Sausio 22d. Šeštadienis

"Pradėti gydytis reikia nuo savo dvasinių klaidų suvokimo"

Peržiūrų skaičius: 20996
"Pradėti gydytis reikia nuo savo dvasinių klaidų suvokimo"

Rytų filosofija jau seniai susiejo fizines žmogaus kančias su minties, elgesio, moralės, požiūrio į aplinkinį pasaulį sutrikimais. Ne veltui viena iš Tibeto medicinos nuostatų teigia: "40 000 ligų atitinka 40 000 pražūtingų sąmonės būsenų".

Chirurgė, neurochirurgė, refleksoterapeutė, elektrofiziologė Olga Kuzmenko teigia per savo 30 metų praktiką įsitikinusi, jog egzistuoja tiesioginis ryšys tarp žmogaus mąstymo įpročių ir sveikatos.

Kuo iš esmės skiriasi vakarietiškasis - oficialiai pripažintas - ir rytietiškasis - netradicinis požiūris į gydymą?

Vakarietiškasis, mano supratimu, yra labiau farmakologinis požiūris. Kai trūksta kokių nors cheminių elementų, juos bandoma kompensuoti medikamentais. Vakarietiškasis požiūris į žmogaus sveikatą ribotas - tiriamos tik fizinio kūno negalios.

Rytiečiai žiūri subtiliau: jie turi galvoje ir tai, kad žmogus - tai didžiulis emocijų, jausmų, minčių pasaulis. Rytietiškasis požiūris - tai teisingas gyvenimo būdas, tinkama mityba, teisingas santykis su savimi ir aplinka, su žmonėmis ir su visata.

Vakariečiai kalba apie kūno gydymą, o rytiečiai rūpinasi tiek fizine, tiek psichologine žmogaus sveikata.

Kokiu būdu tai suderinama gydymo praktikoje?

Aš dirbau stuburo ir nugaros smegenų pažeidimų laboratorijoje, tyrinėjau psichofiziologiją. Pacientams čia buvo atliekami standartiniai laboratoriniai ir klinikiniai tyrimai, be to, žmonės pasakojo apie save, vieni apie kitus, ir aš pastebėjau, kad turintieji tam tikrų sutrikimų turi ir atitinkamų būdo bruožų.

Tokiu būdu buvo surinkta daugybė statistinės medžiagos ir nustatyti dėsningumai.

Kuris posakis teisingesnis: "Sveikame kūne - sveika siela" ar "Sveika siela - sveikas ir kūnas"?

Pirminė, manau, yra sąmonė. Žmogaus ligų priežastys kyla iš žmogaus sielos, dvasingumo, mąstymo ir emocijų.

Kuo, jūsų manymu, pasireiškia žmogaus dvasingumas?

Dvasingumas yra žmogaus atsakomybės prieš save ir aplinkinį pasaulį laipsnis arba matas.

Dvasingumas - tai pirmiausiai geranoriškumas. Jei linki gero sau ir kitiems, tu darai kilnius poelgius. O kai gauni ko siekęs, jautiesi dėkingas.

Ar galima sakyti, kad kiekviena neigiama mintis arba emocija padedama į tam tikrą vietą organizme?

Taip, galima. Kiekviena neigiama emocija sukelia tam tikrų raumenų spazmus, o šie trikdo konkrečių vidaus organų aprūpinimą krauju.

"Chroniškos" neigiamos emocijos - chroniškos žmogaus ligos. Visi žino, kad rūkymas ir alkoholizmas yra žalingi įpročiai, tačiau negatyvus mąstymas - ne mažiau pavojingas ir žalingas įprotis.

Per savo 30 metų gydymo praktiką aš vis labiau įsitikinu, kad visa ko esmė yra laikytis Aukščiausiųjų dvasingumo įstatymų, kuriuos žmonijai davė didieji pranašai, išminčiai, mokytojai ir pats Dievas.

Aš įsitikinau, kad priesakų laikymasis gali ne tik užkirsti kelią ligai, bet ir smarkiai pagreitinti išgijimą.

Pradėti gydytis reikia nuo savo dvasinių klaidų suvokimo.

Pabandykime į kurią nors ligą pažvelgti iš psichologijos taško. Imkime, pavyzdžiui, tokį keistą ir labai paplitusį reiškinį kaip pankreatitas (kasos uždegimas) ir diabetas. Ką galim pasakyti apie žmogų, kuris serga šiomis ligomis? Kokios jų priežastys?

Dažniausiai tai valingi, stiprūs ir intelektualūs žmonės, pasižymintys lyderio savybėmis. Jie mano, kad kiti turi elgtis taip, kaip jie pageidauja. Tik pamėginkite nepaklausyti jų "protingo patarimo"! Toks žmogus apriboja aplinkinių valią, todėl jam kyla spazmai saulės raizginyje, pažeidžiama kasos inervacija - ir susidaro problema. Jis nenori paklusti, jis nori vadovauti ir kontroliuoti situaciją - šeimoje, darbe, visur...

Aktyviai dirbančios "vadovo" smegenys reikalauja "greitų angliavandenių" - tai krūvis visam organizmui ir kasai.

Įdomus pavyzdys. Man teko bendrauti su moterimis buhalterėmis, ir viena jų, kai sužinojo, kad esu gydytoja, paklausė: "Aš sergu cukriniu diabetu - ką man patartumėte?" Aš atsakiau: "Pasistenkite nedaryti spaudimo aplinkiniams, atsižvelkite į jų nuomonę." "Na, ka jūs! - paprieštaravo jos kolegės, - ji tikras angelas, nė žodeliu nepapriekaištaus!"

"Taip, - sumišusi atsakė diabetininkė, - darbe man viskas gerai, tik šeimyniniame gyvenime nepasisekė: vyras - nevykėlis, kovoju su juo jau 20 metų."

"Kovoju 20 metų!!!" 20 metų bevaisės kovos privedė žmogų prie diabeto. O reikėjo priimti jį tokį, koks yra, arba išsiskirti.

Paprasta patarinėti...

Patarimas - tai tik patarimas. Nebandau jo įpiršti.Visada turime suteikti kitam žmogui laisvę pasirinkti pačiam.

Žmonės, kurie serga kasos uždegimu, juo labiau cukriniu diabetu, paprastai riboja kitų žmonių laisvę, už tai ir kenčia. Mes tai vadiname "gėrio primetimo nuodėme".

Tai kaip išsigydyti pankreatitą?

"Romūs paveldės Žemę..." - išsiugdžius šią savybę, galima atsikratyti šios bėdos. Žmogus turi nuolat mokytis, mokytis bet ko - tiesiog tam, kad priimtų informaciją iš kitų žmonių su pagarba ir dėkingumu. Tebūnie tai šokiai, mezgimas, kinų kalba - nesvarbu; turime suprasti, kad visi esame "mokiniai", o diktuoti kitiems likimus - ne mūsų uždavinys.

Kiekvienas žmogus turi turėti savo patirtį ir teisę į savo nuomonę.

Fiziologiniu atžvilgiu pankreatitas - tai padidėjęs cukraus vartojimas, kai žmogus valgo viską iš eilės. O tokia būsena kaip meilė mažina apetitą. Ar galima šiuo jausmu gydytis pankreatitą?

Meilė - tai harmoninga žmogaus būsena. O kai būsena harmoninga, energijos jis semiasi iš saulės, oro, vandens, iš teigiamų emocijų, ir jam nereikia tiek daug maisto, kad pasipildytų energijos. Žinoma, kad kai nėra meilės, žmogus ima valgyti saldžiai, nes saldumynai šalina stresą. Netgi vaikai mėgsta saldėsius todėl, kad tėvai jiems skiria mažai dėmesio. Todėl, be abejonės, meilė - tai pankreatito gydymas... ir ne tik.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, paveldimumas sukelia 15 proc. visų ligų. Ką apie tai manote?

Mano požiūriu, yra tik dvi paveldimos ligos - idiotija ir hemofilija. Kitų nėra.

O sako, diabetas - paveldimas...

Ne, tai netiesa. Tai pasikartojantis iš kartos į kartą paveldimas polinkis į netinkamą mąstymą, gyvenimo būdą ir elgesį. Tiesiog tėvai neteisingai auklėja vaikus, o šie kartoja tėvų klaidas. Iš esmės liga yra nemokšiško auklėjimo ir pasaulėžiūros pasekmė.


Sniego spąstuose – atokiose vietose gyvenantys ligoniai

Storu sniego sluoksniu padengti kaimų ir vienkiemių vieškeliai tampa sunkiai įveikiami greitosios pagalbos automobiliams. Kupiškio rajone pirmadienio vakarą užklimpo pas sunkų ligonį skubėjęs greitosios medicinos pagalbos automobilis, antradienio...


Sunkmečiu didėjo ir SAM pavaldžių ligoninių vadovų algos

Nepaisant ekonominės krizės, iš aštuonių Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų tik vienos - Tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės - vadovo atlyginimas pernai buvo mažinamas. Kitų gydymo įstaigų vadovų...


Sukurta sistema, leidžianti minčių pagalba keliauti virtualiame pasaulyje

Sukurta sistema, leidžianti minčių pagalba keliauti virtualiame pasaulyje

Japonijos mokslininkai toliau stebina savo išradimais aukštųjų technologijų srityje. Keio universiteto mokslininkai tvirtina, jog sukūrė technologiją, leidžiančią žmogui vien tik savo vaizduotės dėka vaikščioti po virtualų žaidimo "Antrasis...


Daugėja duomenų apie vitamino D ir širdies sveikatos ryšį

Daugėja duomenų apie vitamino D ir širdies sveikatos ryšį

Žmonėms su vitamino D nepakankamumu gali grėsti didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, teigia dabar atliekamus tyrimus apžvelgę mokslininkai. Nors tokiai priklausomybei patvirtinti reikia išsamių tyrimų naudojant kontrolines...


Gydytojų požiūris į vaikų profilaktiką – atsainus

Gydytojų požiūris į vaikų profilaktiką – atsainus

Ne tik tėvai, bet kartais ir gydytojai pro pirštus pasižiūri į privalomus profilaktinius mokinių sveikatos tikrinimus. Tokią išvadą pateikė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras (VSB), išanalizavęs beveik 19 tūkst. vaiko sveikatos pažymų,...


Kodėl moterys vengia valgyti restoranuose?

Kodėl moterys vengia valgyti restoranuose?

Valgyti viešojo maitinimo įstaigose moterims turėtų labai patikti, mat pačioms nereikia ruošti maisto ir po pietų plauti indų. Tačiau moterys valgyti ne namie bijo. Kodėl moterys vengia valgyti restoranuose ar kavinėse? Kaip rašo dailymail.co.uk,...


A. Čaplikas: Jei reikės, vaistus padalinsime žmonėms

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas ramina žmones, kad vaistų nuo pandeminio gripo tikrai užteks. O jei farmacinės įmonės nesugebės užtikrinti tinkamo tiekimo, vaistai bus išdalinti iš rezervo. Taip jis teigė žurnalistui Virginijui...


Narkozė: kas tuomet vyksta žmogaus sąmonėje?

Ar įmanoma sugrįžti iš nebūties? Jei ne, tai kaip pavadinti būklę, kai tave kelias valandas pjausto peiliais, o nieko nejauti? Arba savaites, mėnesius guli ir nieko nematai, negirdi. Pabudęs nieko neatsimeni arba žinai regėjęs nebūtus vaizdus. Kas...


JAV mokslininkai teigia nustatę, kodėl vyrai plinka

JAV mokslininkai teigia, kad jiems veikiausiai pavyko nustatyti vyrų plikimo priežastį, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė. Ekspertų grupė, publikuojanti savo tyrimų rezultatus leidinyje "Journal of Clinical...


150–200 tūkst. asmenų neįtraukti į PSD sistemą

Lietuvoje yra apie 150-200 tūkst. gyventojų, kurie liko skolingi už privalomąjį sveikatos draudimą (PSD). Tokius skaičius žurnalistams pateikė premjeras Andrius Kubilius. Jo teigimu, per savaitę speciali darbo grupė turi parengti pasiūlymus, kaip...


Hemofilija sergančiam vyrui diagnozuota kempinligė

Hemofilija sergančiam vyrui diagnozuota kempinligė

Hemofilija sergantys žmonės sunerimę.Jungtinėje Karalystėje sergančiajam šia liga vyrui diagnozuota Kroicfeldo-Jakobo liga, kitaip dar vadinama kempinlige. "Ši žinia privertė mus sunerimti - niekas iš mūsų negalime būti tikri, kad nesame...


Skalpelį keičia lazeris

Įvairūs odos defektai efektyviai ir saugiai šalinami lazeriais. Toks gydymas turi daug privalumų, palyginti su įprastiniais chirurginiais gydymo metodais. Teigiama, kad gydymas lazeriais tikslus ir saugus, neskausmingas, minimaliai invazyvus ir...


Pykina nuo santuokos. Kaip šalinti simptomus

Ohajo valstijoje atliktas tyrimas parodė, kad sveikatai kenkia ir nemokėjimas ginčytis su sutuoktiniu. Kaip praneša CNN, ištyrus 37 vedusias poras, kuriems ant rankų dirbtinai buvo sukeltos pūslės ir 12 dienų jų bendravimą stebėjo mokslininkai,...


Šventinį savaitgalį į ligonines plūdo traumas patyrę ir neblaivūs žmonės

Šventinį savaitgalį Lietuvos medikai sako turėję daug vargo su neblaiviais žmonėmis, tačiau švelnūs orai lėmė, kad smarkiai sušalusių pacientų nebuvo.Šventinėmis dienomis į ligonines atvežta nemažai traumas patyrusių žmonių. Dauguma iš jų...


Bijau nebijoti...

Bijau nebijoti...

Vaikystėje bijojome baubo, tykančio tamsoje. Arba juodosios rankos, kuri gali čiupti už kojų iš palovio. Arba kažkokio neaprėpiamos vaizduotės vaisiaus, nenusakomai skambiu pavadinimu… Kai augame ir įžengiame į suaugusiųjų pasaulį, mūsų...


Cinkas gali sušvelninti moterų pyktį ir depresiją

Kasdien suvartojusioms po 7 miligramus cinko (cinko gliukonato) moterims nustatytas žymiai mažesni pykčio bei priešiškumo ir depresijos bei prislėgtos nuotaikos rodikliai, teigia japonų mokslininkai. Jų straipsnį paskelbė žurnalas "European...


Dažniausia mirties priežastis – kraujotakos sutrikimai

Dažniausia mirties priežastis – kraujotakos sutrikimai

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registras skelbia Lietuvos 2010 m. mirties priežasčių duomenis. Lietuvoje 2010 m. mirė 42120 žmonių (vyrų – 21536, moterų – 20584), t. y. 88 žmonėmis daugiau nei 2009...


Kiaulių gripas Kaune puola vaikus, paauglius ir nėščias moteris

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) reanimacijoje trečiadienį dėl gripo sukeltų komplikacijų buvo gydomi trys suaugę kauniečiai ir 4,5 metukų berniukas. Dėl gripo viruso sukelto plaučių uždegimo Kauno klinikose taip pat gydomos dvi nėščios...


Ar vaikštome teisingai?

Ar vaikštome teisingai?

Pirmieji vaiko žingsniai – toks svarbus ir įsimintinas įvykis visiems tėvams. O kiek daug džiaugsmo žmogui teikia atsiradusi galimybė vaikščioti su dirbtinių kojų protezų pagalba! Tai tik keli atvejai, kai pastatyta ant žemės koja reiškia...


Kritika padeda besipešančioms poroms

Kritika padeda besipešančioms poroms

Mokslininkai atkleidė neįtikėtiną dalyką – bandymas matyti tik gerąją partnerio pusę besipešančioms poroms ne tik nepadeda, bet ir dar labiau žlugdo jų santykius. Kelis metus vykęs tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 900 naujai...


Kaip kritikuoti neįžeidžiant?

Kaip kritikuoti neįžeidžiant?

"Neseniai mane paskyrė pamainos vyresniąja, aš turiu prižiūrėti kitų darbuotojų atliekamą darbą. Turiu nurodyti, kas ką daro blogai, o man tai labai sunku. Visaip vengiu to, nes atrodo, kad įskaudinsiu žmogų, įžeisiu. Kita vertus, suprantu,...


Moterys ginekologų dažniausiai prašo kontraceptinio pleistro

Moterys ginekologų dažniausiai prašo kontraceptinio pleistro

Lietuvos privačių akušerių ginekologų asociacijos užsakymu atliktas tyrimas, kokias kontraceptines priemones gydytojai dažniausiai skiria neplanuoto nėštumo norinčioms išvengti moterims. Net 56 proc. gydytojai tikino išrašantys tą kontraceptinę...


Mirtinai sergančiam kūdikiui atjungus kvėpavimo aparatą, jis pradėjo kvėpuoti savarankiškai

Kanadoje tėvams sutikus, kad mirtinai sergančiam jų kūdikiui būtų atjungtas kvėpavimo aparatas, šis netikėtai pradėjo kvėpuoti savarankiškai, praneša agentūra AFP. Pasak medikų, dviejų mėnesių mergytės būklė yra stabili. Gydytojai manė, kad,...


Išrasta nuo nutukimo sauganti piliulė

Daugelį išsivysčiusių šalių kamuojančią nutukimo epidemiją bus bandoma įveikti nauju išradimu – sotumo jausmą sukeliančia piliule "Attiva", kuri gamintojo teigimu neturinti jokio pašalinio farmakologinio poveikio.<br />...


Daugiausia užsikrėtusių ŽIV - Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Druskininkuose

Daugiausiai užsikrėtusių ŽIV asmenų gyvena Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Druskininkuose, o siekiant sumažinti viruso plitimą Lietuvoje ekspertai ragina užtikrinti asmenų informuotumą, profilaktiką bei įvesti laboratorijų, kuriose atliekami ŽIV...


Kamieninės ląstelės nulipdys norimą organą

Tikimasi, kad taikant kamienines ląsteles ateityje pavyks išauginti vis daugiau žmogaus audinių ar net organų, kurie pakeis pasiligojusiuosius. Įdomius eksperimentus, kaip atkurti miokardo infarkto pažeistą širdies audinį, atlieka ir Lietuvos...


MaterniT21 ir VisibiliT - 100% saugūs, neinvaziniai tyrimai, vaisiaus apsigimimams nustatyti

MaterniT21 ir VisibiliT - 100% saugūs, neinvaziniai tyrimai, vaisiaus apsigimimams nustatyti

99% tikslumas, neinvazinis – tyrimui naudojamas motinos kraujas Kam reikalingas VisibiliT testas? VisibiliT yra neinvazinis DNR tyrimas, sukurtas Sequenom laboratorijos. Tyrimas atliekamas iš motinos veninio kraujo, o ne iš amniono skysčio...


Neįgaliųjų organizacijos apie Nacionalinį susitarimą: socialinė atskirtis dar stiprinama

Trečiadienį planuojamą pasirašyti Nacionalinį susitarimą kritikuojančios neįgaliųjų organizacijos tvirtina, kad šis dokumentas ir būsimi Vyriausybės žingsniai dar sustiprins esamą socialinę atskirtį. Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas...


Ligoniai greičiau sulauks slaugytojų namuose

Ligoniai greičiau sulauks slaugytojų namuose

Slaugos paslaugas pacientų namuose galės teikti ne tik bendruomenės, bet ir bendrosios praktikos licencijas turintys slaugytojai. Tokia teisė bendrosios praktikos slaugytojams suteikta, pakeitus sveikatos apsaugos ministro įsakymą "Dėl...


Medicinos paslaugos bus prieinamos bet kurioje ES valstybėje

Šią savaitę Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje bus balsuojama dėl siūlymo įtvirtinti pacientų teisę gauti medicininę pagalbą bet kurioje Europos Sąjungos (ES) šalyje. Šiuo dokumentu siekiama aiškiai nurodyti sąlygas, kuriomis remiantis...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9