Birželio 26d. Sekmadienis

Moterų baimės

Peržiūrų skaičius: 27376
Moterų baimės

Visiškai bebaimių žmonių nėra. Visi ko nors bijomės. Tačiau, specialistų nuomone, moterys bailesnės. Ir bijo jos visokiausių dalykų.

Baimė likti vienai

Simptomai. Jūs bijote, kad ilgainiui savo vaikinui ar vyrui tapsite nebeįdomi ir jis susiras kitą. Tegul toji kita bus laikina - vis vien baisu. Jei jūs kol kas be poros, tai pradedate bijoti, kad taip ir liksite viena. Jei likimas jus nubloškė į svečią šalį, bijote būti emocionaliai izoliuota - be draugių ir draugų.

Kodėl kyla. Todėl, kad ilgai likti vienas žmogus negali. Reti asmenys jaučiasi puikiai, kai greta nieko nėra. Tačiau bet kuris psichoterapeutas paaiškins, jog tai savotiškas nukrypimas nuo normos. Moterys, skirtingai nei vyrai, pirmos pradeda lipti sienomis, jei lieka vienos. Bendravimas joms būtinas kaip oras.

Kaip kovoti. Baimė likti vienai kenkia sveikatai. Todėl geriau veikti, nei sėdėti ir bijoti. Neturite vyro - eikite į pažinčių klubus. Turite - įvertinkite situaciją. Širdies neapgausi, turite jausti, ar jis jus myli. Kai tik įsibraus dvejonė, išprovokuokite situaciją ir patikrinkite, ar jis sugebės būti be jūsų. Apskritai labiau mylėkite save, tobulėkite, tada ir laiko bijoti neliks. Ir jis niekur nesidės. O kad susirastumėte naujų draugų, reikia dažniau išeiti į žmones ir matyti juose daugiau gero nei blogo.

Baimė prarasti darbą

Simptomai. Jūs bijote net menkiausio šefo pykčio. Kai atliekate užduotį, bruzdate, griebiatės visko iškart ir nieko nespėjate. Norite savo viršininkui įrodyti esanti geresnė už kitus, kad esate verta eiti pareigas, gal net pretenduoti į paaukštinimą. Rezultatas - sėdite biure iki išnaktų, penktadienį nešatės darbo namo ir užsidirbate tik nuolatinį nuovargį bei bemieges naktis.

Kodėl kyla. Jei nors kartą gyvenime sėdėjote namie skaičiuodama centus ir mąstydama, kur susirasti nors laikiną darbelį, tai ir vėliau, kai turėsite nuolatinį neprastai atlyginamą darbą, toji baimė niekur nedings. Mes visi liekame šiek tiek vaikai ir puikiai atsimename, ką reiškia kaulyti iš tėvų lito ledams.

Kaip kovoti. Darbą prarasti nebaisu tik dviem atvejais: jei žinote, kad bet kada galite pereiti į kitą įmonę, arba esate nepralenkiama savo srities specialistė bei įsitikinusi, jog kitos tokios viršininkas neras. Geriausia išeitis - tokia ir tapti. Yra dar vienas, tiesa, ne visai teisingas būdas: padaryti taip, kad tik jūs žinotumėte kai kurias įmonės paslaptis. Tada išties tapsite nepakeičiama.

Baimė netekti vaiko

Požymiai. Jūs su siaubu (ypač naktimis) klausotės, kaip vaikas kvėpuoja. Jums atrodo, kad kvėpavimas nutilo. Palikdama vaiką su vyru ar mama negalite nė minutės apie jį negalvoti. Vaizduotė piešia siaubingus vaizdus: kaip jis iškrinta iš balkono, nusidegina, uždūsta.

Kodėl kyla. Gamta ne veltui apdovanojo mus motinystės instinktu - juk pirmaisiais gyvenimo metais vaikas visiškai priklausomas nuo motinos ir išgyvena tik jos dėka. Štai šis instinktas neduoda ramybės nei dieną, nei naktį. Išgyvenimus didina ir kraują stingdančios kūdikių mirties istorijos.

Kaip kovoti. Atsiminkite, kad ir jūs buvote maža ir nieko - išgyvenote kaip milijardai kitų mažų vaikų. O jūsų mama ir vyras nėra tiek kvaili, kad neprižiūrėtų vaikelio. Be to, jis augs ir kai turės atskirą kambarį, tikrai nesikelsite naktį klausytis, ar kvėpuoja.

Baimė gimdyti

Simptomai. Vien nuo minties apie nėštumą apsipilate šaltu prakaitu. Atmintyje kruopščiai saugote pasakojimus apie nesėkmingus gimdymus ir mirtis gimdant. Su siaubu žvelgiate į sustorėjusias po gimdymo jaunas mamas. Jūs rimtai svarstote įsivaikinimo galimybę, nors gimdyti puikiausiai galite ir pati.

Kodėl kyla. Kalti moterų pasakojimai ir pernelyg gyvenimiški televizijų rodomi siužetai. Gimdymas išties nėra itin estetiškas vaizdas, o moterų riksmai dar perša mintį, kad tai itin skausminga bei baisu.

Kaip kovoti. Apsidairykite! Tūkstančiai moterų sėkmingai pagimdo pirmą, antrą ir trečią vaiką. Jei viskas būtų taip baisu, kaip jums atrodo, jos tikrai nesiryžtų gimdyti antrą kartą. Ir jūs kažkaip pati atsiradote šiame pasaulyje, tad paklauskite mamą, ar tikrai viskas buvo klaiku. Veikiausiai ji išsklaidys jūsų abejones, juk gimdymo skausmas pasimiršta po kelių dienų, jei ne valandų.

Baimė pasenti

Simptomai. Jūs jau seniai nebešvenčiate savo gimtadienio. Kasdien priekabiai apžiūrite veidą, ar neatsirado nauja raukšlelė. Jei ją pamatote, kyla ilgalaikė depresija.

Kiekvieną nugyventą dieną vertinate kaip dar vieną žingsnį kapo link. Tai yra, jūs jau ne gyvenate, o mintyse užbraukiate dienas kalendoriaus lapelyje.

Jus dažnai aplanko mintys, kad gyvenimas baigiasi ir galite daug ko nebespėti. Kyla pagunda išbandyti viską, nes vėliau gali būti per vėlu.

Kodėl kyla. Baimė pasenti kyla iš baimės mirti, likti vienai ir sergančiai. Vienišų apleistų senučių tikrai nemažai, o jūs tiesiog bandote tą situaciją pritaikyti sau. Be to, pagal statistiką, moterys gyvena ilgiau už vyrus, tad jūsų galimybės senatvėje likti vienai padidėja.

Optimizmo nekelia ir materialinė pensininkų mūsų šalyje padėtis. Matant senutes, besirausiančias po šiukšlių konteinerius ar graudžiai skaičiuojančias centus duonai, nenorom apima nekokios mintys.

Kaip kovoti. Pirmiausia negalvokite apie tai, kas dar neatsitiko. Nebūtinai senatvėje turite likti viena ir ligota. Pažiūrėkite į energingas senutes, kurios auklėja anūkus, vaikšto į baseiną, gyvena visavertį gyvenimą ir net susitvarko asmeninį. Jos laimingos nemažiau nei jaunos. Prisiminkite, kad kai buvote septynerių, dvidešimt penkerių mergina jums atrodė senė, o kai pati tiek metų sulaukėte, paaiškėjo, jog dar anaiptol ne laikas į kapines. Tas pat ir dabar. Jūs manote, kad gyvenimas baigiasi penkiasdešimties, o 85-erių sulaukusi jūsų močiutė tokį amžių vadina vos ne paauglyste.

Vorų, tarakonų, pelių ir kitokios bjaurasties baimė

Simptomai. Na bijote jūs tų šlykštynių, ir viskas. Vaikystėje tai buvo tikrų tikriausias košmaras: šlykštukams bendraklasiams didžiausias džiaugsmas būdavo įkišti jums į kuprinę tarakoną ar ant suolo pažerti vikšrų. Metai bėgo, baimė nedingo. Net kai matote tas bjaurybes per televizorių, šiurpas ima.

Kodėl kyla. Kas čia žino. gal jus kas nors išgąsdino vaikystėje, tarkime, tie patys bendraklasiai, įdėję į portfelį rupūžę, o ši netikėtai iššoko ir sukvarkė. O gal jūs pernelyg bjauritės. Tai nustatyti gali tik profesionalus psichologas.

Kaip kovoti. Paprasčiausias būdas - niekaip nekovoti su savo baime, o tiesiog išnaikinti namuose peles bei tarakonus ir nevaikščioti į terariumą. Kai kas pataria ir tokį variantą: jei bijotės gyvačių, laikykite namuose bent jau jų nuotrauką.

Mirties baimė

Simptomai. Kiekvienas normalus žmogus bijo mirti. Tad jei bijote pulti žemyn galva iš šešiolikto aukšto, nieko keista. Bet jei nedrįstate išeiti iš namų iki parduotuvės, nes ant jūsų gali nukristi plyta ar partrenkti automobilis, tai jau rimti simptomai.

Kodėl kyla. Visi mes bijomės nežinomybės. O kas bus po mirties, nežino niekas. Todėl fantazija piešia baisiausius košmarus. Paneigti, kad taip nėra, irgi niekas negali. Juk iš anapus dar niekas negrįžo.

Prie šios baimės dar prisideda baimė dėl savo artimųjų, ypač vaikų, kuriems be jūsų tikrai nebus geriau. Kita vertus, mirtis nėra nei lengva, nei maloni.

Kaip kovoti. Jei baimė telpa į normos ribas, kovoti su ja nereikia. Tai normalus savisaugos instinktas. Bet jei ji per didelė ir trukdo normaliai gyventi, be specialisto pagalbos neapsieisite.

Sveikatos sodas

Konsultacija 287

Konsultacija 287

"Noriu Jūsų paklausti, kokio amžiaus žmogus jau per senas psichologinei pagalbai? Neseniai palaidojome tėtį, mano mama, kuriai 67-ri metai, liko viena. Pastebėjome, kad ji sulyso, nebesitvarko namų kaip anksčiau, niekuo nebesidomi, vis...


Savaitės pokalbis. Sigita Girdzijauskienė: Baimės dėl gabių vaikų ateities jau mažiau

Savaitės pokalbis. Sigita Girdzijauskienė: Baimės dėl gabių vaikų ateities jau mažiau

"Gabus vaikas, stebėtinai gabus vaikas", – kiekviena mama ar kiekvienas tėtis norėtų tai pasakyti apie savo atžalą. Deja, ši savoka jau įteisinta tam tikrai vaikų grupei apibūdinti. Ką reiškia gabus vaikas? Kaip jį atpažinti? Ir...


Vasaros depresija – retas, bet realus reiškinys

Vasaros depresija – retas, bet realus reiškinys

Dauguma žmonių nekantraudami laukia vasaros pradžios, tačiau kai kas tampa laimingesni jai pasibaigus. Dėl to kaltas reiškinys, sukeliantis ir žymiai labiau paplitusią žiemos depresiją. Tai sezoninis afektinis sutrikimas (Seasonal Affective...


Kančios dėl savigarbos arba pirmūnų spindesys ir skurdas

Kančios dėl savigarbos arba pirmūnų spindesys ir skurdas

Duok dieve, klystu, bet pastaruoju metu vis daugėja "fasadiškų" žmonių, kurie išgyvena, kad nesukūrė reikiamo įspūdžio, nepasirodė svarbūs, bet nesisieloja, kad išdavė savo principus. Kita vertus, kiekvienam svarbu jausti savo vertę, o...


Apie paslaptingą dalyką- kūrybą

Apie paslaptingą dalyką- kūrybą

Apie kūrybą galvoju retai: arba kuri, arba nekuri. Bet aplinkiniai kartais išgąsdina klausimais: "Kada bus nauja knyga?" Kaip sukurti ką nors sudėtingo? Gal žino tikri menininkai? Atsargiai bandau klausinėti, kaip jie kuria. Bet jie...


Kaip Indrė mokėsi atsipalaiduoti

Kaip Indrė mokėsi atsipalaiduoti

Indrė nemokėjo atsipalaiduoti. Tą matė visi. Išvydusi žmogų, ji puldavo įtemptai pasakoti savo problemas, apmąstymus, patirtis. Užėjus pas ją į svečius į akis krito, kaip ji nuolat reguliuoja vaikus, kurie ką nors daro ne taip. Gimus trečiam...


Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – ne tik poilsis, bet ir santykių išbandymo metas. Juk artėjant atostogoms dažnai susimąstote, su kuo ilsėtis. Su draugais? Su vaikais? Su sutuoktiniu ar atskirai? Pas mane atėjo konsultuotis pora, kuri kartu išgyveno 15 metų. Jie...


Tyrimas: beveik pusė moterų nemėgsta pirkti drabužių

Tyrimas: beveik pusė moterų nemėgsta pirkti drabužių

Vaikinus, kurie parduotuvėse prie matavimosi kabinų laukia drabužius besimatuojančių savo antrųjų pusių, ši žinia turėtų nustebinti: moterys nemėgsta pirkti drabužių. Iš tiesų iki 44 proc. moterų net dreba nuo minties, kad joms reikės naršyti tarp...


Vokiečiai nenori bučiuotis darbo vietoje

Vokiečiai nenori bučiuotis darbo vietoje

Vokietijos organizacija, kuri teikia patarimus etiketo ir socialinio elgesio klausimais, ragina uždrausti pasisveikinimo bučinius darbo vietoje. Anot jos atstovų, tradicija savo bendradarbius ar verslo partnerius bučiuoti į skruostą nepriimtina...


Vaikystėje – keisčiausių baimių ataka

Vaikystėje – keisčiausių baimių ataka

Mažuosius persekioja tamsos, sapnų, svetimų žmonių, vabalų ir net mirties baimė. Vaikai bijo pasilikti vieni namuose, bijo tamsos, svetimų žmonių, vabalų, gyvačių, o kai kurie - mirties. Ši baimė gali paveikti vaiko nuotaiką, elgesį ir sveikatą....


3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai. Skaičiuojama, kad nuo 5 iki 25...


Ką daryti, kad negraužtų sąžinė?

Ką daryti, kad negraužtų sąžinė?

Sąžinės graužatis – dėl neištikimybės, konspiracinių planų darbe, bjauraus elgesio šeimoje ir t.t. – labai nemalonus dalykas ir tol, kol nesiimsite priemonių šiai graužačiai nuslopinti, gyvenimas gali būti kartus. Poreikis apvalyti...


Kaip įveikti santuokos baimę?

Kaip įveikti santuokos baimę?

"Porą metų draugauju su vaikinu. Mylime vienas kitą. Jis siūlo gyventi kartu, tuoktis, o aš atidėlioju sprendimą. Gal ir juokingai skamba, bet bijau šeimos. Mano tėvai girtavo, namuose prisižiūrėjau visko(...), ir tai mane tebepersekioja....


Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Merginos, kurios ištekėjo anksčiau nei joms sukako 18 metų, dažniau gyvenime patiria psichikos problemų, teigia mokslininkai. Kaip praneša "HealthDay News", daug laimingesnės yra tos moterys, kurios amžiną meilę prisiekia sulaukusios...


"Perdegusių" moterų karta

"Perdegusių" moterų karta

Beviltiškai bandančios išlaikyti visus namų kampus ir ne tik, moterys vieną dieną namuose "susprogsta". Šiomis dienomis moterys yra spaudžiamos iš visų pusių. Jos turi būti tobulos namų šeimininkės, mamos. O ir darbe joms taikomas ne...


Vienatvė būnant tarp žmonių

Vienatvė būnant tarp žmonių

Mūsų dienomis, kaip niekad anksčiau, žmonės turi visas galimybes bendrauti: telefonas, internetas suras netgi toliausiai esantįjį. Nepaisant tokių galimybių, vienišių daugėja. Gyvenate mieste ir kasdien susitinkate su žmonėmis. Susitinkate ir...


Ką reiškia rudeninis liūdesys ir dirgli nuotaika

Ką reiškia rudeninis liūdesys ir dirgli nuotaika

Pasaulinė sveikatos organizacija įspėja, kad 2020 — aisiais metais depresija taps antrąja negalios priežastimi po širdies bei kraujagyslių ligų. Šiandieninė statistika rodo, jog kas trečias žmogus yra bent kartą gyvenime sirgęs depresija ir...


Baimę galima pažaboti

Baimę galima pažaboti

Ką darote, kai ko nors bijote? Bėgate nuo baimės, drebėdami laukiate, kol ji pati praeis, arba stengiatės ją įveikti su išdidžia šypsena lūpose? Jūsų atsakymas į šį klausimą turės didelės įtakos jūsų laisvei, tikrovės suvokimui, su kuriuo kasryt...


Kaip išmokyti vaikus tvarkingumo?

Kaip išmokyti vaikus tvarkingumo?

" Auginame dukrą, kuriai penkiolika metų. Beveik kasdien konfliktuojame dėl tvarkos. Ji nejaučia nei pareigos tvarkytis, nei gėdos dėl savo netvarkingumo. Į kambarį baisu pažiūrėti, savo apatinius, kuriuos reikia skalbti rankomis, meta į...


Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Ko gero, melavimo fenomenui metų galėtų būti priskaičiuojama panašiai tiek pat, kiek ir pačiai žmonijos civilizacijai. Žmonės meluoti pradėjo netrukus po to, kai pradėjo komunikuoti. Galima numanyti, jog netrukus iškilo ir naujas motyvas –...


Gal žinote gerą būrėją?

Gal žinote gerą būrėją?

- Norėjau jūsų paprašyti, gal žinot kokią būrėją, juk jūsų pacientai dažnai vaikšto pas jas. Kuri geresnė? - Taip, vaikšto, gal net dažniau, negu įsivaizduojate. Bet jei egzistuotų tokia aiškiaregė, kuri tikrai žinotų ateitį, tai visi pas ją ir...


Ką apie moterį pasako jos namai?

Ką apie moterį pasako jos namai?

Kiekvienas vyras gali įvertinti jam patikusią merginą per 5 sekundes. Tereikia užsukti į jos namus. Jeigu pasisekė atsidurti merginos teritorijoje, štai tau keletas patarimų, kaip lengvai nustatyti merginos charakterį, įpročius ir gyvenimo būdą!...


Kodėl negalime liautis valgę spragėsių žiūrėdami filmus?

Kodėl negalime liautis valgę spragėsių žiūrėdami filmus?

Daugelį skubančių žmonių kankina nesveiko maisto valgymo įprotis. Tačiau kodėl mes negalime liautis valgę spragėsių net tuomet, kai neskubame – tarkim, žiūrint filmus. Net ir tuomet, kai tą filmą jau matėme kelis kartus ar jis yra pasenęs....


Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Kai apima niūri nuotaika, ieškau, į ką įsikibti. Galvoju: kurgi tas gėris ir kaip tas gėris realiai pasireiškia tarp žmonių? Populiarioje psichologijoje dabar labai paplitęs žmogaus, kuriam sekasi, įvaizdis. Tas žmogus sveikas, neprieštaringas,...


Savęs beieškant: kas kaltas, kai jauties blogai?

Savęs beieškant: kas kaltas, kai jauties blogai?

Jeigu tikime likimu, mintinai žinome posakį niekas nevyksta savaime. Viskas vyksta ne savaime. O dėl to, kad taip turėjo būti. Taip seniai jau užprogramuota ir nepriklauso nuo tavo kraujo grupės ar chromosomų tango spirale per laiką – nuo...


Apie kančios saldumą ir naudą

Apie kančios saldumą ir naudą

Man patinka kentėti. Aišku, ne neištveriamai kankintis, bet truputį. Gal dėl to mėgstu eiti į kalnus. Ten tenka pakentėti, bet kaip lengva grįžus! Arba gera įsigilinti, įsijausti į blogiausius jausmus, ir jie tarsi išsisemia, išsivalo. Visada tai...


Kaip įtikti romantikos trokštančiai žmonai?

Kaip įtikti romantikos trokštančiai žmonai?

"Tai, apie ką nusprendžiau Jums parašyti, nėra sveikatos problema, nors, tiesą sakant, gadina man sveikatą. Niekaip neperprantu moterų psichologijos. Artėja žmonos gimtadienis, ir nutariau pakviesti ją ta proga į teatrą, kitaip tariant,...


Zita Vasiliauskaitė. Sunki pavydo našta

Zita Vasiliauskaitė. Sunki pavydo našta

Kartais nėra paprasta nusakyti, kas negerai yra jūsų santykiuose su kuriuo nors žmogumi, tačiau jau seniai pastebite, kad asmeniškai jums nėra malonu su juo bendrauti. Mat paprastai po susidūrimo su juo jums pablogėja nuotaika, o jei tenka daugiau...


Tuščias šiuolaikinis žmogus

Tuščias šiuolaikinis žmogus

"Per tas tris savaites stengiausi pamiršti Girmantą. "Pabėgiojau" per berniukus. Nuvažiavau pas vieną tokį, atrodė vyresnis, negu sakė, nusivyliau, jausmas buvo kaip su gumine lėle. Po to buvo dar keli, su vienu gal tris dienas...


Šviesos stoka kelia liūdesį

Šviesos stoka kelia liūdesį

Apie rudenį užklumpančią rudeninę depresiją bei būdus ją įveikti patiems pasakoja Dainų pirminio sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro vedėjas, gydytojas psichiatras psichoterapeutas Vytautas BARTKEVIČIUS: — Darganotas,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9