Nobel biocare

Žmogaus sveikata slypi jo delnuose

Su džok – pats paprasčiausias ir efektyvus gydymo būdas, gelbstintis nuo daugelio negalavimų. Svarbiausia, kad jis nieko nekainuoja. Nereikia nei brangių tyrimų, nei medikamentų. Pakanka tik žinoti, kurį tašką savo kūne reikia gerokai paspausti, ir ligos – kaip nebūta. Kalbamės su klubo „Kelias į save” vadovu Arūnu Jonuškiu, su džok praktikuojančiu jau 12 metų, trijų knygų apie šią terapiją autoriumi.

– Su džok terapija, kuriuos vienas iš pradininkų Lietuvoje esate Jūs, skamba gana paslaptingai ir sudėtingai. Kas tai yra?

– Su džok terapiją sukūrė Pietų Korėjos mokslininkas Pak Dže Vu. Korėjiečių kalboje „su” reiškia delnas, „džok” – pėda. Su džok terapija sukurta remiantis principu, kad mažoje dalelėje yra informacija apie visą organizmą. Pavyzdžiui, senovės egiptiečiai ligas diagnozuodavo iš akių rainelės, senovės kinai – iš veido, vėliau iš ausies. Tibete gydytojui pakakdavo apžiūrėti lūpas, o Indijoje – liežuvį.
Žmogaus kūne yra daug atitikimo sistemų, todėl iš vienos kūno dalies galime gauti informaciją apie žmogaus būklę. Atsiradus vieno ar kito organo pakitimams, organus atspindintys taškai būna skausmingi. Tai mūsų vidus kalba su išore. Veikiant taškus, į organą yra siunčiama gydomoji elektromagnetinė banga. Organas pradeda sveikti ir atgal į tą patį tašką siunčia signalą. Organui sveikstant skausmas jį atitinkančiame taške sumažėja. Rytietiški gydymo metodai yra skirti sustiprinti organizmo apsaugos mechanizmą.

Pirmą kartą apie šią terapiją buvo paskelbta 1987 metais. Ji labai greitai išplito dėl savo paprastumo. Aš mokau suaugusiuosius, jie moko savo vaikus ir net 5 metų vaikai jau atranda taškus.

– Ką reiškia atrasti taškus? Spaudyti ir ieškoti, kurioje vietoje skauda, o vėliau šią vietą masažuoti?

– Tai aklas principas ieškoti skaudžių taškų ir juos spaudyti. Būna, kad žmogui skauda tie patys taškai, kuriuos reikėtų masažuoti. Juos norisi trinti, liesti. Tačiau iš pradžių reikėtų suvokti, kaip ši sistema veikia, kaip ir kur ieškoti taškų, kaip juos masažuoti.

Geriausiai pradėti nuo delnų, nes jie panašiausi į žmogų. Delnas, kaip ir žmogus, turi 5 atsikišusias dalis: dvi rankos, dvi kojos ir galva. Jis pats efektyviausias ir suprantamiausias diagnostikai. Ši diagnostika patikima beveik 100 proc.

Yra medikų, kurie, man nuvykus į kokį nors miestą, pasikviečia paskaitai. Jie paima vieną žmogų ir atlieka diagnostinius tyrimus medicinine aparatūra. Po to ligas diagnozuoju aš. Pasakau visas problemas ir netgi nurodau, kurioje skrandžio ar širdies vietoje jos yra. Be to, atrandu daugiau problemų negu medikai ir medicininė aparatūra.

Taip yra dėl to, kad su džok sistema leidžia atrasti tas silpnas vietas, kuriose liga neseniai buvo arba dar tik bus. Šį organą atitinkantys taškai delnuose pasidaro jautrūs, skaudūs.

– Kiek delne yra taškų, kuriuos spaudžiant galima sau padėti?

– Suskaičiuoti taškus vienetais yra neįmanoma. Kiekviena delno ar piršto dalis atitinka tam tikrą kūno dalį. Aš tik išmokau žmogų atrasti taškus, o su jais dirba ir save gydo pats žmogus.

Žmogus, gavęs žinių apie šią savipagalbos sistemą, išmoksta ja naudotis ir tai gali daryti visą savo gyvenimą. Mano praktikoje yra daug atvejų, kuriuos vadina stebuklais. Girdėti pradėjo apkurtęs vyras. Besiruošianti kelio sąnario operacijai moteris pradėjo vaikščioti be lazdelės. Viena moksleivė išsigydė mazginę strumą. Priminsiu, kad šiuos rezultatus pasiekia patys žmonės.

Jaunystėje garindamas džinsus buvau įgijęs astmą. Šiuo metu esu sveikas. Išsigydžiau egzemą. Tai galima padaryti labai greitai ir efektyviai.

– Kiek kartų per dieną žmogus turi masažuoti taškus?

– Per dieną taškus reikėtų masažuoti kartą, galima du ar tris po 15-20 minučių. Jei problemos nėra įsisenėjusios, rezultatą pasieksite labai greitai. Tačiau jei liga įsisenėjusi, gali prireikti ir kelių mėnesių, pusmečio, metų.

– Ar taškus verta spaudyti netgi tada, kai esi sveikas?

– Taip, tai galima daryti ir profilaktiškai.

– Kuo su džok terapija skiriasi nuo tradicinės kinų akupunktūros?

– Refleksoterapeutai, adatomis veikdami tam tikrus taškus, pagerina žmogaus būklę, bet jis lieka priklausomas nuo gydytojo. Jei taškai nebeveikiami, būklė vėl pablogėja, ligonis vėl turi kreiptis į gydytoją. Išmokęs su džok terapijos, žmogus tampa pats sau gydytojas.

TAIP PAT SKAITYKITE