Spalio 20d. Antradienis

Ką tau kalba geometrinės figūros

Peržiūrų skaičius: 32652
Ką tau kalba geometrinės figūros

Daugybę įdomybių, susijusių su žmogumi, išaiškina psichologai, parapsichologai. Štai, pavyzdžiui, jie teigia, jog žmogaus charakterį galima nuspėti, net konkrečiai nustatyti pagal tai, kokios geometerinės figūros jam patinka.
O juk iš tikrųjų žmogaus charakterį pažinti svarbu daugeliu atvejų. Pagal jį reikia rinktis profesiją, darbą. Ypač tai aktualu kuriantiems šeimas. Juk šiandien užtenka vien žvilgtelėti į prašančių ištuokos pareiškimus, kad įsitikintum, jog tarp priežasčių įrašas "nesutapo charakteriai" – bene pats dažniausias.

Ar iš tikrųjų apie žmogaus charakterį ką nors tikra gali pasakyti jo mėgstamos geometrinės figūros?

Mokslininkas, pats pirmasis pradėjęs tyrinėti šį faktą, buvo amerikietis Stiuzenas Deplingeris. Jis buvo žymus psichologas, garsėjąs kaip puikus specialistas vadovaujančių kadrų ruošimo srityje. Vėliau šios srities specialistai labai susidomėjo Deplingerio išvadomis bei prielaidomis ne tik Amerikoje, bet ir Europoje. O šiandien jo tyrimų išvadomis naudojasi daugelis pasaulio psichologų.

Kaip tai daroma?

Pats testas su geometrinėmis figūromis labai paprastas: reikia sudėlioti iš eilės keturias geometrines figūras – kvadratą, trikampį, apskritimą ir zigzagą – pagal tai, kaip jos žmogui patinka.

Žinoma, daug kas pasakys apie tai niekada nesusimąstęs, net pats nežino, ar turi kokių nors simpatijų vienai ar kitai figūrai. Tačiau mokslininkai sako, kad taip tikrai nėra. Net jei žmogus teigia apie tai negalvojęs, jo aplinkoje, kurią tvarko pats, žinovui nesunku bus įžvelgti atsakymą. Apie tai bylos ne tik jo apranga, jos stilius, drabužių, baldų apmušalų piešiniai, kabantys paveikslai, prie namų, sode suformuotos klombos, mėgstamos automobilių formos ir t.t.

Taigi net ir tiriamajam bus įdomu apie save šį tą sužinoti.

Pirmiausia jis turi iš visų keturių figūrų pasirinkti labiausiai patinkančią ar bent priimtiniausią. Paskui tuo pačiu principu išdėlioti likusias. Ką tai duos? Ogi tai, kad pirmoji figūra leis nustatyti jas dėliojusio asmens individualius ypatumus, o paskutinioji parodys, su kokių charakterių tipų žmonėmis jam sunkiausia bendrauti.

Ką byloja kvadratas?

TEIGIAMI BRUOŽAI. Jei labiausiai iš visų figūrų žmogui patinka kvadratas, tai rodo, kad jis yra protingas, darbštus, moka pasirinkti tinkamą darbą ir be vargo jį atlieka.

Tokie asmenys paprastai būna plačios erudicijos, labai pareigingi. Jie nemėgsta prisifantazuoti tokių perspektyvinių darbų, kurių nebus įmanoma atlikti.

Išties, argi toks žmogus - ne turtas darbdaviui?

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tačiau skubėti džiaugtis neverta nei darbdaviui, nei asmeniui, ketinančiam su tokiu žmogumi susieti savo gyvenimą, kurti šeimą.

Reikia žinoti, kad tokia asmenybė – neregėta nuobodybė! Savo pedantiškumu,smulkmeniškumu aplinkiniams ji gali sukelti nervinį šoką. O vadovaudamas kolektyvui, toks žmogus sunkiai beišlaikys darbuotojus, nes ne kiekvienas gerai savo darbą atliekantis pakęs smulkmenišką kabinėjimąsi, nors iš tiesų vadovas tai darys ne specialiai, be piktos valios.

Ne lengviau bus prie to priprasti ir šeimoje žmonai ar vyrui. Iš to kils daug nesutarimų, ginčų,kivirčų.

Nustatyta, kad tokie asmenys, nors ir nestokodami erudicijos, stengiasi apsiriboti vien konkrečiais, dalykiniais pokalbiais, nemėgsta gilintis į intelektualius reikalus.

Pasirinko apskritimą

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai mokančios taikiai gyventi, giliai užjausti , net ir tolimiems žmonėms padėti asmenybės. Tokie žmonės – tikri taikdariai, sugebantys greitai likviduoti konfliktus, tildyti barnius, nesukeldami nė vienos konfliktuojančios pusės priešiškumo sau. Tai - retas sugebėjimas, nes, kaip žinoma, žmonės dažniausiai laikosi taisyklės: "Jei jis ne už mane,vadinasi - priešas!". Nesvarbu, teisūs jie ar ne.

Nedažna šiandieninėje visuomenėje ir nuoširdi užuojauta kitam, pastangos padėti.Dėl šios savybės tokie žmonės labai branginami pirmiausiai šeimoje.Jie tampa pagrindiniu kiekvieno jos nario "ramsčiu", o tai kelia jam pagarbą, dėkingumą. Ne mažiau tokios asmenybės vertinamos ir politikoje, nes nešvaisto tuščių žodžių, o ką pažadėję visuomet stengiasi vykdyti. Jie gerbiami bendradarbių, nes jais pasitikima.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Pirmiausia tokie nesavanaudiškumo bruožai kenkia pačiai asmenybei praktine prasme: draugai,bičiuliai (o neretai ir šeimos nariai) greitai pripranta prie nesavanaudiškos asmenybės ir pradeda ją visapusiškai išnaudoti. Toks žmogus bet kur atsisako savo patogumų ar naudos kitų labui.Tai jį fiziškai alina,vargina (pvz., jie niekada neranda progos atsisėsti visuomeniniame transporte, nes visuomet mato silpnesnius, senesnius). Be to, ne visuomet ir jo gyvenimo draugė (-as) pritaria tokiai sutuoktinio pozicijai, neretai priekaištauja, kad, mažiau gerumo rodydamas kitiems, naudingesnis būtų šeimai, turėtų daugiau laiko jos reikalams ir t.t.

Apskritimą mėgstantys žmonės nėra ryžtingi. Ypač šis bruožas išryškėja, kai reikia ką nors pirkti. Jie ilgai stoviniuoja prie prekystalių net rinkdamiesi produktus, o tai neigiamai vertinama šeimos narių, taip pat ir bendradarbių.

Jei patinkamiausias – trikampis

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai kryptingai siekiantys ir visuomet pasiekiantys savo tikslą žmonės. Jie – lyderiai tiek mažuose, tiek ir dideliuose darbuose. Aplinkinius jie stebina neišsenkama energija, kuria užkrečia ir kitus darbuotojus,draugus bei šeimos narius. Net ir tokius, kurie nesiduoda užkrečiami, jis priverčia dirbti, judėti, galvoti.

Tokie žmonės kolektyve labai greitai pastebimi ir įvertinami, sparčiai kyla karjeros laiptais. Net ir dirbdami paprastą darbą, jie greitai suburia apie save entuziastų būrį. Suprantama, jei tai išsilavinęs žmogus, - jam ne už kalnų ir vadovo postas.

Priėmęs tokią asmenybę į darbą, kiekvienas darbdavys apsidžiaugs, nes greitai pastebės, kad to žmogaus energija skatina ir kitų darbuotojų intensyvesnę veiklą.

Tą patį jaus ir šeima: kiekvienas jos narys į jam priklausančias pareigas negalės žiūrėti aplaidžiai.

NEIGIAMI BRUOŽAI

Tačiau sutikime, jog ne kiekvienam toks entuziastingas, energingas žmogus bus priimtinas. Juk kur kas daugiau esama tokių asmenybių, kurios mėgsta ramybę, pastovumą, metų metus nieko nenori keisti nei darbe,nei namuose,aplinkoje ar sode. Štai tokiems žmonėms trikampį mėgstanti asmenybė bus... kaip rakštis, nuolat durianti į "minkštą vietą". Nesuprantantys tokio charakterio prigimties aplinkiniai entuziastingą žmogų dažnai laiko išsišokėliu, norinčiu pasirodyti geriau už kitus. Iš čia kyla antipatijos jam ir jo sumanymams. "Kas diena – tai naujiena!" – taip paprastai darbe, o neretai ir šeimoje apibūdinama tokios asmenybės veikla.

Dar blogiau, kai tame "draskymesi" bendradarbiai įžvelgia egoizmą, savanaudiškumą, konkurenciją. O kai darbe nesutarimai, blogą nuotaiką jos kaltininkas parsineša ir į šeimą.

Tad trikampio mėgėjo sėkmė labai priklauso nuo to, tarp kokių žmonių jis dirba ir gyvena. Jam nereikėtų stebėtis pajutus, jog yra nemėgstamas.

Jei traukia akį zigzagas

TEIGIAMI BRUOŽAI. Tai nestandartinės mąstysenos žmonės. Jie – aštrialiežuviai, neleidžią šalia esantiems nuobodžiauti, greitai randą išeitį iš kebliausios padėties. Konservatyvumas, rutina – ne jiems. Tokias asmenybes mėgsta tiek impulsyvūs, tiek ramesnio charakterio žmonės, nes jie kelia nuotaiką, neprimesdami savo valios, nieko neįpareigodami. Su jais lengva bendrauti.

NEIGIAMI BRUOŽAI. Tokio žmogaus niekaip nepriversi daryti tai, kas jam nepatinka, nors ir reikalinga kitiems. Tai labai neigiamai atsiliepia pirmiausiai šeimoje, taip pat ir darbe. Pavyzdžiui, šeimoje jis "išvinguriuoja" taip, kad jam nemielus darbus būtų įpareigotas atlikti kitas. Ypač jie nemėgsta besikartojančios namų ruošos.

Darbe pradeda demonstruoti savo užimtumą, nepatinkantį darbą irgi perkeldamas ant kitų pečių, nors pagal pareigas tai priklausytų jam. Labiausiai veikloje jam nepakenčiama rutina.

Tačiau blogiausia, kad tokie žmonės nesilaiko duotų pažadų, įsipareigojimų, niekur nenueina laiku. Dėl tokios savybės nukenčia šeima, nes negali juo pasitikėti.Pavyzdžiui,iš ryto pažadėjęs nupirkti maisto produktų, jis gali atsidurti netikėtoje kompanijoje ir net grįžęs namo stebėtis neradęs pagaminto maisto.

Darbe karjeros tokios asmenybės irgi nepasiekia, nes žmonės jais nepasitiki.


Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale. Kaip teigiama naujame tyrime, žmones veikia tam tikri hormonai. Ryški šviesa tunelio gale, apie kurią pasakoja žmonės, atsidūrę ant mirties slenksčio, gali būti...


3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai. Skaičiuojama, kad nuo 5 iki 25...


Egzaminų baimės: kaip įveikti stresą?

Egzaminų baimės: kaip įveikti stresą?

Kiekvieną pavasarį tūkstančiai Lietuvos abiturientų su nerimu laukia artėjančių egzaminų, panašūs jausmai užplūsta jų tėvus, auklėtojus, mokytojus. Kaip elgtis abituriento tėvams, kaip padėti savo sūnui ar dukrai ir kokių svarbiausių principų...


Psichologė: priklausomybės nuo sekso nėra. Tai – sutrikimas

Psichologė: priklausomybės nuo sekso nėra. Tai – sutrikimas

Dažnai girdime kalbant apie priklausomybes nuo kasdieniniame gyvenime įprastų dalykų: šokolado, sekso, darbo, kompiuterio. Ar iš tiesų tai irgi yra tapę šių laikų priklausomybėmis? Bendrosios psichologijos katedros docentė, psichologė, socialinių...


Kaip atsikratyti įtampos darbe?

Kaip atsikratyti įtampos darbe?

"Gal galėtumėte patarti tokiam žmogui, kaip aš. Dabartinį darbą dirbu jau daugiau kaip metus, labai jame pavargstu. Iš pradžių maniau, kad priprasiu, bet ... Labai bijau suklysti, todėl kiekvieną padarytą darbą daugybę kartų tikrinu. Nespėju...


Laipteliu aukščiau už kitus...

Laipteliu aukščiau už kitus...

Kas sieja pramuštgalvišką vairavimą gatvėse ir garsių firmų drabužių pirkimą, patyčias mokykloje ir tėvo didžiavimąsi sulaukus pirmagimio sūnaus? Ar tikrai "traukimas per dantį" yra toks nekaltas dalykas, o kito žmogaus pertraukinėjimas...


Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Ko gero, melavimo fenomenui metų galėtų būti priskaičiuojama panašiai tiek pat, kiek ir pačiai žmonijos civilizacijai. Žmonės meluoti pradėjo netrukus po to, kai pradėjo komunikuoti. Galima numanyti, jog netrukus iškilo ir naujas motyvas –...


Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Visa, kas nauja, dažnai būna sutinkama įtariai ir su nepasitikėjimu. Siūlantys naujoves yra lyg ledlaužiai, privalantys skirti ne tik begalę energijos prasiveržti, bet ir stipriai tikėti tuo, ką daro. Todėl papasakoti apie pasauliui jau pažįstamą,...


Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Apie škotų mokslininką Alexanderį Flemingą (1881–1951) amžininkai pasakojo tokią istoriją. Ryte laboratorijoje diskutuojant apie planuojamą eksperimentą, visi išdėstė savo nuomones, o A. Flemingas ištarė vienintelį žodį:...


Kas geriau - nenormali meilė ar susvetimėjimas?

Kas geriau - nenormali meilė ar susvetimėjimas?

Ak, tie nuo meilės kenčiantys žmonės! Meilės istorijos,l kaip ir filmai apie meilę, stipriai sukrečia, ypač kai psichologas į jas gali įsikišti kaip trečias slaptas dalyvis. Matyt, man, kaip ir daugeliui žmonių, šie filmai padeda kartu su herojais...


Kas geriau- nenormali meilė ar susvetimėjimas?

Kas geriau- nenormali meilė ar susvetimėjimas?

Ak, tie nuo meilės kenčiantys žmonės! Meilės istorijos,l kaip ir filmai apie meilę, stipriai sukrečia, ypač kai psichologas į jas gali įsikišti kaip trečias slaptas dalyvis. Matyt, man, kaip ir daugeliui žmonių, šie filmai padeda kartu su herojais...


Ką apie vyrus išduoda "mėnulio" eisena?

Ką apie vyrus išduoda "mėnulio" eisena?

Psichologai moterims pataria atkreipti dėmesį į vyrų eiseną. Mat vaikščiojimo būdas padeda atskleisti stripriosios lyties charakterį, slaptus ketinimus, emocijas ir baimes. Norintys greičiau sugundyti moterį, eina jai iš kairės Jei vyras eina...


Žmogaus baimė ir vienatvė slepiasi sapnuose

Žmogaus baimė ir vienatvė slepiasi sapnuose

Sapnai mus moko pasitikėti savimi ir savo pojūčiais, tačiau daugelis šito nesupranta. Konsultuodama daug dėmesio skiriu klientų sapnams. Juose galima rasti atsakymą į daugelį klausimų, geriau suvokti save. Daugelis suaugusiųjų prisimena vaikystės...


Kaip įveikti santuokos baimę?

Kaip įveikti santuokos baimę?

"Porą metų draugauju su vaikinu. Mylime vienas kitą. Jis siūlo gyventi kartu, tuoktis, o aš atidėlioju sprendimą. Gal ir juokingai skamba, bet bijau šeimos. Mano tėvai girtavo, namuose prisižiūrėjau visko(...), ir tai mane tebepersekioja....


Nešvaistykime gyvenimo skundams ir aimanoms

Nešvaistykime gyvenimo skundams ir aimanoms

John Mason – krikščioniškų knygų autorius, verslo konsultantas, pamokslininkas, jau keliasdešimt metų įkvepiantis gausias auditorijas. Skirtingai nuo kai kurių šiandien populiarių „gyvenimo trenerių“, J. Mason neskelbia, kad...


Vyrai beprotiškai trokšta kuo greičiau tapti tėvais

Vyrai beprotiškai trokšta kuo greičiau tapti tėvais

Pasirodo, ne tik moterys trokšta auginti vaikus, tačiau ir vyrai. Stipriosios lyties atstovai taip pat kenčia nuo "kūdikio karštinės" ir svajoja džiaugtis tėvyste. Šis emocionalus ir fizinis reiškinys – beprotiškas noras turėti...


Kelionės ir nepakenčiami bendrakeleiviai

Kelionės ir nepakenčiami bendrakeleiviai

Pasibaigus vasarai ir grįžtant į rutiną galima apmąstyti, ką davė nauji įspūdžiai, kelionės, sutikti žmonės. Iš to galima padaryti apibendrinimų ne tik apie pasaulį, bet ir apie save. Pasibaigus vasarai ir grįžtant į rutiną galima apmąstyti, ką...


Darbo psichologija: ar tikrai darbuotojams svarbu tik atlygis?

Darbo psichologija: ar tikrai darbuotojams svarbu tik atlygis?

Šiuo metu, kai darbuotojai yra linkę skųstis dėl savo finansinės padėties, dėl griežtesnių darbo sąlygų, vis dėlto ne visi dirbantieji vertina tik finansinę išraišką už darbą. Darbuotojai turi ir kitokių siekių bei poreikių, prieš kuriuos...


Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Streso įveikimo pamokėlės (2 dalis)

Spartus gyvenimo tempas, informacijos gausa, pastangos rasti savo vietą gyvenime didina psichologinę ir emocinę įtampą, todėl ne veltui mūsų amžius vadinamas stresų amžiumi. Kiekvienas didesnis susijaudinimas neigiamai veikia organizmą: po patirto...


Ką daryti, kai kiti naudojasi tavo patiklumu?

Ką daryti, kai kiti naudojasi tavo patiklumu?

"Dirbu socialine darbuotoja. Darbovietės nenorėčiau nurodyti dėl visiems suprantamų priežasčių... Norėčiau paklausti, kaip reikėtų išvengti tokių situacijų, kai klientai naudojasi tavo patiklumu, nuoširdumu? Ne kartą esu dėl to nukentėjusi,...


Kodėl paaugliai kankina save ir kitus?

Kodėl paaugliai kankina save ir kitus?

Pačiais nelaimingiausiais gyvenimo etapais laikoma paauglystė ir senatvė. Emocinės paauglių problemos neretai prilygsta psichinės ligos simptomams. Paauglystės periodas pastaruoju metu vis ilgėja. Gyventi darosi sudėtingiau ir norint tapti...


Savaitės pokalbis. Sigita Girdzijauskienė: Baimės dėl gabių vaikų ateities jau mažiau

Savaitės pokalbis. Sigita Girdzijauskienė: Baimės dėl gabių vaikų ateities jau mažiau

"Gabus vaikas, stebėtinai gabus vaikas", – kiekviena mama ar kiekvienas tėtis norėtų tai pasakyti apie savo atžalą. Deja, ši savoka jau įteisinta tam tikrai vaikų grupei apibūdinti. Ką reiškia gabus vaikas? Kaip jį atpažinti? Ir...


Vienatvė būnant tarp žmonių

Vienatvė būnant tarp žmonių

Mūsų dienomis, kaip niekad anksčiau, žmonės turi visas galimybes bendrauti: telefonas, internetas suras netgi toliausiai esantįjį. Nepaisant tokių galimybių, vienišių daugėja. Gyvenate mieste ir kasdien susitinkate su žmonėmis. Susitinkate ir...


Kaip elgtis, kai jautiesi boso neįvertinta?

Kaip elgtis, kai jautiesi boso neįvertinta?

"Dirbu nedideliame moterų kolektyve. Mūsų bosas yra vyras. Nors visos darbuotojos darome beveik tą patį darbą, vadovas daug dažniau pastebi jaunesnes, joms padėkoja ar švelniai nurodo klaidas, jeigu kas nors ne taip. Manęs ir kolegės, su...


Ernestas Lapinskas: "Vargina ne sunkus darbas, o prastas poilsis"

Ernestas Lapinskas: "Vargina ne sunkus darbas, o prastas poilsis"

Psichologas Ernestas Lapinskas pabrėžia, kad emocinis nuovargis daug kenksmingesnis už fizinį, o ištisinis televizoriaus žiūrėjimas emocijas ne turtina, o skurdina. Psichologą kalbina Stanislovas Kairys. Neseniai Europos šalyse vykdytas tyrimas...


Savęs beieškant: kas kaltas, kai jauties blogai?

Savęs beieškant: kas kaltas, kai jauties blogai?

Jeigu tikime likimu, mintinai žinome posakį niekas nevyksta savaime. Viskas vyksta ne savaime. O dėl to, kad taip turėjo būti. Taip seniai jau užprogramuota ir nepriklauso nuo tavo kraujo grupės ar chromosomų tango spirale per laiką – nuo...


Kas parašė gyvenimo scenarijų?

Kas parašė gyvenimo scenarijų?

Stovime ant dar vienų metų slenksčio. Tai laikas, kai apmąstome, ar viską darome teisingai, ar esame laimingi? Trečiąjį tūkstantmetį žmonės atsigręžia į savo dvasinius poreikius, nes pastebėjo, kad patenkinę tik materialinius, neranda harmonijos...


Hipnozė kiekviename žingsnyje

Hipnozė kiekviename žingsnyje

„Po 20 val mokymosi jis pradėjo taikyti hipnozę vaikams ir žmonai, po 40 - pacientams. Kiekvienas žmogus gali įvesti sėdintįjį priešais į hipnozinį transą." Suprantame tai ar ne, mes kas dieną vienas kitą hipnotizuojame. Moterys užburia...


Psichoterapeutas O. Lapinas: "XXI amžiuje stresai tapo subtilesni"

Psichoterapeutas O. Lapinas: "XXI amžiuje stresai tapo subtilesni"

Kalbėdamas apie nuolatinį žmonių palydovą - stresą - vienas populiariausių šių dienų psichoterapeutų ir publicistų Olegas Lapinas mini dvi minėto reiškinio puses: nerimą, kurį lydi bejėgiškumas, bei monotoniją, kuri neatsiejama nuo mobilumo. Nuo...


Tyrimas: trečdalis Lietuvos moterų patiria stresą šeimoje

Tyrimas: trečdalis Lietuvos moterų patiria stresą šeimoje

Beveik trečdalis Lietuvos moterų prisipažįsta, kad į stresines situacijas dažniausiai patenka šeimos rate ar bendraudamos su artimaisiais. Dėl buitinių aplinkybių ypač dažnai stresą patiria namų šeimininkės. Šių metų vasarą bendros Lietuvos ir...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9