Birželio 1d. Pirmadienis

Moterų baimės

Peržiūrų skaičius: 27376
Moterų baimės

Visiškai bebaimių žmonių nėra. Visi ko nors bijomės. Tačiau, specialistų nuomone, moterys bailesnės. Ir bijo jos visokiausių dalykų.

Baimė likti vienai

Simptomai. Jūs bijote, kad ilgainiui savo vaikinui ar vyrui tapsite nebeįdomi ir jis susiras kitą. Tegul toji kita bus laikina - vis vien baisu. Jei jūs kol kas be poros, tai pradedate bijoti, kad taip ir liksite viena. Jei likimas jus nubloškė į svečią šalį, bijote būti emocionaliai izoliuota - be draugių ir draugų.

Kodėl kyla. Todėl, kad ilgai likti vienas žmogus negali. Reti asmenys jaučiasi puikiai, kai greta nieko nėra. Tačiau bet kuris psichoterapeutas paaiškins, jog tai savotiškas nukrypimas nuo normos. Moterys, skirtingai nei vyrai, pirmos pradeda lipti sienomis, jei lieka vienos. Bendravimas joms būtinas kaip oras.

Kaip kovoti. Baimė likti vienai kenkia sveikatai. Todėl geriau veikti, nei sėdėti ir bijoti. Neturite vyro - eikite į pažinčių klubus. Turite - įvertinkite situaciją. Širdies neapgausi, turite jausti, ar jis jus myli. Kai tik įsibraus dvejonė, išprovokuokite situaciją ir patikrinkite, ar jis sugebės būti be jūsų. Apskritai labiau mylėkite save, tobulėkite, tada ir laiko bijoti neliks. Ir jis niekur nesidės. O kad susirastumėte naujų draugų, reikia dažniau išeiti į žmones ir matyti juose daugiau gero nei blogo.

Baimė prarasti darbą

Simptomai. Jūs bijote net menkiausio šefo pykčio. Kai atliekate užduotį, bruzdate, griebiatės visko iškart ir nieko nespėjate. Norite savo viršininkui įrodyti esanti geresnė už kitus, kad esate verta eiti pareigas, gal net pretenduoti į paaukštinimą. Rezultatas - sėdite biure iki išnaktų, penktadienį nešatės darbo namo ir užsidirbate tik nuolatinį nuovargį bei bemieges naktis.

Kodėl kyla. Jei nors kartą gyvenime sėdėjote namie skaičiuodama centus ir mąstydama, kur susirasti nors laikiną darbelį, tai ir vėliau, kai turėsite nuolatinį neprastai atlyginamą darbą, toji baimė niekur nedings. Mes visi liekame šiek tiek vaikai ir puikiai atsimename, ką reiškia kaulyti iš tėvų lito ledams.

Kaip kovoti. Darbą prarasti nebaisu tik dviem atvejais: jei žinote, kad bet kada galite pereiti į kitą įmonę, arba esate nepralenkiama savo srities specialistė bei įsitikinusi, jog kitos tokios viršininkas neras. Geriausia išeitis - tokia ir tapti. Yra dar vienas, tiesa, ne visai teisingas būdas: padaryti taip, kad tik jūs žinotumėte kai kurias įmonės paslaptis. Tada išties tapsite nepakeičiama.

Baimė netekti vaiko

Požymiai. Jūs su siaubu (ypač naktimis) klausotės, kaip vaikas kvėpuoja. Jums atrodo, kad kvėpavimas nutilo. Palikdama vaiką su vyru ar mama negalite nė minutės apie jį negalvoti. Vaizduotė piešia siaubingus vaizdus: kaip jis iškrinta iš balkono, nusidegina, uždūsta.

Kodėl kyla. Gamta ne veltui apdovanojo mus motinystės instinktu - juk pirmaisiais gyvenimo metais vaikas visiškai priklausomas nuo motinos ir išgyvena tik jos dėka. Štai šis instinktas neduoda ramybės nei dieną, nei naktį. Išgyvenimus didina ir kraują stingdančios kūdikių mirties istorijos.

Kaip kovoti. Atsiminkite, kad ir jūs buvote maža ir nieko - išgyvenote kaip milijardai kitų mažų vaikų. O jūsų mama ir vyras nėra tiek kvaili, kad neprižiūrėtų vaikelio. Be to, jis augs ir kai turės atskirą kambarį, tikrai nesikelsite naktį klausytis, ar kvėpuoja.

Baimė gimdyti

Simptomai. Vien nuo minties apie nėštumą apsipilate šaltu prakaitu. Atmintyje kruopščiai saugote pasakojimus apie nesėkmingus gimdymus ir mirtis gimdant. Su siaubu žvelgiate į sustorėjusias po gimdymo jaunas mamas. Jūs rimtai svarstote įsivaikinimo galimybę, nors gimdyti puikiausiai galite ir pati.

Kodėl kyla. Kalti moterų pasakojimai ir pernelyg gyvenimiški televizijų rodomi siužetai. Gimdymas išties nėra itin estetiškas vaizdas, o moterų riksmai dar perša mintį, kad tai itin skausminga bei baisu.

Kaip kovoti. Apsidairykite! Tūkstančiai moterų sėkmingai pagimdo pirmą, antrą ir trečią vaiką. Jei viskas būtų taip baisu, kaip jums atrodo, jos tikrai nesiryžtų gimdyti antrą kartą. Ir jūs kažkaip pati atsiradote šiame pasaulyje, tad paklauskite mamą, ar tikrai viskas buvo klaiku. Veikiausiai ji išsklaidys jūsų abejones, juk gimdymo skausmas pasimiršta po kelių dienų, jei ne valandų.

Baimė pasenti

Simptomai. Jūs jau seniai nebešvenčiate savo gimtadienio. Kasdien priekabiai apžiūrite veidą, ar neatsirado nauja raukšlelė. Jei ją pamatote, kyla ilgalaikė depresija.

Kiekvieną nugyventą dieną vertinate kaip dar vieną žingsnį kapo link. Tai yra, jūs jau ne gyvenate, o mintyse užbraukiate dienas kalendoriaus lapelyje.

Jus dažnai aplanko mintys, kad gyvenimas baigiasi ir galite daug ko nebespėti. Kyla pagunda išbandyti viską, nes vėliau gali būti per vėlu.

Kodėl kyla. Baimė pasenti kyla iš baimės mirti, likti vienai ir sergančiai. Vienišų apleistų senučių tikrai nemažai, o jūs tiesiog bandote tą situaciją pritaikyti sau. Be to, pagal statistiką, moterys gyvena ilgiau už vyrus, tad jūsų galimybės senatvėje likti vienai padidėja.

Optimizmo nekelia ir materialinė pensininkų mūsų šalyje padėtis. Matant senutes, besirausiančias po šiukšlių konteinerius ar graudžiai skaičiuojančias centus duonai, nenorom apima nekokios mintys.

Kaip kovoti. Pirmiausia negalvokite apie tai, kas dar neatsitiko. Nebūtinai senatvėje turite likti viena ir ligota. Pažiūrėkite į energingas senutes, kurios auklėja anūkus, vaikšto į baseiną, gyvena visavertį gyvenimą ir net susitvarko asmeninį. Jos laimingos nemažiau nei jaunos. Prisiminkite, kad kai buvote septynerių, dvidešimt penkerių mergina jums atrodė senė, o kai pati tiek metų sulaukėte, paaiškėjo, jog dar anaiptol ne laikas į kapines. Tas pat ir dabar. Jūs manote, kad gyvenimas baigiasi penkiasdešimties, o 85-erių sulaukusi jūsų močiutė tokį amžių vadina vos ne paauglyste.

Vorų, tarakonų, pelių ir kitokios bjaurasties baimė

Simptomai. Na bijote jūs tų šlykštynių, ir viskas. Vaikystėje tai buvo tikrų tikriausias košmaras: šlykštukams bendraklasiams didžiausias džiaugsmas būdavo įkišti jums į kuprinę tarakoną ar ant suolo pažerti vikšrų. Metai bėgo, baimė nedingo. Net kai matote tas bjaurybes per televizorių, šiurpas ima.

Kodėl kyla. Kas čia žino. gal jus kas nors išgąsdino vaikystėje, tarkime, tie patys bendraklasiai, įdėję į portfelį rupūžę, o ši netikėtai iššoko ir sukvarkė. O gal jūs pernelyg bjauritės. Tai nustatyti gali tik profesionalus psichologas.

Kaip kovoti. Paprasčiausias būdas - niekaip nekovoti su savo baime, o tiesiog išnaikinti namuose peles bei tarakonus ir nevaikščioti į terariumą. Kai kas pataria ir tokį variantą: jei bijotės gyvačių, laikykite namuose bent jau jų nuotrauką.

Mirties baimė

Simptomai. Kiekvienas normalus žmogus bijo mirti. Tad jei bijote pulti žemyn galva iš šešiolikto aukšto, nieko keista. Bet jei nedrįstate išeiti iš namų iki parduotuvės, nes ant jūsų gali nukristi plyta ar partrenkti automobilis, tai jau rimti simptomai.

Kodėl kyla. Visi mes bijomės nežinomybės. O kas bus po mirties, nežino niekas. Todėl fantazija piešia baisiausius košmarus. Paneigti, kad taip nėra, irgi niekas negali. Juk iš anapus dar niekas negrįžo.

Prie šios baimės dar prisideda baimė dėl savo artimųjų, ypač vaikų, kuriems be jūsų tikrai nebus geriau. Kita vertus, mirtis nėra nei lengva, nei maloni.

Kaip kovoti. Jei baimė telpa į normos ribas, kovoti su ja nereikia. Tai normalus savisaugos instinktas. Bet jei ji per didelė ir trukdo normaliai gyventi, be specialisto pagalbos neapsieisite.

Sveikatos sodas

Kaip reaguoti į pagyrimus?

Kaip reaguoti į pagyrimus?

"Prieš metus atvažiavau studijuoti į Šiaulius iš nedidelio miestelio. Mano gyvenimas ryškiai pasikeitė: ne tik išvažiavau iš tėvų namų, bet ir susiradau naujų draugų, su kuriais leidžiu laiką ir diskutuoju įvairiais klausimais. Būtent iš...


Koks sindromas priverčia žmones keiktis?

Koks sindromas priverčia žmones keiktis?

Ar tikrai tie žmonės, kurie kenčia nuo tureto sindromo, negali ištverti nė minutės nenusikeikę? Mokslininkai teigia, kad tik 10 proc. žmonių, kurie kenčia nuo šio sindromo, nekontroliuojamai keikiasi. Dauguma turi nestiprius tikus kaip pavyzdžiui...


Kaip elgtis, kai jautiesi boso neįvertinta?

Kaip elgtis, kai jautiesi boso neįvertinta?

"Dirbu nedideliame moterų kolektyve. Mūsų bosas yra vyras. Nors visos darbuotojos darome beveik tą patį darbą, vadovas daug dažniau pastebi jaunesnes, joms padėkoja ar švelniai nurodo klaidas, jeigu kas nors ne taip. Manęs ir kolegės, su...


Moterys savanaudiškesnės už vyrus

Moterys savanaudiškesnės už vyrus

Moterys savanaudiškesnės už vyrus ir gerokai dažniau yra linkusios apkalbėti savo draugus jiems už akių, parodė neseniai Didžiojoje Britanijoje atliktos apklausos rezultatai, kuriais remiasi britų dienraštis "The Daily Mail". Tyrėjų...


Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Skyrybos pirmomis dienomis gali atrodyti didžiausia gyvenimo nesėkme, tačiau daugeliui moterų išsiskyrimas su vyru padeda atrasti iš naujo save ir pradėti džiaugtis gyvenimu, kuris buvo užspaustas nesėkmingos santuokos. Naujausių tyrimų...


Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale. Kaip teigiama naujame tyrime, žmones veikia tam tikri hormonai. Ryški šviesa tunelio gale, apie kurią pasakoja žmonės, atsidūrę ant mirties slenksčio, gali būti...


Sapnai - tikrovės atspindys

Sapnai - tikrovės atspindys

Pramiegama apie trečdalį gyvenimo, bet sapnai aplanko ne per visą naktį, bet tik tam tikrais momentais - kai būna vadinamoji gilaus miego fazė, tada smegenys tampa aktyvios. Mokslininkai nustatė, kad tuo metu miegančiojo vyzdžiai juda, vokai...


Vienatvė būnant tarp žmonių

Vienatvė būnant tarp žmonių

Mūsų dienomis, kaip niekad anksčiau, žmonės turi visas galimybes bendrauti: telefonas, internetas suras netgi toliausiai esantįjį. Nepaisant tokių galimybių, vienišių daugėja. Gyvenate mieste ir kasdien susitinkate su žmonėmis. Susitinkate ir...


Nuvertinimas — taip pat agresijos forma

Nuvertinimas — taip pat agresijos forma

"Noriu pasidalinti nelabai šventinėmis mintimis. Keletą metų globojame giminaitę, vienišą tėčio seserį, kuriai greitai aštuoniasdešimt. Ligota, sunkiai vaikšto, reikia nemažai pagalbos — ir pas gydytoją nuvežti, ir rūbus bei patalynę...


Ernestas Lapinskas: "Vargina ne sunkus darbas, o prastas poilsis"

Ernestas Lapinskas: "Vargina ne sunkus darbas, o prastas poilsis"

Psichologas Ernestas Lapinskas pabrėžia, kad emocinis nuovargis daug kenksmingesnis už fizinį, o ištisinis televizoriaus žiūrėjimas emocijas ne turtina, o skurdina. Psichologą kalbina Stanislovas Kairys. Neseniai Europos šalyse vykdytas tyrimas...


Drovumas užkerta kelią į karjerą ir laimę

Drovumas užkerta kelią į karjerą ir laimę

Daugelis iš mūsų tikriausiai prisimintume ne vieną atvejį, kai teko ko nors atsisakyti, praleisti gerą progą susipažinti, sulaukti prastesnio įvertinimo vien dėl to, kad neišdrįsome, pabijojome, per daug kuklinomės, nepasitikėjome savimi. Kas mums...


Psichologė: priklausomybės nuo sekso nėra. Tai – sutrikimas

Psichologė: priklausomybės nuo sekso nėra. Tai – sutrikimas

Dažnai girdime kalbant apie priklausomybes nuo kasdieniniame gyvenime įprastų dalykų: šokolado, sekso, darbo, kompiuterio. Ar iš tiesų tai irgi yra tapę šių laikų priklausomybėmis? Bendrosios psichologijos katedros docentė, psichologė, socialinių...


Kaip įtikti romantikos trokštančiai žmonai?

Kaip įtikti romantikos trokštančiai žmonai?

"Tai, apie ką nusprendžiau Jums parašyti, nėra sveikatos problema, nors, tiesą sakant, gadina man sveikatą. Niekaip neperprantu moterų psichologijos. Artėja žmonos gimtadienis, ir nutariau pakviesti ją ta proga į teatrą, kitaip tariant,...


Savaitės pokalbis. Sigita Girdzijauskienė: Baimės dėl gabių vaikų ateities jau mažiau

Savaitės pokalbis. Sigita Girdzijauskienė: Baimės dėl gabių vaikų ateities jau mažiau

"Gabus vaikas, stebėtinai gabus vaikas", – kiekviena mama ar kiekvienas tėtis norėtų tai pasakyti apie savo atžalą. Deja, ši savoka jau įteisinta tam tikrai vaikų grupei apibūdinti. Ką reiškia gabus vaikas? Kaip jį atpažinti? Ir...


Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Visą laiką galvodavau - na ir kaip mes tuos žmones gydom? Keisčiausia, kad jie išgyja. Kai po terapijos paklausi, kas būtent padėjo, neretai klientų paaiškinimai būna keisti, jiems patiems tesuprantami. O kartais su klientais ima nesisekti, nors...


Artėjantys mokslo metai – džiaugsmas ar baimė?

Artėjantys mokslo metai – džiaugsmas ar baimė?

Kiekvieni mokslo metai – lyg naujas startas su naujais lūkesčiais, kad galbūt viskas bus gerai. Tėveliai kiekvienus mokslo metus sutinka su viltimi ir nerimu širdyse. Tą nerimą ypač jaučia pirmokai ir jų tėveliai.<br />Tai, kad vaikas...


Ką daryti, kai mylimasis vis vėliau grįžta į namus?

Ką daryti, kai mylimasis vis vėliau grįžta į namus?

"Beveik prieš metus su draugu pradėjome gyventi kartu. Iš pradžių viskas buvo gerai, bet pastaruoju metu jis vis užsibūna darbe valandą — pusantros, o kartais grįžta ir po vakaro aštuntos. Į mano klausimus atsako "...daug darbo,...


Mamos mėgdžioja savo atžalų aprangos stilių

Mamos mėgdžioja savo atžalų aprangos stilių

Mokslininkai skelbia blogas žinias paauglėms: kad ir kaip merginos norėtų išsiskirti išvaizda - joms nepavyks. Kaip praneša livescience.com, mamos mėgdžioja savo paauglių rengimosi stilių. Kaip rašoma naujoje tyrimo ataskaitoje, paauglės dukros...


Susipažinkite: mazochistas

Susipažinkite: mazochistas

- Šią savaitę kelias dienas žmona nerėkė, tiesiog puiku. O po to vėl ėmė mane mokyti. Ne tą padariau, ne tą pasakiau. Man nuolat kas nors krenta iš rankų, o ji tyčiojasi. Arba ji mane vis skubina, jos reakcija greita, ji daro daug darbų iš karto,...


Nakties košmarai – signalas apie rūpestį

Nakties košmarai – signalas apie rūpestį

Per naktį galima susapnuoti keletą sapnų. Kai jie košmariški, prabudus sunku atsikratyti nemalonių pojūčių. Dažnai visą dieną kamuoja nerimas – gal atsitiks kokia nelaimė? Ar naktiniai košmarai pranašauja ką nors bloga? Ar ryškus ir...


Tuščias šiuolaikinis žmogus

Tuščias šiuolaikinis žmogus

"Per tas tris savaites stengiausi pamiršti Girmantą. "Pabėgiojau" per berniukus. Nuvažiavau pas vieną tokį, atrodė vyresnis, negu sakė, nusivyliau, jausmas buvo kaip su gumine lėle. Po to buvo dar keli, su vienu gal tris dienas...


Šviesos stoka kelia liūdesį

Šviesos stoka kelia liūdesį

Apie rudenį užklumpančią rudeninę depresiją bei būdus ją įveikti patiems pasakoja Dainų pirminio sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro vedėjas, gydytojas psichiatras psichoterapeutas Vytautas BARTKEVIČIUS: — Darganotas,...


Sapnai perspėja ir keičia pasaulį

Sapnai perspėja ir keičia pasaulį

Pranašiški sapnai. Šiandien daug kas, išgirdęs apie tokių sapnų išsipildymą, tik nusišypsos ir pasakys, kad tai - prietaringų bobučių prasimanymai. Deja, čia pasigirstų ir labai daug prieštaravimų. Ar maža yra konkrečių pavyzdžių, kai žmogus,...


Kodėl man vis nesiseka

Kodėl man vis nesiseka

Tokių ir panašių nusiskundimų kiekvienas girdime vos ne kasdien. Tačiau ar išties daktarai jau nebepadės, ar būtina apsiprasti su galvos skausmais? Ir kodėl gi vieni - sveiki ir laimingi, o kiti nuolat kenčia įvairius negalavimus? Posakyje...


Keturi būdai, kaip atgaivinti išblėsusią meilę

Keturi būdai, kaip atgaivinti išblėsusią meilę

Visi nori sutarti su savo antrosiomis pusėmis, tačiau, gaila, ne visada tai pavyksta padaryti. Todėl psichologijos specialistai siūlo keturis paprastus būdus, kaip sustiprinti meilę ir palaikyti šiltus santykius šeimoje. Tvirtų santykių pagrindas...


Ir seserų santykiai dažnai nelygiaverčiai

Ir seserų santykiai dažnai nelygiaverčiai

"Esu labai keblioje situacijoje ir nerandu ramybės. Susikomplikavo santykiai su drauge, ir niekaip negaliu suprasti, kodėl. Bendravome ne vienerius metus, dalinausi su ja džiaugsmais ir bėdom, problemai iškilus gaudavau ne tik patarimą, bet...


Šeimos pietūs gerina paauglių psichinę sveikatą

Šeimos pietūs gerina paauglių psichinę sveikatą

Tie paaugliai, kurie valgo kartu su savo šeima, yra labiau pasitikintys ir emociškai stabilesni, rodo tyrimo rezultatai. Šeimos pietūs pratina vaikus prie tinkamų mitybos įpročių.


Kietas jaunikis ieško merginos, kuri žino kas yra depresija

Kietas jaunikis ieško merginos, kuri žino kas yra depresija

Galiu aš pasigirti dabar apie savo drabužius? Na va, aš kietas, auksinis berniukas dabar esu. Va čia mano "broadway" bridžai už 130 Lt, gražus diržas, marškinukai už 140 Lt, akinius pirkau už 160 Lt, atrodo kaip už 14. Gražiausi mano...


Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Vyrai ir moterys iš prigimties yra skirtingi. Šių skirtumų nepaisymas dažnai sukelia bėdų, kurių galėtų ir nebūti. Pagal senovės ezoterinius simbolius vyras – tai linija, tiesė, moteris – apskritimas, sfera. Virve neįmanoma išmatuoti...


Ką tau kalba geometrinės figūros

Ką tau kalba geometrinės figūros

Daugybę įdomybių, susijusių su žmogumi, išaiškina psichologai, parapsichologai. Štai, pavyzdžiui, jie teigia, jog žmogaus charakterį galima nuspėti, net konkrečiai nustatyti pagal tai, kokios geometerinės figūros jam patinka. O juk iš tikrųjų...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9