Biorythm

Nosies gleivinės priežiūra

Kvėpuojant užterštu oru, iš nosies nebespėja pasišalinti visi nešvarumai. Dėl nosies landų užterštumo gali sutrikti normalus kvėpavimas. O tai turi įtakos visam organizmui: gali pablogėti kraujo sudėtis ir cirkuliacija, virškinimas, nervų ir šalinimo sistemos veikla. Kvėpavimas sutrinka ir peršalus, sergant rinitu, sinusitu, įvairiomis nosies ligomis.

Susirgus rekomenduojama nosį plauti 2-3 kartus per dieną, geriausia augalų nuovirais, naikinančiais mikrobus.

Nosies plovimas stimuliuoja jos gleivinės nervines galūnes ir jutimo receptorius. Išplovus nosį, pagerėja kvėpavimas, smegenų ir nervų sistemos veikla. Pasak jogų, nosies landų valymas pagerina ir regėjimą.

Specialistai rekomenduoja nosį valyti taip. Pirmiausia 5 minutes pašildyti galvą, pavyzdžiui, padaryti garų vonelę, o paskui ją suvilgyti vėsiu vandeniu.

Pakartojus šią procedūrą 3-5 kartus, išplauti nosiaryklę skysčiu, traukiančiu gleives ir pūlius, geriausia jūros vandeniu arba druskos tirpalu: suspaudus vieną šnervę, kita įtraukti skysčio į nosies ertmę ir nosiaryklę, tada jį išspjauti pro burną; vėliau tokiu būdu išplauti kitą šnervę. Šias procedūras reikia daryti tol, kol normalizuojasi kvėpavimas ir uoslė. Tuo metu rekomenduojama atsisakyti pieno ir miltinių produktų.

Sergant rinitu arba haimoritu, nosis valoma taip: 3 dalys alyvuogių aliejaus sumaišomos su 1/2 dalies šviežių krienų sulčių bei 1 dalimi 10 proc. propolio ekstrakto ir lašinama po 3-5 lašus į kiekvieną šnervę.

TAIP PAT SKAITYKITE