Sausio 21d. Penktadienis

Ką tau kalba geometrinės figūros

Peržiūrų skaičius: 32652
Ką tau kalba geometrinės figūros

Daugybę įdomybių, susijusių su žmogumi, išaiškina psichologai, parapsichologai. Štai, pavyzdžiui, jie teigia, jog žmogaus charakterį galima nuspėti, net konkrečiai nustatyti pagal tai, kokios geometerinės figūros jam patinka.
O juk iš tikrųjų žmogaus charakterį pažinti svarbu daugeliu atvejų. Pagal jį reikia rinktis profesiją, darbą. Ypač tai aktualu kuriantiems šeimas. Juk šiandien užtenka vien žvilgtelėti į prašančių ištuokos pareiškimus, kad įsitikintum, jog tarp priežasčių įrašas "nesutapo charakteriai" – bene pats dažniausias.

Ar iš tikrųjų apie žmogaus charakterį ką nors tikra gali pasakyti jo mėgstamos geometrinės figūros?

Mokslininkas, pats pirmasis pradėjęs tyrinėti šį faktą, buvo amerikietis Stiuzenas Deplingeris. Jis buvo žymus psichologas, garsėjąs kaip puikus specialistas vadovaujančių kadrų ruošimo srityje. Vėliau šios srities specialistai labai susidomėjo Deplingerio išvadomis bei prielaidomis ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. O šiandien jo tyrimų išvadomis naudojasi daugelis pasaulio psichologų.

Kaip tai daroma?

Pats testas su geometrinėmis figūromis labai paprastas: reikia sudėlioti iš eilės keturias geometrines figūras – kvadratą, trikampį, apskritimą ir zigzagą – pagal tai, kaip jos žmogui patinka.

Žinoma, daug kas pasakys apie tai niekada nesusimąstęs, net pats nežino, ar turi kokių nors simpatijų vienai ar kitai figūrai. Tačiau mokslininkai sako, kad taip tikrai nėra. Net jei žmogus teigia apie tai negalvojęs, jo aplinkoje, kurią tvarko pats, žinovui nesunku bus įžvelgti atsakymą. Apie tai bylos ne tik jo apranga, jos stilius, drabužių, baldų apmušalų piešiniai, kabantys paveikslai, prie namų, sode suformuotos klombos, mėgstamos automobilių formos ir t.t.

Taigi net ir tiriamajam bus įdomu apie save šį tą sužinoti.

Pirmiausia jis turi iš visų keturių figūrų pasirinkti labiausiai patinkančią ar bent priimtiniausią. Paskui tuo pačiu principu išdėlioti likusias. Ką tai duos? Ogi tai, kad pirmoji figūra leis nustatyti jas dėliojusio asmens individualius ypatumus, o paskutinioji parodys, su kokių charakterių tipų žmonėmis jam sunkiausia bendrauti.

Ką byloja kvadratas?

TEIGIAMI BRUOŽAI. Jei labiausiai iš visų figūrų žmogui patinka kvadratas, tai rodo, kad jis yra protingas, darbštus, moka pasirinkti tinkamą darbą ir be vargo jį atlieka.

Tokie asmenys paprastai būna plačios erudicijos, labai pareigingi. Jie nemėgsta prisifantazuoti tokių perspektyvinių darbų, kurių nebus įmanoma atlikti.

Išties, argi toks žmogus - ne turtas darbdaviui?

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tačiau skubėti džiaugtis neverta nei darbdaviui, nei asmeniui, ketinančiam su tokiu žmogumi susieti savo gyvenimą, kurti šeimą.

Reikia žinoti, kad tokia asmenybė – neregėta nuobodybė! Savo pedantiškumu,smulkmeniškumu aplinkiniams ji gali sukelti nervinį šoką. O vadovaudamas kolektyvui, toks žmogus sunkiai beišlaikys darbuotojus, nes ne kiekvienas gerai savo darbą atliekantis pakęs smulkmenišką kabinėjimąsi, nors iš tiesų vadovas tai darys ne specialiai, be piktos valios.

Ne lengviau bus prie to priprasti ir šeimoje žmonai ar vyrui. Iš to kils daug nesutarimų, ginčų,kivirčų.

Nustatyta, kad tokie asmenys, nors ir nestokodami erudicijos, stengiasi apsiriboti vien konkrečiais, dalykiniais pokalbiais, nemėgsta gilintis į intelektualius reikalus.

Pasirinko apskritimą

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai mokančios taikiai gyventi, giliai užjausti , net ir tolimiems žmonėms padėti asmenybės. Tokie žmonės – tikri taikdariai, sugebantys greitai likviduoti konfliktus, tildyti barnius, nesukeldami nė vienos konfliktuojančios pusės priešiškumo sau. Tai - retas sugebėjimas, nes, kaip žinoma, žmonės dažniausiai laikosi taisyklės: "Jei jis ne už mane,vadinasi - priešas!". Nesvarbu, teisūs jie ar ne.

Nedažna šiandieninėje visuomenėje ir nuoširdi užuojauta kitam, pastangos padėti.Dėl šios savybės tokie žmonės labai branginami pirmiausiai šeimoje.Jie tampa pagrindiniu kiekvieno jos nario "ramsčiu", o tai kelia jam pagarbą, dėkingumą. Ne mažiau tokios asmenybės vertinamos ir politikoje, nes nešvaisto tuščių žodžių, o ką pažadėję visuomet stengiasi vykdyti. Jie gerbiami bendradarbių, nes jais pasitikima.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Pirmiausia tokie nesavanaudiškumo bruožai kenkia pačiai asmenybei praktine prasme: draugai,bičiuliai (o neretai ir šeimos nariai) greitai pripranta prie nesavanaudiškos asmenybės ir pradeda ją visapusiškai išnaudoti. Toks žmogus bet kur atsisako savo patogumų ar naudos kitų labui.Tai jį fiziškai alina,vargina (pvz., jie niekada neranda progos atsisėsti visuomeniniame transporte, nes visuomet mato silpnesnius, senesnius). Be to, ne visuomet ir jo gyvenimo draugė (-as) pritaria tokiai sutuoktinio pozicijai, neretai priekaištauja, kad, mažiau gerumo rodydamas kitiems, naudingesnis būtų šeimai, turėtų daugiau laiko jos reikalams ir t.t.

Apskritimą mėgstantys žmonės nėra ryžtingi. Ypač šis bruožas išryškėja, kai reikia ką nors pirkti. Jie ilgai stoviniuoja prie prekystalių net rinkdamiesi produktus, o tai neigiamai vertinama šeimos narių, taip pat ir bendradarbių.

Jei patinkamiausias – trikampis

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai kryptingai siekiantys ir visuomet pasiekiantys savo tikslą žmonės. Jie – lyderiai tiek mažuose, tiek ir dideliuose darbuose. Aplinkinius jie stebina neišsenkama energija, kuria užkrečia ir kitus darbuotojus,draugus bei šeimos narius. Net ir tokius, kurie nesiduoda užkrečiami, jis priverčia dirbti, judėti, galvoti.

Tokie žmonės kolektyve labai greitai pastebimi ir įvertinami, sparčiai kyla karjeros laiptais. Net ir dirbdami paprastą darbą, jie greitai suburia apie save entuziastų būrį. Suprantama, jei tai išsilavinęs žmogus, - jam ne už kalnų ir vadovo postas.

Priėmęs tokią asmenybę į darbą, kiekvienas darbdavys apsidžiaugs, nes greitai pastebės, kad to žmogaus energija skatina ir kitų darbuotojų intensyvesnę veiklą.

Tą patį jaus ir šeima: kiekvienas jos narys į jam priklausančias pareigas negalės žiūrėti aplaidžiai.

NEIGIAMI BRUOŽAI

Tačiau sutikime, jog ne kiekvienam toks entuziastingas, energingas žmogus bus priimtinas. Juk kur kas daugiau esama tokių asmenybių, kurios mėgsta ramybę, pastovumą, metų metus nieko nenori keisti nei darbe,nei namuose,aplinkoje ar sode. Štai tokiems žmonėms trikampį mėgstanti asmenybė bus... kaip rakštis, nuolat durianti į "minkštą vietą". Nesuprantantys tokio charakterio prigimties aplinkiniai entuziastingą žmogų dažnai laiko išsišokėliu, norinčiu pasirodyti geriau už kitus. Iš čia kyla antipatijos jam ir jo sumanymams. "Kas diena – tai naujiena!" – taip paprastai darbe, o neretai ir šeimoje apibūdinama tokios asmenybės veikla.

Dar blogiau, kai tame "draskymesi" bendradarbiai įžvelgia egoizmą, savanaudiškumą, konkurenciją. O kai darbe nesutarimai, blogą nuotaiką jos kaltininkas parsineša ir į šeimą.

Tad trikampio mėgėjo sėkmė labai priklauso nuo to, tarp kokių žmonių jis dirba ir gyvena. Jam nereikėtų stebėtis pajutus, jog yra nemėgstamas.

Jei traukia akį zigzagas

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai nestandartinės mąstysenos žmonės. Jie – aštrialiežuviai, neleidžią šalia esantiems nuobodžiauti, greitai randą išeitį iš kebliausios padėties. Konservatyvumas, rutina – ne jiems. Tokias asmenybes mėgsta tiek impulsyvūs, tiek ramesnio charakterio žmonės, nes jie kelia nuotaiką, neprimesdami savo valios, nieko neįpareigodami. Su jais lengva bendrauti.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tokio žmogaus niekaip nepriversi daryti tai, kas jam nepatinka, nors ir reikalinga kitiems. Tai labai neigiamai atsiliepia pirmiausiai šeimoje, taip pat ir darbe. Pavyzdžiui, šeimoje jis "išvinguriuoja" taip, kad jam nemielus darbus būtų įpareigotas atlikti kitas. Ypač jie nemėgsta besikartojančios namų ruošos.

Darbe pradeda demonstruoti savo užimtumą, nepatinkantį darbą irgi perkeldamas ant kitų pečių, nors pagal pareigas tai priklausytų jam. Labiausiai veikloje jam nepakenčiama rutina.

Tačiau blogiausia, kad tokie žmonės nesilaiko duotų pažadų, įsipareigojimų, niekur nenueina laiku. Dėl tokios savybės nukenčia šeima, nes negali juo pasitikėti.Pavyzdžiui,iš ryto pažadėjęs nupirkti maisto produktų, jis gali atsidurti netikėtoje kompanijoje ir net grįžęs namo stebėtis neradęs pagaminto maisto.

Darbe karjeros tokios asmenybės irgi nepasiekia, nes žmonės jais nepasitiki.

Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

"Gyvenu su močiute. Ji, kaip ir kiekvienas senas žmogus, nesupranta jaunimo norų ir, jei galėtų, užrakintų mane namuose, "kad tik kas neatsitiktų". Labiausiai pykstamės, prieš kiekvienas Kalėdas, kai noriu išeiti į vakarėlį ar...


Vasaros depresija – retas, bet realus reiškinys

Vasaros depresija – retas, bet realus reiškinys

Dauguma žmonių nekantraudami laukia vasaros pradžios, tačiau kai kas tampa laimingesni jai pasibaigus. Dėl to kaltas reiškinys, sukeliantis ir žymiai labiau paplitusią žiemos depresiją. Tai sezoninis afektinis sutrikimas (Seasonal Affective...


Kiekvieną rytą bijau atsimerkti

Kiekvieną rytą bijau atsimerkti

- Jaučiuosi be galo kalta prieš tuos žmones, kurie man norėjo padėti, nes į naują darbą aš nenuėjau. Aš taip persigandau ir taip neturėjau jėgų, kad tiesiog negalėjau. Man labai baisu ieškoti darbo. Aš bijau, kad nueisiu į darbą ir...


Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – ne tik poilsis, bet ir santykių išbandymo metas. Juk artėjant atostogoms dažnai susimąstote, su kuo ilsėtis. Su draugais? Su vaikais? Su sutuoktiniu ar atskirai? Pas mane atėjo konsultuotis pora, kuri kartu išgyveno 15 metų. Jie...


Kaip padėti artimojo mirtį išgyvenančiam žmogui?

Kaip padėti artimojo mirtį išgyvenančiam žmogui?

" Mano pusseserės šeima vasarą neteko dukrytės. Ta netikėta mirtis sukrėtė visą giminę. Pusseserė man kaip tikra sesuo, mudvi labai artimos nuo vaikystės, per visas laidotuves buvau šalia, išgyvenau tokį pat didžiulį skausmą. Jau praėjo du...


Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Apie škotų mokslininką Alexanderį Flemingą (1881–1951) amžininkai pasakojo tokią istoriją. Ryte laboratorijoje diskutuojant apie planuojamą eksperimentą, visi išdėstė savo nuomones, o A. Flemingas ištarė vienintelį žodį:...


Gintarė Minkevičienė. Iš skausmo į atleidimą

Gintarė Minkevičienė. Iš skausmo į atleidimą

Daugybei moterų pasaulyje po aborto reikia dvasinio ir psichologinio gydymo. Tai rodo po pasaulį paplitusi savaitgalio gydymo programa abortą patyrusiems žmonėms "Rachelės vynuogynas", kuri atkeliauja ir į Lietuvą. Žmonės dažnai nenori...


Nevaldomo pykčio proveržiai – perpus sutrumpina gyvenimą

Nevaldomo pykčio proveržiai – perpus sutrumpina gyvenimą

Jau ne tik šeimose, darbovietėse, bet ir viešai daugėja žmonių pykčio proveržių. Tad kaip išmokti suvaldyti pyktį?


Nuvertinimas — taip pat agresijos forma

Nuvertinimas — taip pat agresijos forma

"Noriu pasidalinti nelabai šventinėmis mintimis. Keletą metų globojame giminaitę, vienišą tėčio seserį, kuriai greitai aštuoniasdešimt. Ligota, sunkiai vaikšto, reikia nemažai pagalbos — ir pas gydytoją nuvežti, ir rūbus bei patalynę...


Išgyventi netektį padėjo laiškai mirusiam vyrui

Išgyventi netektį padėjo laiškai mirusiam vyrui

Vyro netektis po daugiau nei 40 bendro gyvenimo metų moteriai buvo didžiulis smūgis. Graužatis ir prasidėjusios sveikatos problemos ją privertė ieškoti pagalbos. Specialistai pastebi, kad šiandienos iškreipta gedulo kultūra nepadeda žmogui...


Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Spartus gyvenimo tempas, informacijos gausa, pastangos rasti savo vietą gyvenime didina psichologinę ir emocinę įtampą, todėl ne veltui mūsų amžius vadinamas stresų amžiumi. Kiekvienas didesnis susijaudinimas neigiamai veikia organizmą: po patirto...


Moterys nemoka saugoti paslapčių

Moterys nemoka saugoti paslapčių

Į klausimą kiek laiko moterys gali išlaikyti paslaptį, jau galima atsakyti – dvi dienas. Mokslininkai apskaičiavo, kad moteris neiškentėjusi iškalbės paslaptį po maždaug 47 valandų ir 15 minučių, praneša Dailymail.co.uk. Mokslininkai atliko...


Keturi būdai, kaip atgaivinti išblėsusią meilę

Keturi būdai, kaip atgaivinti išblėsusią meilę

Visi nori sutarti su savo antrosiomis pusėmis, tačiau, gaila, ne visada tai pavyksta padaryti. Todėl psichologijos specialistai siūlo keturis paprastus būdus, kaip sustiprinti meilę ir palaikyti šiltus santykius šeimoje. Tvirtų santykių pagrindas...


TRANSESSENCE arba durys į džiugesnį gyvenimą

TRANSESSENCE arba durys į džiugesnį gyvenimą

Visi esame pajutę, kiek energijos ir džiaugsmo mums teikia šviečianti saulė. Siaučiant permainingiems pavasario orams dar labiau tai vertiname. Tačiau ar visi žinome, kad ir savo viduje mes turime visada šviečiančią saulę? Deja, mūsų vidinę saulę,...


Ar vyrai ir moterys gali būti tik draugai?

Ar vyrai ir moterys gali būti tik draugai?

Karštos diskusijos šiuo klausimu tęsiasi nuo neatmenamų laikų. Vieni, o tokių dauguma, mano, kad vyras ir moteris niekada nebūna tik draugais, nes jų fizinis skirtingumas visuomet sukelia mažesnį ar didesnį potraukį, ir nors pats žmogus gali jo...


Kodėl bijoma

Kodėl bijoma

Ar pažįstamas toks jausmas: staiga kūnu ima žliaugti šaltas prakaitas, širdis, rodos, šoka iš krūtinės, o pakaušiu virpuliukai bėgioja? Akimis, mimika ir visa savo esybe šaukiate, jog... bijote. Tik nežinia kodėl. Prancūzų psichoterapeutai kelių...


Seksualinė priklausomybė

Seksualinė priklausomybė

Seksualinė priklausomybė – tai liguistas požiūris į seksą, kuris žmogui padeda įveikti stresą, išvengti neigiamų ar skaudžių jausmų, taip pat intymių santykių, kurių jis nesugeba užmegzti. Seksualiniai santykiai tampa svarbiausiu dalyku, dėl...


Nesu gera

Nesu gera

Rašytojas T. Vailderis yra pasakęs: "Kodėl geri žmonės dažniausiai būna kvaili?" Kodėl kai kuriems žmonėms taip sunku pasakyti "ne" ir juos gali tąsyti bet kas? Nenuostabu, kad jų sveikata sušlubuoja. Mes, sugebantieji drąsiai,...


Meilė sargdina ar gydo?

Meilė sargdina ar gydo?

Meilė ne visada džiaugsmas ar teigiamos emocijos. Nesėkmė asmeniniame gyvenime gali palaužti sveikatą, net pražudyti žmogų... Ir atvirkščiai - laimingas žmogus iš kitų išsiskiria savo optimizmu, gera sveikata ir mokėjimu džiaugtis gyvenimu. Kodėl...


Psichoterapeutas O. Lapinas: "XXI amžiuje stresai tapo subtilesni"

Psichoterapeutas O. Lapinas: "XXI amžiuje stresai tapo subtilesni"

Kalbėdamas apie nuolatinį žmonių palydovą - stresą - vienas populiariausių šių dienų psichoterapeutų ir publicistų Olegas Lapinas mini dvi minėto reiškinio puses: nerimą, kurį lydi bejėgiškumas, bei monotoniją, kuri neatsiejama nuo mobilumo. Nuo...


Apsauga nuo streso – emocinis atsparumas

Apsauga nuo streso – emocinis atsparumas

Specialistai pastebi, kad daugelis vaikų, kuriems sunku su kitais sutarti, stokoja bendravimo įgūdžių: jie nemoka kalbėtis, sunkiai išreiškia savo poreikius bei įsiklauso į kitų mintis. Kauno miesto savivaldybės Visuomenė sveikatos biuro...


Moterų depresija

Moterų depresija

Laikoma, kad moterys dažniau nei vyrai patiria depresiją ir sunkiau ją įveikia. Specialistai išskiria aštuonias labiausiai paplitusias moterų depresijos rūšis. Trunka kelis mėnesius po gimdymo. Ji atsiranda dėl staigaus gyvenimo būdo pasikeitimo,...


Spalvota televizija - spalvoti sapnai

Spalvota televizija - spalvoti sapnai

Japonų mokslininkų tyrimų rezultatai patvirtina anksčiau iškeltą prielaidą, kad dažniau sapnuoti spalvotai yra linkę jaunesni žmonės. Mokslininkai žmonių galimybę sapnuoti spalvotai tiria jau nuo XX a. pradžios. 1915 – 1950 m. surinkti...


Ką daryti, kad negraužtų sąžinė?

Ką daryti, kad negraužtų sąžinė?

Sąžinės graužatis – dėl neištikimybės, konspiracinių planų darbe, bjauraus elgesio šeimoje ir t.t. – labai nemalonus dalykas ir tol, kol nesiimsite priemonių šiai graužačiai nuslopinti, gyvenimas gali būti kartus. Poreikis apvalyti...


Negalavimus prišaukia mintys

Negalavimus prišaukia mintys

Jeigu sergate viena ar kita liga, o medicina jums taip ir nepadeda – kreipkitės į psichoterapeutą. Šiandien psichoterapeutai sėkmingai gydo daugelį ligų. Psichoterapija galima išgydyti astmą ir nevaisingumą, alergiją, daugelį skrandžio ir...


Nori sužinoti, ar draugo vaikystė buvo laiminga? Pažiūrėk į jo veidą

Nori sužinoti, ar draugo vaikystė buvo laiminga? Pažiūrėk į jo veidą

Apvytusi ir apdribusi oda, gilios raukšlės - tai liudija, kad žmogaus gyvenimas – nelengvas. Tačiau dabar Edinburgo universiteto mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad veido bruožai gali pasakyti apie bet kurio žmogaus vaikystę. Tyrimo...


Laipteliu aukščiau už kitus...

Laipteliu aukščiau už kitus...

Kas sieja pramuštgalvišką vairavimą gatvėse ir garsių firmų drabužių pirkimą, patyčias mokykloje ir tėvo didžiavimąsi sulaukus pirmagimio sūnaus? Ar tikrai "traukimas per dantį" yra toks nekaltas dalykas, o kito žmogaus pertraukinėjimas...


Kai vyrą apima sporto manija

Kai vyrą apima sporto manija

"Ką daryti, kai vyrą apima sporto manija? Kai jam tarsi nebelieka jokių kitų rūpesčių, kaip tik parlėkus iš darbo įsijungti televizorių, atsikimšti alaus ir spoksoti, kaip po futbolo aikštę varinėjamas kamuolys... Negaliu prisiprašyti, kad...


Rima: "Esu suaugęs alkoholiko vaikas, ir tai paliko žymę visam mano gyvenimui"

Rima: "Esu suaugęs alkoholiko vaikas, ir tai paliko žymę visam mano gyvenimui"

Priklausomybė – skaudi ir sunki liga, kuri paliečia ne tik priklausomą žmogų, bet ir jo artimuosius. Woititzas Janetas Geringeris knygoje "Suaugę alkoholikų vaikai" rašo: "Alkoholizmas yra liga. Tai, kad esi alkoholiko vaikas,...


Darbo psichologija: ar tikrai darbuotojams svarbu tik atlygis?

Darbo psichologija: ar tikrai darbuotojams svarbu tik atlygis?

Šiuo metu, kai darbuotojai yra linkę skųstis dėl savo finansinės padėties, dėl griežtesnių darbo sąlygų, vis dėlto ne visi dirbantieji vertina tik finansinę išraišką už darbą. Darbuotojai turi ir kitokių siekių bei poreikių, prieš kuriuos...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9