia vis daugiau žmonių. T.Zikarui nerimo kelia tai, kad ši problema didėja tarp jaunimo.

"Jau tenka gydyti ir trylikamečius. Anksčiau to nebūdavo", – kalbėjo APLC direktorius.

"Žinome, kad Jonavoje yra nemalonių tendencijų, todėl netgi svarstome galimybę paslaugas ten tiekti su vietos medikais", – idėjomis dalijosi T.Zikaras.

Pagalba – kilnus dalykas. Bet kodėl Jonavos problemas turėtų spręsti Kauno miesto savivaldybės išlaikoma įstaiga, kai medikų yra ir pačioje Jonavoje?

Stacionare – 15 pacientų

Miesto savivaldybėi priskirtas Kauno apskrities priklausomybės ligų centras yra viena iš penkių tokios krypties įstaigų šalyje, kurioje veikia ir vaikų priklausomybės ligų skyrius. Jame vienu metu gali būti gydoma 15 nepilnamečių. Šiuo metu Kaune gydomi tik trys.

"Vasarą – šiltas oras, pieva, galima ir gatvėje pagulėti", – palatų tuštėjimo priežastį nurodė T.Zikaras.

Suaugusiųjų skyrius, kuriame gali gydytis 12 žmonių, dabar visiškai užpildytas. Kauno APLC veikia ir socialinės reabilitacijos skyrius, tačiau šiuo metu jis uždarytas, nes visi darbuotojai atostogauja.

"Visuomet vasarą vienam mėnesiui skyrių uždarome, nes darbuotojai turi pailsėti", – aiškino T.Zikaras.

Gydo ir ambulatoriškai

Priklausomybės ligų skyriuje pacientai gydomi 7–10 dienų, kol organizmas išvalomas nuo svaigalų. Po detoksikacijos jie siunčiami į reabilitaciją. Socialinės reabilitacijos skyriui atostogaujant, reabilitacija, reikia manyti, nevyksta.

Suaugusieji centre praleidžia 28 dienas, vaikai – nuo 2 iki 3 mėnesių. Kai kuriais atvejais vaikams taikoma ilgalaikė reabilitacija. Tuomet centre jie gyvena visus metus.

T.Zikaro teigimu, mokyklinio amžiaus jaunuolių ugdymas nenutrūksta, nes į centrą ateina mokytojai.

Priklausomybės ligų centro direktorius akcentavo, kad centro specialistams tenka aptarnauti šimtą ambulatoriškai gydomų narkomanų.

"Pagal metadono programą jie pas mus lankosi kasdien, – pabrėžė T.Zikaras. – Programoje dalyvauja žmonės, kurie naudojo opiatus – heroiną, kokainą. Kiti gydymo būdai tokiems pacientams neefektyvūs."

Vaikus įklampina "žolė"

Vaikus T.Zikaras vadina ne narkomanais, bet bandytojais. Jie dar tik ragauja įvairių narkotikų ir galima pasiekti, kad neatkristų ir liautųsi vartoję narkotikus.

"Bando viską. Dažniausiai – ekstazio tabletes, labai madinga ir "žolė". Ji – pagrindinis narkotikas, kurį vartoja jaunimas", – kalbėjo T.Zikaras.

Įstaigos vadovas svarsto, kad Kaune galėtų būti maždaug 20 tūkst. narkomanų, tačiau gydytis bando tik dalelė.

Centro įskaitoje registruota 12 tūkst. alkoholikų, tačiau manoma, kad iš tiesų nuo šios ligos kenčia kur kas daugiau apskrities gyventojų.

Paklaustas apie galimybę pasveikti, T.Zikaras pabrėžė, kad alkoholizmas ir narkomanija yra nepagydomos, kitaip tariant, chroniškos ligos.

"Mūsų tikslas – kad žmonės pasiektų remisiją. Ligos atoslūgis gali tęstis ir visą gyvenimą. Būna, kad pacientai atkrinta, bet gali ir neatkristi. Viskas – mūsų smegenyse. Ne veltui šios ligos vadinamos proto ir sielos ligomis", – kalbėjo T.Zikaras.


Pinigų užsidirba ir patys

Kauno apskrities priklausomybės ligų centrą išlaiko valstybė, kasmet iš biudžeto skirianti 1,5 mln. litų.

Maždaug 460 tūkst. centrui perveda Valstybinė ligonių kasa, finansuojanti apdraustuosius, tarp jų ir vaikus. Pastariesiems visos paslaugos teikiamos nemokamai.

Pats centras užsidirba apie 150–170 tūkst. per metus. Reabilitacijos programa kainuoja 330 litų, išvalyti organizmą medikamentais – 150 litų.

Diena.lt

Didelis kraujospūdis susijęs su vitamino D nepakankamumu

Amerikiečių mokslininkai nustatė, jog mažas 25-hidroksivitamino D kiekis kraujyje yra susijęs su didesne rizika, jog tokiam asmeniui išsivystys padidėjęs kraujospūdis. 25-hidroksivitaminą D žmogaus kepenys sukuria iš žarnyne absorbuoto arba odoje...


SAM: mažės priemokos už kompensuojamuosius vaistus

Sveikatos apsaugos ministerija yra įsitikinusi, kad jos parengta kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų apskaičiavimo tvarka padės taupyti ne tik Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas, skiriamas kompensuojamiesiems vaistams, bet ir sumažins...


Prekyba HYDROXYCUT maisto papildais – nelegali

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) atkreipia dėmesį, kad Lietuvos rinkoje gali būti platinami nesaugūs amerikiečių gamintojo Iovate Health Sciences Inc. "Hydroxycut" linijos...


Kūno sandaros analizatoriai padeda pažinti savo kūną ir rūpintis savimi

Kūno sandaros analizatoriai padeda pažinti savo kūną ir rūpintis savimi

Dažnai išgirstame frazę - "bijau svertis". Nereikia savęs bijoti, save reikia pažinti ir išsikelti sau užduotis. Tam ir yra sukurti kūno kompozicijos analizatoriai. Pasaulinio garso japonų firma Tanita - lyderis medicininės svėrimo...


Bus reorganizuojamas VU Onkologijos institutas

Vilniaus universiteto (VU) Onkologijos institutas bus dalijamas į Onkologijos ligoninę ir Lietuvos onkologijos institutą, taip atskiriant dabar kartu Onkologijos institute vykdomas mokslinės ir asmens sveikatos priežiūros veiklos funkcijas....


10 daiktų, kuriuos moterys dievina

Iš pirmo žvilgsnio atrodantys kaip mažmožiai ir nereikšmingi namų interjero daiktai gali paruošti dirvą ne tik atviram vyro ir moters pašnekesiui, bet ir sužadinti moters aistrą vyrui. Portalas askmen.com, nurodo 10 daiktų sąrašą, kurie patrauks...


Kompresinė terapija venų ligų atveju

Kompresinė terapija venų ligų atveju

Kojų arba venų ligų gydymas dažnai ilgas ir jam paprastai reikia didelės kantrybės. Todėl su šiuo faktu ne visiems pacientams paprasta susitaikyti. Dažnas netiksliai vykdo gydytojų nurodymus ar visai nutraukia gydymą. Paprastai taip nutinka, kai...


Homeopatija kaunietę išgelbėjo nuo mirties

Homeopatija kaunietę išgelbėjo nuo mirties

Neteisingai nustatyta diagnozė ir ne tos ligos gydymas privedė iki mirties, iš kurios nagų ligonė pati save plėšte išplėšė. "Pravirkdėte mane", – sako Daiva Aušra Earle ir šluostosi ašaras. Jas išprovokavo beveik dvidešimties metų...


KOMPIUTERINĖ TOMOGRAFIJA – TIK GYDYTOJUI REKOMENDAVUS

Šiuolaikinės medicinos jau neįmanoma įsivaizduoti be, sakysim, ultragarso, kompiuterinės tomografijos, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimų. Kasmet Lietuvoje atliekama vis daugiau šių brangių medicinos tyrimų bei procedūrų, kasmet daugėja...


Psichologo patarimai: pavyduliauju jo kompiuteriui

Psichologo patarimai: pavyduliauju jo kompiuteriui

Technika turi hipnozinį poveikį mums. Kuo sudėtingesnis gyvenimas, tuo sunkiau būti laimingam. Technika mūsų gyvenimą padarė patogesnį, bet taip pat atnešė ir daugelį psichologinių problemų, kurių nežinojo mūsų protėviai.Daugelis psichologinių...


SAM į kritiką dėl reformos atsako priekaištais ligoninių vadovams

SAM į kritiką dėl reformos atsako priekaištais ligoninių vadovams

Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė teigia, kad ligoninių tinklo pertvarka yra naudinga ligoniams, ir į kritiką, neva kai kurios ligoninės neišsilaiko, atsako priekaištais ligoninių vadovams - esą šie nemoka vadovauti. Jos teigimu, dar...


Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų daugėja

Šiuo metu sergamumas sezoniniu gripu visoje Lietuvoje išlieka žemas, Marijampolės apskrityje fiksuotas tik vienas gripo atvejis (Kalvarijos sav.). Ilgamečių stebėjimų duomenimis, artimiausiu metu gripo atvejų gali daugėti. Susirgimų ūmiomis...


Rusijos neįgalieji patiria didesnę atskirtį ir prievartą nei SSSR laikais

BBC gavo šokiruojančių prievartos prieš neįgaliuosius įrodymų. Manoma, kad didelė dalis iš 13 milijonų negalią turinčių Rusijos gyventojų kenčia nuo smurto ir neigiamo požiūrio. Daugybė neįgaliųjų negali išeiti iš kalėjimais virtusių savo namų,...


Psichologai: tikslus kurti lengva, įgyvendinti – sunku

Nemažai daliai lietuvių sunkiai sekasi formuluoti sau tikslus ir juos įgyvendinti, pastebi ekspertai. Anot jų, taip yra todėl, kad negyvenama savo galva, dažnam būdingas aukos sindromas, kai kurių sau keliami reikalavimai dažniau panašūs į...


Elektroninis psichoterapeutas: "Kuo galiu padėti?"

Elektroninis psichoterapeutas: "Kuo galiu padėti?"

Žmonės seniai svajoja sukurti dirbtinį intelektą, identišką žmogiškajam, tačiau ši svajonė niekada netaps realybe. Žinoma, galima sėkmingai modeliuoti žmogaus reakcijas į tai, kas susiję su ritualais, papročiais, etiketu, tačiau esama ir...


Beždžiones nuo kiaulių gripo tikisi apsaugoti vynu

Vienas zoologijos sodas Sibire beždžiones nuo kiaulių gripo tikisi apsaugoti kasdienine raudonojo vyno porcija. Dėl savo panašumų su žmonėmis beždžionės taip pat gali susirgti kiaulių gripu, laikraščiui "Komsomolskaja Pravda" sakė...


Aukcione krūties vėžiu sergančioms paremti – garsių moterų daiktai

Aukcione krūties vėžiu sergančioms paremti – garsių moterų daiktai

Šį penktadienį pirmą kartą Lietuvoje bus organizuojamas žygis prieš krūties vėžį "Mes – ne vieni". Pagrindinis žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šią pastaruoju metu itin aktualia tampančią problemą. Viena šios...


Lietuvoje – tik 14 "žemo slenksčio" kabinetų

Tik dešimtadalis savivaldybių įsisteigė "žemo slenksčio" kabinetus, kur probleminiai žmonės gali eiti nemokamai tirtis, ar nėra infekuoti ŽIV. Kol šalyje trūksta tokių kabinetų, nevyriausybininkai sako, kad ne tik nestabdomas ŽIV...


Kariai transportavo donoro širdį

Kariai transportavo donoro širdį

Antradienį Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparnio Mi-8 įgula transportavo donoro širdį iš Panevėžio į V ilnių, pranešė Krašto apsaugos ministerija. Kaip teigiama išplatintame pranešime spaudai, antrajame paieškos ir gelbėjimo...


Žmones galima identifikuoti ir pagal kvapą

Žmones galima identifikuoti ir pagal kvapą

Kiekvieno asmens kvapas lygiai toks pat unikalus, kaip ir pirštų atspaudai, jo "suklastoti" neįmanoma, atskleidė JAV atliktas tyrimas.Monellio Cheminių pojūčių tyrimų centro Filadelfijoje specialistai nustatė, kad individualus kvapas,...


Holistinė medicina: reikia šalinti ne pasekmes, o priežastis

Vaistai vieną ligą ar organą gydo, kitam kenkia. Daugybę ligų provokuoja stresas. Ką ir kaip gydyti, jei širdis streikuoja nuo įtampos: nervus ar širdį? Apie tai ir modernėjančią natūraliąją mediciną – pokalbis su "Biofirst"...


Pacientai galės rinktis pigesnių vaistų

Pacientai galės rinktis pigesnių vaistų

Į Kompensuojamųjų vaistų kainyną įrašyti 21 pavadinimo vaistai, kurių veiklioji medžiaga yra tokia pati kaip ir anksčiau kompensuotų, bet jie yra gerokai pigesni. Taip bus per metus sutaupyta apie 19 mln. litų Privalomojo sveikatos draudimo fondo...


Susitikinėsite su žymiai jaunesne partnere – bėda garantuota

Susitikinėsite su žymiai jaunesne partnere – bėda garantuota

Vyrai, kurie susitikinėja su 10 ar 20 metų jaunesne moterimi, prisišauks bėdą. Santykių ekspertai įvardija priežastis, kodėl tokie santykiai baigsis bloguoju. Kaip rašo portalas askmen.com, vyresnio amžiaus vyrai dažniausiai klysta tuomet, kai...


VU Vaikų ligoninė gavo modernius instrumentus urologinėms operacijoms

VU Vaikų ligoninė gavo modernius instrumentus urologinėms operacijoms

Vilniaus universiteto vaikų ligoninė gavo modernius instrumentus, skirtus urologinėms operacijoms. "Dabar atlikdami net ir sudėtingiausias urologines operacijas nebeatsiliekame nuo kitų Europos išsivysčiusių šalių", - džiaugiasi vaikų...


Sidabro dalelių poveikis antibiotikų efektyvumui

Sidabro dalelių poveikis antibiotikų efektyvumui

Sidabras yra brangusis metalas, kuris jau nuo senų laikų buvo naudojamas apsaugoti žaizdas nuo infekcijų ir išsaugoti maistą bei vandenį. Dar 400 m. pr. m. e. Hipokratas pirmasis apibūdino sidabro antibakterines savybes, tačiau veikimo mechanizmas...


Bioninės akys akliesiems grąžina regėjimą

Bioninės akys akliesiems grąžina regėjimą

D. Britanijoje atlikta operacija grąžino dalinį regėjimą vyrui, kuris 30 metų buvo visiškai aklas, praneša "The Telegraph". Pranešama, kad 73 metų pacientas, kurio pavardė neskelbiama, prieš 7 mėnesius buvo operuotas Moorfieldso akių...


Naujas mokslininkų atradimas padės gydyti aklumą

Iš odos ląstelių mokslininkai pagamino akių ląsteles, jautrias šviesai. Šis atradimas gali būti labai svarbus gydant aklumą. Mokslininkų perprogramuotoms žmogaus odos ląstelėms buvo būdingos tokios pačios savybės kaip ir toms, kurio sudaro...


Saulės šviesos perteklius siejamas su savižudybėmis

Tarptautinė tyrėjų grupė priėjo išvadą, kad per daug saulės šviesos gali skatinti savižudžius žengti lemtingą žingsnį, praneša "The Register". Švedijos Karolinska instituto psichologė Karin Sparring Björkstén kartu su savo...


Meilei reikia ir širdies, ir proto

Kas yra meilė? Tikros meilės vaistų recepto Šv.Valentino dienos išvakarėse paprašėme gydytojo reanimatologo, širdies chirurgo ir psichoterapeutės. "Aš bet kurią minutę galiu paskambinti savo žmonai ir pasakyti, kad ją myliu. Iš tikrųjų labai...


14 metų su ŽIV: vyras nesigaili susirgęs šia liga

Prieš 14 metų žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) užsikrėtęs klaipėdietis Edmundas, sutikęs papasakoti savo ligos istoriją, įspėjo neatsakysiąs į vieną klausimą. 43 metų vyras prašė neklausti, kaip užsikrėtė. Dabar Edmundas dirba Klaipėdos...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9