Kovo 6d. Šeštadienis

Ką tau kalba geometrinės figūros

Peržiūrų skaičius: 32652
Ką tau kalba geometrinės figūros

Daugybę įdomybių, susijusių su žmogumi, išaiškina psichologai, parapsichologai. Štai, pavyzdžiui, jie teigia, jog žmogaus charakterį galima nuspėti, net konkrečiai nustatyti pagal tai, kokios geometerinės figūros jam patinka.
O juk iš tikrųjų žmogaus charakterį pažinti svarbu daugeliu atvejų. Pagal jį reikia rinktis profesiją, darbą. Ypač tai aktualu kuriantiems šeimas. Juk šiandien užtenka vien žvilgtelėti į prašančių ištuokos pareiškimus, kad įsitikintum, jog tarp priežasčių įrašas "nesutapo charakteriai" – bene pats dažniausias.

Ar iš tikrųjų apie žmogaus charakterį ką nors tikra gali pasakyti jo mėgstamos geometrinės figūros?

Mokslininkas, pats pirmasis pradėjęs tyrinėti šį faktą, buvo amerikietis Stiuzenas Deplingeris. Jis buvo žymus psichologas, garsėjąs kaip puikus specialistas vadovaujančių kadrų ruošimo srityje. Vėliau šios srities specialistai labai susidomėjo Deplingerio išvadomis bei prielaidomis ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. O šiandien jo tyrimų išvadomis naudojasi daugelis pasaulio psichologų.

Kaip tai daroma?

Pats testas su geometrinėmis figūromis labai paprastas: reikia sudėlioti iš eilės keturias geometrines figūras – kvadratą, trikampį, apskritimą ir zigzagą – pagal tai, kaip jos žmogui patinka.

Žinoma, daug kas pasakys apie tai niekada nesusimąstęs, net pats nežino, ar turi kokių nors simpatijų vienai ar kitai figūrai. Tačiau mokslininkai sako, kad taip tikrai nėra. Net jei žmogus teigia apie tai negalvojęs, jo aplinkoje, kurią tvarko pats, žinovui nesunku bus įžvelgti atsakymą. Apie tai bylos ne tik jo apranga, jos stilius, drabužių, baldų apmušalų piešiniai, kabantys paveikslai, prie namų, sode suformuotos klombos, mėgstamos automobilių formos ir t.t.

Taigi net ir tiriamajam bus įdomu apie save šį tą sužinoti.

Pirmiausia jis turi iš visų keturių figūrų pasirinkti labiausiai patinkančią ar bent priimtiniausią. Paskui tuo pačiu principu išdėlioti likusias. Ką tai duos? Ogi tai, kad pirmoji figūra leis nustatyti jas dėliojusio asmens individualius ypatumus, o paskutinioji parodys, su kokių charakterių tipų žmonėmis jam sunkiausia bendrauti.

Ką byloja kvadratas?

TEIGIAMI BRUOŽAI. Jei labiausiai iš visų figūrų žmogui patinka kvadratas, tai rodo, kad jis yra protingas, darbštus, moka pasirinkti tinkamą darbą ir be vargo jį atlieka.

Tokie asmenys paprastai būna plačios erudicijos, labai pareigingi. Jie nemėgsta prisifantazuoti tokių perspektyvinių darbų, kurių nebus įmanoma atlikti.

Išties, argi toks žmogus - ne turtas darbdaviui?

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tačiau skubėti džiaugtis neverta nei darbdaviui, nei asmeniui, ketinančiam su tokiu žmogumi susieti savo gyvenimą, kurti šeimą.

Reikia žinoti, kad tokia asmenybė – neregėta nuobodybė! Savo pedantiškumu,smulkmeniškumu aplinkiniams ji gali sukelti nervinį šoką. O vadovaudamas kolektyvui, toks žmogus sunkiai beišlaikys darbuotojus, nes ne kiekvienas gerai savo darbą atliekantis pakęs smulkmenišką kabinėjimąsi, nors iš tiesų vadovas tai darys ne specialiai, be piktos valios.

Ne lengviau bus prie to priprasti ir šeimoje žmonai ar vyrui. Iš to kils daug nesutarimų, ginčų,kivirčų.

Nustatyta, kad tokie asmenys, nors ir nestokodami erudicijos, stengiasi apsiriboti vien konkrečiais, dalykiniais pokalbiais, nemėgsta gilintis į intelektualius reikalus.

Pasirinko apskritimą

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai mokančios taikiai gyventi, giliai užjausti , net ir tolimiems žmonėms padėti asmenybės. Tokie žmonės – tikri taikdariai, sugebantys greitai likviduoti konfliktus, tildyti barnius, nesukeldami nė vienos konfliktuojančios pusės priešiškumo sau. Tai - retas sugebėjimas, nes, kaip žinoma, žmonės dažniausiai laikosi taisyklės: "Jei jis ne už mane,vadinasi - priešas!". Nesvarbu, teisūs jie ar ne.

Nedažna šiandieninėje visuomenėje ir nuoširdi užuojauta kitam, pastangos padėti.Dėl šios savybės tokie žmonės labai branginami pirmiausiai šeimoje.Jie tampa pagrindiniu kiekvieno jos nario "ramsčiu", o tai kelia jam pagarbą, dėkingumą. Ne mažiau tokios asmenybės vertinamos ir politikoje, nes nešvaisto tuščių žodžių, o ką pažadėję visuomet stengiasi vykdyti. Jie gerbiami bendradarbių, nes jais pasitikima.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Pirmiausia tokie nesavanaudiškumo bruožai kenkia pačiai asmenybei praktine prasme: draugai,bičiuliai (o neretai ir šeimos nariai) greitai pripranta prie nesavanaudiškos asmenybės ir pradeda ją visapusiškai išnaudoti. Toks žmogus bet kur atsisako savo patogumų ar naudos kitų labui.Tai jį fiziškai alina,vargina (pvz., jie niekada neranda progos atsisėsti visuomeniniame transporte, nes visuomet mato silpnesnius, senesnius). Be to, ne visuomet ir jo gyvenimo draugė (-as) pritaria tokiai sutuoktinio pozicijai, neretai priekaištauja, kad, mažiau gerumo rodydamas kitiems, naudingesnis būtų šeimai, turėtų daugiau laiko jos reikalams ir t.t.

Apskritimą mėgstantys žmonės nėra ryžtingi. Ypač šis bruožas išryškėja, kai reikia ką nors pirkti. Jie ilgai stoviniuoja prie prekystalių net rinkdamiesi produktus, o tai neigiamai vertinama šeimos narių, taip pat ir bendradarbių.

Jei patinkamiausias – trikampis

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai kryptingai siekiantys ir visuomet pasiekiantys savo tikslą žmonės. Jie – lyderiai tiek mažuose, tiek ir dideliuose darbuose. Aplinkinius jie stebina neišsenkama energija, kuria užkrečia ir kitus darbuotojus,draugus bei šeimos narius. Net ir tokius, kurie nesiduoda užkrečiami, jis priverčia dirbti, judėti, galvoti.

Tokie žmonės kolektyve labai greitai pastebimi ir įvertinami, sparčiai kyla karjeros laiptais. Net ir dirbdami paprastą darbą, jie greitai suburia apie save entuziastų būrį. Suprantama, jei tai išsilavinęs žmogus, - jam ne už kalnų ir vadovo postas.

Priėmęs tokią asmenybę į darbą, kiekvienas darbdavys apsidžiaugs, nes greitai pastebės, kad to žmogaus energija skatina ir kitų darbuotojų intensyvesnę veiklą.

Tą patį jaus ir šeima: kiekvienas jos narys į jam priklausančias pareigas negalės žiūrėti aplaidžiai.

NEIGIAMI BRUOŽAI

Tačiau sutikime, jog ne kiekvienam toks entuziastingas, energingas žmogus bus priimtinas. Juk kur kas daugiau esama tokių asmenybių, kurios mėgsta ramybę, pastovumą, metų metus nieko nenori keisti nei darbe,nei namuose,aplinkoje ar sode. Štai tokiems žmonėms trikampį mėgstanti asmenybė bus... kaip rakštis, nuolat durianti į "minkštą vietą". Nesuprantantys tokio charakterio prigimties aplinkiniai entuziastingą žmogų dažnai laiko išsišokėliu, norinčiu pasirodyti geriau už kitus. Iš čia kyla antipatijos jam ir jo sumanymams. "Kas diena – tai naujiena!" – taip paprastai darbe, o neretai ir šeimoje apibūdinama tokios asmenybės veikla.

Dar blogiau, kai tame "draskymesi" bendradarbiai įžvelgia egoizmą, savanaudiškumą, konkurenciją. O kai darbe nesutarimai, blogą nuotaiką jos kaltininkas parsineša ir į šeimą.

Tad trikampio mėgėjo sėkmė labai priklauso nuo to, tarp kokių žmonių jis dirba ir gyvena. Jam nereikėtų stebėtis pajutus, jog yra nemėgstamas.

Jei traukia akį zigzagas

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai nestandartinės mąstysenos žmonės. Jie – aštrialiežuviai, neleidžią šalia esantiems nuobodžiauti, greitai randą išeitį iš kebliausios padėties. Konservatyvumas, rutina – ne jiems. Tokias asmenybes mėgsta tiek impulsyvūs, tiek ramesnio charakterio žmonės, nes jie kelia nuotaiką, neprimesdami savo valios, nieko neįpareigodami. Su jais lengva bendrauti.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tokio žmogaus niekaip nepriversi daryti tai, kas jam nepatinka, nors ir reikalinga kitiems. Tai labai neigiamai atsiliepia pirmiausiai šeimoje, taip pat ir darbe. Pavyzdžiui, šeimoje jis "išvinguriuoja" taip, kad jam nemielus darbus būtų įpareigotas atlikti kitas. Ypač jie nemėgsta besikartojančios namų ruošos.

Darbe pradeda demonstruoti savo užimtumą, nepatinkantį darbą irgi perkeldamas ant kitų pečių, nors pagal pareigas tai priklausytų jam. Labiausiai veikloje jam nepakenčiama rutina.

Tačiau blogiausia, kad tokie žmonės nesilaiko duotų pažadų, įsipareigojimų, niekur nenueina laiku. Dėl tokios savybės nukenčia šeima, nes negali juo pasitikėti.Pavyzdžiui,iš ryto pažadėjęs nupirkti maisto produktų, jis gali atsidurti netikėtoje kompanijoje ir net grįžęs namo stebėtis neradęs pagaminto maisto.

Darbe karjeros tokios asmenybės irgi nepasiekia, nes žmonės jais nepasitiki.


Penkios didžiausios vyrų fobijos

Penkios didžiausios vyrų fobijos

Vyrai – tai tokie sutvėrimai, kurie neturėtų nieko bijoti. Pagal savo statusą vyras turėtų būti stiprus, o moteris – silpna. Tačiau iš tikrųjų yra kiek kitaip. Baimė – gana dažnas reiškinys žmonių tarpusavio santykiuose, nors...


Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Visą laiką galvodavau - na ir kaip mes tuos žmones gydom? Keisčiausia, kad jie išgyja. Kai po terapijos paklausi, kas būtent padėjo, neretai klientų paaiškinimai būna keisti, jiems patiems tesuprantami. O kartais su klientais ima nesisekti, nors...


Skyrybos Lietuvoje: dažnos ar retos?

Skyrybos Lietuvoje: dažnos ar retos?

Diskutuojant apie šeimą ir šeimos politiką bene daugiausiai ginčų sulaukia klausimas, susijęs su skyrybomis. Tačiau prieš svarstant, kaip užkirsti joms kelią, reikėtų išsiaiškinti, ar jos iš tiesų tokios dažnos, kaip teigiama. Anot Demografinių...


3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai. Skaičiuojama, kad nuo 5 iki 25...


Kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį?

Kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį?

Pirmasis įspūdis apie nepažįstamą žmogų suformuojamas vos per septyniolika pažinties sekundžių. Rodos, spėjame ištarti tik savo vardą, tačiau aplinkiniai jau būna susidarę nuomonę apie mus. Kaip per tokį trumpą laiką užkariauti geriausias...


Moterų depresija

Moterų depresija

Laikoma, kad moterys dažniau nei vyrai patiria depresiją ir sunkiau ją įveikia. Specialistai išskiria aštuonias labiausiai paplitusias moterų depresijos rūšis. Trunka kelis mėnesius po gimdymo. Ji atsiranda dėl staigaus gyvenimo būdo pasikeitimo,...


Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Visa, kas nauja, dažnai būna sutinkama įtariai ir su nepasitikėjimu. Siūlantys naujoves yra lyg ledlaužiai, privalantys skirti ne tik begalę energijos prasiveržti, bet ir stipriai tikėti tuo, ką daro. Todėl papasakoti apie pasauliui jau pažįstamą,...


Krizė – šansas pakilti arba sužlugti

Krizė – šansas pakilti arba sužlugti

Anksčiau ar vėliau kiekvienas žmogus patenka į įvairias sunkias gyvenimo situacijas, kurios ir išmuša žemę iš po kojų. Žmogų ištinka krizė. Ką tai reiškia? Krizė – tai pavojinga linkme besirutuliojanti situacija, kai žmogaus įprastas...


Man savęs visai negaila

Man savęs visai negaila

Daugelis lietuvių moterų tiesiog veržiasi pasiaukoti dėl savo artimųjų. Visi turi būti pavalgydinti, aprengti, namai turi būti nepriekaištingai tvarkingi. Dažnai tenka rūpintis ne tik vyru ir vaikais, bet ir senais tėvais, ir anūkais. Rūpestis -...


Spalvota televizija - spalvoti sapnai

Spalvota televizija - spalvoti sapnai

Japonų mokslininkų tyrimų rezultatai patvirtina anksčiau iškeltą prielaidą, kad dažniau sapnuoti spalvotai yra linkę jaunesni žmonės. Mokslininkai žmonių galimybę sapnuoti spalvotai tiria jau nuo XX a. pradžios. 1915 – 1950 m. surinkti...


Vasaros romanas baigiasi psichologo kabinete

Vasaros romanas baigiasi psichologo kabinete

Po atostogų – pas psichologą. Deja, bet kai kam nutinka ir taip, kad užuot pailsėję ir atsipalaidavę žmonės puola į gilią depresiją. To priežastimi gali tapti ir kurortinis romanas. Vieniems kurortinis romanas gali suteikti sparnus ir...


Kodėl jos apkalba?

Kodėl jos apkalba?

Nors dauguma šalia nuolat būnančių žmonių — mūsų draugai, visgi nemažai susiduriame ir su tokiais, kuriuos tegalime pavadinti "kaimynu", "pažįstamu", "bendradarbiu". Jiems dažniausiai būname daugiau ar mažiau...


Ligų ištakos – išgyvenimuose

Ligų ištakos – išgyvenimuose

Kūno problemos gali būti susijusios su patirta psichologine trauma."Mūsų pokalbis – mano vaistai", - sakė pirmoji Zigmundo Froido pacientė. Šiandieninė karta vis dažniau problemas, kurios anksčiau priklausė religijos ir medicinos...


Šokio-judesio terapija: išgirsti savo kūno išmintį

Šokio-judesio terapija: išgirsti savo kūno išmintį

Atlikusi mažą apklausą savo draugų rate, išgirdau labai įvairių ir įdomių atsakymų: „tai tokia kaip light (lengva) psichoterapija, neturintiems didelių problemų, bet turintiems pakankamai laiko ir išteklių, gal labiau skirta...


Gal žinote gerą būrėją?

Gal žinote gerą būrėją?

- Norėjau jūsų paprašyti, gal žinot kokią būrėją, juk jūsų pacientai dažnai vaikšto pas jas. Kuri geresnė? - Taip, vaikšto, gal net dažniau, negu įsivaizduojate. Bet jei egzistuotų tokia aiškiaregė, kuri tikrai žinotų ateitį, tai visi pas ją ir...


Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – ne tik poilsis, bet ir santykių išbandymo metas. Juk artėjant atostogoms dažnai susimąstote, su kuo ilsėtis. Su draugais? Su vaikais? Su sutuoktiniu ar atskirai? Pas mane atėjo konsultuotis pora, kuri kartu išgyveno 15 metų. Jie...


Italijoje gyvena labiausiai "nusivylusios" namų šeimininkės Europoje

Italijoje gyvena labiausiai "nusivylusios" namų šeimininkės Europoje

Italijos namų šeimininkės yra labiausiai "nusivylusios" Europoje ir vis dažniau reiškia nepasitenkinimą įvairiais dalykais nuo vaikų priežiūros iki socialinio aprūpinimo sistemos, rodo trečiadienį paskelbti tyrimo rezultatai. Tyrime,...


Su "Teatro terapija" – savęs pažinimo link

Su "Teatro terapija" – savęs pažinimo link

Kūrybinė kompanija "Laimingi žmonės" kviečia save atrasti iš naujo ir pasinerti į "Teatro terapiją" – praktinių užsiėmimų ciklą. Anot režisieriaus Arvydo Lebeliūno, Teatro terapija yra savianalizė, tačiau tai ne...


Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Spartus gyvenimo tempas, informacijos gausa, pastangos rasti savo vietą gyvenime didina psichologinę ir emocinę įtampą, todėl ne veltui mūsų amžius vadinamas stresų amžiumi. Kiekvienas didesnis susijaudinimas neigiamai veikia organizmą: po patirto...


Kaip elgtis išsiaiškinus vyro neištikimybę

Kaip elgtis išsiaiškinus vyro neištikimybę

"Norėčiau Jūsų patarimo, bet net nežinau, kaip viską aprašyti. Kartais atrodo, kad per trisdešimt ketverius metus nugyvenau kelių žmonių gyvenimus. Jei trumpai, tai istorija būtų tokia: esu ištekėjusi, prieš trejus metus buvau išėjusi su...


Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Taip, dieta yra mūsų gyvenimo dalis, tačiau mes švenčiame gimtadienius, sukaktis, paaukštinimus darbe ir t.t. Mes linksminamės per laisvadienius ar šventes. Šventinių pietų stalas dažniausiai būna ypač gausiai nukrautas gardžiosiomis vaišėmis....


Sapnai - tikrovės atspindys

Sapnai - tikrovės atspindys

Pramiegama apie trečdalį gyvenimo, bet sapnai aplanko ne per visą naktį, bet tik tam tikrais momentais - kai būna vadinamoji gilaus miego fazė, tada smegenys tampa aktyvios. Mokslininkai nustatė, kad tuo metu miegančiojo vyzdžiai juda, vokai...


Top 10: kaip patobulinti profesinį gyvenimą?

Top 10: kaip patobulinti profesinį gyvenimą?

Pakeisti darbą nebūtinai reiškia pakeisti profesiją ar net firmą, kurioje dirbi. Kartais pakanka pakeisti vien darbo įpročius, kad visas profesinis gyvenimas pavirstų prasmingesnis, pelningesnis ir t.t. AskMen.com siūlo dešimt patarimų, kaip...


Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Skyrybos pirmomis dienomis gali atrodyti didžiausia gyvenimo nesėkme, tačiau daugeliui moterų išsiskyrimas su vyru padeda atrasti iš naujo save ir pradėti džiaugtis gyvenimu, kuris buvo užspaustas nesėkmingos santuokos. Naujausių tyrimų...


Eiti pas psichoterapeutą, ar medituoti?

Eiti pas psichoterapeutą, ar medituoti?

Vieni savo problemų eina spręsti pas psichoterapeutus, psichoanalitikus, kiti į jogos centrus, budistinės, kinietiškos, Ošo meditacijos grupes ir tt. Kodėl taip vyksta? Ką pasirinkti? Medituotojai dažnai primena nesveikų keistuolių bendrijas,...


Žiaurus gyvenimas meksikietiškame seriale

Žiaurus gyvenimas meksikietiškame seriale

Devynerius metus stebiu paprastuosius Naujininkų gyventojus, kai jiems nepasiseka gyvenimo audrose ir jie ateina prašyti invalidumo pažymų. Stebiu ir neatsistebiu: tai slogu, tamsu, aštru, kartais - komiška, baisesnius pacientus psichiatrai net...


Tamsi paranojos gelmė

Tamsi paranojos gelmė

Nežinau kaip jums, bet man paranoja yra labai įdomi, nes, ko gero, negalime rasti jautraus, daug pasiekusio žmogaus, kurio nebūtų nors kartą kankinę paranojiniai nuogąstavimai. Kartais įtarinėti reikia ir sveika: "Jeigu neįtarčiau, nebūčiau...


Laipteliu aukščiau už kitus...

Laipteliu aukščiau už kitus...

Kas sieja pramuštgalvišką vairavimą gatvėse ir garsių firmų drabužių pirkimą, patyčias mokykloje ir tėvo didžiavimąsi sulaukus pirmagimio sūnaus? Ar tikrai "traukimas per dantį" yra toks nekaltas dalykas, o kito žmogaus pertraukinėjimas...


Kaip padėti smurtą šeimoje kenčiančiai draugei?

Kaip padėti smurtą šeimoje kenčiančiai draugei?

"Turiu draugę, kurią muša vyras. Dažnai ji atbėga pas mane su sūneliu, gelbėdamasi nuo savo "brangiausiojo". Aš ją guodžiu, raminu, migdau pas save, o paskui ji vėl grįžta pas jį. Kai ji rauda pas mane atbėgusi, matau, kad kenčia....


Kelionės ir nepakenčiami bendrakeleiviai

Kelionės ir nepakenčiami bendrakeleiviai

Pasibaigus vasarai ir grįžtant į rutiną galima apmąstyti, ką davė nauji įspūdžiai, kelionės, sutikti žmonės. Iš to galima padaryti apibendrinimų ne tik apie pasaulį, bet ir apie save. Pasibaigus vasarai ir grįžtant į rutiną galima apmąstyti, ką...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Rezus Rezus Rezus