REXSAN

Svarbi vystymosi stadija

Ropojimas yra pirmasis veiksmas, kuriuo kūdikis savo jėgomis pradeda aktyvų gyvenimą. Ropojant kūdikio raumenys stiprėja bei ruošiasi aktyvesniam judėjimui – pirmiesiems mažylio žingsniams.

Ropoti pradedama tuomet, kai mažylis mokosi balansuoti kojytėmis ir rankytėmis. Vėliau jis pradeda suvokti, kaip judėti pirmyn ir atgal stumiant savo keliukus. Daugelis kūdikių pradeda ropoti šešių–dešimties mėnesių amžiaus. Šiuo periodu, be ropojimo, mažylis gali judėti ir kitais būdais: šliaužti ant pilvuko, vartytis ant kilimėlio. Būna ir tokių atvejų, kai mažylis apskritai praleidžia šliaužiojimo periodą ir pradeda iškart bandyti stotis, stovėti ir vaikščioti.

Pateiksime keletą patarimų, kaip mažylį skatinti ropoti.

  • Kuo dažniau vaikas bus guldomas ant pilvuko, tuo daugiau turės progų mokytis. Kūdikis gali ropoti lovoje (prižiūrimas suaugusiojo), ant žemės patiesto minkšto kilimėlio ar anklodės. Nors geriausia ropoti ant kieto paviršiaus, ant minkštesnio vaikutis ropos noriau, nes neskaudės keliukų. Jautruoliams galima nupirkti specialias pėdukes, kurių keliukai yra paminkštinti, o padukai sutvirtinti guminiais taškeliais, padedančiais neslysti kojytėms. Būna pirkti ir tokių kojinyčių.
  • Vaikas turi turėti tikslą. Tai gali būti žaislas, besišypsanti mama, palapinė ar tunelis, pro kurį galima išlįsti. Tunelį puikiausiai gali atstoti ir viena ar kelios sujungtos dėžės atvirais galais.
  • Pratimas mokytis ropoti. Mažylį paguldykite kniūbsčią, po pilvuku pakiškite susuktą rankšluostį, pledą ar specialią cilindro formos pagalvėlę, o priekyje rodykite žaislą, kad mažylis jo siektų. Remdamasis keliukais ir kapanodamasis rankytėmis jis atliks judesius, primenančius ropojimą.
  • Kliūčių ruožas su apylankomis dar labiau sustiprins kūdikį fiziškai. Kliūtys gali būti pagalvės, kurias reikia perropoti, dėžės, kurios turi būti apeinamos, kėdė, pro kurią smagu pralįsti, ir t. t.
  • Kopimas į kalną. Ropščiantis į viršų dirba visai kitos raumenų grupės. Kalnu greitai gali virsti pagalvių rietuvė, mamos ar tėčio kūnas.
  • Ropojantiems vaikams patinka žaisti slėpynių ar kai juos kas vejasi.
  • Labiausiai vaiką skatina įdomi aplinka ir erdvė.

Svarbu!

Nenuleiskite nuo mažojo akių, kad jis ropinėdamas nenukristų ir stipriai neužsigautų. Tai gali jį išgąsdinti ir turėti įtakos mažylio nejudrumui.

Žurnalas Mažylis

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE