Sausio 17d. Pirmadienis

Moterų baimės

Peržiūrų skaičius: 27376
Moterų baimės

Visiškai bebaimių žmonių nėra. Visi ko nors bijomės. Tačiau, specialistų nuomone, moterys bailesnės. Ir bijo jos visokiausių dalykų.

Baimė likti vienai

Simptomai. Jūs bijote, kad ilgainiui savo vaikinui ar vyrui tapsite nebeįdomi ir jis susiras kitą. Tegul toji kita bus laikina - vis vien baisu. Jei jūs kol kas be poros, tai pradedate bijoti, kad taip ir liksite viena. Jei likimas jus nubloškė į svečią šalį, bijote būti emocionaliai izoliuota - be draugių ir draugų.

Kodėl kyla. Todėl, kad ilgai likti vienas žmogus negali. Reti asmenys jaučiasi puikiai, kai greta nieko nėra. Tačiau bet kuris psichoterapeutas paaiškins, jog tai savotiškas nukrypimas nuo normos. Moterys, skirtingai nei vyrai, pirmos pradeda lipti sienomis, jei lieka vienos. Bendravimas joms būtinas kaip oras.

Kaip kovoti. Baimė likti vienai kenkia sveikatai. Todėl geriau veikti, nei sėdėti ir bijoti. Neturite vyro - eikite į pažinčių klubus. Turite - įvertinkite situaciją. Širdies neapgausi, turite jausti, ar jis jus myli. Kai tik įsibraus dvejonė, išprovokuokite situaciją ir patikrinkite, ar jis sugebės būti be jūsų. Apskritai labiau mylėkite save, tobulėkite, tada ir laiko bijoti neliks. Ir jis niekur nesidės. O kad susirastumėte naujų draugų, reikia dažniau išeiti į žmones ir matyti juose daugiau gero nei blogo.

Baimė prarasti darbą

Simptomai. Jūs bijote net menkiausio šefo pykčio. Kai atliekate užduotį, bruzdate, griebiatės visko iškart ir nieko nespėjate. Norite savo viršininkui įrodyti esanti geresnė už kitus, kad esate verta eiti pareigas, gal net pretenduoti į paaukštinimą. Rezultatas - sėdite biure iki išnaktų, penktadienį nešatės darbo namo ir užsidirbate tik nuolatinį nuovargį bei bemieges naktis.

Kodėl kyla. Jei nors kartą gyvenime sėdėjote namie skaičiuodama centus ir mąstydama, kur susirasti nors laikiną darbelį, tai ir vėliau, kai turėsite nuolatinį neprastai atlyginamą darbą, toji baimė niekur nedings. Mes visi liekame šiek tiek vaikai ir puikiai atsimename, ką reiškia kaulyti iš tėvų lito ledams.

Kaip kovoti. Darbą prarasti nebaisu tik dviem atvejais: jei žinote, kad bet kada galite pereiti į kitą įmonę, arba esate nepralenkiama savo srities specialistė bei įsitikinusi, jog kitos tokios viršininkas neras. Geriausia išeitis - tokia ir tapti. Yra dar vienas, tiesa, ne visai teisingas būdas: padaryti taip, kad tik jūs žinotumėte kai kurias įmonės paslaptis. Tada išties tapsite nepakeičiama.

Baimė netekti vaiko

Požymiai. Jūs su siaubu (ypač naktimis) klausotės, kaip vaikas kvėpuoja. Jums atrodo, kad kvėpavimas nutilo. Palikdama vaiką su vyru ar mama negalite nė minutės apie jį negalvoti. Vaizduotė piešia siaubingus vaizdus: kaip jis iškrinta iš balkono, nusidegina, uždūsta.

Kodėl kyla. Gamta ne veltui apdovanojo mus motinystės instinktu - juk pirmaisiais gyvenimo metais vaikas visiškai priklausomas nuo motinos ir išgyvena tik jos dėka. Štai šis instinktas neduoda ramybės nei dieną, nei naktį. Išgyvenimus didina ir kraują stingdančios kūdikių mirties istorijos.

Kaip kovoti. Atsiminkite, kad ir jūs buvote maža ir nieko - išgyvenote kaip milijardai kitų mažų vaikų. O jūsų mama ir vyras nėra tiek kvaili, kad neprižiūrėtų vaikelio. Be to, jis augs ir kai turės atskirą kambarį, tikrai nesikelsite naktį klausytis, ar kvėpuoja.

Baimė gimdyti

Simptomai. Vien nuo minties apie nėštumą apsipilate šaltu prakaitu. Atmintyje kruopščiai saugote pasakojimus apie nesėkmingus gimdymus ir mirtis gimdant. Su siaubu žvelgiate į sustorėjusias po gimdymo jaunas mamas. Jūs rimtai svarstote įsivaikinimo galimybę, nors gimdyti puikiausiai galite ir pati.

Kodėl kyla. Kalti moterų pasakojimai ir pernelyg gyvenimiški televizijų rodomi siužetai. Gimdymas išties nėra itin estetiškas vaizdas, o moterų riksmai dar perša mintį, kad tai itin skausminga bei baisu.

Kaip kovoti. Apsidairykite! Tūkstančiai moterų sėkmingai pagimdo pirmą, antrą ir trečią vaiką. Jei viskas būtų taip baisu, kaip jums atrodo, jos tikrai nesiryžtų gimdyti antrą kartą. Ir jūs kažkaip pati atsiradote šiame pasaulyje, tad paklauskite mamą, ar tikrai viskas buvo klaiku. Veikiausiai ji išsklaidys jūsų abejones, juk gimdymo skausmas pasimiršta po kelių dienų, jei ne valandų.

Baimė pasenti

Simptomai. Jūs jau seniai nebešvenčiate savo gimtadienio. Kasdien priekabiai apžiūrite veidą, ar neatsirado nauja raukšlelė. Jei ją pamatote, kyla ilgalaikė depresija.

Kiekvieną nugyventą dieną vertinate kaip dar vieną žingsnį kapo link. Tai yra, jūs jau ne gyvenate, o mintyse užbraukiate dienas kalendoriaus lapelyje.

Jus dažnai aplanko mintys, kad gyvenimas baigiasi ir galite daug ko nebespėti. Kyla pagunda išbandyti viską, nes vėliau gali būti per vėlu.

Kodėl kyla. Baimė pasenti kyla iš baimės mirti, likti vienai ir sergančiai. Vienišų apleistų senučių tikrai nemažai, o jūs tiesiog bandote tą situaciją pritaikyti sau. Be to, pagal statistiką, moterys gyvena ilgiau už vyrus, tad jūsų galimybės senatvėje likti vienai padidėja.

Optimizmo nekelia ir materialinė pensininkų mūsų šalyje padėtis. Matant senutes, besirausiančias po šiukšlių konteinerius ar graudžiai skaičiuojančias centus duonai, nenorom apima nekokios mintys.

Kaip kovoti. Pirmiausia negalvokite apie tai, kas dar neatsitiko. Nebūtinai senatvėje turite likti viena ir ligota. Pažiūrėkite į energingas senutes, kurios auklėja anūkus, vaikšto į baseiną, gyvena visavertį gyvenimą ir net susitvarko asmeninį. Jos laimingos nemažiau nei jaunos. Prisiminkite, kad kai buvote septynerių, dvidešimt penkerių mergina jums atrodė senė, o kai pati tiek metų sulaukėte, paaiškėjo, jog dar anaiptol ne laikas į kapines. Tas pat ir dabar. Jūs manote, kad gyvenimas baigiasi penkiasdešimties, o 85-erių sulaukusi jūsų močiutė tokį amžių vadina vos ne paauglyste.

Vorų, tarakonų, pelių ir kitokios bjaurasties baimė

Simptomai. Na bijote jūs tų šlykštynių, ir viskas. Vaikystėje tai buvo tikrų tikriausias košmaras: šlykštukams bendraklasiams didžiausias džiaugsmas būdavo įkišti jums į kuprinę tarakoną ar ant suolo pažerti vikšrų. Metai bėgo, baimė nedingo. Net kai matote tas bjaurybes per televizorių, šiurpas ima.

Kodėl kyla. Kas čia žino. gal jus kas nors išgąsdino vaikystėje, tarkime, tie patys bendraklasiai, įdėję į portfelį rupūžę, o ši netikėtai iššoko ir sukvarkė. O gal jūs pernelyg bjauritės. Tai nustatyti gali tik profesionalus psichologas.

Kaip kovoti. Paprasčiausias būdas - niekaip nekovoti su savo baime, o tiesiog išnaikinti namuose peles bei tarakonus ir nevaikščioti į terariumą. Kai kas pataria ir tokį variantą: jei bijotės gyvačių, laikykite namuose bent jau jų nuotrauką.

Mirties baimė

Simptomai. Kiekvienas normalus žmogus bijo mirti. Tad jei bijote pulti žemyn galva iš šešiolikto aukšto, nieko keista. Bet jei nedrįstate išeiti iš namų iki parduotuvės, nes ant jūsų gali nukristi plyta ar partrenkti automobilis, tai jau rimti simptomai.

Kodėl kyla. Visi mes bijomės nežinomybės. O kas bus po mirties, nežino niekas. Todėl fantazija piešia baisiausius košmarus. Paneigti, kad taip nėra, irgi niekas negali. Juk iš anapus dar niekas negrįžo.

Prie šios baimės dar prisideda baimė dėl savo artimųjų, ypač vaikų, kuriems be jūsų tikrai nebus geriau. Kita vertus, mirtis nėra nei lengva, nei maloni.

Kaip kovoti. Jei baimė telpa į normos ribas, kovoti su ja nereikia. Tai normalus savisaugos instinktas. Bet jei ji per didelė ir trukdo normaliai gyventi, be specialisto pagalbos neapsieisite.

Sveikatos sodas

Kaip reaguoti į pagyrimus?

Kaip reaguoti į pagyrimus?

"Prieš metus atvažiavau studijuoti į Šiaulius iš nedidelio miestelio. Mano gyvenimas ryškiai pasikeitė: ne tik išvažiavau iš tėvų namų, bet ir susiradau naujų draugų, su kuriais leidžiu laiką ir diskutuoju įvairiais klausimais. Būtent iš...


Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Ko gero, melavimo fenomenui metų galėtų būti priskaičiuojama panašiai tiek pat, kiek ir pačiai žmonijos civilizacijai. Žmonės meluoti pradėjo netrukus po to, kai pradėjo komunikuoti. Galima numanyti, jog netrukus iškilo ir naujas motyvas –...


Savęs beieškant: kas kaltas, kai jauties blogai?

Savęs beieškant: kas kaltas, kai jauties blogai?

Jeigu tikime likimu, mintinai žinome posakį niekas nevyksta savaime. Viskas vyksta ne savaime. O dėl to, kad taip turėjo būti. Taip seniai jau užprogramuota ir nepriklauso nuo tavo kraujo grupės ar chromosomų tango spirale per laiką – nuo...


Hipnozė kiekviename žingsnyje

Hipnozė kiekviename žingsnyje

„Po 20 val mokymosi jis pradėjo taikyti hipnozę vaikams ir žmonai, po 40 - pacientams. Kiekvienas žmogus gali įvesti sėdintįjį priešais į hipnozinį transą." Suprantame tai ar ne, mes kas dieną vienas kitą hipnotizuojame. Moterys užburia...


Keturi būdai, kaip atgaivinti išblėsusią meilę

Keturi būdai, kaip atgaivinti išblėsusią meilę

Visi nori sutarti su savo antrosiomis pusėmis, tačiau, gaila, ne visada tai pavyksta padaryti. Todėl psichologijos specialistai siūlo keturis paprastus būdus, kaip sustiprinti meilę ir palaikyti šiltus santykius šeimoje. Tvirtų santykių pagrindas...


Daiktų įkaitai. Kodėl perkame daugiau, nei reikia?

Daiktų įkaitai. Kodėl perkame daugiau, nei reikia?

Parduotuvėse žmonės patenkina galybę savo poreikių. Vieniems pirkimas atstoja terapiją, kitiems yra tarsi atpildas už nudirbtus darbus, tretiems – būdas pabėgti nuo realybės. Prieš pradėdama rašyti, atidžiai peržvelgiau kelias eiles spintoje...


Butelis – tikrų ir išgalvotų švenčių palydovas

Butelis – tikrų ir išgalvotų švenčių palydovas

Kodėl mūsų nebestebina tai, kad bet kokia proga esame įpratę išgerti? Jei gimė vaikas - reikia aplaistyti. Mirė artimas žmogus - reikia paminėti. Vyksta vestuvės - reikia nusigerti. Darbą gavai - reikia atšvęsti. Dirvoną suarei ar kiaulę paskerdei...


Intuicija padeda priimti teisingus sprendimus

Intuicija padeda priimti teisingus sprendimus

Konsultuodama žmones dažnai girdžiu: "Aš nujaučiau, kad taip atsitiks..." arba "Žinojau, kad viskas įvyks būtent taip...". Žmonės neretai klausinėja, ar pasitikėti savo nuojauta, intuicija, ar paisyti tik proto ir logiškų...


Neatsargus apsinuoginimas

Neatsargus apsinuoginimas

Seniai su juo bešnekame vien apie darbą. Tarsi nuo sėkmės darbe priklausytų viskas - laimė, savęs vertė. Gyvena su sena motina, su kuria beveik nesikalba, draugės neturi apie penkerius metus ir tarsi nelaukia. Artimiausias žmogus - tėvas,...


Darboholizamas, pedantizmas, skrupulingumas

Darboholizamas, pedantizmas, skrupulingumas

Kaip ir daugelis gydytojų, galiu užjausti savo pacientus, nes atrandu savyje visų ligų po truputį. O ypač aštriai sergu darboholizmu ir perfekcionizmu, kuris pasibaigus atostogoms kas dieną įgauna vis didesnį pagreitį. Štai penktadienio vakaras,...


Gydymasis fotografavimu

Gydymasis fotografavimu

Fotografijos techninė, meninė ir filosofinė pusės aprašytos labai plačiai. Bet kur kas rečiau ji nagrinėjama iš psichologinio požiūrio taško. Kokią būseną galima sukurti fotografavimo pagalba? Ką apie save galima sužinoti iš savo ir kitų...


Atsargiai- paranoja!

Atsargiai- paranoja!

O jums čia penktadienį nebuvo skandalo? Kai grįžau namo ir paskiau mamai, kad visą gyvenimą su ja negyvensiu, ji pasakė: eisiu į ministeriją, skundą rašysiu, kas per psichologai dirba poliklinikoje, kad ir taip žmogui durnam tokias nesąmones į...


Pavasaris - atviram pokalbiui su savimi

Pavasaris - atviram pokalbiui su savimi

Psichologė Dalia Kujalienė pavasarį vadina kritiniu metų laiku: "Būtent tada didelė dalis žmonių pajunta depresijos simptomus". Žiema išsekina, todėl dažnas mūsų pavasarį sutinka kiek pavargęs. D.Kujalienės teigimu, sunerimti vertėtų tik...


Mėgaukis gyvenimu

Mėgaukis gyvenimu

Ši teorija – žinomo JAV juristo, biznieriaus ir rašytojo A. Patento požiūris į žmogaus galimybes turėti viską, ko jam reikia. Kitaip tariant – tai vakarietiškos patirties ir Rytų filosofijos sintezė. Vakarų pasaulio žmonės pernelyg...


Kovodamas su paaugliu, suaugęs žmogus visada pralaimi

Kovodamas su paaugliu, suaugęs žmogus visada pralaimi

Kovodami su paaugliais, tėvai visada pralaimi. Ne todėl, kad nepasiekia savo tikslų, o todėl, kad jų neapleidžia jausmas esą jie – prasti tėvai, jei nesugeba tvarkytis su savo vaiku ar jo nesupranta. Taip teigia psichologė Silvestra...


Išgyventi netektį padėjo laiškai mirusiam vyrui

Išgyventi netektį padėjo laiškai mirusiam vyrui

Vyro netektis po daugiau nei 40 bendro gyvenimo metų moteriai buvo didžiulis smūgis. Graužatis ir prasidėjusios sveikatos problemos ją privertė ieškoti pagalbos. Specialistai pastebi, kad šiandienos iškreipta gedulo kultūra nepadeda žmogui...


Jurga Lūžaitė. Apie humoro jausmą

Jurga Lūžaitė. Apie humoro jausmą

Vaikai iš prigimties linksmi ir juokingi. Jie juokiasi labai daug. Žymiai daugiau nei suaugusieji. Bet jie negimsta su humoro jausmu, o balandžio pirmoji – puiki galimybė pakalbėti apie juokus, juokavimo kultūrą bei... humoro jausmo ugdymą....


Kai nebegalime patys išbristi iš barnių

Kai nebegalime patys išbristi iš barnių

"Mes su vyru pastaruoju metu nesutariame, tarp mūsų vis kyla ginčai, barniai, dėl kurių kenčiame ne tik mudu, bet ir vaikai. Ne kartą siūliau, kalbinau jį eiti pas psichologą, bet jis vis atsikalbinėja, išsisukinėja. Tai laiko neturįs, tai...


Artėjantys mokslo metai – džiaugsmas ar baimė?

Artėjantys mokslo metai – džiaugsmas ar baimė?

Kiekvieni mokslo metai – lyg naujas startas su naujais lūkesčiais, kad galbūt viskas bus gerai. Tėveliai kiekvienus mokslo metus sutinka su viltimi ir nerimu širdyse. Tą nerimą ypač jaučia pirmokai ir jų tėveliai.<br />Tai, kad vaikas...


"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

Meilės žaidimų ir orgazmo metu abiejų lyčių atstovams gausiai išsiskiriantis žinduolių hormonas ir neurotransmiteris oksitocinas mažina įtaigai itin atsparių asmenų prigimtinį gebėjimą nepasiduoti hipnotiniam poveikiui, praneša Newscientist.com....


Susipažinkite: mazochistas

Susipažinkite: mazochistas

- Šią savaitę kelias dienas žmona nerėkė, tiesiog puiku. O po to vėl ėmė mane mokyti. Ne tą padariau, ne tą pasakiau. Man nuolat kas nors krenta iš rankų, o ji tyčiojasi. Arba ji mane vis skubina, jos reakcija greita, ji daro daug darbų iš karto,...


Sapnai - tai durys į savęs atskleidimą

Sapnai - tai durys į savęs atskleidimą

Kas jums ateina į galvą išgirdus apie sapnų aiškinimą? Tikėtina, kad populiarių žurnalų sapnininkai. Iš tikrųjų egzistuoja mokslinis sapnų aiškinimas pradėtas dar Z. Froido ir K.G. Jungo. Trumpai pasidalysiu savo kaip daugelį metų praktikavusio...


Depresija- gerųjų žmonių šešėlis

Depresija- gerųjų žmonių šešėlis

Psichologai žiemą turi daug klientų, nes žiema - tamsus, sukaustytas laikas. Depresija - toks įprastas žodis, toks sunkus žodis. Kiti nesako "depresija", sako: nuovargis, rūpesčiai. "Rytas rūškanas, slegia darganotas oras. Nieko,...


Kaip apsiginti nuo priekabiautojų?

Kaip apsiginti nuo priekabiautojų?

"Darbovietėje turime ypatingą problemą. Prieš kelis mėnesius priėmė į darbą naują vyruką. Dirba jis neblogai, bet nuolat "blevyzgoja", laido "riebius" juokelius. Išmuša iš vėžių, kai, atėjęs išsiaiškinti kokio nors darbo...


Vairuotojas kruvinas, akyse balta

Vairuotojas kruvinas, akyse balta

Dabar užsimerk ir nuosekliai prisimink, kas tą dieną įvyko. Tau reikia pamatyti vaizdus, bet vaizdai turi savaime ateiti į galvą. Kai pamatysi vaizdą, pasakok apie jį. Rytas, visi pagiringi, vasara, juokaujam, mama skambinėja, kad grįžčiau namo,...


"Perdegusių" moterų karta

"Perdegusių" moterų karta

Beviltiškai bandančios išlaikyti visus namų kampus ir ne tik, moterys vieną dieną namuose "susprogsta". Šiomis dienomis moterys yra spaudžiamos iš visų pusių. Jos turi būti tobulos namų šeimininkės, mamos. O ir darbe joms taikomas ne...


Rimos pasakojimas. „Esu suaugęs alkoholiko vaikas, ir tai paliko žymę visam mano gyvenimui“

Rimos pasakojimas. „Esu suaugęs alkoholiko vaikas, ir tai paliko žymę visam mano gyvenimui“

Priklausomybė – skaudi ir sunki liga, kuri paliečia ne tik priklausomą žmogų, bet ir jo artimuosius. Woititzas Janetas Geringeris knygoje „Suaugę alkoholikų vaikai“ rašo: „Alkoholizmas yra liga. Tai, kad esi alkoholiko...


Ar nekeistas masinis ėjimas į kapus per Vėlines?

Ar nekeistas masinis ėjimas į kapus per Vėlines?

"Rašau Jums, norėdama pasidalyti mintimis, kilusiomis per Vėlines. Net nežinau, ar norėčiau kokio nors patarimo. Kaip dauguma žmonių, aplankėme daugybę kapinių. Vyro giminė labai plati, išsimėčiusi po Lietuvą, tad vienos kapinės yra...


Skaičiau apie autizmą: man tinka

Skaičiau apie autizmą: man tinka

Tai iš kur tos tamsios nuotaikos? Kodėl su niekuo nebendrauji? – Skaičiau apie autizmą, lyg ir tinka. Toks žmogus nežiūri į pašnekovą, nepalaiko akių kontakto, nesupranta kitų, nenaudoja mandagybių. Skaičiau iki dviejų nakties, žaidžiau...


Ar vyrai ir moterys gali būti tik draugai?

Ar vyrai ir moterys gali būti tik draugai?

Karštos diskusijos šiuo klausimu tęsiasi nuo neatmenamų laikų. Vieni, o tokių dauguma, mano, kad vyras ir moteris niekada nebūna tik draugais, nes jų fizinis skirtingumas visuomet sukelia mažesnį ar didesnį potraukį, ir nors pats žmogus gali jo...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9