Birželio 2d. Antradienis

Ką tau kalba geometrinės figūros

Peržiūrų skaičius: 32652
Ką tau kalba geometrinės figūros

Daugybę įdomybių, susijusių su žmogumi, išaiškina psichologai, parapsichologai. Štai, pavyzdžiui, jie teigia, jog žmogaus charakterį galima nuspėti, net konkrečiai nustatyti pagal tai, kokios geometerinės figūros jam patinka.
O juk iš tikrųjų žmogaus charakterį pažinti svarbu daugeliu atvejų. Pagal jį reikia rinktis profesiją, darbą. Ypač tai aktualu kuriantiems šeimas. Juk šiandien užtenka vien žvilgtelėti į prašančių ištuokos pareiškimus, kad įsitikintum, jog tarp priežasčių įrašas "nesutapo charakteriai" – bene pats dažniausias.

Ar iš tikrųjų apie žmogaus charakterį ką nors tikra gali pasakyti jo mėgstamos geometrinės figūros?

Mokslininkas, pats pirmasis pradėjęs tyrinėti šį faktą, buvo amerikietis Stiuzenas Deplingeris. Jis buvo žymus psichologas, garsėjąs kaip puikus specialistas vadovaujančių kadrų ruošimo srityje. Vėliau šios srities specialistai labai susidomėjo Deplingerio išvadomis bei prielaidomis ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. O šiandien jo tyrimų išvadomis naudojasi daugelis pasaulio psichologų.

Kaip tai daroma?

Pats testas su geometrinėmis figūromis labai paprastas: reikia sudėlioti iš eilės keturias geometrines figūras – kvadratą, trikampį, apskritimą ir zigzagą – pagal tai, kaip jos žmogui patinka.

Žinoma, daug kas pasakys apie tai niekada nesusimąstęs, net pats nežino, ar turi kokių nors simpatijų vienai ar kitai figūrai. Tačiau mokslininkai sako, kad taip tikrai nėra. Net jei žmogus teigia apie tai negalvojęs, jo aplinkoje, kurią tvarko pats, žinovui nesunku bus įžvelgti atsakymą. Apie tai bylos ne tik jo apranga, jos stilius, drabužių, baldų apmušalų piešiniai, kabantys paveikslai, prie namų, sode suformuotos klombos, mėgstamos automobilių formos ir t.t.

Taigi net ir tiriamajam bus įdomu apie save šį tą sužinoti.

Pirmiausia jis turi iš visų keturių figūrų pasirinkti labiausiai patinkančią ar bent priimtiniausią. Paskui tuo pačiu principu išdėlioti likusias. Ką tai duos? Ogi tai, kad pirmoji figūra leis nustatyti jas dėliojusio asmens individualius ypatumus, o paskutinioji parodys, su kokių charakterių tipų žmonėmis jam sunkiausia bendrauti.

Ką byloja kvadratas?

TEIGIAMI BRUOŽAI. Jei labiausiai iš visų figūrų žmogui patinka kvadratas, tai rodo, kad jis yra protingas, darbštus, moka pasirinkti tinkamą darbą ir be vargo jį atlieka.

Tokie asmenys paprastai būna plačios erudicijos, labai pareigingi. Jie nemėgsta prisifantazuoti tokių perspektyvinių darbų, kurių nebus įmanoma atlikti.

Išties, argi toks žmogus - ne turtas darbdaviui?

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tačiau skubėti džiaugtis neverta nei darbdaviui, nei asmeniui, ketinančiam su tokiu žmogumi susieti savo gyvenimą, kurti šeimą.

Reikia žinoti, kad tokia asmenybė – neregėta nuobodybė! Savo pedantiškumu,smulkmeniškumu aplinkiniams ji gali sukelti nervinį šoką. O vadovaudamas kolektyvui, toks žmogus sunkiai beišlaikys darbuotojus, nes ne kiekvienas gerai savo darbą atliekantis pakęs smulkmenišką kabinėjimąsi, nors iš tiesų vadovas tai darys ne specialiai, be piktos valios.

Ne lengviau bus prie to priprasti ir šeimoje žmonai ar vyrui. Iš to kils daug nesutarimų, ginčų,kivirčų.

Nustatyta, kad tokie asmenys, nors ir nestokodami erudicijos, stengiasi apsiriboti vien konkrečiais, dalykiniais pokalbiais, nemėgsta gilintis į intelektualius reikalus.

Pasirinko apskritimą

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai mokančios taikiai gyventi, giliai užjausti , net ir tolimiems žmonėms padėti asmenybės. Tokie žmonės – tikri taikdariai, sugebantys greitai likviduoti konfliktus, tildyti barnius, nesukeldami nė vienos konfliktuojančios pusės priešiškumo sau. Tai - retas sugebėjimas, nes, kaip žinoma, žmonės dažniausiai laikosi taisyklės: "Jei jis ne už mane,vadinasi - priešas!". Nesvarbu, teisūs jie ar ne.

Nedažna šiandieninėje visuomenėje ir nuoširdi užuojauta kitam, pastangos padėti.Dėl šios savybės tokie žmonės labai branginami pirmiausiai šeimoje.Jie tampa pagrindiniu kiekvieno jos nario "ramsčiu", o tai kelia jam pagarbą, dėkingumą. Ne mažiau tokios asmenybės vertinamos ir politikoje, nes nešvaisto tuščių žodžių, o ką pažadėję visuomet stengiasi vykdyti. Jie gerbiami bendradarbių, nes jais pasitikima.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Pirmiausia tokie nesavanaudiškumo bruožai kenkia pačiai asmenybei praktine prasme: draugai,bičiuliai (o neretai ir šeimos nariai) greitai pripranta prie nesavanaudiškos asmenybės ir pradeda ją visapusiškai išnaudoti. Toks žmogus bet kur atsisako savo patogumų ar naudos kitų labui.Tai jį fiziškai alina,vargina (pvz., jie niekada neranda progos atsisėsti visuomeniniame transporte, nes visuomet mato silpnesnius, senesnius). Be to, ne visuomet ir jo gyvenimo draugė (-as) pritaria tokiai sutuoktinio pozicijai, neretai priekaištauja, kad, mažiau gerumo rodydamas kitiems, naudingesnis būtų šeimai, turėtų daugiau laiko jos reikalams ir t.t.

Apskritimą mėgstantys žmonės nėra ryžtingi. Ypač šis bruožas išryškėja, kai reikia ką nors pirkti. Jie ilgai stoviniuoja prie prekystalių net rinkdamiesi produktus, o tai neigiamai vertinama šeimos narių, taip pat ir bendradarbių.

Jei patinkamiausias – trikampis

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai kryptingai siekiantys ir visuomet pasiekiantys savo tikslą žmonės. Jie – lyderiai tiek mažuose, tiek ir dideliuose darbuose. Aplinkinius jie stebina neišsenkama energija, kuria užkrečia ir kitus darbuotojus,draugus bei šeimos narius. Net ir tokius, kurie nesiduoda užkrečiami, jis priverčia dirbti, judėti, galvoti.

Tokie žmonės kolektyve labai greitai pastebimi ir įvertinami, sparčiai kyla karjeros laiptais. Net ir dirbdami paprastą darbą, jie greitai suburia apie save entuziastų būrį. Suprantama, jei tai išsilavinęs žmogus, - jam ne už kalnų ir vadovo postas.

Priėmęs tokią asmenybę į darbą, kiekvienas darbdavys apsidžiaugs, nes greitai pastebės, kad to žmogaus energija skatina ir kitų darbuotojų intensyvesnę veiklą.

Tą patį jaus ir šeima: kiekvienas jos narys į jam priklausančias pareigas negalės žiūrėti aplaidžiai.

NEIGIAMI BRUOŽAI

Tačiau sutikime, jog ne kiekvienam toks entuziastingas, energingas žmogus bus priimtinas. Juk kur kas daugiau esama tokių asmenybių, kurios mėgsta ramybę, pastovumą, metų metus nieko nenori keisti nei darbe,nei namuose,aplinkoje ar sode. Štai tokiems žmonėms trikampį mėgstanti asmenybė bus... kaip rakštis, nuolat durianti į "minkštą vietą". Nesuprantantys tokio charakterio prigimties aplinkiniai entuziastingą žmogų dažnai laiko išsišokėliu, norinčiu pasirodyti geriau už kitus. Iš čia kyla antipatijos jam ir jo sumanymams. "Kas diena – tai naujiena!" – taip paprastai darbe, o neretai ir šeimoje apibūdinama tokios asmenybės veikla.

Dar blogiau, kai tame "draskymesi" bendradarbiai įžvelgia egoizmą, savanaudiškumą, konkurenciją. O kai darbe nesutarimai, blogą nuotaiką jos kaltininkas parsineša ir į šeimą.

Tad trikampio mėgėjo sėkmė labai priklauso nuo to, tarp kokių žmonių jis dirba ir gyvena. Jam nereikėtų stebėtis pajutus, jog yra nemėgstamas.

Jei traukia akį zigzagas

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai nestandartinės mąstysenos žmonės. Jie – aštrialiežuviai, neleidžią šalia esantiems nuobodžiauti, greitai randą išeitį iš kebliausios padėties. Konservatyvumas, rutina – ne jiems. Tokias asmenybes mėgsta tiek impulsyvūs, tiek ramesnio charakterio žmonės, nes jie kelia nuotaiką, neprimesdami savo valios, nieko neįpareigodami. Su jais lengva bendrauti.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tokio žmogaus niekaip nepriversi daryti tai, kas jam nepatinka, nors ir reikalinga kitiems. Tai labai neigiamai atsiliepia pirmiausiai šeimoje, taip pat ir darbe. Pavyzdžiui, šeimoje jis "išvinguriuoja" taip, kad jam nemielus darbus būtų įpareigotas atlikti kitas. Ypač jie nemėgsta besikartojančios namų ruošos.

Darbe pradeda demonstruoti savo užimtumą, nepatinkantį darbą irgi perkeldamas ant kitų pečių, nors pagal pareigas tai priklausytų jam. Labiausiai veikloje jam nepakenčiama rutina.

Tačiau blogiausia, kad tokie žmonės nesilaiko duotų pažadų, įsipareigojimų, niekur nenueina laiku. Dėl tokios savybės nukenčia šeima, nes negali juo pasitikėti.Pavyzdžiui,iš ryto pažadėjęs nupirkti maisto produktų, jis gali atsidurti netikėtoje kompanijoje ir net grįžęs namo stebėtis neradęs pagaminto maisto.

Darbe karjeros tokios asmenybės irgi nepasiekia, nes žmonės jais nepasitiki.

Psichologas: grįžę į darbą, mintyse atostogaukite

Psichologas: grįžę į darbą, mintyse atostogaukite

Mėnesių mėnesius laukiant, kada pagaliau ateis atostogos, į šias dienas sudedamos viltys ir svajonės patirti malonių įspūdžių, nuveikti ką nors neįprasta, ar tiesiog kokybiškai pailsėti. Jei nėra galimybės pamatyti svečias šalis, pasiklausyti...


Nešvaistykime gyvenimo skundams ir aimanoms

Nešvaistykime gyvenimo skundams ir aimanoms

John Mason – krikščioniškų knygų autorius, verslo konsultantas, pamokslininkas, jau keliasdešimt metų įkvepiantis gausias auditorijas. Skirtingai nuo kai kurių šiandien populiarių „gyvenimo trenerių“, J. Mason neskelbia, kad...


Streso įveikimo pamokėlės ( 1 dalis)

Streso įveikimo pamokėlės ( 1 dalis)

Apie stresą, jo priežastis, išsivystymo mechanizmą, juntamus simptomus bei įtaką sveikatai parašytas ne vienas straipsnis. Apie tai daug kalbama įvairiose laidose, susitikimuose. Tačiau "stresas" pastaraisiais metais tapo vienu iš labai...


Tamsi paranojos gelmė

Tamsi paranojos gelmė

Nežinau kaip jums, bet man paranoja yra labai įdomi, nes, ko gero, negalime rasti jautraus, daug pasiekusio žmogaus, kurio nebūtų nors kartą kankinę paranojiniai nuogąstavimai. Kartais įtarinėti reikia ir sveika: "Jeigu neįtarčiau, nebūčiau...


Kūryba ir originalūs sprendimai – mistika ar technika?

Kūryba ir originalūs sprendimai – mistika ar technika?

Kūrybiškumas - ne vien menininkų rūpestis. Jo reikia kas dieną. Organizuojant laisvalaikį, rašant straipsnį, puošiant namus, fotografuojant. Susidūrus su psichologinėmis problemomis kūrybiniai sprendimai tiesiog būtini. Kūrybiškumas svarbus...


Kodėl bijoma

Kodėl bijoma

Ar pažįstamas toks jausmas: staiga kūnu ima žliaugti šaltas prakaitas, širdis, rodos, šoka iš krūtinės, o pakaušiu virpuliukai bėgioja? Akimis, mimika ir visa savo esybe šaukiate, jog... bijote. Tik nežinia kodėl. Prancūzų psichoterapeutai kelių...


Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Merginos, kurios ištekėjo anksčiau nei joms sukako 18 metų, dažniau gyvenime patiria psichikos problemų, teigia mokslininkai. Kaip praneša "HealthDay News", daug laimingesnės yra tos moterys, kurios amžiną meilę prisiekia sulaukusios...


Tuščias šiuolaikinis žmogus

Tuščias šiuolaikinis žmogus

"Per tas tris savaites stengiausi pamiršti Girmantą. "Pabėgiojau" per berniukus. Nuvažiavau pas vieną tokį, atrodė vyresnis, negu sakė, nusivyliau, jausmas buvo kaip su gumine lėle. Po to buvo dar keli, su vienu gal tris dienas...


Psichologinė paslaugos psichologiniuose ir dvasiniuose centruose: ką rinktis?

Psichologinė paslaugos psichologiniuose ir dvasiniuose centruose: ką rinktis?

Pastaruoju metu atsirado daug įvairių dvasinių centrų. Tai ir "naujosios bangos" krikščioniškieji judėjimai, tokie kaip "Tikėjimo žodis", ir Rytų religijų mokytojai - budistai, induistai, ir astrologai, ošo, okultistai,...


Zita Vasiliauskaitė. Sunki pavydo našta

Zita Vasiliauskaitė. Sunki pavydo našta

Kartais nėra paprasta nusakyti, kas negerai yra jūsų santykiuose su kuriuo nors žmogumi, tačiau jau seniai pastebite, kad asmeniškai jums nėra malonu su juo bendrauti. Mat paprastai po susidūrimo su juo jums pablogėja nuotaika, o jei tenka daugiau...


Butelis – tikrų ir išgalvotų švenčių palydovas

Butelis – tikrų ir išgalvotų švenčių palydovas

Kodėl mūsų nebestebina tai, kad bet kokia proga esame įpratę išgerti? Jei gimė vaikas - reikia aplaistyti. Mirė artimas žmogus - reikia paminėti. Vyksta vestuvės - reikia nusigerti. Darbą gavai - reikia atšvęsti. Dirvoną suarei ar kiaulę paskerdei...


Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Spartus gyvenimo tempas, informacijos gausa, pastangos rasti savo vietą gyvenime didina psichologinę ir emocinę įtampą, todėl ne veltui mūsų amžius vadinamas stresų amžiumi. Kiekvienas didesnis susijaudinimas neigiamai veikia organizmą: po patirto...


Sapnai perspėja ir keičia pasaulį

Sapnai perspėja ir keičia pasaulį

Pranašiški sapnai. Šiandien daug kas, išgirdęs apie tokių sapnų išsipildymą, tik nusišypsos ir pasakys, kad tai - prietaringų bobučių prasimanymai. Deja, čia pasigirstų ir labai daug prieštaravimų. Ar maža yra konkrečių pavyzdžių, kai žmogus,...


Kodėl jos apkalba?

Kodėl jos apkalba?

Nors dauguma šalia nuolat būnančių žmonių — mūsų draugai, visgi nemažai susiduriame ir su tokiais, kuriuos tegalime pavadinti "kaimynu", "pažįstamu", "bendradarbiu". Jiems dažniausiai būname daugiau ar mažiau...


Kaip Indrė mokėsi atsipalaiduoti

Kaip Indrė mokėsi atsipalaiduoti

Indrė nemokėjo atsipalaiduoti. Tą matė visi. Išvydusi žmogų, ji puldavo įtemptai pasakoti savo problemas, apmąstymus, patirtis. Užėjus pas ją į svečius į akis krito, kaip ji nuolat reguliuoja vaikus, kurie ką nors daro ne taip. Gimus trečiam...


Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Visą laiką galvodavau - na ir kaip mes tuos žmones gydom? Keisčiausia, kad jie išgyja. Kai po terapijos paklausi, kas būtent padėjo, neretai klientų paaiškinimai būna keisti, jiems patiems tesuprantami. O kartais su klientais ima nesisekti, nors...


Ką apie moterį pasako jos namai?

Ką apie moterį pasako jos namai?

Kiekvienas vyras gali įvertinti jam patikusią merginą per 5 sekundes. Tereikia užsukti į jos namus. Jeigu pasisekė atsidurti merginos teritorijoje, štai tau keletas patarimų, kaip lengvai nustatyti merginos charakterį, įpročius ir gyvenimo būdą!...


Pavydas: nemalonu patirti, nelengva atsikratyti

Pavydas: nemalonu patirti, nelengva atsikratyti

Krikščionybės tradicijoje į pavydą žvelgiama kaip į vieną iš septynių didžiausių ydų, trukdančių siekti šventumo. Nors šiuolaikinėje visuomenėje šis sudėtinis jausmas nebėra demonizuojamas, tačiau jis vis tiek nemėgstamas ir greičiau bus...


Vokiečiai nenori bučiuotis darbo vietoje

Vokiečiai nenori bučiuotis darbo vietoje

Vokietijos organizacija, kuri teikia patarimus etiketo ir socialinio elgesio klausimais, ragina uždrausti pasisveikinimo bučinius darbo vietoje. Anot jos atstovų, tradicija savo bendradarbius ar verslo partnerius bučiuoti į skruostą nepriimtina...


Santuoka - komandinis žaidimas

Santuoka - komandinis žaidimas

Visi žinome, kad galingiausia jėga mūsų gyvenime yra meilė. Tai ne tik dvasią sušildanti bendrystė – meilės jausmas tikrai įkvepia. Tai didžiulė motyvacija, kurios dėka nuverčiame kalnus be jokių pastangų. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių...


Iš kur kyla mūsų baimės

Iš kur kyla mūsų baimės

Kiek daug visko mes nepadarome vien iš baimės suklysti, prarasti, pasirodyti juokingiems, nerangioms, kvailiems... Kiek sudaužyta širdžių vien iš nepasitikėjimo savimi, baimės būti savimi. Kiek nevykusių santuokų sudaryta iš baimės likti vienam,...


Kaip reaguoti į pagyrimus?

Kaip reaguoti į pagyrimus?

"Prieš metus atvažiavau studijuoti į Šiaulius iš nedidelio miestelio. Mano gyvenimas ryškiai pasikeitė: ne tik išvažiavau iš tėvų namų, bet ir susiradau naujų draugų, su kuriais leidžiu laiką ir diskutuoju įvairiais klausimais. Būtent iš...


Moterų baimės

Moterų baimės

Visiškai bebaimių žmonių nėra. Visi ko nors bijomės. Tačiau, specialistų nuomone, moterys bailesnės. Ir bijo jos visokiausių dalykų. Simptomai. Jūs bijote, kad ilgainiui savo vaikinui ar vyrui tapsite nebeįdomi ir jis susiras kitą. Tegul toji kita...


Eiti pas psichoterapeutą, ar medituoti?

Eiti pas psichoterapeutą, ar medituoti?

Vieni savo problemų eina spręsti pas psichoterapeutus, psichoanalitikus, kiti į jogos centrus, budistinės, kinietiškos, Ošo meditacijos grupes ir tt. Kodėl taip vyksta? Ką pasirinkti? Medituotojai dažnai primena nesveikų keistuolių bendrijas,...


Meilės preperavimas psichoteapijoje

Meilės preperavimas psichoteapijoje

Nė vieni santykiai nėra tokie rizikingi ir nepareikalauja tiek daug, kaip mylint priimti ir pažinti kitą žmogų. Meilė įjungia visus mūsų jausmus, mes turime mesti kontrolę ir tuo pačiu, suvokti savo baimę būti atstumtu, ir potencialų pyktį...


Santykių psichologija: kas, po velnių, ta meilė yra?

Santykių psichologija: kas, po velnių, ta meilė yra?

Įsimyli ne tik žmonės, vienas kitą myli ir paukščiai, ir bitės, netgi dresuotos blusos. Ir ne kartą esame visi savęs paklausę – kaip ir kodėl mus apima tas jausmas, dažnai vedantis prie kančios arba verčiantis elgtis neracionaliai? Visa tai...


Ką daryti, kad negraužtų sąžinė?

Ką daryti, kad negraužtų sąžinė?

Sąžinės graužatis – dėl neištikimybės, konspiracinių planų darbe, bjauraus elgesio šeimoje ir t.t. – labai nemalonus dalykas ir tol, kol nesiimsite priemonių šiai graužačiai nuslopinti, gyvenimas gali būti kartus. Poreikis apvalyti...


Apie paauglio vidinį pasaulį

Apie paauglio vidinį pasaulį

Apie paauglystę pastaruoju metu kalbama daug. Konfliktams su vaikais lengvai priklijuojama paauglystės problemų etiketė. Visi žino, kad paaugliai nesivaldo, liguistai susirūpinę savo išvaizda, ima veržtis pas draugus ir priešgyniauja tėvams. Bet...


Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Apie škotų mokslininką Alexanderį Flemingą (1881–1951) amžininkai pasakojo tokią istoriją. Ryte laboratorijoje diskutuojant apie planuojamą eksperimentą, visi išdėstė savo nuomones, o A. Flemingas ištarė vienintelį žodį:...


Kaip suprasti vyrų užuominas ir gestus?

Kaip suprasti vyrų užuominas ir gestus?

Kaip bebūtų keista, bet vyrai kalba užuominomis gerokai dažniau nei moterys. Todėl suprasti juos būna sunku. O kartais atrodo, kad jie apskritai šneka ateivių kalba. Norėdamas atkreipti į save moters dėmesį, jis stengiasi išsisikirti iš kitų:...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9